مشاهده خبر

پنج شنبه 6 مهر 1402

چرا ایرلاین‌های ایرانی سفرهای خارجی را ترجیح می‌دهند؟

یک مقام مسئول در سازمان هواپیمایی گفت: شرکت‌های هواپیمایی ترجیح می‌دهند که در پروازهای خارجی بیشتر از پروازهای داخلی حضور داشته باشند. در مسیر‌های خارجی نرخ مصوب وجود ندارد و همین موضوع باعث می‌شود علاقه شرکت‌های هواپیمایی به سفرهای خارجی بیشتر شود.

0

برنامه فرامتن با موضوعات فرهنگی و اجتماعی روز سه شنبه از شبکه افق پخش شد.

در بخش خبرهای خوب 24 ساعت گذشته در ایران، به این خبرها پرداخته شد: ایران، دومین کشور تولیدکننده داروی درمان سکته مغزی، اشتغالزایی برای 960 نفر در بهبهان توسط بنیاد برکت، بهره‌بردای از 762 کلاس درس در سیستان و بلوچستان، بهره‌برداری از خوابگاه 200 نفری دانشگاه خواجه نصیر.

در بخش میز فرهنگ و هنر این برنامه به مستندسازی وقایع و رویدادهای دفاع مقدس و با حضور محمدمهدی ابوالحسنی، مدیر موسسه حماسه ثارالله و مجری پروژه جمع آوری اسناد معنوی دفاع مقدس به عنوان مهمان برنامه پرداخته شد.

وی گفت: موسسه حماسه ثارالله با هدف تدوین حماسه لشکر ثارالله شکل گرفت. بعد از جنگ تلاش شد نقش این لشگرها که در جنگ تاثیر داشتند، تدوین شود. این موسسه با محوریت شهید سلیمانی شکل گرفت و به عنوان رییس هیئت موسس و هیئت مدیره موسسه در زمان حیات ایشان بود و بعدها فعالیت این موسسه گسترش پیدا کرد و به شهدای جنگ نیز پرداخت و تسری پیدا کرد.

در بخش بعدی برنامه به موضوع نابسامانی بلیط هواپیما و با حضور محمدحسین مصحفی، معاون دفتر نظارت بر فرودگاه‌ها، شرکت‌ها و موسسات هوانوردی به عنوان مهمان برنامه پرداخته شد.

وی گفت: شرکت‌های هواپیمایی ترجیح می‌دهند که در پروازهای خارجی بیشتر از پروازهای داخلی حضور داشته باشند. در مسیر‌های خارجی نرخ مصوب وجود ندارد و همین موضوع باعث می‌شود علاقه شرکت‌های هواپیمایی به سفرهای خارجی بیشتر شود.

مصحفی افزود: نسبت پروازهای داخلی و خارجی رصد می‌شود و دفتر نظارت بر فرودگاه‌ها، شرکت‌ها و موسسات هوانوردی این نظارت را دارد اما در مواردی هم وجود دارد که مناسب پرواز فوق‌العاده داخلی نیست و یک سری هواپیماها برای فرودگاه‌های خاص اجازه ورود دارند.

وی افزود: باید باور کنیم کسانی که در صنعت هوایی هستند، زیاد هستند و مجموع ناوگان هوایی این شرکت‌ها در مقایسه با نمونه‌های خارجی با دو یا سه شرکت هواپیمایی می‌توان مالک بود. ما برای این صنعت هیچ ممنوعیتی نداریم و هرکسی که می‌تواند که این مشکلات را حل کند، می‌تواند وارد این صنعت شود.

معاون دفتر نظارت بر فرودگاه‌ها، شرکت‌ها و موسسات هوانوردی گفت: اجبار و عدم امکان انتخاب دیگر ما را با این شرایط مواجه می‌شویم و نمی‌توانیم برای متقاضیان این صنعت، محدودیت بگذاریم. در کشورهای همسایه حتی با یک هواپیمای اجاره‌ای، پروانه فعالیت صادر می‌شود و کشورهایی که شرایط سخت تحریمی ندارند، به راحتی هواپیما اجاره می‌کنند.

