مشاهده خبر

دو شنبه 17 مهر 1402

خودروهای صفر با طعم نقص‌ فنی

مدیرعامل ستاد معاینه فنی خودروهای تهران گفت: با خودروهایی مواجه هستم که صفر کیلومتر هستند اما در سیستم ترمز دارای نقص فنی می‌باشند.

0

برنامه فرامتن با موضوعات فرهنگی و اجتماعی روز یکشنبه از شبکه افق پخش شد.

در بخش خبرهای خوب 24 ساعت گذشته به این خبرها پرداخته شد: اتصال بیش از 5 هزار روستای بالای 20 خانوار به شبکه ملی اطلاعات، افزایش 5 برابری سرمایه‌گذاری صنعتی در خراسان رضوی، صادرات ربات شستشوی اتوماتیک ایران ساخت به 4 کشور

در بخش بعدی این برنامه به موضوع مشکلات و آسیب‌های اجتماعی در حاشیه شهرها و با حضور ابراهیم نورمحمدی، مسئول قرارگاه مردمی تحول اجتماعی به عنوان مهمان برنامه پرداخته شد.

وی گفت: ما از سال 96 شروع به فعالیت کردیم و در حال حاضر 150 محله را تحت پوشش و فعالیت داریم. ما فکر می‌کردیم کسی به کمک ما نیاید و هیچ کاری نکند اما دیدیم که بسیاری از افراد مردمی هستند که علاقه دارند به محله خود کمک کنند. قرار هست کمک کنیم با مردم محله، محله خود را ارتقا دهیم و حدود 5 هزار نفر را دور هم جمع کنیم و از ظرفیت آنان استفاده کنیم.

در بخش بعدی این برنامه به موضوع معاینه فنی وسایل حمل و نقل و با حضور شادی مالکی، مدیرعامل ستاد معاینه فنی خودروهای تهران به عنوان مهمان برنامه پرداخته شد.

وی گفت: موضوع معاینه فنی در کشور ما سابقه حدود 50 سال دارد و ما در حال حاضر حدود 680 مرکز معاینه فنی برای خودروهای سبک و 180 مرکز برای خودروهای سنگین در کشور داریم.

مالکی گفت: در مطالعات آلاینده‌ها 25 درصد سهم معاینه فنی بیان می‌شود. در داده‌کاوی‌های انجام شده، 300 هزار خودرو در تهران پایش شده است که دارای نقص فنی بوده‌اند. بر همین اساس 37 درصد سهم ماشین‌ها و 21 درصد سهم موتورهایی است که دارای نقص فنی است.

وی افزود: ما با خودروهایی مواجه هستم که صفر کیلومتر هستند اما در سیستم ترمز دارای نقص فنی می‌باشند.

مدیرعامل ستاد معاینه فنی خودروهای تهران گفت: فقط 52 هزار تومان برای جریمه موتور سیکلت‌هایی است که دارای معاینه فنی نباشند.

وی خاطر نشان کرد: در تهران نزدیک به 30 درصد از خودروهایی که برای اولین بار به مراکز معاینه فنی وارد می‌شوند، موفق به اخذ مجوز نمی‌شوند. کلیه مراحل‌های آزمون فنی وسایل نقلیه بر اساس استاندارد باشد و در مراکز تهران کمتر شاهد مواردی هستیم که ارزیابی‌ها با دقت انجام نشوند.

مالکی گفت: ما از ابتدای سال گذشته تا به امروز ده خط معاینه فنی افزوده‌ایم و تقریبا در هر منطقه‌ای یک مرکز برای معاینه فنی وجود دارد.

وی افزود: یک سری مراکز تعمیرگاهی در تهران برای رفع نواقص فنی راه اندازی کرده‌ایم که شهروندان به صورت کاملا اختیاری می‌توانند به این مراکز مراجعه کنند و وسیله نقلیه خود را رفع نقص کنند.

