مشاهده خبر

یک شنبه 30 مهر 1402

100 سال جنایت بدون توقف اسرائیل

یک تحلیلگر سیاسی گفت: مسئله فلسطین یک بازه صد ساله را شامل می‌شود و مسئله‌ای است که باید از منظر حقوق بشری به آن توجه کرد. جنایاتی که اسرائیل در طول این مدت انجام داده است بالغ بر ۱۱ هزار شهید است و نمی‌توان از این جنایات به راحتی گذشت.

0

ویژه برنامه نقش جهان با پوشش اتفاقات غزه و درگیری‌های اسرائیل و مردم مظلوم غزه روز شنبه از شبکه افق پخش شد.

در بخش اول این برنامه به موضوع بمباران بیمارستان و کشتار کودکان در غزه اختصاص داشت و حسن حجازی، تحلیل‌گر ارشد شبکه المنار توضیحاتی را درباره آخرین تحولات ارائه کرد.

وی گفت: اوضاع در این منطقه به شدت متشنج است و محور مقاومت در مقابل زیاده‌خواهی‌های اسرائیل مقاومت از خود نشان می‌دهد. حملات محور مقاومت ادامه دارد و تاکنون اهداف زیادی از اسرائیل را مورد حمله قرار داده است.

وی افزود: در طول شبانه روز اسرائیل فشار خود را بر محور مقاومت می‌افزاید و به دنبال این است که از این طریق فلسطین را تسلیم کند و از طریق حمله به بیمارستان و مدارس که مردم عادی در آن پناه داده شده است، به دنبال کوچ اجباری فلسطینیان است.

هنا ژیلانی، حقوقدان و فعال سیاسی مهمان دیگر این برنامه بود که توضیحاتی ارایه کرد.

وی گفت: بر اساس حقوق بین‌الملل مردم غیر نظامی مورد حمایت هستند و نباید مورد حمله قرار بگیرند و از نظر حقوق بین‌الملل غیر قابل توجیه است که اسرائیل به مردم غیرنظامی حمله کند.

وی افزود: تمام سازمان‌هایی که در مقابل این جنایات سکوت کرده‌اند غیر قابل قبول است و باید به سرت برای این فجایع کاری کرد. سازمان‌هایی که قول دادند که از غیر نظامی‌ها مراقبت و دفاع کنند امروز سکوت اختیار کرده‌اند و همین سازمان‌ها برای مردم اوکراین ارزش قائل هستند و از آنان دفاع می‌کنند اما حقوق فلسطینیان زیر پا گذاشته می‌شود.

در بخش بعدی این برنامه محمد عطریانفر، روزنامه‌نگار و تحلیلگر سیاسی به توضیحاتی پیرامون جنایت‌های فجیع صهیونیست‌ها پرداخت.

وی گفت: به این موضوع می‌توان از دو منظر توجه کرد. مسئله فلسطین مسئله‌ای است که باید از منظر حقوق بشری به آن توجه کرد. جنایاتی که اسرائیل در طول این مدت انجام داده است بالغ بر ۱۱ هزار شهید است و نمی‌توان از این جنایات به راحتی گذشت. در طول این مدت نیز متاسفانه با حمایت برخی کشورهای عربی منطقه، اسرائیل توانست به عنوان یک غده سرطانی رشد و به وضعیت امروزی برسد.

وی افزود: علیرغم تفاوت دیدگاه‌ها و فراز و فرودهایی که گروه‌های مختلف سیاسی در ایران با یکدیگر دارند اما هیچ گاه موضع آنان درباره سیاست‌های کلان نظام مانند آرمان فلسطین تغییر نکرده است و همه یکصدا و همپیمان علیه جنایات اسرائیل اقدام می‌کنند.

میثم اسماعیلی، روزنامه‌نگار مهمان دیگری بود که به پوشش‌های خبری بین‌المللی درباره اتفاقات فلسطین پرداخت.

وی گفت: علیرغم اینکه یک پروپاگاندای سنگینی بر این رسانه‌ها حاکم هست اما اینقدر این جنایات غیر انسانی است که بسیاری از روزنامه‌های آمریکایی در مقابل آن نمی‌توانند سکوت کنند و در صفحات اصلی خود به آن پرداخته‌اند.

