مشاهده خبر

دو شنبه 17 مهر 1402

کلاف سردرگم نظام حقوق و دستمزد کارمندان

رییس کمیسیون برنامه و بودجه مجلس شورای اسلامی گفت: پس از تصویب این قانون، عده‌ای خود را از این قانون استثنا کردند مثلا حدود 40 دستگاه اعلام کردند که این قانون به درد ما نمی‌خورد و خود را استثنا کردند.

0

برنامه فرامتن با موضوعات فرهنگی و اجتماعی روز شنبه از شبکه افق پخش شد.

 در بخش خبرهای خوب 24 ساعت گذشته در ایران به این خبرها اشاره شد: اجرای 204 طرح هادی روستایی در قزوین، افتتاح نیروگاه 16 مگاواتی سیمین شهر گلستان، بهره‌برداری از 17 طرح آب‌رسانی در مناطق عشایری سیستان و بلوچستان، بهره‌برداری از قطعه سوم بزرگراه شهید بروجردی در تهران، اضافه شدن یک میلیارد مترمکعب به ظرفیت شبکه آب شرب کشور

در بخش میز فرهنگ و هنر این برنامه نیز به موضوع جایزه علمی و فناوری مصطفی و با حضور حسین صابری، مشاور و عضو هیات مدیره بنیاد مصطفی (ص) به عنوان مهمان برنامه پرداخته شد.

وی گفت: این برنامه از سال 93 آغاز شد و هر دو سال یک بار برگزار می‌شود که در پنجمین دوره 2613 اثر دریافت شد و یک رشد 26 برابری به شمار می‌رود که از 100 کشور است و یک بانک اطلاعات بیش از یک میلیون و 200 هزار دانشمند و 6 هزار نهاد علم و فناوری در بنیاد مصطفی وجود دارد.

صابری گفت: کسی که می‌خواهد در این جایزه شرکت کند باید دانشی داشته باشد که منجر به خروجی شده باشد و اثر خارجی داشته و در سطح اول علم دنیا باشد، در این جایزه شرکت داده می‌شود.

در بخش بعدی این برنامه به موضوع نظام حقوق و دستمزد کارمندان  و با حضور حمیدرضا حاجی بابایی، رییس کمیسیون برنامه و بودجه مجلس شورای اسلامی به عنوان مهمان برنامه پرداخته شد.

وی گفت: در طول تاریخ ایران چند مرحله قانون مدیریت خدمات کشوری نوشته شده است و آخرین قانون در سال 1386 بوده است.

رییس کمیسیون برنامه و بودجه مجلس شورای اسلامی گفت: پس از تصویب این قانون، عده‌ای خود را از این قانون استثنا کردند. حدود 40 دستگاه اعلام کرد که این قانون به درد من نمی‌خورد و خود را استثنا کرد.

حاجی بابایی افزود: لایحه‌ای از دولت می‌آمد که اگر این استثنا ایجاد نشود، مملکت بهم می‌ریزد. 1400 شهرداری از این قانون استثنا است.

وی افزود: امتیازاتی که در قانون مدیریت خدمات کشوری لحاظ شده بود، سلقیه‌ای برخورد شد و به هرکسی خواستیم این امتیازات را دادیم اما به برخی ندادیم.

رییس کمیسیون برنامه و بودجه مجلس شورای اسلامی گفت: یکی از کسانی که قانون مدیریت خدمات کشوری را طراحی کرد من بودم و این چهل دستگاهی که استثنا شده‌اند من مخالف بوده‌ام. در مجلس کار کارشناسی انجام می‌دهیم، دولت می‌گوید اگر این کار ایجاد شود، دچار مشکل خواهیم شد و مجلس را قانع می‌کنند.

حاجی بابایی افزود: قرار است جلسه‌ای مشترک بین مجلس و دولت برای جمع بندی همسان سازی تشکیل شود.

