مشاهده خبر

چهار شنبه 26 مهر 1402

پیچ در پیچ در کلاف سردرگم خودرو

سخنگوی سازمان تعزیرات حکومتی گفت: در حدود یک ماه گذشته، 370 فقره پرونده یا گزارش تخلف از شرکت‌های مختلف خوردویی برای سازمان تعزیرات آمده است.

0

برنامه فرامتن با موضوعات فرهنگی و اجتماعی روز دوشنبه از شبکه افق پخش شد.

در بخش خبرهای خوب کشور در 24 ساعت گذشته به خبرهای امیدبخش اختصاص داشت که از جمله آن می‌توان به این خبرها اشاره کرد: 58 روستای هرمزگان از ظرفیت جدید آب شیرین‌کن ها بهره‌مند می‌شوند، گازرسانی به 208 روستای آذربایجان شرقی در دولت سیزدهم، تولید دانش‌بنیان قرص زعفران به همت پژوهشگران دانشگاه بیرجند.

در بخش میز فرهنگ و هنر به موضوع کتاب باغ‌های معلق با حضور سمیه عالمی، نویسنده کتاب  پرداخته شد.

وی گفت: ایجاد گروه مجازی با زنان نبل الزهرا و جمعه به جمعه در گروه اسلایدهای نویسندگی خلاق را برای این زنان می فرستادم و با استفاده از ابزارهای ترجمه برایشان به عربی می نوشتم و به آنها آموزش می دادم و تمرین می دادم. تمام روایت هایی که این زنان نوشته بودند، تمام واقعیت داشت و من تمام داستان ها را صحت سنجی کردم.

ما 16 خانم را برای کار آوردیم و حدود 8-9 نفر از این خانمها در این دوره با ما تا پایان آمدند و 7 داستان از این تعداد روایت های باقدرت نوشته شد.

در بخش بعدی این برنامه به موضوع تخلفات خودرو سازان در عرضه خودرو  و با حضور محمعلی اسفنانی، سخنگوی سازمان تعزیرات حکومتی به عنوان مهمان برنامه پرداخته شد.

وی گفت: اتفاقی که در کارخانه تولید خودرو بینالود استان خراسان رضوی این بود که تعدادی خودرو در پارکینگ نگهداری شده بود که ما تحت عنوان امتناع از عرضه خودرو گشت های مشترکمان به آنجا اعزام شدند و این مساله دوبار اتفاق افتاد بار اول تذکر داده شد و خودروهای آماده تحویل هستند را تحویل بدهند  و بار دوم که مراجعه شد حدود 4 هزار خودرو در پارکینگ بود که عرضه نشده بود

اسفنانی افزود: توجیهاتی که می کردند، بخشی از آنها این بود که مثلا صندلی استاندارد نیست یا استاندارد هنوز پاسخ نداده، پلاک خودرو مشکل بوده است.

وی اشاره کرد: نتیجه فعالیت خودروسازها، تعیین کننده قیمت خودرو است. مردم متضرر گران فروشی خودروسازها هستند.

سخنگوی سازمان تعزیرات حکومتی: در حدود یک ماه گذشته، 370 فقره پرونده یا گزارش تخلف از شرکت‌های مختلف خوردویی برای سازمان تعزیرات آمده است.

سید داود موسوی، معاون بازرسی و نظارت بر کالاهای سرمایه‌ای سازمان حمایت، مهمان تلفنی این برنامه بود که توضیحاتی در این باره ارائه کرد.

وی گفت: ماشین به عنوان کالای سرمایه‌ای به حساب نمی‌آید اما وقتی سوداگری در بازار ایجاد می‌شود، می‌توان به عنوان یک کالای سرمایه‌ای حساب کرد.

موسوی افزود: اگر شرکت خودروساز از تعهدات خود عقب باشد، دلیلی برای افزایش قیمت یا احتکار ندارد و توجیهی برای افزایش قیمت وجود ندارد.

