مشاهده خبر

دو شنبه 1 آبان 1402

مرکز مبادله باید مرجعیت ارزی تجارت خارجی باشد

یک کارشناس اقتصادی گفت: باید تلاش کنیم بخش عمده‌ای از نیازهای ارزی و عرضه ارز را در مرکز مبادلات بیاوریم تا ارز مرکز مبادله مرجعیت بیشتری پیدا خواهد کرد.

0

برنامه فرامتن با موضوعات فرهنگی و اجتماعی روز یکشنبه از شبکه افق پخش شد.

در بخش خبرهای خوب به این خبرها پرداخته شد: بهره‌مندی ۱۶۶۳ نفر از روستاییان قشم از خدمات پزشکی رایگان، ساخت و تجهیز ۳۶ هزار متر مربع فضای ورزشی درون مدرسه‌ای کرمان، گام مثبت یک شرکت دانش بنیان در بی‌نیاز کردن کشور از واردات بذر گل و گیاه، احیای ۳۱ واحد صنعتی راکد خراسان رضوی در نیمه نخست امسال.

در بخش میز فرهنگ و هنر به موضوع نقش زنان در مقاومت فلسطین و با حضور زینب شریعتمدار، فعال فرهنگی و کنش‌گر مسائل فلسطین به عنوان مهمان برنامه پرداخته شد.

وی گفت: اساسا زنان آستانه تحمل بیشتری نسبت به مردان دارند؛ مقاوم بودن یک اختیار است و اگر این چنین نبود زن مقاوم فلسطینی می‌نشست و بر سر خود می‌کوبید و هیچ کاری نمی‌کرد ولی می‌بینیم که زن فلسطینی در اوج مصیبت به خدا پناه می‌برد و ادامه می‌دهد و در خاک خودش باقی می‌ماند.

در بخش بعدی برنامه و با حضور سید علی روحانی به موضوع مبارزه با مفاسد اقتصادی پرداخته شد؛ او معاون سیاست‌گذاری اقتصادی وزارت امور اقتصادی و دارایی است که به عنوان مهمان در برنامه حضور یافته بود.

وی گفت: تغییر مدل حمایت از مصرف کننده از اقدامات دولت بوده و از جهات مختلف یکی از اقدامات موثر در اصلاحات اقتصادی به شمار می‌رود اگرچه به ظاهر اثر آن را در زندگی ندیدیم.

روحانی افزود: بنده بر این باورم که نه تنها در اصلاحات اقتصادی عجله نشد بلکه تاخیر نیز داشت و اگر زودتر انجام می‌شد می‌توانست اثرگذاری بیشتری داشته باشد؛ زمان‌بندی این طرح به گونه‌ای بود که آثار همگی باهم اتفاق افتاد.

معاون وزیر گفت: عمده تجارت خارجی ما با ارز حدود سی و چند هزار تومان است و خرید‌ها با این مبلغ انجام می‌شود؛ باید تلاش کنیم بخش عمده‌ای از نیازهای ارزی و عرضه ارز را در مرکز مبادلات بیاوریم تا ارز مرکز مبادله مرجعیت بیشتری پیدا کند.

روحانی افزود: اصلاحاتی که انجام شد به معنای کاهش درآمد دولت نیست اما چون این تصمیم در خردادماه اتخاذ و از تیرماه اعلام شد، سه ماه قبل از آن بر مبنای قیمت قبلی بوده و به همین دلیل شاهد مقداری کسری بودیم اما این به معنای کاهش درآمد دولت نیست.

معاون وزیر اقتصاد گفت: از اطلاعات تراکنش‌ دستگاه‌های کارت خوان می‌توان برای اخذ مالیات استفاده کرد ولی صرفا این دستگاه‌ها مبنای وصول مالیات نیستند.

