مشاهده خبر

دو شنبه 17 مهر 1402

غزه؛ متراکم‌ترین زندان جغرافیایی ضد بشری

یک کارشناس مسائل فلسطین گفت: نیروهای مقاومت برای رهایی از ظلم و محاصره که بخواهد مردم خود را از این فضا خارج کند دست به اقدام علیه نظامی‌هایی اشغالگر صهیونیست ترتیب می‌دهد تا محاصره ضد انسانی علیه خود را بشکند.

0

برنامه نقش جهان با موضوعات سیاسی منطقه و بین‌المللی روز یکشبنه از شبکه افق پخش شد.

در بخش میز منطقه به موضوع اختلاف‌افکنی امریکا میان ایران و افغانستان و با حضور بهرام زاهدی، کارشناس مسائل افغانستان و پاکستان به عنوان مهمان برنامه پرداخته شد.

وی گفت: افغانستان در نقطه‌ای از جغرافیا قرار داد که نزدیک به چهار تمدن جهانی است: چین، آسیای مرکزی و روسیه، ایران و غرب آسیا و شبه قاره هند. این سرزمین می‌تواند حلقه وصل بسیاری از کشورها باشد.

زاهدی افزود: حضور 20 ساله امریکا در این کشور باعث شده است که 300 هزار کشته روی دست مردم افغانستان بماند. همچنین ترویج سبک زندگی غربی از طریق گسترش رسانه‌ها، ساخت بیمارستان و کارهای عام المنفعه به اسم آمریکا می‌توان اشاره کرد. طی این 20 سال، آمریکایی‌ها نتوانستند پیروزی نظامی دست پیدا کند و مجبور به ترک منطقه شدند.

این کارشناس مسائل افغانستان گفت: مهاجر ستیزی و افغانستان هراسی یکی از مسائل بسیار خطرناکی است به نحوی که متاسفانه جامعه ایرانی در خصوص دروغ‌پراکنی و شایعه‌پراکنی رسانه‌های مجازی به شدت آسیب‌پذیر است و سواد رسانه‌ای بالایی ندارد به همین خاطر شاهد پذیرش موج افغانستان‌ستیزی در کشور هستیم.

وی گفت: ما چند شبکه ساماندهی شده را شاهد هستیم که علیه افغانستان فعالیت می‌کنند که یکی از شاخصه‌های آن حضور سلبریتی‌ها است که آن شایعه را در این خصوص ایجاد می‌کنند.

زاهدی گفت: همین رسانه‌ها در گذشته موج ایران‌هراسی در افغانستان ایجاد کردند. یک مدت این موج خاموش شد و دوباره سر برآورده است. رسانه‌های غربی تلاش می‌کند با تمام ویدیوهای دروغین و غلط یک ملغمه‌ای از دروغ‌ها و هراس‌ها به خورد دو ملت بدهند.

در بخش میز فلسطین به موضوع طوفان الاقصی و پیروزی مقاومت فلسطین و با حضور مصطفی نظری، کارشناس مسائل فلسطین به عنوان مهمان برنامه پرداخته شد.

وی گفت: آنچه که در فضای جامعه صهیونیستی است، فضای شوک و وحشت عمومی است. این نشان می‌دهد که جامعه چند پاره اسرائیل در فضای رعبی به سر می‌برد که نتیجه آن چیزی جز ناامیدی و یاس به همراه نخواهد داشت.

نظری افزود: فضای انتقادی مردم حاکم بر صهیونیست‌ها روز به روز افزوده شده است و شکل دیگری از اعتراضات به خود خواهد گرفت و به نظر می‌رسد که فضایی برای فریب رسانه‌ای جامعه صهیونیستی وجود نخواهد داشت.

وی ادامه داد: نیروهای مقاومت برای رهایی از ظلم و محاصره که بخواهد مردم خود را از این فضا خارج کند دست به اقدام علیه نظامی‌هایی اشغالگر صهیونیست ترتیب می‌دهد تا محاصره ضد انسانی علیه خود را بشکند.

روح‌الله رضوی، کارشناس مسائل فلسطین مهمان دیگر این بخش از برنامه بود که تحلیلی درباره وضعیت نظامی در فلسطین ارائه کرد.

وی گفت: نیروهای نظامی اسرائیل تلاش کرد تا جلوی نفوذ نیروهای مقاومت را بگیرد اما پس از نزدیک به 48 ساعت نه تنها نتوانست مقابل مقاومت بایستد بلکه نفوذ نیروهای مقاومت و پیشروی آنان افزایش داشته است.