آخرین اخبار

او مردم را باور داشت و مردم او را همسویی دیپلماسی و میدان در دولت سیزدهم زندگی شهدا تجلی شهادتشان است نقش گردان شناسایی در آزادسازی خرمشهر با مستند «تنها نترس بدون سلاح» مردم دیگر تفاوت رئیس جمهور مردمی با دیگران را فهمیده‌اند شهید رئیسی و جدیت در خدمت راز شهادت آن مرد که اهل خدمت بود روایتی دیگر از شهادت آیت‌الله رئیسی از زبان فرماندهان سابق نظامی در شبکه افق کادر پروازی شهادت را بیشتر بشناسید «میدان دیپلماسی» روایتی از حضور شهید رئیسی در سفر به نیویورک ویژه برنامه شهید جمهور از شبکه افق سیما او که شهید خدمت بود و خادم جمهور او به تک تک ایرانیان توجه دارد «میدون خراسون» برنامه‌ای با حضور ستارگان موسیقی در مدح امام رضا (ع) سرمایه اجتماعی در ایران و میزان مشارکت در انتخابات مجلس خبرنگار انگلیسی: آسانژ 23 ساعت در روز شکنجه می‌شد کشورهای حوزه بالکان و جنگ غزه هفته جمعیت همراه با مستندهای شبکه افق مستند «رویای بزرگ» از قاب شبکه افق تولید کوچک مقیاس؛ پیشنهادی برای مردمی‌سازی اقتصاد در افق تمدن اسلامی نگاهی نو به اعتراضات دانشجویی در آمریکا کتابی درباره تنها شهید اروپایی دفاع مقدس مقاومت نبرد رسانه‌ای را هم بُرده است از نمایشگاه کتاب تا نظارت بر فیلم‌های سینمایی در گفت‌وگو با وزیر ارشاد حضور یمنی‌ها با دست پُر در نمایشگاه کتاب تهران مستند «سلام به آینده» روایتی از سبک تربیتی مهارت‌ محور رازهای زندگی مرد موشکی ایران نگاهی به مستند «غیر رسمی ۶» / همراه با رهبری در راهروهای کتاب «میدون خراسون» برنامه‌ای با حضور ستارگان موسیقی سریالی از کره جنوبی به افق رسید! پخش مستندهایی با محوریت جمعیت در شبکه افق ساترا نگهبان پناهگاه‌های فرهنگی بازدارندگی؛ ویژگی اصلی قانون عفاف و حجاب گفت‌وگوی به افق فلسطین با خانواده‌ای که از غزه آمده‌اند «شب بخیر آمریکا» روایتی از اعتراضات دانشجویی در غرب گرامی‌داشت روز هلال احمر با «نشان امید» آنهایی که باید از مالیات بر عایدی سرمایه بترسند! سرانجام اعتراضات دانشجویی در آمریکا چه خواهد شد؟ نقش انسان – رسانه‌ها در پوشش واقعیت‌ها هفته‌ای پر از مستندهای جذاب در شبکه افق امر به معروف و نهی از منکر؛ فریضه‌ای دو سویه در جامعه اسلامی چرا اعتراضات دانشجویی آمریکا به خشونت کشیده شد؟ از احیای معاونت پرورشی تا راهکار دولت برای جبران کمبود 203 هزار معلم پیش‌بینی فیلسوف مشهور روس از آینده جنگ غزه «جعبه سیاه» آدم‌ها رو می‌شود/ چالش‌هایی که گاهی از دست مهمان برنامه در می‌رود بایدن چه خواهد کرد؟ همه چیز درباره آقای نادر حزب دموکرات و مصادره به مطلوب اعتراضات دانشجویی در آمریکا میراث حاج نادر و افق‌های نو در آمریکا پخش «در مرز غبار آلود» از افق / روایتی متفاوت از نادر طالب‌زاده

ارسال دیدگاه


ارسال

جهت مشاهده دیدگاه های کاربران کلیک نمایید

دیدگاه ها