مشاهده خبر

شنبه 29 مهر 1402

ایرانیان از شهادت نمی‌ترسند؛ داوطلب شدن کادر پزشکی برای اعزام به فلسطین

رئیس سازمان جمعیت هلال احمر گفت: در جمهوری اسلامی ایران و در گروه مقاومت این اعتقاد و باور وجود دارد که شهادت هنر مردان خداست و ما از شهادت نمی ترسیم. به همین دلیل جمعیت خیلی زیادی از بانوان و آقایان از کادر پزشکی داوطلب اعزام به این منطقه هستند.

1

ویژه برنامه به افق فلسطین پنجشنبه شنبه از شبکه افق پخش شد. در بخش نخست برنامه به اخبار مهمی که طی ساعات گذشته منتشر شده بود، اشاره شد.

در بخش دیگری از برنامه ارتباط زنده‌ای با سرباز روح الله رضوی از جنوب لبنان برقرار شد و درباره تحولات جنوب لبنان صحبت کرد.

وی گفت: طی 5 روز اخیر، مقاومت لبنان 30 عملیات علیه نقطه نظامی رژیم صهیونیستی انجام داده است و درگیری ها در جنوب لبنان به شدت بالا است. اسرائیل ده ها کشته داده است و 13 تن از نیروهای حزب الله به شهادت رسیده‌اند.

در بخش دیگر برنامه کولیوند، رئیس سازمان جمعیت هلال احمر مهمان برنامه بود.

وی گفت: گذرگاه رفح همچنان بسته است. در نامه‌ای به سازمان هلال احمر درخواست کردیم که سازه‌های بیمارستان سیار را از این گذرگاه انتقال دهیم و آنجا برپا کنیم و یا اگر ممکن نباشد، برخی از مجروحان را به بیمارستان‌های هدف منتقل کنیم.

کولیوند گفت: داوطلبان زیادی از طریق سامانه جمعیت هلال احمر همچنین متخصصین، پزشکان و پرستاران زیادی به صورت فیزیکی جهت اعزام ثبت نام کرده‌اند تا برای مداوای مصدومین و مجروحین کمک کنند. در هر صورت گروه‌های ما آماده هستند همچنین سه بیمارستان سیار آماده کرده‌ایم تا به محض اینکه اجازه پرواز دهند دو هواپیما با تجهیزات کامل اعزام خواهند شد.

علاوه بر این ما به اندازه 60 تن بار اقلام تجهیزات پزشکی دارو و اقلام زیستی و بسته‌های غذایی آماده کردیم که با هواپیما ارسال کنیم. کشتی هم از طریق دریا را با وزن و حجم بیشتری اعزام خواهیم کرد.

وی درباره خطر مرگ کادر پزشکی گفت: در جمهوری اسلامی ایران و در گروه مقاومت این اعتقاد و باور وجود دارد که شهادت هنر مردان خداست و ما از شهادت نمی ترسیم. به همین دلیل جمعیت خیلی زیادی از بانوان و آقایان داوطلب اعزام به این منطقه هستند.

در بخش دیگری یوسفعلی میرشکاک، شاعر و نویسنده و منتقد گفت و گو کرد.

وی گفت: اسرائیل حاضر است هیچ مسلمان و هیچ انسانی جز خودش آزاد باشد و سرزمین داشته باشد و انتقام بلاهایی که سر خودشان آوردند را از بشریت می‌گیرند. روشنفکری در مقابل این مساله مرده است و کافیست که روشنفکران از این مساله دفاع کنند، اخراج می شوند. هنرمند، متفکر، روشنفکر، نویسنده و شاعر جرات نمی‌کند با چشم انداز اهریمنی که بر جهان حاکم است، دربیافتد.

میرشکاک گفت: از بین بردن آرمان وطن‌پرستی بخشی از پروژه مدرنیسم یا جهانی شدن است. فرهنگ این پروژه تماما دست غربی هاست. جهانی شدن شرقی، آسیایی ایرانی، مسلمان یعنی محو شدن در فرهنگ اروپای بعد از رونشگری است که کل دنیا را در برگرفته است. اگر کسی در حاشیه باشد صدایش نباید دربیاید اگر دربیایید برچسب‌های ضد حقوق بشر، ضد دموکراسی و ضد لیبرالیسم و غیره به او می زنند و مجال به خود اندیشی را به ما نمی دهند. اگر سران کشورهای اسلامی به خودشان می آمدند، این درگیری را به پایان می دادند. این تاثیر پذیری از صهیونیسم است که من فقط خودم و خانوادم در رفاه و آسایش و بدور از تنش باشند.

در بخش دیگری محسن هاشمی رفسنجانی، رئیس سابق شورای اسلامی شهر تهران گفت و گو کرد.

وی گفت: اتفاقی که در فلسطین افتاد، هیبتی که سیستم امنیتی که اسرائیل داشته را کاملا از بین برد، ارتش اسرائیل فرض بر این بوده که ارتش خیلی قوی و نفوذناپذیر است، این توهم را در هم شکست. در نتیجه از نظر جنگی و روانی واقعا هیمنه اسرائیل کاملا زیر سوال رفته است و آن‌ها با قساوت‌هایی که خرج می‌کنند و جرم و جنایاتی که انجام می‌دهند، تلاش می‌کنند که آبروی از دست رفته خودشان را اولا بین طفدارانشان بدست بیاورند و دولت نتنیاهو سقوط نکند و حفظ شود و از طرفی چون پشت اسرائیل آمریکا و کشورهای غربی در نتیجه هیبت آن‌ها هم دچار مشکل شده است.

مصطفی خوش چشم، کارشناس مسائل راهبردی در بخش پایانی این برنامه گفت‌وگو کرد.

