مشاهده خبر

دو شنبه 1 آبان 1402

از شورای امنیت برای مظلومان کاری ساخته نیست

وزیر اسبق امور خارجه گفت: آمریکایی‌ها همواره نشان دادند که زمینه فریب آنان فراهم است. همین موضوع در توهم سقوط جمهوری اسلامی در اتفاقات سال گذشته مشهود بود. در موضوع اسرائیل امروز نیز همین جریان وجود دارد. توهم حمله زمینی و با خاک یکسان کردن غزه یک ادعایی بیش نیست.

0

ویژه برنامه نقش جهان با پوشش و تحلیل اتفاقات غزه و درگیری‌های اسرائیل روز یکشنبه از شبکه افق پخش شد.

بخش اول این برنامه به پوشش رسانه‌‌های مختلف داخلی درباره جریانات غزه به خصوص کمک‌های انجام شده غذایی و دارویی به آنان اختصاص داشت که برخی اذعان کرده بودند این کار فقط برای تصویربرداری و عکس گرفتن و نشر در فضای بین‌الملل بوده و کمک‌ها به دست مردم نرسیده است.

در بخش گفت‌وگوی این برنامه نیز منوچهر متکی، وزیر اسبق امور خارجه توضیحاتی پیرامون جنایت‌های فجیع اسرائیل ارائه کرد.

وی گفت: آن قدر صحنه‌های بمباران یک بیمارستان در غزه دردناک است که نشان از عدم پایبندی انسانی رژیم جعلی اسرائیل دارد.

متکی افزود: رژیم صهیونیستی از عدم مشروعیت و عدم مقبولیت و عدم اقناع یک وجود تحمیلی و مزاحم در قلب کشورهای اسلامی رنج می‌برد زیرا علی رغم تلاش‌های مضاعف خود به موفقیت دست نیافته است.

وی گفت: همواره این توهم برای اسرائیل وجود داشته که قدر قدرت منطقه است و همه چیز را در کنترل دارد.

وزیر اسبق امور خارجه گفت: آمریکایی‌ها همیشه نشان دادند که زمینه فریب آنان فراهم است که این موضوع در توهم سقوط جمهوری اسلامی طی اتفاقات سال گذشته مشهود بود. در موضوع اسرائیل نیز همین جریان وجود دارد بنابراین عقیده دارم توهم حمله زمینی و با خاک یکسان کردن غزه ادعایی بیش نیست.

محمدصالح الموعد، سخنگوی مجلس علمای فلسطین یکی دیگر از مهمانان این برنامه بود.

وی گفت: جمعیت علمای فلسطین در راستای اقدامات محور مقاومت در لبنان حمایت‌ خود را از مردم فلسطین اعلام می‌کند؛ علاوه بر این مقرر شده است نشستی با حضور علمای بزرگ اسلامی در حمایت از مردم مظلوم غزه برگزار شود.

تیم اندرسون، استاد دانشگاه سیدنی یکی دیگر از مهمانان این برنامه بود.

وی گفت: به باور من اسرائیل دست به حملات نظامی زمینی خواهد زد و اصرار دارد تا به این اقدام مبادرت ورد اگرچه حملات محور مقاومت ضربه سهمگینی بر آنان وارد کرد.
این کارشناس سیاسی با تاکید بر اینکه حمله زمینی محکوم به شکست خواهد بود عنوان کرد: روحیه سربازان اسرائیلی ضعیف است و بسیاری از حضور در جنگ امتناع می‌ورزند.

اندرسون گفت: بسیاری از موسسات و سازمان‌های بین‌المللی از آمریکا و اروپا تامین مالی می‌شوند و به همین خاطر هیچ حمایتی از فلسطین انجام ندهند.

سلوی شعبان، فعال سیاسی لبنانی مهمان دیگر این برنامه بود.