آخرین اخبار

رئیسی، استاد برجسته حوزه علمیه و مرد خستگی‌ناپذیر کار جهادی مردان دیپلماسی و میدان انتخاب مردم شخصی مثل رئیسی است او مردم را باور داشت و مردم او را همسویی دیپلماسی و میدان در دولت سیزدهم زندگی شهدا تجلی شهادتشان است نقش گردان شناسایی در آزادسازی خرمشهر با مستند «تنها نترس بدون سلاح» مردم دیگر تفاوت رئیس جمهور مردمی با دیگران را فهمیده‌اند شهید رئیسی و جدیت در خدمت راز شهادت آن مرد که اهل خدمت بود روایتی دیگر از شهادت آیت‌الله رئیسی از زبان فرماندهان سابق نظامی در شبکه افق کادر پروازی شهادت را بیشتر بشناسید «میدان دیپلماسی» روایتی از حضور شهید رئیسی در سفر به نیویورک ویژه برنامه شهید جمهور از شبکه افق سیما او که شهید خدمت بود و خادم جمهور او به تک تک ایرانیان توجه دارد «میدون خراسون» برنامه‌ای با حضور ستارگان موسیقی در مدح امام رضا (ع) سرمایه اجتماعی در ایران و میزان مشارکت در انتخابات مجلس خبرنگار انگلیسی: آسانژ 23 ساعت در روز شکنجه می‌شد کشورهای حوزه بالکان و جنگ غزه هفته جمعیت همراه با مستندهای شبکه افق مستند «رویای بزرگ» از قاب شبکه افق تولید کوچک مقیاس؛ پیشنهادی برای مردمی‌سازی اقتصاد در افق تمدن اسلامی نگاهی نو به اعتراضات دانشجویی در آمریکا کتابی درباره تنها شهید اروپایی دفاع مقدس مقاومت نبرد رسانه‌ای را هم بُرده است از نمایشگاه کتاب تا نظارت بر فیلم‌های سینمایی در گفت‌وگو با وزیر ارشاد حضور یمنی‌ها با دست پُر در نمایشگاه کتاب تهران مستند «سلام به آینده» روایتی از سبک تربیتی مهارت‌ محور رازهای زندگی مرد موشکی ایران نگاهی به مستند «غیر رسمی ۶» / همراه با رهبری در راهروهای کتاب «میدون خراسون» برنامه‌ای با حضور ستارگان موسیقی سریالی از کره جنوبی به افق رسید! پخش مستندهایی با محوریت جمعیت در شبکه افق ساترا نگهبان پناهگاه‌های فرهنگی بازدارندگی؛ ویژگی اصلی قانون عفاف و حجاب گفت‌وگوی به افق فلسطین با خانواده‌ای که از غزه آمده‌اند «شب بخیر آمریکا» روایتی از اعتراضات دانشجویی در غرب گرامی‌داشت روز هلال احمر با «نشان امید» آنهایی که باید از مالیات بر عایدی سرمایه بترسند! سرانجام اعتراضات دانشجویی در آمریکا چه خواهد شد؟ نقش انسان – رسانه‌ها در پوشش واقعیت‌ها هفته‌ای پر از مستندهای جذاب در شبکه افق امر به معروف و نهی از منکر؛ فریضه‌ای دو سویه در جامعه اسلامی چرا اعتراضات دانشجویی آمریکا به خشونت کشیده شد؟ از احیای معاونت پرورشی تا راهکار دولت برای جبران کمبود 203 هزار معلم پیش‌بینی فیلسوف مشهور روس از آینده جنگ غزه «جعبه سیاه» آدم‌ها رو می‌شود/ چالش‌هایی که گاهی از دست مهمان برنامه در می‌رود بایدن چه خواهد کرد؟ همه چیز درباره آقای نادر

ارسال دیدگاه


ارسال

جهت مشاهده دیدگاه های کاربران کلیک نمایید

دیدگاه ها