مشاهده خبر

سه شنبه 25 مهر 1402

کمبود معلم و بلایی که دامن دانش‌آموزان را می‌گیرد

مدیر گروه آموزش و پرورش مرکز پژوهش‌های مجلس گفت: وزیر آموزش و پرورش زیر بار کمبود معلم نمی‌رفت و حاضر نبود که قبول کند مشکلات کمبود معلم دامن دانش‌آموزان را خواهد گرفت. مدیریت مجموعه آموزش و پرورش به دنبال کتمان کردن واقعیت است.

0

برنامه فرامتن با موضوعات فرهنگی و اجتماعی روز دوشنبه از شبکه افق پخش شد.

در بخش خبرهای خوب کشور در 24 ساعت گذشته به خبرهای امیدبخش اختصاص داشت که از جمله آن می‌توان به این خبرها اشاره کرد: ایجاد 4690 فرصت شغلی در بخش صنعت و معدن قم، اجرای پنج طرح مقابله با بیابان در خراسان رضوی، افتتاح مرکز فناوری توانبخشی شهید دکتر فیاض بخش در تهران، 42 نیروگاه تجدیدپذیر به شبکه برق متصل شد.

در بخش میز فرهنگ و هنر به موضوع شبکه مدیریت مردمی بلایای طبیعی (فرصت) با حضور علی زرودی، هم بنیانگذار مجموعه فرصت، شبکه مدیریت مردمی بلایای طبیعی، حوادث غیرمترقبه و بحران‌های اجتماعی پرداخته شد.

 وی گفت: مجموعه فرصت به دنبال ایجاد امید و انجام کمک به افرادی است که در بلاهای طبیعی به مردم خدمت رسانی می‌کند. مجموعه ما به مدت یک دهه است که بر اساس تجربیات خود، به مردم و کسانی که در بلاهای طبیعی دچار آسیب می‌شوند، خدمت می‌رساند و تجربیات خود را در اختیار همگان قرار می‌دهد.

در بخش بعدی این برنامه به موضوع بحران کمبود معلم در آموزش و پرورش و با حضور محمد صادق عبداللهی، مدیر گروه آموزش و پرورش مرکز پژوهش‌های مجلس به عنوان مهمان برنامه پرداخته شد.

وی گفت: در ده سال گذشته تعداد زیادی از معلم‌ها بازنشسته شده‌اند و حدود 80 هزار نفر در شرف بازنشستگی بوده‌اند که مجددا مشغول به کار شده‌اند این در حالی است که میزان جذب معلمان در این چند سال، 30 هزار نفر بوده است.

وی افزود: اعلام شده بود که تعداد بازنشسته‌ها در چند سال آینده بسیار خواهد بود و ما با کمبود معلم مواجه خواهیم شد. دو عامل برای این مشکل وجود دارد: اول اینکه وزیر آموزش و پرورش اعلام کرد که پیش بینی‌ها نشان می‌دهد با توجه به وضعیت اضافه کاری، نیروهای حق التدریس و اشتغال دوباره بازنشسته‌ها مشکل کمبود معلوم جبران شود.

عبداللهی افزود: جایگزین نیروهای بازنشسته، نیرو به اندازه کافی و درست استخدام نشده است و مشکلات مالی و عدم پرداختی کافی برای معلمان، انگیزه کافی برای اشتغال به کار معلمان وجود ندارد.

مدیر گروه آموزش و پرورش مرکز پژوهش‌های مجلس گفت: یکی از راه‌کارهای برای جبران مشکلات کمبود معلم، فراخوان نیروهای مامور در دستگا‌های و ارگان‌های دیگر است که موظفی خود را در آموزش و پرورش بگذرانند.

وی گفت: وزیر آموزش و پرورش زیر بار کمبود معلم نمی‌رفت و حاضر نبود که قبول کند مشکلات کمبود معلم دامن دانش‌آموزان را خواهد گرفت. مدیریت مجموعه آموزش و پرورش به دنبال کتمان کردن واقعیت است.