در بخش دیگری از این برنامه سندوس الاسد، خبرنگار لبنانی به توضیحاتی درباره جریانات اخیر در غزه ارائه کرد.

وی افزود: اگر حمایت‌های آمریکا نسبت به اسرائیل وجود نداشته باشد، اسرائیل دوام نخواهد آورد. علی‌رغم همه پروپاگاندای سیاسی موجود اما ملت‌های منطقه به پا خواسته‌اند و به دنبال کمک به مردم غزه هستند.

آخرین اخبار

عدم تایید ۲۹ نماینده کنونی مجلس برای دور بعد چرا آمریکا تا آخر پای اسرائیل ایستاده است؟ معرفی مستندهای آدینه هفته شبکه افق حمایت از فلسطین نماد روشن‌فکری در جهان است مصرف نامتعارف گاز در بخش تجاری بررسی جنایات زیست محیطی اسرائیل در غزه تخلف حداکثری از اجرای قانون و سکوت قوه قضائیه! روایتی از حیدریه همدان در سومین قسمت «سرداران روستا» پاسخ به ابهامات و شایعات در مورد جنگ غزه پخش دومین قسمت «سرداران روستا» در شبکه افق پشت پرده جنبش‌های دانشجویی چیست؟ پخش اولین قسمت از «سرداران روستا» از شبکه افق آیا طرح گردشگری آشوراده به محیط زیست آسیب می‌زند؟ ۳۶۰ در‌جه دوباره روی آنتن شبکه افق می‌نشیند سرانجام «جنگ سرنوشت» برای اسرائیل چیست؟ ضدگلوله با شبکه افق پخش مستندهای جدید و متنوع از افق وقتی «مقاومت» تنها مسیر است وقتی کالای فاخر ایرانی متولی ندارد رابطه یبوست و سردردهای میگرنی نگاه به جنگ و صلح در غزه از منظر سیاسی و دینی نهضت ملی مسکن از وعده تا تحقق پیشگیری از سرطان از نگاه حکما پلن B آمریکا برای بعد از جنگ در غزه موشک‌سازی شهید احمدی روشن با شکر و روغن واقعیت داشت؟ رژیم که قبلا در سه جبهه می‌جنگید و حالا توان نبرد با حماس را هم ندارد رایحه ‌درمانی برای ترک سیگار مقاومت مدیون زن فلسطینی است ماجرای نیمروز، مستندی از زندگی شهید فخری زاده «اِگلانتین» و «اقتدار دریایی» مستندهای ویژه شبکه افق تفاوت مسهل و ملین در طب سنتی آنچه در غزه می‌گذرد فیلم نیست! جریمه سنگین و پرونده قضایی در انتظار واحدهای آلاینده متخلف آیا جنگ غزه بعد از وقفه انسانی از سر گرفته می‌شود؟ قصور دولت‌ها در پیشرفت صنعت گردشگری استان سیستان و بلوچستان این میوه را تازه تازه بو نکنید! ورزشکاران مشهور خارجی که حامی فلسطین‌اند 2 احتمال درباره جنگ غزه؛ اکتفا به تسخیر شمال غزه یا ادامه جنگ آیا اتحادیه‎ها در قبال بیمه کارگردان مسئولیتی دارند؟ یک مولتی ‌ویتامین طبیعی آگاهی شرط لازم داشتن نسل سالم چرا با ورزشکاران رژیم صهیونیستی مسابقه نمی‌دهیم؟ مشکلی که مجلس برای حل آن جامعه کارگری را فدا کرد تنفس مصنوعی برای زنده نگه ‌داشتن رژیم صهیونیستی دانشجویان ستاره‌ دار بی واسطه به افق می‌آیند دوگانه دولت‌ها و ملت‌ها در موضوع غزه! روش‌های ساده برای کاهش درد قاعدگی دادخواهی در دیوان عدالت اداری غیر حضوری است مشکل مسکن جز با تعریف یک نظام حمایتی حل نمی‌شود آیا مشکل پسماند شمال کشور حل می‌شود؟

ارسال دیدگاه


ارسال

جهت مشاهده دیدگاه های کاربران کلیک نمایید

دیدگاه ها