مشاهده خبر

چهار شنبه 26 مهر 1402
به افق فلسطین

طوفان الاقصی تا بهار الاقصی ادامه دارد

نماینده حماس در ایران گفت: مردم ما ۷۵ سال زیر جرم و جنایات رژیم صهیونیستی بودند، امروز دیگر این طوفان خاموش نخواهد شد، طوفان الاقصی تا بهار الاقصی ادامه خواهد داشت.

1

ویژه برنامه به افق فلسطین سه شنبه ساعت 20 از شبکه افق پخش شد.

در بخش نخست برنامه به اخبار مهم و اخیر فلسطین اشاره شد. در بخش گفت‌وگو علی مطهری، نماینده سابق مجلس شورای اسلامی مهمان برنامه بود.

وی گفت: نیروهایی که به عنوان محور مقاومت شناخته می شوند و تحت امر ایران هستند وارد غزه بشوند. اگر اسرائیل در جنگ زمینی در غزه ، موفق شود مردم غزه را کوچ بدهد و نیروهای حماس را از بین ببرد، دوباره به سال 1948 باز خواهیم گشت. نماینده سابق مجلس شورای اسلامی افزود: اسرائیل رویا و ایدئولوژی گرفتن کل اراضی منطقه را در سر می پروراند، طبیعتا اگر در این جنگ موفق شود، توقف نخواهد کرد و به دنبال گسترش سرزمین خودش عمل خواهد کرد. شعارشان از نیل تا فرات است طبیعتا برای همه مردم منطقه خطر خواهند داشت.

مطهری گفت: الان زمان ورود به جنگ است و برای نیروهای نیابتی الان فرصتی خیلی خوبی است که بلندی های جولان را بازپس بگیرند.

اگر نیروهای کشورهای اسلامی همگی متحد شوند و علیه اسرائیل حمله کنند بی شک اسرائیل از بین خواهد رفت.

همانطور که سال 1973 ارتش مصر به طرف صحرای سینا حمله کرد و توانستند خطی که رژیم اشغالگر قدس  ایجاد کرده بودند را بشکنند و هیمنه اسرائیل را در هم شکنند.

وی افزود: موضوع غزه جدید نیست و از سال 48 میلادی بسیاری از روشنفکران و علما نسبت به این مساله موضع داشتند و درباره مظلومیت مردم فلسطین و آزادی کشور فلسطین بیانیه می دادند. موضوع فلسطین یک موضوع انسانی است و هر انسانی وظیفه دارد از مظلوم دفاع کند. ما مسلمان هستیم وظیفه مضاعف داریم که از این ملت دفاع کنیم، هر مسلمانی که ندای کمک امت مسلمانی را بشنود و بی توجه باشد اساسا مسلمان نیست.

مطهری خاطرنشان کرد: مردم ایران اکثریت قاطعشان حامی این حکومت هستند و اینکه بخواهند مردم ایران را از حکومتشان جدا کنند، حرف قابل قبولی نیست. مردم اگر حامی این حکومت نبودند، این حکومت باقی نمی ماند. غرب این غده سرطانی را در وسط کشورهای اسلامی ایجاد کردند و پایگاه زدند تا مانع پیشرفت کشورهای اسلامی شوند و همواره ملت مسلمان را به این مساله مشغول کنند.

در بخش دیگر برنامه ، خالد القدومی نماینده حماس در ایران مهمان گفت‌وگوی برنامه بود.

وی درباره وضع آب و برق و غذا گفت: وضعیت بحرانی است و یک زلزله جرایم جنگی و کشتار جمعی علیه مردم فلسطین انجام داده اند. فاضلاب های شهرک های صهیونیستی به سمت غزه می رود و به آبهای زیزمینی وارد می شود و به طور عملیاتی آب شرب را آلوده می کنند.

وی درباره عملیات طوفان الاقصی گفت: بعد از توفیق خدا طوفان الاقصی به امضای فلسطینی کامل بود و به هیچ عنوان با کشور و یا گروهی هماهنگ نکردیم. این طوفان برای غافلگیر کردن رژیم اشغالگر قدس بود و  برنامه کامل مقاومت فلسطینی ها بود.

در این عملیات از گجت الکترونیکی استفاده نکردند. 5 هزار مجاهد در این عملیات شرکت کرده بودند و 3500 سرباز مجاهد مقاومت کارشان تعامل با خط اول ارتش رژیم صهیونیستی با سبک جنگ ترکیبی از راه هوایی و سایبری و زمینی و دریایی بود. در ساعات اولیه کار مجاهان ایجاد تشویش بر برج های مراقبت رژیم صهیونیستی از راه پهپاد که داخل مناطق اشغالی وارد شد. 5 هزار راکت اولیه شلیک کرد.

قدومی خاطر نشان کرد: مردم ما ۷۵ سال زیر جرم و جنایات رژیم صهیونیستی بودند، امروز دیگر این طوفان خاموش نخواهد شد، طوفان الاقصی تا بهار الاقصی ادامه خواهد داشت.

