مشاهده خبر

سه شنبه 18 مهر 1402

آخرین جزییات از کاندیداهای انتخابات مجلس

سخنگوی ستاد انتخابات کشور گفت: عمده اعتراضات مربوط به مدارک داوطلبان بوده است. برخی از افرادی که در انتخابات مجلس ثبت نام کرده‌اند با مدرکی غیر از مدرک کارشناسی ارشد بودند، اگر ایثارگری یا نماینده ادوار نباشند، از گردونه حدف می‌شوند.

0

برنامه فرامتن با موضوعات فرهنگی و اجتماعی روز دوشنبه از شبکه افق پخش شد.

در بخش خبرهای خوب 24 ساعت گذشته در ایران به این خبرها پرداخته شد: احداث بلندترین پل کشور در آزادراه اصفهان – شیراز، تولید داروی درمان سرطان لنفوم برای اولین بار در ایران، آغاز تولید نفت از میدان نفتی سپهر و جفیر

در میز فرهنگ و هنر این برنامه نیز به موضوع فواید حمایت از مردم فلسطین با حضور علی اکبر براتی، نایب رییس جمعیت جهانی حمایت از مقاومت به عنوان مهمان برنامه پرداخته شد.

وی گفت: اولین فایده حمایت از مردم فلسطین چه در فضای مجازی و چه در فضای حقیقی این است که به آنان می‌فهماند که براداران مسلمانان آنان نیز در دیگر کشورهای اسلامی هم‌صدا و هم‌نوا با آنان است و برای آرمان و بازپس‌گیری قبله اول مسلمانان تلاش می‌کند و به آنان روحیه می‌دهد و نکته دیگر این است که دشمن با امپراطوری رسانه‌ای که دارد اینگونه القا می‌کند که تعداد کمی از افراد حامی فلسطین است و جامعه جهانی ناراحت است این اتفاق و در صدد ساخت اجماع دروغین علیه فلسطینیان است و حضور حمایت کنندگان فلسطین در میدان می‌تواند از عمق بخشی اسرائیل شود.

در بخش بعدی این برنامه به موضوع پیگیری وضعیت ثبت‌نام متقضیان شرکت در انتخابات مجلس و با حضور محسن اسلامی، سخنگوی ستاد انتخابات کشور به عنوان مهمان برنامه پرداخته شد.

وی گفت: این دوره از انتخابات برای اولین بار با توجه به قانون جدید برگزار می‌شود. در این مرحله حدود 49 هزار نفر در مرحله پیش ثبت نام شرکت کردند که حدود 35 درصد بازه سنی 30 تا 40 سال هستند. 35 درصد بازه سنی 40 تا 50 هستند و 22 درصد بازه سنی 50 تا 60 سال را تشکیل می‌دهد که 14 درصد خانم و 86 درصد آقایان هستند. حدود 70 درصد از افراد دارای کارشناسی ارشد و 15 درصد دکتری داشتند.

اسلامی افزود: صحت سنجی یک ماهه برای ثبت نام کنندگان انجام و به آنان اعلام شده است که الان در مرحله اعتراض هستند.

سخنگوی ستاد انتخابات کشور گفت: اطلاعات دریافتی از افراد در فرم ثبت نامی، هویتی بوده و تمایلات سیاسی مدنظر نبوده است و در بین افرادی که نماینده مجلس سابق بوده‌اند و در این دوره ثبت نام کرده‌اند و همه طیف‌های سیاسی را شامل می‌شوند.

وی گفت: عمده اعتراضات مربوط به مدارک داوطلبان بوده است. برخی از افرادی که در انتخابات مجلس ثبت نام کرده‌اند با مدرکی غیر از مدرک کارشناسی ارشد بودند، اگر ایثارگری یا نماینده ادوار نباشند، از گردونه حدف می‌شوند.

اسلامی افزود: در قانون شفافیت بر تامین منابع مالی تبلیغات که در مجلس تصویب شده است، آمده است که مصارف تبلیغات توسط ستاد انتخابات کشور رصد شود. به جهت اجرای این قانون باید از داوطلبان یک شماره حساب غیرتجاری اخذ شود که صرفا برای مصارف تبلیغات انتخاباتی است و نامزد انتخابات باید یک نفر مسئول مالی اعلام کند.

