مشاهده خبر

دو شنبه 1 آبان 1402

از شورای امنیت برای مظلومان کاری ساخته نیست

وزیر اسبق امور خارجه گفت: آمریکایی‌ها همواره نشان دادند که زمینه فریب آنان فراهم است. همین موضوع در توهم سقوط جمهوری اسلامی در اتفاقات سال گذشته مشهود بود. در موضوع اسرائیل امروز نیز همین جریان وجود دارد. توهم حمله زمینی و با خاک یکسان کردن غزه یک ادعایی بیش نیست.

0

ویژه برنامه نقش جهان با پوشش و تحلیل اتفاقات غزه و درگیری‌های اسرائیل روز یکشنبه از شبکه افق پخش شد.

بخش اول این برنامه به پوشش رسانه‌‌های مختلف داخلی درباره جریانات غزه به خصوص کمک‌های انجام شده غذایی و دارویی به آنان اختصاص داشت که برخی اذعان کرده بودند این کار فقط برای تصویربرداری و عکس گرفتن و نشر در فضای بین‌الملل بوده و کمک‌ها به دست مردم نرسیده است.

در بخش گفت‌وگوی این برنامه نیز منوچهر متکی، وزیر اسبق امور خارجه توضیحاتی پیرامون جنایت‌های فجیع اسرائیل ارائه کرد.

وی گفت: آن قدر صحنه‌های بمباران یک بیمارستان در غزه دردناک است که نشان از عدم پایبندی انسانی رژیم جعلی اسرائیل دارد.

متکی افزود: رژیم صهیونیستی از عدم مشروعیت و عدم مقبولیت و عدم اقناع یک وجود تحمیلی و مزاحم در قلب کشورهای اسلامی رنج می‌برد زیرا علی رغم تلاش‌های مضاعف خود به موفقیت دست نیافته است.

وی گفت: همواره این توهم برای اسرائیل وجود داشته که قدر قدرت منطقه است و همه چیز را در کنترل دارد.

وزیر اسبق امور خارجه گفت: آمریکایی‌ها همیشه نشان دادند که زمینه فریب آنان فراهم است که این موضوع در توهم سقوط جمهوری اسلامی طی اتفاقات سال گذشته مشهود بود. در موضوع اسرائیل نیز همین جریان وجود دارد بنابراین عقیده دارم توهم حمله زمینی و با خاک یکسان کردن غزه ادعایی بیش نیست.

محمدصالح الموعد، سخنگوی مجلس علمای فلسطین یکی دیگر از مهمانان این برنامه بود.

وی گفت: جمعیت علمای فلسطین در راستای اقدامات محور مقاومت در لبنان حمایت‌ خود را از مردم فلسطین اعلام می‌کند؛ علاوه بر این مقرر شده است نشستی با حضور علمای بزرگ اسلامی در حمایت از مردم مظلوم غزه برگزار شود.

تیم اندرسون، استاد دانشگاه سیدنی یکی دیگر از مهمانان این برنامه بود.

وی گفت: به باور من اسرائیل دست به حملات نظامی زمینی خواهد زد و اصرار دارد تا به این اقدام مبادرت ورد اگرچه حملات محور مقاومت ضربه سهمگینی بر آنان وارد کرد.
این کارشناس سیاسی با تاکید بر اینکه حمله زمینی محکوم به شکست خواهد بود عنوان کرد: روحیه سربازان اسرائیلی ضعیف است و بسیاری از حضور در جنگ امتناع می‌ورزند.

اندرسون گفت: بسیاری از موسسات و سازمان‌های بین‌المللی از آمریکا و اروپا تامین مالی می‌شوند و به همین خاطر هیچ حمایتی از فلسطین انجام ندهند.

سلوی شعبان، فعال سیاسی لبنانی مهمان دیگر این برنامه بود.

