مشاهده خبر

چهار شنبه 3 آبان 1402

سیلی محکم مقاومت به عادی ‌سازان روابط با اسرائیل

یک فعال سیاسی گفت: با اتفاقات اخیر یک ضربه اساسی به عادی سازی روابط با اسرائیل زده شد؛ این نهضت قطعا اوج خواهد گرفت و در زمان نه چندان دوری رژیم جعلی اسرائیل ساقط می‌‌شود.

0

ویژه برنامه نقش جهان با موضوع بررسی آخرین تحولات درگیری در غزه روز دوشنبه از شبکه افق پخش شد.

در بخش اول این برنامه محمد رضا باهنر، فعال سیاسی درباره جریانات اخیر غزه توضیحاتی ارائه کرد.

وی گفت: حرکاتی که مجاهدین فلسطینی آغاز کردند و پیشرفت‌هایی که داشتند بسیاری از ادعاهای رژیم صهیونیستی را باطل کرد؛ تجربه 70 سال گذشته نشان داد که نسل جدید فلسطینی بصیر و آگاه هستند و دوست و دشمن را خوب می‌شناسند‌.

باهنر گفت: با اتفاقات اخیر یک ضربه اساسی به عادی سازی روابط با رژیم صهیونیستی زده شد و این نهضت قطعا اوج خواهد گرفت و در زمان نه چندان دوری این رژیم جعلی ساقط می‌‌شود.

وی گفت: صبر مسلمانان و حامیان مظلومان غزه حدی دارد و اسرائیل نباید کاری کند که این صبر لبریز شود و الا این موضوع شوخی‌بردار نیست.

در بخش بعدی این برنامه مهدی خانعلی‌زاده، خبرنگار و فعال رسانه‌ای، درباره نبرد اخیر حماس و صهیونیست‌ها توضیحاتی ارائه کرد.

این فعال سیاسی خاطرنشان کرد: بیشتر سیاستمداران به دنبال عدم حمله نظامی زمینی به غزه هستند اما نتانیاهو بر این باور است که اگر به غزه حمله نکند، با فروپاشی کابینه و دولت خود مواجه خواهد شد بنابراین تلاش می‌کند تا فضای موجود سرد نشود و زمینه را برای حمله زمینی فراهم کند.

وی افزود: امکان حمله زمینی برای اسرائیل وجود ندارد اما اگر آغاز شود ممکن است تا سه ماه هم به طول بینجامد.

علی اکبر عبدالعلی‌زاده، روزنامه‌نگار یکی دیگر از مهمانان این برنامه بود که توضیحاتی درباره تولید محتوای فرهنگی پیرامون مبارزات مردم فلسطین ارائه کرد.

وی گفت: هنرمندان با آثارشان توانستند اجتماعات بزرگی در جهان در حمایت از مردم فلسطین ایجاد کنند.

عبدالعلی زاده افزود: اسرائیل با وجود هیمنه قوی که در رسانه ایجاد کرده اما از بسیاری از کارهای فرهنگی مانند کاریکاتور وحشت دارند و حتی اقدام به حذف فیزیکی می‌کنند تا دیگر هنرمندان بترسند.

رایه عروق، خبرنگار العالم مهمان دیگر این برنامه بود که خبرهای میدانی از اتفاقات ارائه کرد.

وی گفت: وضعیت بسیار سخت و دشوار است، بهداشت و درمان در غزه وضعیت اسفناکی دارد و جان بیماران و مجروحان در خطر است.

عروق گفت: بمباران در هیچ یک از مناطق غزه متوقف نشده و ادامه دارد و وضعیت بسیار حاد و خطرناک است.

گرک سیسمون، تحلیلگر مسائل سیاسی از سوئد مهمان دیگر این برنامه بود.

وی گفت: وضعیت سیاسی برای نتانیاهو بسیار سخت شده و اقدامات او موجب بی‌ثباتی منطقه می‌‌شود.

