مشاهده خبر

سه شنبه 11 مهر 1402

هرمزگان الگوی وحدت میان شیعه و اهل سنت

امام جمعه اهل سنت بندر پل هرمزگان گفت: در هرمزگان برادران اهل سنت و شیعه به صورت خیلی مسالمت‌آمیز و رفیق‌گونه و برادروار زندگی می‌کنند. این استان به عنوان یک الگوی وحدتی است و هیچ وقت اختلافاتی میان ما و برادران شیعه وجود نداشته است.

0

برنامه وارونگی با موضوع سیاسی و پاسخگویی به شبهات روز دوشنبه از شبکه افق پخش شد.

در بخش خبرهای جعلی منتشر شده از رسانه‌ها به خبرهای مختلفی پرداخته شد که از جمله این خبرهای به موارد زیر می‌توان اشاره کرد: استعفای وزیر نفت، بیهوش شدن یک دانش‌آموز در مترو، حرکت مجمع تشخیص نظام به سمت بی‌اعتبار کردن سند رسمی.

در بخش شبهه این برنامه نیز به موضوع تلاش رسانه‌های خارج از کشور برای ایجاد اختلافات قومی و مذهبی و با حضور شیخ حسین بازماندگان، امام جمعه اهل سنت بندر پل هرمزگان به عنوان مهمان برنامه پرداخته شد.

وی درباره تلاش این رسانه‌ها برای ایجاد اختلاف گفت: وحدت بین شیعه و سنی همواره بوده و ما یک جان واحد هستیم. جامعه اسلامی زمانی که هر دو برادران شیعه و سنی کنار همدیگر همزیستی مسالمت‌آمیز داشته باشند،احیا می‌شود.

در هرمزگان برادران اهل سنت و شیعه به صورت خیلی مسالمت‌آمیز و رفیق‌گونه و برادروار زندگی می‌کنند و این استان به عنوان یک الگوی وحدتی است و هیچ وقت اختلافاتی میان آن‌ها وجود نداشته است.

وی درباره تلاش رسانه‌های معاند برای ایجاد اختلاف میان افغانستانی‌ها و ایرانیان گفت: خناسان و شیاطین دست از فعالیت برنمی‌دارند و یکی از ماموریت‌هایشان این است که اقوام و ملت‌ها را هم به جان ام بیاندازند و مذهب‌ستزی و هراسی را راه بیاندازند. ما همگی نباید در مقابل رسانه‌ها کوتاه بیاییم و ضعف داشته باشیم. همواره گفتم که همزمان با رسانه و علم روز باید پیش برویم اگر همه متفق القول به این سمت پیش برویم قطعا این‌ها نمی‌توانند برنامه‌هایی که برای اختلاف‌افکنی دارند را اجرایی سازند و موفق نمی‌شوند. اگر واقعیت پشت پرده این شبکه‌ها را برای مردم به خصوص جوانان به صورت شفاف و واضح بگوییم قطعا تبلیغات دشمن را نخواهند پذیرفت. باید ذهن جوانان و مردم را با برنامه آماده‌سازی کنیم.

وی درباره تلاش رسانه‌های معاند در بحث تجزیه‌طلبی گفت: تجزیه‌طلبی در ایران جواب نمی‌دهد، ما زمانی یک ایران اسلامی مقتدر خواهیم بود که همه کنار هم باشیم. البته در حال حاضر ما ایران اسلامی مقتدر هستیم. در ایران اسلامی رنگین‌کمان اقوام و مذاهب مختلف در کنار هم زندگی می‌کنیم و دشمن این آرزو را به گور خواهد برد.

ایران ام القری جهان اسلام است و توانسته است اسلام و پیام اسلام که وحدت است را به جهان مخابره کند. همه قبول کرده‌اند که ایران اسلامی پرچمدار و الگو جهان اسلام است.

بازماندگان افزود: بحث شبعه و سنی قدیمی و کهنه شده است و مردم گول آن را نخواهند خورد. ما از طریق وحدت می‌توانیم جایگاه خود را در این نظم جهانی که در حال تغییر است پیدا کنیم و پرچمدار اسلام شویم.