آخرین اخبار

او مردم را باور داشت و مردم او را همسویی دیپلماسی و میدان در دولت سیزدهم زندگی شهدا تجلی شهادتشان است نقش گردان شناسایی در آزادسازی خرمشهر با مستند «تنها نترس بدون سلاح» مردم دیگر تفاوت رئیس جمهور مردمی با دیگران را فهمیده‌اند شهید رئیسی و جدیت در خدمت راز شهادت آن مرد که اهل خدمت بود روایتی دیگر از شهادت آیت‌الله رئیسی از زبان فرماندهان سابق نظامی در شبکه افق کادر پروازی شهادت را بیشتر بشناسید «میدان دیپلماسی» روایتی از حضور شهید رئیسی در سفر به نیویورک ویژه برنامه شهید جمهور از شبکه افق سیما او که شهید خدمت بود و خادم جمهور او به تک تک ایرانیان توجه دارد «میدون خراسون» برنامه‌ای با حضور ستارگان موسیقی در مدح امام رضا (ع) سرمایه اجتماعی در ایران و میزان مشارکت در انتخابات مجلس خبرنگار انگلیسی: آسانژ 23 ساعت در روز شکنجه می‌شد کشورهای حوزه بالکان و جنگ غزه هفته جمعیت همراه با مستندهای شبکه افق مستند «رویای بزرگ» از قاب شبکه افق تولید کوچک مقیاس؛ پیشنهادی برای مردمی‌سازی اقتصاد در افق تمدن اسلامی نگاهی نو به اعتراضات دانشجویی در آمریکا کتابی درباره تنها شهید اروپایی دفاع مقدس مقاومت نبرد رسانه‌ای را هم بُرده است از نمایشگاه کتاب تا نظارت بر فیلم‌های سینمایی در گفت‌وگو با وزیر ارشاد حضور یمنی‌ها با دست پُر در نمایشگاه کتاب تهران مستند «سلام به آینده» روایتی از سبک تربیتی مهارت‌ محور رازهای زندگی مرد موشکی ایران نگاهی به مستند «غیر رسمی ۶» / همراه با رهبری در راهروهای کتاب «میدون خراسون» برنامه‌ای با حضور ستارگان موسیقی سریالی از کره جنوبی به افق رسید! پخش مستندهایی با محوریت جمعیت در شبکه افق ساترا نگهبان پناهگاه‌های فرهنگی بازدارندگی؛ ویژگی اصلی قانون عفاف و حجاب گفت‌وگوی به افق فلسطین با خانواده‌ای که از غزه آمده‌اند «شب بخیر آمریکا» روایتی از اعتراضات دانشجویی در غرب گرامی‌داشت روز هلال احمر با «نشان امید» آنهایی که باید از مالیات بر عایدی سرمایه بترسند! سرانجام اعتراضات دانشجویی در آمریکا چه خواهد شد؟ نقش انسان – رسانه‌ها در پوشش واقعیت‌ها هفته‌ای پر از مستندهای جذاب در شبکه افق امر به معروف و نهی از منکر؛ فریضه‌ای دو سویه در جامعه اسلامی چرا اعتراضات دانشجویی آمریکا به خشونت کشیده شد؟ از احیای معاونت پرورشی تا راهکار دولت برای جبران کمبود 203 هزار معلم پیش‌بینی فیلسوف مشهور روس از آینده جنگ غزه «جعبه سیاه» آدم‌ها رو می‌شود/ چالش‌هایی که گاهی از دست مهمان برنامه در می‌رود بایدن چه خواهد کرد؟ همه چیز درباره آقای نادر حزب دموکرات و مصادره به مطلوب اعتراضات دانشجویی در آمریکا میراث حاج نادر و افق‌های نو در آمریکا پخش «در مرز غبار آلود» از افق / روایتی متفاوت از نادر طالب‌زاده

ارسال دیدگاه


ارسال

جهت مشاهده دیدگاه های کاربران کلیک نمایید

دیدگاه ها