وی گفت: رژیم صهیونیستی همواره به دنبال تحریک دیگران است و تلاش می‌کند برای حمله به مردم اقدام کند و آمریکا هم از این اقدامات حمایت می‌کند اما همین امروز که با شما صحبت می‌کنم دو فرودگاه اسرائیل از کار افتاده و این شروع شکست آنان است هر چند صهیونیست‌ها تلاش می‌کنند بر شکست‌های خود سرپوش بگذارند.

آخرین اخبار

عدم تایید ۲۹ نماینده کنونی مجلس برای دور بعد چرا آمریکا تا آخر پای اسرائیل ایستاده است؟ معرفی مستندهای آدینه هفته شبکه افق حمایت از فلسطین نماد روشن‌فکری در جهان است مصرف نامتعارف گاز در بخش تجاری بررسی جنایات زیست محیطی اسرائیل در غزه تخلف حداکثری از اجرای قانون و سکوت قوه قضائیه! روایتی از حیدریه همدان در سومین قسمت «سرداران روستا» پاسخ به ابهامات و شایعات در مورد جنگ غزه پخش دومین قسمت «سرداران روستا» در شبکه افق پشت پرده جنبش‌های دانشجویی چیست؟ پخش اولین قسمت از «سرداران روستا» از شبکه افق آیا طرح گردشگری آشوراده به محیط زیست آسیب می‌زند؟ ۳۶۰ در‌جه دوباره روی آنتن شبکه افق می‌نشیند سرانجام «جنگ سرنوشت» برای اسرائیل چیست؟ ضدگلوله با شبکه افق پخش مستندهای جدید و متنوع از افق وقتی «مقاومت» تنها مسیر است وقتی کالای فاخر ایرانی متولی ندارد رابطه یبوست و سردردهای میگرنی نگاه به جنگ و صلح در غزه از منظر سیاسی و دینی نهضت ملی مسکن از وعده تا تحقق پیشگیری از سرطان از نگاه حکما پلن B آمریکا برای بعد از جنگ در غزه موشک‌سازی شهید احمدی روشن با شکر و روغن واقعیت داشت؟ رژیم که قبلا در سه جبهه می‌جنگید و حالا توان نبرد با حماس را هم ندارد رایحه ‌درمانی برای ترک سیگار مقاومت مدیون زن فلسطینی است ماجرای نیمروز، مستندی از زندگی شهید فخری زاده «اِگلانتین» و «اقتدار دریایی» مستندهای ویژه شبکه افق تفاوت مسهل و ملین در طب سنتی آنچه در غزه می‌گذرد فیلم نیست! جریمه سنگین و پرونده قضایی در انتظار واحدهای آلاینده متخلف آیا جنگ غزه بعد از وقفه انسانی از سر گرفته می‌شود؟ قصور دولت‌ها در پیشرفت صنعت گردشگری استان سیستان و بلوچستان این میوه را تازه تازه بو نکنید! ورزشکاران مشهور خارجی که حامی فلسطین‌اند 2 احتمال درباره جنگ غزه؛ اکتفا به تسخیر شمال غزه یا ادامه جنگ آیا اتحادیه‎ها در قبال بیمه کارگردان مسئولیتی دارند؟ یک مولتی ‌ویتامین طبیعی آگاهی شرط لازم داشتن نسل سالم چرا با ورزشکاران رژیم صهیونیستی مسابقه نمی‌دهیم؟ مشکلی که مجلس برای حل آن جامعه کارگری را فدا کرد تنفس مصنوعی برای زنده نگه ‌داشتن رژیم صهیونیستی دانشجویان ستاره‌ دار بی واسطه به افق می‌آیند دوگانه دولت‌ها و ملت‌ها در موضوع غزه! روش‌های ساده برای کاهش درد قاعدگی دادخواهی در دیوان عدالت اداری غیر حضوری است مشکل مسکن جز با تعریف یک نظام حمایتی حل نمی‌شود آیا مشکل پسماند شمال کشور حل می‌شود؟

ارسال دیدگاه


ارسال

جهت مشاهده دیدگاه های کاربران کلیک نمایید

دیدگاه ها