مشاهده خبر

پنج شنبه 20 مهر 1402

قالیشویی‌های غیر مجاز را چگونه بشناسیم؟

رییس اتحادیه قالیشویان گفت: یکی از معضلات و مشکلاتی در این صنف وجود دارد، مربوط به قالیشویان غیرمجاز است، ما برای حل این مشکل اطلاع رسانی کردیم که مردم برای اطلاع از قالیشویی های معتبر و مجاز وارد سایت صنف قالیشویان شوند. هم لیست آنها یکجا هست و هم می توانند با جست و جوی اسم مورد نظر، اطلاعات آن را به صورت کامل دریافت کنند.

0

برنامه فرامتن با موضوعات فرهنگی و اجتماعی روز چهارشنبه از شبکه افق پخش شد.

در بخش خبرهای خوب و امیدبخش به خبرهای خوب 24 ساعت گذشته در میهن اسلامی ایران پرداخته شد که از جمله آن‌ها می‌توان به این خبرها اشاره کرد: جلوگیری از خروج 5.5 میلیون دلار ارز توسط دانش بنیان های همدان، درمان بیماری سالک با داروی دانش بنیان ایرانی، رونمایی از دستگاه برداشت لوبیا در چهار محال و بختیاری، 10 هزار شغل امسال در سمنان ایجاد شد.

در بخش میز فرهنگ و هنر نیز به موضوع همخوانی بیانات رهبری پرداخته شد و میثم یاوری، دبیرخانه اندیشه ولایت به عنوان مهمان این بخش از برنامه بود.

وی گفت: سلسله نشست هایی برای تعمق در بیانات رهبری برگزار می کنیم. حدود یک سال است که  در تهران آغاز شد و اشخاصی از قم به صورت مجازی به نشست های ما پیوستند و بعد از بسط دادن این نشست ها از استان های مختلف نیز به ما به صورت مجازی پیوستند.

بخش بعدی برنامه به موضوع مطالبات و مشکلات قالیشویان اختصاص داشت و حجت محمدی کمسرخ، رییس اتحادیه قالیشویان تهران به عنوان مهمان برنامه در این باره گفت و گو کرد.

محمدی کمسرخ گفت: یکی از معضلات و مشکلاتی در این صنف وجود دارد، مربوط به قالیشویان غیرمجاز است، ما برای حل این مشکل اطلاع رسانی کردیم که مردم برای اطلاع از قالیشویی های معتبر و مجاز وارد سایت صنف قالیشویان شوند. هم لیست آنها یکجا هست و هم می توانند با جست و جوی اسم مورد نظر، اطلاعات آن را به صورت کامل دریافت کنند.

وی افزود: نرخ شست و شو در همه قالیشویی ها باید یکسان باشد، تمام مولفه های اثرگذار بر نرخ تاثیر می گذارد. نرخ بعد از اینکه به ادارات مختلف ارسال می شود بعد از 6 ماه اگر مصوب شود، به دست ما می رسد. در این 6 ماه این نرخ دیگر مناسب نیست. مثلا بانک مرکزی اعلام می کند تورم این شش ماه، 30 درصد است بنابراین این نرخ مناسب نیست، مساله و مشکل ما نرخ گذاری است. این نرخ برای یک سال آینده است.

رییس اتحادیه قالیشویان خاطرنشان کرد: اگر قالیشویی که مجاز باشد، نرخی غیر از نرخ مصوب و موجود روی سایت ما را از مشتری بگیرد، آن قالیشویی گرانفروشی کرده است. مشتری می تواند از طریق سایت ما شکایت خود را ثبت کند و بعد از بررسی به او اطلاع داده می شود. خوشبختانه سایت فعالی داریم و از این بابت مردم نگران نباشند.

محمدی گفت: استقبال جوانان ایرانی از کار در قالیشویی کم است به همین دلیل ما از نیروهای اتباع استفاده می کنیم. به یک کارگر در شروع کار، حقوق پایه ای کارگری پرداخت می شود و با توجه به مراحلی که قانون کار دارد، حقوقش افزایش پیدا میکند.

وی تاکید کرد: تقریبا حدود 70-80 درصد کارگران این صنف بیمه هستند و کسانی که بیمه نیستند معمولا به صورت فصلی یا کوتاه مدت کار می کنند و بیمه به آنها تعلق نمی گیرد.