مردم فلسطین بعد از دیدن جرایم جنگیمتوجه شدند که دشمن جز زبان زور نمی فهمد و ما ادامه خواهیم داد، از مردم منطقه برای این همبستگی و آمادگی کمال تشکر را داریم.

وی افزود: مردم فقط به خیابان ها نیایند حرکتهای نمادین در مقابل اماکن صلیب سرخ و اماکن دیگر اعتصاب کنند و به مردم فلسطین نشان بدهند که صدایشان را شنیده‌اند. متاسفانه چقدر باید شهید بدهیم تا ارتش کشورهای عرب بیدار شود و علیه این غده سرطانی شورش کنند.

در بخش دیگری منصور براتی، کارشناس مسائل اسرائیل گفت و گو کرد.

وی گفت: اگر بخواهیم براساس مستندات تحلیل بی طرفانه داشته باشیم می توان اینگونه گفت که نشانه های زیادی وجود دارد که اسرائیلی‌ها در حقیقت غافلگیر شدند، تحلیل اینکه آنها برای حناس تله گذاشتند چندان قابل قبول نیست اگر اینگونه باشد باید بگوییم آن‌ها گرفتار این تله شدند چرا تعداد تلفات طرف اسزائیلی از همیشه بیشتر بوده و در تاریخ 75 ساله اسرائیلی 1500 نفر در یک درگیری کشته شوند و 200 نفر اسیر گرفته شوند و بیش از ۳۰۰۰ نفر زخمی، بی‌سابقه است.

آخرین اخبار

نهضت ملی مسکن از وعده تا تحقق پیشگیری از سرطان از نگاه حکما موشک‌سازی شهید احمدی روشن با شکر و روغن واقعیت داشت؟ رژیم که قبلا در سه جبهه می‌جنگید و حالا توان نبرد با حماس را هم ندارد رایحه ‌درمانی برای ترک سیگار مقاومت مدیون زن فلسطینی است ماجرای نیمروز، مستندی از زندگی شهید فخری زاده «اِگلانتین» و «اقتدار دریایی» مستندهای ویژه شبکه افق تفاوت مسهل و ملین در طب سنتی آنچه در غزه می‌گذرد فیلم نیست! جریمه سنگین و پرونده قضایی در انتظار واحدهای آلاینده متخلف آیا جنگ غزه بعد از وقفه انسانی از سر گرفته می‌شود؟ قصور دولت‌ها در پیشرفت صنعت گردشگری استان سیستان و بلوچستان این میوه را تازه تازه بو نکنید! ورزشکاران مشهور خارجی که حامی فلسطین‌اند 2 احتمال درباره جنگ غزه؛ اکتفا به تسخیر شمال غزه یا ادامه جنگ آیا اتحادیه‎ها در قبال بیمه کارگردان مسئولیتی دارند؟ یک مولتی ‌ویتامین طبیعی آگاهی شرط لازم داشتن نسل سالم چرا با ورزشکاران رژیم صهیونیستی مسابقه نمی‌دهیم؟ مشکلی که مجلس برای حل آن جامعه کارگری را فدا کرد تنفس مصنوعی برای زنده نگه ‌داشتن رژیم صهیونیستی دانشجویان ستاره‌ دار بی واسطه به افق می‌آیند دوگانه دولت‌ها و ملت‌ها در موضوع غزه! روش‌های ساده برای کاهش درد قاعدگی دادخواهی در دیوان عدالت اداری غیر حضوری است مشکل مسکن جز با تعریف یک نظام حمایتی حل نمی‌شود آیا مشکل پسماند شمال کشور حل می‌شود؟ رژیم صهیونستی فقط با غزه نمی‌جنگد «دربرابر تاریکی» به افق رسید تاثیر سرنوشت فلسطین بر مسائل استراتژیک جهانی پوشش زنده تحولات و تحلیل جنگ غزه در شبکه افق سیاست منطقه‌ای آمریکا با طوفان الاقصی به چالش کشیده شد مستند‌های ستاره دار در افق تهدید جدی سلامت در صورت خوابیدن با استرس چی کار کنیم تو پاییز مریض نشیم؟ جنگ کریدورها و بقای کشورها بنگاه‌داری بانک‌ها و پشت پرده فروشگاه‌های بزرگ لوازم خانگی روایت «غربت فلسطین» در افق جنگ غزه، مقدمه فروپاشی رژیم صهیونیستی است مستندهای آدینه این هفته افق پلتفرم‌های قدیمی خودرو در ایران سود ده هستند! پیشنهاد «ابتکار» برای مقابله جهانی با رژیم صهیونیستی آیا پارکینسون درمان می‌شود؟ کواکبیان: دفاع از فلسطین وظیفه همه کشورهای اسلامی است قانون مالیات بر خانه‌های خالی و آمارهای متناقض بررسی سیاست دوگانه انگلیس در برابر فلسطین آیا ارائه تسهیلات به افراد زیر مجموعه بانک‌ها قانونی است؟ آرتروز و ارتباط آن با اختلال داخلی بدن سقوط صهیونیست‌ها از ابتدای درگیری شروع شد

ارسال دیدگاه


ارسال

جهت مشاهده دیدگاه های کاربران کلیک نمایید

دیدگاه ها