رضوی گفت: به نظر من اسرائیل از همان روز اول زمین‌گیر شده است و ورق به نفع نیروهای مقاومت برگشته است.

وی گفت: خشونت اسرائیل به حد اعلی خود رسیده است و باید این نکته را متذکر شد که پس از پیش‌روی نیروهای مقاومت حتی یک کودک اسرائیلی کشته نشده است اما نیروهای اشغالگر بسیاری از کودکان فلسطینی را به شهادت رسانده است.

آخرین اخبار

اسرائیل در هراس از پاسخ سخت حزب الله زمینه‌سازی برای ظهور در برنامه «بزرگراه همت» صله‌رحم و نماز اول وقت مهم‌ترین خصیصه اخلاقی برادرم بود مستند «جنون هسته‌ای» با افشای اسنادی از نتانیاهو به افق رسید پیشرفت خیره‌کننده‌ هسته‌ای ایران تنها در 3 سال چرا آمریکا برای آتش بس در غزه به تکاپو افتاده است؟ فصل پنجم مستند «بزرگراه همت» رونمایی شد تاکتیک‌ها و تکنیک‌های انتخاباتی؛ از غرب تا ایران هزینه و فایده مقاومت بیشتر است یا سازش؟ تحول حوزه سلامت در دوران شهید جمهور شدت گرفتن جنگ در غزه و تهدید پوشالی اسرائیل برای حمله به لبنان مستند «بدون حکم» روی آنتن شبکه افق سیما شورایی که اصولا سفارش قبول نمی‌کند! بررسی عملکرد شورای نگهبان در شبکه افق روایت سفرهای استانی شهید جمهور در مستند «آن سوی سفر» آیا نتانیاهو باز هم اشتباه خواهد کرد؟ روایت سفرهای استانی شهیدجمهور در مستندهای افق «به نام قانون» به میز نقد کافه مستند رسید وقتی استاندارد «استاندارد» ایران بالاتر رفت وقتی مردم پای نظام جمهوری اسلامی هستند دولتی که دو گانه دیپلماسی و میدان را از بین برد ورود دوباره ایران به فضا با روی کار آمدن دولت رئیسی وقتی هیچ کس به آمریکا اعتماد ندارد دنیایی نو به نام «عصر خمینی» حقیقت صهیونیسم از زبان خاخام‌های یهودی آمریکایی مردم زمان شاه هم از اسرائیل نفرت داشتند تلاش افق برای پوشش اخبار شهید جمهور شهید رئیسی مصداق سیاست‌ورزی الهی و مردم‌سالاری دینی بی نظمی جهانی برای حمایت از اسرائیل! نظم نوین جهانی و افول هژمون آمریکا شهید رئیسی؛ الگویی برای همه آنها که قصد خدمت دارند نقش مهم شهید امیرعبداللهیان در تعاملات خارجی ایران روایت «تنهایی» همسران شهدا آداب و رسوم اقوام ایرانی را در مستند «پارسین» تماشا کنید شهید رئیسی از زبان برادر نقشه راهی که دولت سیزدهم نوشته است او که یار رئیس جمهور شهید بود/ ویژگی‌های آیت‌الله رئیسی به روایت مدیرعامل خبرگزاری ایرنا رأی این دادگاه چقدر اعتبار دارد؟ شبکه افق با مستند‌هایی از شهید جمهور رئیسی، استاد برجسته حوزه علمیه و مرد خستگی‌ناپذیر کار جهادی مردان دیپلماسی و میدان انتخاب مردم شخصی مثل رئیسی است او مردم را باور داشت و مردم او را همسویی دیپلماسی و میدان در دولت سیزدهم زندگی شهدا تجلی شهادتشان است نقش گردان شناسایی در آزادسازی خرمشهر با مستند «تنها نترس بدون سلاح» مردم دیگر تفاوت رئیس جمهور مردمی با دیگران را فهمیده‌اند شهید رئیسی و جدیت در خدمت راز شهادت آن مرد که اهل خدمت بود روایتی دیگر از شهادت آیت‌الله رئیسی از زبان فرماندهان سابق نظامی در شبکه افق

ارسال دیدگاه


ارسال

جهت مشاهده دیدگاه های کاربران کلیک نمایید

دیدگاه ها