وی گفت: رژیم صهیونیستی همواره به دنبال تحریک دیگران است و تلاش می‌کند برای حمله به مردم اقدام کند و آمریکا هم از این اقدامات حمایت می‌کند اما همین امروز که با شما صحبت می‌کنم دو فرودگاه اسرائیل از کار افتاده و این شروع شکست آنان است هر چند صهیونیست‌ها تلاش می‌کنند بر شکست‌های خود سرپوش بگذارند.

آخرین اخبار

اسرائیل در هراس از پاسخ سخت حزب الله زمینه‌سازی برای ظهور در برنامه «بزرگراه همت» صله‌رحم و نماز اول وقت مهم‌ترین خصیصه اخلاقی برادرم بود مستند «جنون هسته‌ای» با افشای اسنادی از نتانیاهو به افق رسید پیشرفت خیره‌کننده‌ هسته‌ای ایران تنها در 3 سال چرا آمریکا برای آتش بس در غزه به تکاپو افتاده است؟ فصل پنجم مستند «بزرگراه همت» رونمایی شد تاکتیک‌ها و تکنیک‌های انتخاباتی؛ از غرب تا ایران هزینه و فایده مقاومت بیشتر است یا سازش؟ تحول حوزه سلامت در دوران شهید جمهور شدت گرفتن جنگ در غزه و تهدید پوشالی اسرائیل برای حمله به لبنان مستند «بدون حکم» روی آنتن شبکه افق سیما شورایی که اصولا سفارش قبول نمی‌کند! بررسی عملکرد شورای نگهبان در شبکه افق روایت سفرهای استانی شهید جمهور در مستند «آن سوی سفر» آیا نتانیاهو باز هم اشتباه خواهد کرد؟ روایت سفرهای استانی شهیدجمهور در مستندهای افق «به نام قانون» به میز نقد کافه مستند رسید وقتی استاندارد «استاندارد» ایران بالاتر رفت وقتی مردم پای نظام جمهوری اسلامی هستند دولتی که دو گانه دیپلماسی و میدان را از بین برد ورود دوباره ایران به فضا با روی کار آمدن دولت رئیسی وقتی هیچ کس به آمریکا اعتماد ندارد دنیایی نو به نام «عصر خمینی» حقیقت صهیونیسم از زبان خاخام‌های یهودی آمریکایی مردم زمان شاه هم از اسرائیل نفرت داشتند تلاش افق برای پوشش اخبار شهید جمهور شهید رئیسی مصداق سیاست‌ورزی الهی و مردم‌سالاری دینی بی نظمی جهانی برای حمایت از اسرائیل! نظم نوین جهانی و افول هژمون آمریکا شهید رئیسی؛ الگویی برای همه آنها که قصد خدمت دارند نقش مهم شهید امیرعبداللهیان در تعاملات خارجی ایران روایت «تنهایی» همسران شهدا آداب و رسوم اقوام ایرانی را در مستند «پارسین» تماشا کنید شهید رئیسی از زبان برادر نقشه راهی که دولت سیزدهم نوشته است او که یار رئیس جمهور شهید بود/ ویژگی‌های آیت‌الله رئیسی به روایت مدیرعامل خبرگزاری ایرنا رأی این دادگاه چقدر اعتبار دارد؟ شبکه افق با مستند‌هایی از شهید جمهور رئیسی، استاد برجسته حوزه علمیه و مرد خستگی‌ناپذیر کار جهادی مردان دیپلماسی و میدان انتخاب مردم شخصی مثل رئیسی است او مردم را باور داشت و مردم او را همسویی دیپلماسی و میدان در دولت سیزدهم زندگی شهدا تجلی شهادتشان است نقش گردان شناسایی در آزادسازی خرمشهر با مستند «تنها نترس بدون سلاح» مردم دیگر تفاوت رئیس جمهور مردمی با دیگران را فهمیده‌اند شهید رئیسی و جدیت در خدمت راز شهادت آن مرد که اهل خدمت بود روایتی دیگر از شهادت آیت‌الله رئیسی از زبان فرماندهان سابق نظامی در شبکه افق

ارسال دیدگاه


ارسال

جهت مشاهده دیدگاه های کاربران کلیک نمایید

دیدگاه ها