مشاهده خبر

چهار شنبه 3 آبان 1402

سیلی محکم مقاومت به عادی ‌سازان روابط با اسرائیل

یک فعال سیاسی گفت: با اتفاقات اخیر یک ضربه اساسی به عادی سازی روابط با اسرائیل زده شد؛ این نهضت قطعا اوج خواهد گرفت و در زمان نه چندان دوری رژیم جعلی اسرائیل ساقط می‌‌شود.

0

ویژه برنامه نقش جهان با موضوع بررسی آخرین تحولات درگیری در غزه روز دوشنبه از شبکه افق پخش شد.

در بخش اول این برنامه محمد رضا باهنر، فعال سیاسی درباره جریانات اخیر غزه توضیحاتی ارائه کرد.

وی گفت: حرکاتی که مجاهدین فلسطینی آغاز کردند و پیشرفت‌هایی که داشتند بسیاری از ادعاهای رژیم صهیونیستی را باطل کرد؛ تجربه 70 سال گذشته نشان داد که نسل جدید فلسطینی بصیر و آگاه هستند و دوست و دشمن را خوب می‌شناسند‌.

باهنر گفت: با اتفاقات اخیر یک ضربه اساسی به عادی سازی روابط با رژیم صهیونیستی زده شد و این نهضت قطعا اوج خواهد گرفت و در زمان نه چندان دوری این رژیم جعلی ساقط می‌‌شود.

وی گفت: صبر مسلمانان و حامیان مظلومان غزه حدی دارد و اسرائیل نباید کاری کند که این صبر لبریز شود و الا این موضوع شوخی‌بردار نیست.

در بخش بعدی این برنامه مهدی خانعلی‌زاده، خبرنگار و فعال رسانه‌ای، درباره نبرد اخیر حماس و صهیونیست‌ها توضیحاتی ارائه کرد.

این فعال سیاسی خاطرنشان کرد: بیشتر سیاستمداران به دنبال عدم حمله نظامی زمینی به غزه هستند اما نتانیاهو بر این باور است که اگر به غزه حمله نکند، با فروپاشی کابینه و دولت خود مواجه خواهد شد بنابراین تلاش می‌کند تا فضای موجود سرد نشود و زمینه را برای حمله زمینی فراهم کند.

وی افزود: امکان حمله زمینی برای اسرائیل وجود ندارد اما اگر آغاز شود ممکن است تا سه ماه هم به طول بینجامد.

علی اکبر عبدالعلی‌زاده، روزنامه‌نگار یکی دیگر از مهمانان این برنامه بود که توضیحاتی درباره تولید محتوای فرهنگی پیرامون مبارزات مردم فلسطین ارائه کرد.

وی گفت: هنرمندان با آثارشان توانستند اجتماعات بزرگی در جهان در حمایت از مردم فلسطین ایجاد کنند.

عبدالعلی زاده افزود: اسرائیل با وجود هیمنه قوی که در رسانه ایجاد کرده اما از بسیاری از کارهای فرهنگی مانند کاریکاتور وحشت دارند و حتی اقدام به حذف فیزیکی می‌کنند تا دیگر هنرمندان بترسند.

رایه عروق، خبرنگار العالم مهمان دیگر این برنامه بود که خبرهای میدانی از اتفاقات ارائه کرد.

وی گفت: وضعیت بسیار سخت و دشوار است، بهداشت و درمان در غزه وضعیت اسفناکی دارد و جان بیماران و مجروحان در خطر است.

عروق گفت: بمباران در هیچ یک از مناطق غزه متوقف نشده و ادامه دارد و وضعیت بسیار حاد و خطرناک است.

گرک سیسمون، تحلیلگر مسائل سیاسی از سوئد مهمان دیگر این برنامه بود.

وی گفت: وضعیت سیاسی برای نتانیاهو بسیار سخت شده و اقدامات او موجب بی‌ثباتی منطقه می‌‌شود.