وی افزود: قیمت پروازهای داخلی را سازمان هواپیمایی کشوری اعلام کرده است و اینکه توسط بعضی به طرق مختلف قیمت‌ها نمایش داده می‌شود از طریق فروش اینترنتی و عرضه الکترونیکی است، باعث می‌شود وقتی پروازی برای رزرو باز است، در کسری از ثانیه چندین درگاه برای یک پرواز به وجود بیاید و هر شرکتی می‌تواند هر قیمتی را ارائه کند.

آخرین اخبار

«به افق فلسطین» فاتح خط مقدم جنگ رسانه‌ای تاریخ تکرار می‌شود؛ غارت انبار همان غارت کوفه و زدن کنسولگری همان زدن تهران است! ناگفته‌هایی از پدافند هوایی ایران در «نبرد امواج» لحظه به لحظه با جنگ غزه توصیه جدی به اربابان اسرائیل: کنترلش کنید! اگر اسرائیل پیام ایران را نگرفته باشد... سناریوهای محتمل برای واکنش اسرائیل به عملیات موشکی ایران عملیات وعده صادق؛ فراتر از آنچه در ظاهر می‌بینیم «سرزمین ستاره‌ها»؛ ایرانگردی توأمان با شرکت در جلسات قرآنی رویکرد روزآمد سفرنامه قرآنی «سرزمین ستاره‌ها» راستگرایان دینی در آمریکا و اسرائیل و مسئله جنگ غزه راهکاری مردمی برای تحریم کالاهای اسرائیلی وقتی کار هنرمندان ایرانی تازه شروع شده است راز قدس در روایت فتح زمانی برای آخرین دانه‌های این ساعت شنی همه تصمیم‌ها در واشنگتن گرفته می‌شود مسئله جامعه امروز اخلاق است فضای مجازی و دیکتاتورهای مدافع آزادی بیان! خروش یک ملت «به افق فلسطین» آیا آمریکا از حمله به کنسولگری ایران اطلاع داشت؟ ترور چهره‌های شاخص؛ پروژه‌ای صهیونیستی که هیچ وقت جواب نداده است پیکره 7 ساله «وقت سحر» را حفظ کرده‌ایم/ برنامه‌ای با مشارکت مرکز نهضت شبکه افق به حواشی یک توییت واکنش نشان داد/ انتشار توسط ضد انقلاب چرا اسرائیل اینگونه طغیان‌گری می‌کند؟ پاسخ سریع و محکم یا مدیریت هوشمندانه میدان؟ اولین گلوله را صهیونیست‌ها شلیک کردند نگاهی به برنامه رمضانی شبکه افق با کارشناس «وقت سحر» هماهنگی بین جهاد اسلامی و حماس در بحبوحه جنگ تفرقه صهیونیست‌ها همه اینها بچه مسجدی هستند برنامه‌های سحرگاهی حساس و لب تیغی هستند مقاومت از کشورهای عربی نا امید شده است دهه هشتادی‌ها و مسئله فلسطین؛ نگاه فانتزی یا آرمان‌خواهی متفاوت با نسل گذشته؟ سرانجام آمریکا هم زانو زد چرا مسئله فلسطین کلید رمزآلود فرج است؟ پویشی برای افطار مردمِ در حصار کمپینی برای اخراج اسرائیل از کمیسیون مقام زن سازمان ملل مستندهای متنوع افق در آستانه عید نوروز جنگ غزه را نشانه ظهور ندانیم مردی که همه برای ترورش همدست شدند! سفره‌داران مهمان «همسفره» می‌شوند جوانانی که هر طور هست به مردم غزه غذا می‌رسانند پویش «همسفره» آغاز شد/ مهربانی را آسان بگیریم و هم‌سفره شویم! مردی برای همه فصل‌های مقاومت «همسفره» ویژه برنامه افطار شبکه افق شد / تدارک رمضانی افق ترویج جلسات خانگی قرآنی همراه با ایرانگردی/ «سرزمین ستاره‌ها» روی آنتن رمضان 12 سال غفلت ایران از سوریه! مروری بر پرونده مافیا خودرو در «کافه مستند» شبکه افق رمضان شبکه افق با مستندهای متنوع از دفاع مقدس در ایران تا جنگ در غزه مستندسازی جنایات اسرائیل برای فردایی نزدیک

ارسال دیدگاه


ارسال

جهت مشاهده دیدگاه های کاربران کلیک نمایید

دیدگاه ها