محمدی در پایان گفت: قالیشویی باد جزو مشاغل سخت باشد چرا که کارگر مدام با مواد شیمایی کار می کند، اجسام سنگین بلند می کند و بعد از 30 سال یک کار سخت طاقت فرسا است. متاسفانه اکثر کار حالت مکانیزه ندارد و همه اش دستی انجام می شود. ما درخواست دادیم که سختی کار برای کارگران درنظر گرفته شود اما فعلا جوابی حاصل نشده است.

آخرین اخبار

او مردم را باور داشت و مردم هم او را همسویی دیپلماسی و میدان در دولت سیزدهم زندگی شهدا تجلی شهادتشان است نقش گردان شناسایی در آزادسازی خرمشهر با مستند «تنها نترس بدون سلاح» مردم دیگر تفاوت رئیس جمهور مردمی با دیگران را فهمیده‌اند شهید رئیسی و جدیت در خدمت راز شهادت آن مرد که اهل خدمت بود روایتی دیگر از شهادت آیت‌الله رئیسی از زبان فرماندهان سابق نظامی در شبکه افق کادر پروازی شهادت را بیشتر بشناسید «میدان دیپلماسی» روایتی از حضور شهید رئیسی در سفر به نیویورک ویژه برنامه شهید جمهور از شبکه افق سیما او که شهید خدمت بود و خادم جمهور او به تک تک ایرانیان توجه دارد «میدون خراسون» برنامه‌ای با حضور ستارگان موسیقی در مدح امام رضا (ع) سرمایه اجتماعی در ایران و میزان مشارکت در انتخابات مجلس خبرنگار انگلیسی: آسانژ 23 ساعت در روز شکنجه می‌شد کشورهای حوزه بالکان و جنگ غزه هفته جمعیت همراه با مستندهای شبکه افق مستند «رویای بزرگ» از قاب شبکه افق تولید کوچک مقیاس؛ پیشنهادی برای مردمی‌سازی اقتصاد در افق تمدن اسلامی نگاهی نو به اعتراضات دانشجویی در آمریکا کتابی درباره تنها شهید اروپایی دفاع مقدس مقاومت نبرد رسانه‌ای را هم بُرده است از نمایشگاه کتاب تا نظارت بر فیلم‌های سینمایی در گفت‌وگو با وزیر ارشاد حضور یمنی‌ها با دست پُر در نمایشگاه کتاب تهران مستند «سلام به آینده» روایتی از سبک تربیتی مهارت‌ محور رازهای زندگی مرد موشکی ایران نگاهی به مستند «غیر رسمی ۶» / همراه با رهبری در راهروهای کتاب «میدون خراسون» برنامه‌ای با حضور ستارگان موسیقی سریالی از کره جنوبی به افق رسید! پخش مستندهایی با محوریت جمعیت در شبکه افق ساترا نگهبان پناهگاه‌های فرهنگی بازدارندگی؛ ویژگی اصلی قانون عفاف و حجاب گفت‌وگوی به افق فلسطین با خانواده‌ای که از غزه آمده‌اند «شب بخیر آمریکا» روایتی از اعتراضات دانشجویی در غرب گرامی‌داشت روز هلال احمر با «نشان امید» آنهایی که باید از مالیات بر عایدی سرمایه بترسند! سرانجام اعتراضات دانشجویی در آمریکا چه خواهد شد؟ نقش انسان – رسانه‌ها در پوشش واقعیت‌ها هفته‌ای پر از مستندهای جذاب در شبکه افق امر به معروف و نهی از منکر؛ فریضه‌ای دو سویه در جامعه اسلامی چرا اعتراضات دانشجویی آمریکا به خشونت کشیده شد؟ از احیای معاونت پرورشی تا راهکار دولت برای جبران کمبود 203 هزار معلم پیش‌بینی فیلسوف مشهور روس از آینده جنگ غزه «جعبه سیاه» آدم‌ها رو می‌شود/ چالش‌هایی که گاهی از دست مهمان برنامه در می‌رود بایدن چه خواهد کرد؟ همه چیز درباره آقای نادر حزب دموکرات و مصادره به مطلوب اعتراضات دانشجویی در آمریکا میراث حاج نادر و افق‌های نو در آمریکا پخش «در مرز غبار آلود» از افق / روایتی متفاوت از نادر طالب‌زاده

ارسال دیدگاه


ارسال

جهت مشاهده دیدگاه های کاربران کلیک نمایید

دیدگاه ها