آخرین اخبار

او مردم را باور داشت و مردم او را همسویی دیپلماسی و میدان در دولت سیزدهم زندگی شهدا تجلی شهادتشان است نقش گردان شناسایی در آزادسازی خرمشهر با مستند «تنها نترس بدون سلاح» مردم دیگر تفاوت رئیس جمهور مردمی با دیگران را فهمیده‌اند شهید رئیسی و جدیت در خدمت راز شهادت آن مرد که اهل خدمت بود روایتی دیگر از شهادت آیت‌الله رئیسی از زبان فرماندهان سابق نظامی در شبکه افق کادر پروازی شهادت را بیشتر بشناسید «میدان دیپلماسی» روایتی از حضور شهید رئیسی در سفر به نیویورک ویژه برنامه شهید جمهور از شبکه افق سیما او که شهید خدمت بود و خادم جمهور او به تک تک ایرانیان توجه دارد «میدون خراسون» برنامه‌ای با حضور ستارگان موسیقی در مدح امام رضا (ع) سرمایه اجتماعی در ایران و میزان مشارکت در انتخابات مجلس خبرنگار انگلیسی: آسانژ 23 ساعت در روز شکنجه می‌شد کشورهای حوزه بالکان و جنگ غزه هفته جمعیت همراه با مستندهای شبکه افق مستند «رویای بزرگ» از قاب شبکه افق تولید کوچک مقیاس؛ پیشنهادی برای مردمی‌سازی اقتصاد در افق تمدن اسلامی نگاهی نو به اعتراضات دانشجویی در آمریکا کتابی درباره تنها شهید اروپایی دفاع مقدس مقاومت نبرد رسانه‌ای را هم بُرده است از نمایشگاه کتاب تا نظارت بر فیلم‌های سینمایی در گفت‌وگو با وزیر ارشاد حضور یمنی‌ها با دست پُر در نمایشگاه کتاب تهران مستند «سلام به آینده» روایتی از سبک تربیتی مهارت‌ محور رازهای زندگی مرد موشکی ایران نگاهی به مستند «غیر رسمی ۶» / همراه با رهبری در راهروهای کتاب «میدون خراسون» برنامه‌ای با حضور ستارگان موسیقی سریالی از کره جنوبی به افق رسید! پخش مستندهایی با محوریت جمعیت در شبکه افق ساترا نگهبان پناهگاه‌های فرهنگی بازدارندگی؛ ویژگی اصلی قانون عفاف و حجاب گفت‌وگوی به افق فلسطین با خانواده‌ای که از غزه آمده‌اند «شب بخیر آمریکا» روایتی از اعتراضات دانشجویی در غرب گرامی‌داشت روز هلال احمر با «نشان امید» آنهایی که باید از مالیات بر عایدی سرمایه بترسند! سرانجام اعتراضات دانشجویی در آمریکا چه خواهد شد؟ نقش انسان – رسانه‌ها در پوشش واقعیت‌ها هفته‌ای پر از مستندهای جذاب در شبکه افق امر به معروف و نهی از منکر؛ فریضه‌ای دو سویه در جامعه اسلامی چرا اعتراضات دانشجویی آمریکا به خشونت کشیده شد؟ از احیای معاونت پرورشی تا راهکار دولت برای جبران کمبود 203 هزار معلم پیش‌بینی فیلسوف مشهور روس از آینده جنگ غزه «جعبه سیاه» آدم‌ها رو می‌شود/ چالش‌هایی که گاهی از دست مهمان برنامه در می‌رود بایدن چه خواهد کرد؟ همه چیز درباره آقای نادر حزب دموکرات و مصادره به مطلوب اعتراضات دانشجویی در آمریکا میراث حاج نادر و افق‌های نو در آمریکا پخش «در مرز غبار آلود» از افق / روایتی متفاوت از نادر طالب‌زاده

ارسال دیدگاه


ارسال

جهت مشاهده دیدگاه های کاربران کلیک نمایید

دیدگاه ها