وی افزود: جامعه غربی کاملا دو قطبی شده و این درگیری در میان مردم یک شکافی ایجاد کرده است؛ فاصله بسیار زیادی میان مردم و دولتمردان در کشورهای غربی در موضوع فلسطین ایجاد شده است.

آخرین اخبار

عدم تایید ۲۹ نماینده کنونی مجلس برای دور بعد چرا آمریکا تا آخر پای اسرائیل ایستاده است؟ معرفی مستندهای آدینه هفته شبکه افق حمایت از فلسطین نماد روشن‌فکری در جهان است مصرف نامتعارف گاز در بخش تجاری بررسی جنایات زیست محیطی اسرائیل در غزه تخلف حداکثری از اجرای قانون و سکوت قوه قضائیه! روایتی از حیدریه همدان در سومین قسمت «سرداران روستا» پاسخ به ابهامات و شایعات در مورد جنگ غزه پخش دومین قسمت «سرداران روستا» در شبکه افق پشت پرده جنبش‌های دانشجویی چیست؟ پخش اولین قسمت از «سرداران روستا» از شبکه افق آیا طرح گردشگری آشوراده به محیط زیست آسیب می‌زند؟ ۳۶۰ در‌جه دوباره روی آنتن شبکه افق می‌نشیند سرانجام «جنگ سرنوشت» برای اسرائیل چیست؟ ضدگلوله با شبکه افق پخش مستندهای جدید و متنوع از افق وقتی «مقاومت» تنها مسیر است وقتی کالای فاخر ایرانی متولی ندارد رابطه یبوست و سردردهای میگرنی نگاه به جنگ و صلح در غزه از منظر سیاسی و دینی نهضت ملی مسکن از وعده تا تحقق پیشگیری از سرطان از نگاه حکما پلن B آمریکا برای بعد از جنگ در غزه موشک‌سازی شهید احمدی روشن با شکر و روغن واقعیت داشت؟ رژیم که قبلا در سه جبهه می‌جنگید و حالا توان نبرد با حماس را هم ندارد رایحه ‌درمانی برای ترک سیگار مقاومت مدیون زن فلسطینی است ماجرای نیمروز، مستندی از زندگی شهید فخری زاده «اِگلانتین» و «اقتدار دریایی» مستندهای ویژه شبکه افق تفاوت مسهل و ملین در طب سنتی آنچه در غزه می‌گذرد فیلم نیست! جریمه سنگین و پرونده قضایی در انتظار واحدهای آلاینده متخلف آیا جنگ غزه بعد از وقفه انسانی از سر گرفته می‌شود؟ قصور دولت‌ها در پیشرفت صنعت گردشگری استان سیستان و بلوچستان این میوه را تازه تازه بو نکنید! ورزشکاران مشهور خارجی که حامی فلسطین‌اند 2 احتمال درباره جنگ غزه؛ اکتفا به تسخیر شمال غزه یا ادامه جنگ آیا اتحادیه‎ها در قبال بیمه کارگردان مسئولیتی دارند؟ یک مولتی ‌ویتامین طبیعی آگاهی شرط لازم داشتن نسل سالم چرا با ورزشکاران رژیم صهیونیستی مسابقه نمی‌دهیم؟ مشکلی که مجلس برای حل آن جامعه کارگری را فدا کرد تنفس مصنوعی برای زنده نگه ‌داشتن رژیم صهیونیستی دانشجویان ستاره‌ دار بی واسطه به افق می‌آیند دوگانه دولت‌ها و ملت‌ها در موضوع غزه! روش‌های ساده برای کاهش درد قاعدگی دادخواهی در دیوان عدالت اداری غیر حضوری است مشکل مسکن جز با تعریف یک نظام حمایتی حل نمی‌شود آیا مشکل پسماند شمال کشور حل می‌شود؟

ارسال دیدگاه


ارسال

جهت مشاهده دیدگاه های کاربران کلیک نمایید

دیدگاه ها