 

آخرین اخبار

رئیسی، استاد برجسته حوزه علمیه و مرد خستگی‌ناپذیر کار جهادی مردان دیپلماسی و میدان انتخاب مردم شخصی مثل رئیسی است او مردم را باور داشت و مردم او را همسویی دیپلماسی و میدان در دولت سیزدهم زندگی شهدا تجلی شهادتشان است نقش گردان شناسایی در آزادسازی خرمشهر با مستند «تنها نترس بدون سلاح» مردم دیگر تفاوت رئیس جمهور مردمی با دیگران را فهمیده‌اند شهید رئیسی و جدیت در خدمت راز شهادت آن مرد که اهل خدمت بود روایتی دیگر از شهادت آیت‌الله رئیسی از زبان فرماندهان سابق نظامی در شبکه افق کادر پروازی شهادت را بیشتر بشناسید «میدان دیپلماسی» روایتی از حضور شهید رئیسی در سفر به نیویورک ویژه برنامه شهید جمهور از شبکه افق سیما او که شهید خدمت بود و خادم جمهور او به تک تک ایرانیان توجه دارد «میدون خراسون» برنامه‌ای با حضور ستارگان موسیقی در مدح امام رضا (ع) سرمایه اجتماعی در ایران و میزان مشارکت در انتخابات مجلس خبرنگار انگلیسی: آسانژ 23 ساعت در روز شکنجه می‌شد کشورهای حوزه بالکان و جنگ غزه هفته جمعیت همراه با مستندهای شبکه افق مستند «رویای بزرگ» از قاب شبکه افق تولید کوچک مقیاس؛ پیشنهادی برای مردمی‌سازی اقتصاد در افق تمدن اسلامی نگاهی نو به اعتراضات دانشجویی در آمریکا کتابی درباره تنها شهید اروپایی دفاع مقدس مقاومت نبرد رسانه‌ای را هم بُرده است از نمایشگاه کتاب تا نظارت بر فیلم‌های سینمایی در گفت‌وگو با وزیر ارشاد حضور یمنی‌ها با دست پُر در نمایشگاه کتاب تهران مستند «سلام به آینده» روایتی از سبک تربیتی مهارت‌ محور رازهای زندگی مرد موشکی ایران نگاهی به مستند «غیر رسمی ۶» / همراه با رهبری در راهروهای کتاب «میدون خراسون» برنامه‌ای با حضور ستارگان موسیقی سریالی از کره جنوبی به افق رسید! پخش مستندهایی با محوریت جمعیت در شبکه افق ساترا نگهبان پناهگاه‌های فرهنگی بازدارندگی؛ ویژگی اصلی قانون عفاف و حجاب گفت‌وگوی به افق فلسطین با خانواده‌ای که از غزه آمده‌اند «شب بخیر آمریکا» روایتی از اعتراضات دانشجویی در غرب گرامی‌داشت روز هلال احمر با «نشان امید» آنهایی که باید از مالیات بر عایدی سرمایه بترسند! سرانجام اعتراضات دانشجویی در آمریکا چه خواهد شد؟ نقش انسان – رسانه‌ها در پوشش واقعیت‌ها هفته‌ای پر از مستندهای جذاب در شبکه افق امر به معروف و نهی از منکر؛ فریضه‌ای دو سویه در جامعه اسلامی چرا اعتراضات دانشجویی آمریکا به خشونت کشیده شد؟ از احیای معاونت پرورشی تا راهکار دولت برای جبران کمبود 203 هزار معلم پیش‌بینی فیلسوف مشهور روس از آینده جنگ غزه «جعبه سیاه» آدم‌ها رو می‌شود/ چالش‌هایی که گاهی از دست مهمان برنامه در می‌رود بایدن چه خواهد کرد؟ همه چیز درباره آقای نادر

ارسال دیدگاه


ارسال

جهت مشاهده دیدگاه های کاربران کلیک نمایید

دیدگاه ها