آخرین اخبار

او مردم را باور داشت و مردم او را همسویی دیپلماسی و میدان در دولت سیزدهم زندگی شهدا تجلی شهادتشان است نقش گردان شناسایی در آزادسازی خرمشهر با مستند «تنها نترس بدون سلاح» مردم دیگر تفاوت رئیس جمهور مردمی با دیگران را فهمیده‌اند شهید رئیسی و جدیت در خدمت راز شهادت آن مرد که اهل خدمت بود روایتی دیگر از شهادت آیت‌الله رئیسی از زبان فرماندهان سابق نظامی در شبکه افق کادر پروازی شهادت را بیشتر بشناسید «میدان دیپلماسی» روایتی از حضور شهید رئیسی در سفر به نیویورک ویژه برنامه شهید جمهور از شبکه افق سیما او که شهید خدمت بود و خادم جمهور او به تک تک ایرانیان توجه دارد «میدون خراسون» برنامه‌ای با حضور ستارگان موسیقی در مدح امام رضا (ع) سرمایه اجتماعی در ایران و میزان مشارکت در انتخابات مجلس خبرنگار انگلیسی: آسانژ 23 ساعت در روز شکنجه می‌شد کشورهای حوزه بالکان و جنگ غزه هفته جمعیت همراه با مستندهای شبکه افق مستند «رویای بزرگ» از قاب شبکه افق تولید کوچک مقیاس؛ پیشنهادی برای مردمی‌سازی اقتصاد در افق تمدن اسلامی نگاهی نو به اعتراضات دانشجویی در آمریکا کتابی درباره تنها شهید اروپایی دفاع مقدس مقاومت نبرد رسانه‌ای را هم بُرده است از نمایشگاه کتاب تا نظارت بر فیلم‌های سینمایی در گفت‌وگو با وزیر ارشاد حضور یمنی‌ها با دست پُر در نمایشگاه کتاب تهران مستند «سلام به آینده» روایتی از سبک تربیتی مهارت‌ محور رازهای زندگی مرد موشکی ایران نگاهی به مستند «غیر رسمی ۶» / همراه با رهبری در راهروهای کتاب «میدون خراسون» برنامه‌ای با حضور ستارگان موسیقی سریالی از کره جنوبی به افق رسید! پخش مستندهایی با محوریت جمعیت در شبکه افق ساترا نگهبان پناهگاه‌های فرهنگی بازدارندگی؛ ویژگی اصلی قانون عفاف و حجاب گفت‌وگوی به افق فلسطین با خانواده‌ای که از غزه آمده‌اند «شب بخیر آمریکا» روایتی از اعتراضات دانشجویی در غرب گرامی‌داشت روز هلال احمر با «نشان امید» آنهایی که باید از مالیات بر عایدی سرمایه بترسند! سرانجام اعتراضات دانشجویی در آمریکا چه خواهد شد؟ نقش انسان – رسانه‌ها در پوشش واقعیت‌ها هفته‌ای پر از مستندهای جذاب در شبکه افق امر به معروف و نهی از منکر؛ فریضه‌ای دو سویه در جامعه اسلامی چرا اعتراضات دانشجویی آمریکا به خشونت کشیده شد؟ از احیای معاونت پرورشی تا راهکار دولت برای جبران کمبود 203 هزار معلم پیش‌بینی فیلسوف مشهور روس از آینده جنگ غزه «جعبه سیاه» آدم‌ها رو می‌شود/ چالش‌هایی که گاهی از دست مهمان برنامه در می‌رود بایدن چه خواهد کرد؟ همه چیز درباره آقای نادر حزب دموکرات و مصادره به مطلوب اعتراضات دانشجویی در آمریکا میراث حاج نادر و افق‌های نو در آمریکا پخش «در مرز غبار آلود» از افق / روایتی متفاوت از نادر طالب‌زاده

ارسال دیدگاه


ارسال

جهت مشاهده دیدگاه های کاربران کلیک نمایید

دیدگاه ها