وی افزود: جامعه غربی کاملا دو قطبی شده و این درگیری در میان مردم یک شکافی ایجاد کرده است؛ فاصله بسیار زیادی میان مردم و دولتمردان در کشورهای غربی در موضوع فلسطین ایجاد شده است.

آخرین اخبار

نقشه‌هایی که غرب برای غرب آسیا داشت اسرائیل در هراس از پاسخ سخت حزب الله زمینه‌سازی برای ظهور در برنامه «بزرگراه همت» صله‌رحم و نماز اول وقت مهم‌ترین خصیصه اخلاقی برادرم بود مستند «جنون هسته‌ای» با افشای اسنادی از نتانیاهو به افق رسید پیشرفت خیره‌کننده‌ هسته‌ای ایران تنها در 3 سال چرا آمریکا برای آتش بس در غزه به تکاپو افتاده است؟ فصل پنجم مستند «بزرگراه همت» رونمایی شد تاکتیک‌ها و تکنیک‌های انتخاباتی؛ از غرب تا ایران هزینه و فایده مقاومت بیشتر است یا سازش؟ تحول حوزه سلامت در دوران شهید جمهور شدت گرفتن جنگ در غزه و تهدید پوشالی اسرائیل برای حمله به لبنان مستند «بدون حکم» روی آنتن شبکه افق سیما شورایی که اصولا سفارش قبول نمی‌کند! بررسی عملکرد شورای نگهبان در شبکه افق روایت سفرهای استانی شهید جمهور در مستند «آن سوی سفر» آیا نتانیاهو باز هم اشتباه خواهد کرد؟ روایت سفرهای استانی شهیدجمهور در مستندهای افق «به نام قانون» به میز نقد کافه مستند رسید وقتی استاندارد «استاندارد» ایران بالاتر رفت وقتی مردم پای نظام جمهوری اسلامی هستند دولتی که دو گانه دیپلماسی و میدان را از بین برد ورود دوباره ایران به فضا با روی کار آمدن دولت رئیسی وقتی هیچ کس به آمریکا اعتماد ندارد دنیایی نو به نام «عصر خمینی» حقیقت صهیونیسم از زبان خاخام‌های یهودی آمریکایی مردم زمان شاه هم از اسرائیل نفرت داشتند تلاش افق برای پوشش اخبار شهید جمهور شهید رئیسی مصداق سیاست‌ورزی الهی و مردم‌سالاری دینی بی نظمی جهانی برای حمایت از اسرائیل! نظم نوین جهانی و افول هژمون آمریکا شهید رئیسی؛ الگویی برای همه آنها که قصد خدمت دارند نقش مهم شهید امیرعبداللهیان در تعاملات خارجی ایران روایت «تنهایی» همسران شهدا آداب و رسوم اقوام ایرانی را در مستند «پارسین» تماشا کنید شهید رئیسی از زبان برادر نقشه راهی که دولت سیزدهم نوشته است او که یار رئیس جمهور شهید بود/ ویژگی‌های آیت‌الله رئیسی به روایت مدیرعامل خبرگزاری ایرنا رأی این دادگاه چقدر اعتبار دارد؟ شبکه افق با مستند‌هایی از شهید جمهور رئیسی، استاد برجسته حوزه علمیه و مرد خستگی‌ناپذیر کار جهادی مردان دیپلماسی و میدان انتخاب مردم شخصی مثل رئیسی است او مردم را باور داشت و مردم او را همسویی دیپلماسی و میدان در دولت سیزدهم زندگی شهدا تجلی شهادتشان است نقش گردان شناسایی در آزادسازی خرمشهر با مستند «تنها نترس بدون سلاح» مردم دیگر تفاوت رئیس جمهور مردمی با دیگران را فهمیده‌اند شهید رئیسی و جدیت در خدمت راز شهادت آن مرد که اهل خدمت بود

ارسال دیدگاه


ارسال

جهت مشاهده دیدگاه های کاربران کلیک نمایید

دیدگاه ها