امام جمعه اهل سنت بندرپل هرمزگان تاکید کرد: فتوای رهبری در زمینه اهانت به مقدسات اهل سنت، دست و پای معاندین و دشمن را بست. ایشان اهانت به مقدسات اهل سنت و امهات المؤمنین را حرام اعلام کرد و با این فتوا با دشمن و مقابله کرد. در مقابل اهل سنت هم باید چنین فتوایی صادر کند که دشمن از این مساله سوء استفاده نکند.

آخرین اخبار

گروهک منافقین؛ پدیده‌ای متفاوت در اندیشه الحادی دیدگاه‌های سعید جلیلی در مورد مسئله فلسطین وابستگی کاهنده جواب نداد، استقلال بالنده به کار آمد دیدگاه‌های علیرضا زاکانی در مورد مسئله فلسطین مجموعه مستند «یکی بود یکی نبود» روی آنتن شبکه افق / قصه فراموش نشدنی آدم‌ها برنامه «انتخاب ایران» برای کمک به انتخاب آگاهانه و خردمندانه مردم است آنچه باید تا حکمرانی کارآمد پدیدار شود نتانیاهو همه چیز را باخته است؛ هم جنگ و هم کابینه خودش نظرسنجی برنامه «به افق فلسطین» طنین دعای پرفیض عرفه در کربلا از شبکه افق دولت رئیسی، الگویی برای منتخبان جمهور دیدگاه‌های مسعود پزشکیان در مورد فلسطین فصل پنجم «بزرگراه همت» به آنتن افق رسید پخش «بزرگ راه همت» و «برسد به دست رئیس جمهور» این هفته از شبکه افق دولتی که در فسادستیزی متفاوت بود بررسی دغدغه ذهنی پسرها در مستند «صفر یک» «دومینو» با موضوع همزیستی انسان و سگ روی آنتن می‌رود نقشه‌هایی که غرب برای غرب آسیا داشت اسرائیل در هراس از پاسخ سخت حزب الله زمینه‌سازی برای ظهور در برنامه «بزرگراه همت» صله‌رحم و نماز اول وقت مهم‌ترین خصیصه اخلاقی برادرم بود مستند «جنون هسته‌ای» با افشای اسنادی از نتانیاهو به افق رسید پیشرفت خیره‌کننده‌ هسته‌ای ایران تنها در 3 سال چرا آمریکا برای آتش بس در غزه به تکاپو افتاده است؟ فصل پنجم مستند «بزرگراه همت» رونمایی شد تاکتیک‌ها و تکنیک‌های انتخاباتی؛ از غرب تا ایران هزینه و فایده مقاومت بیشتر است یا سازش؟ تحول حوزه سلامت در دوران شهید جمهور شدت گرفتن جنگ در غزه و تهدید پوشالی اسرائیل برای حمله به لبنان مستند «بدون حکم» روی آنتن شبکه افق سیما شورایی که اصولا سفارش قبول نمی‌کند! بررسی عملکرد شورای نگهبان در شبکه افق روایت سفرهای استانی شهید جمهور در مستند «آن سوی سفر» آیا نتانیاهو باز هم اشتباه خواهد کرد؟ روایت سفرهای استانی شهیدجمهور در مستندهای افق «به نام قانون» به میز نقد کافه مستند رسید وقتی استاندارد «استاندارد» ایران بالاتر رفت وقتی مردم پای نظام جمهوری اسلامی هستند دولتی که دو گانه دیپلماسی و میدان را از بین برد ورود دوباره ایران به فضا با روی کار آمدن دولت رئیسی وقتی هیچ کس به آمریکا اعتماد ندارد دنیایی نو به نام «عصر خمینی» حقیقت صهیونیسم از زبان خاخام‌های یهودی آمریکایی مردم زمان شاه هم از اسرائیل نفرت داشتند تلاش افق برای پوشش اخبار شهید جمهور شهید رئیسی مصداق سیاست‌ورزی الهی و مردم‌سالاری دینی بی نظمی جهانی برای حمایت از اسرائیل! نظم نوین جهانی و افول هژمون آمریکا شهید رئیسی؛ الگویی برای همه آنها که قصد خدمت دارند نقش مهم شهید امیرعبداللهیان در تعاملات خارجی ایران

ارسال دیدگاه


ارسال

جهت مشاهده دیدگاه های کاربران کلیک نمایید

دیدگاه ها