وی گفت: رژیم صهیونیستی همچنان هزینه می دهد، ظاهر صحنه چیزیست که می بینیم، اما این جنگ واقعیت و پدافند اسرائیل را به صورت خیلی راحت هدف قرار داد و وارد شد.

یکی از دستاوردهای مقاومت، راهبرد دکترین نظامی اسرائیل را از بین برد و اسرائیل تا اینجا هیچ دستاوردی نداشته است و راهبرد به راحتی باز نمی‌گردد، ده ها سال این مساله طول خواهد کشید. بنابراین عملیات حماس یک برد راهبردی مداوم بود و تازه اول کار است. بعد از 10 روز از جنگ، فرماندهی جنگ دست آمریکایی هاست، اما برد سیاسی این است که اگر روزی این اتفاقات تمام شد، حتما فرماندهان اسرائیلی از مناصبشان برکنار می‌شوند و عار این باخت تا همیشه روی پیشانیشان خواهد اند.

وی تاکید کرد: این جنگ، یک جنگ معمولی نیست. این عملیات، محصول کار و اطلاعات و تلاش بسیار زیاد گروه‌های فلسطینی است. حماس عملیات را انجام داده است و یک دستاورد راهبردی داشت و آن دکترین دفاعی اسرائیلی را در هر چهار رکنش از بین برده  و غیر قابل اطمینانش کرده است در حدی که آمریکا را مجبور کرده است تا با دو ناو هواپیمابر و کلی تجهیزات بیاید تا این آبروی رفته را برگرداند. اسرائیل راه پس و پیش ندارد. اما تا امروز اسرائیل دستاوردی نداشته است و در غرب به یکباره خسران انتفاعی در افکار عمومی جهان داشته است.

آخرین اخبار

«به افق فلسطین» فاتح خط مقدم جنگ رسانه‌ای تاریخ تکرار می‌شود؛ غارت انبار همان غارت کوفه و زدن کنسولگری همان زدن تهران است! ناگفته‌هایی از پدافند هوایی ایران در «نبرد امواج» لحظه به لحظه با جنگ غزه توصیه جدی به اربابان اسرائیل: کنترلش کنید! اگر اسرائیل پیام ایران را نگرفته باشد... سناریوهای محتمل برای واکنش اسرائیل به عملیات موشکی ایران عملیات وعده صادق؛ فراتر از آنچه در ظاهر می‌بینیم «سرزمین ستاره‌ها»؛ ایرانگردی توأمان با شرکت در جلسات قرآنی رویکرد روزآمد سفرنامه قرآنی «سرزمین ستاره‌ها» راستگرایان دینی در آمریکا و اسرائیل و مسئله جنگ غزه راهکاری مردمی برای تحریم کالاهای اسرائیلی وقتی کار هنرمندان ایرانی تازه شروع شده است راز قدس در روایت فتح زمانی برای آخرین دانه‌های این ساعت شنی همه تصمیم‌ها در واشنگتن گرفته می‌شود مسئله جامعه امروز اخلاق است فضای مجازی و دیکتاتورهای مدافع آزادی بیان! خروش یک ملت «به افق فلسطین» آیا آمریکا از حمله به کنسولگری ایران اطلاع داشت؟ ترور چهره‌های شاخص؛ پروژه‌ای صهیونیستی که هیچ وقت جواب نداده است پیکره 7 ساله «وقت سحر» را حفظ کرده‌ایم/ برنامه‌ای با مشارکت مرکز نهضت شبکه افق به حواشی یک توییت واکنش نشان داد/ انتشار توسط ضد انقلاب چرا اسرائیل اینگونه طغیان‌گری می‌کند؟ پاسخ سریع و محکم یا مدیریت هوشمندانه میدان؟ اولین گلوله را صهیونیست‌ها شلیک کردند نگاهی به برنامه رمضانی شبکه افق با کارشناس «وقت سحر» هماهنگی بین جهاد اسلامی و حماس در بحبوحه جنگ تفرقه صهیونیست‌ها همه اینها بچه مسجدی هستند برنامه‌های سحرگاهی حساس و لب تیغی هستند مقاومت از کشورهای عربی نا امید شده است دهه هشتادی‌ها و مسئله فلسطین؛ نگاه فانتزی یا آرمان‌خواهی متفاوت با نسل گذشته؟ سرانجام آمریکا هم زانو زد چرا مسئله فلسطین کلید رمزآلود فرج است؟ پویشی برای افطار مردمِ در حصار کمپینی برای اخراج اسرائیل از کمیسیون مقام زن سازمان ملل مستندهای متنوع افق در آستانه عید نوروز جنگ غزه را نشانه ظهور ندانیم مردی که همه برای ترورش همدست شدند! سفره‌داران مهمان «همسفره» می‌شوند جوانانی که هر طور هست به مردم غزه غذا می‌رسانند پویش «همسفره» آغاز شد/ مهربانی را آسان بگیریم و هم‌سفره شویم! مردی برای همه فصل‌های مقاومت «همسفره» ویژه برنامه افطار شبکه افق شد / تدارک رمضانی افق ترویج جلسات خانگی قرآنی همراه با ایرانگردی/ «سرزمین ستاره‌ها» روی آنتن رمضان 12 سال غفلت ایران از سوریه! مروری بر پرونده مافیا خودرو در «کافه مستند» شبکه افق رمضان شبکه افق با مستندهای متنوع از دفاع مقدس در ایران تا جنگ در غزه مستندسازی جنایات اسرائیل برای فردایی نزدیک

ارسال دیدگاه


ارسال

جهت مشاهده دیدگاه های کاربران کلیک نمایید

دیدگاه ها