مشاهده خبر

سه شنبه 28 شهریور 1402

یائسگی زودرس در بانوان و تدبیر طب سنتی

یک متخصص طب سنتی گفت: در یائسگی زودرس در برخی موارد بدون نیاز به درمان برگشت‌پذیر است و حتی حاملگی هم اتفاق می‌افتد. یکی از مهم‌ترین چیزهایی که می‌تواند به برطرف کردن یائسگی زودرس کمک کند، اصلاح سبک زندگی است.

0

برنامه انارستان با موضوع پاسخگویی به سوالات پزشکی مربوط به بانوان و با حضور دکتر مژگان تن‌ساز، پزشک و متخصص طب سنتی روز دوشنبه از شبکه افق پخش شد.

وی در خصوص یائسگی زودرس گفت: یائسگی زودرس به این معنا است که در سن زیر 40 سال و قطع قاعدگی به مدت 4 ماه و افزایش هورمون FSH بالای 40 است که اگر این شرایط را داشته باشیم به آن یائسگی زودرس می‌گویند. گاهی اوقات ما در حوالی یائسگی هستیم یعنی سن 45 سال داریم یا بی‌نظمی‌های قاعدگی پیدا شده است که آن موضوع دیگری است. در یائسگی زودرس در برخی موارد بدون نیاز به درمان برگشت‌پذیر است و حتی حاملگی هم اتفاق می‌افتد. یکی از مهم‌ترین چیزهایی که می‌تواند به برطرف کردن یائسگی زودرس کمک کند، اصلاح سبک زندگی است.

وی افزود: یکی از مواردی که می‌تواند به شدت در اصلاح بسیاری از مشکلات از جمله یائسگی زودرس موثر است اصلاح سبک زندگی است. خواب کافی و درست می‌تواند به افزایش عملکرد رحم و جلوگیری از یائسگی زودرس کمک کند. مطالعات ثابت کرده است کسانی که خواب خوبی دارند، در بارداری سن بالا موثر است. همچنین ورزش یکی دیگر از مواردی است که می‌تواند مانع یائسگی زودرس شود. تقویت سه عضو اصلی بدن یعنی قلب، مغز و کبد که با خیلی از غذاهایی دوایی اتفاق می‌افتد باعث تقویت قوت باروری می‌شود.

تن‌ساز گفت: یکی از بهترین چیزهایی که می‌تواند برگشت قاعدگی شود و مطالعه علمی روی آن صورت گرفته است، مصرف پونه است که به مدت 15 روز استفاده شود، قاعدگی برخواهد گشت.

وی گفت: وقتی ما دارویی را مصرف می‌کنیم اما جواب نمی‌دهد، یعنی اصل ماجرا همچنان پابرجا است. مشکلات یا حل شدنی است که باید حلش کرد یا حل ناشدنی هستند که باید آن را رها کرد. برای خیلی از مشکلات این گونه هست که باید با برخی از آنان کنار آمد و مشکلی را به مشکلات اضافه نکنیم. مدیریت استرس نیز یاد گرفتنی است اما ما آن را هرگز یاد نمی‌گیریم. ما اینقدر گاهی فکر را نشخوار می‌کنیم که باعث تولید سودا و حال بد می‌شود و بسیاری از اختلالات را کسب می‌کنیم. گاهی ما تلاش کردیم برای این کار اما هنوز حالمان خوب نشده است، در چنین وضعیتی برودت و سردی در مغز و قلب به وجود آمده است، مهم‌ترین کار مشغول کردن خود انسان است. شاید در ابتدا نیاز باشد تا با کمک دیگران این مشغولی ایجاد شود و بعد از آن فرد خودش را مشغول کند. صحبت‌های امیدوار کننده یکی از مواردی است که می‌تواند به گرمای قلب و ذهن کمک کند و مشکلات روحی را برطرف می‌کند.

این پزشک متخصص طب سنتی گفت: تغییرات هورمونی که در بارداری اتفاق می‌افتد که با تهوع و استفراغ همراه است که تدابیر خوردن و آشامیدن یکی از مهم‌ترین تدابیر است که باید رعایت شود. درهم خوری و باهم خوری یکی از علل اصلی این موضوع است. کسانی که در بارداری، رفلاکس دارند، مصرف گل سرخ به صورت پودر یا در چای و گلاب مصرف کنند، می‌تواند استفاده شود.

 

آخرین اخبار

کریدورهای پول‌ساز در راه ایران «عالی نسب» مهمان افق می‌شود پخش «محمد رسول الله» از افق «اهل گنبد» به روی آنتن افق می‌رود فناورانه، روایت توانمندی‌ شرکت‌های دانش بنیان سلامت اعضای بدن در گروه سلامت معده لزوم تشکیل اتحادیه رسانه‌ای بین کشورهای مسلمان چالش‌های یک شغل مهم در آبادان به روایت مستند «گلافی» «رزم نامه» روایتی از موفقیت ادبیات پایداری پس از انقلاب دیپلماسی توییتری! مستند نسل سوم، روایتی از کارآفرینی فرزندان شهدا مستندی محرمانه به روی آنتن شبکه افق می‌رود برنامه‌های تلویزیونی این هفته شبکه افق برای تاریخ، نگاهی به ابعاد وقایع پس از انقلاب اسلامی سلام به آینده، سبک مهارت محوری برای رشد فرزندان ایران فصل دوم «سلام به آینده» به شبکه افق می‌رود چرا ایرلاین‌های ایرانی سفرهای خارجی را ترجیح می‌دهند؟ دست‌ورزی‌های شفابخش شبکه افق میزبان فرمانده «غریب» می‌شود روایت تاسیس شبکه المنار لبنان بر روی آنتن افق سیما مستندی درباره تنها بازمانده «امید» تغذیه‌های مناسب برای میان وعده بچه مدرسه‌ای ‌ها برای تاریخ، نگاهی به تاریخچه عملیات‌های دفاع مقدس بازخوانی تاریخ معاصر عراق در مستند «عراق نابودی یک ملت» پوکی استخوان، بیماری قرن سلاح‌های شناختی کشنده‌تر از سلاح جنگی تعدد مراکز تصمیم‌گیری و سردرگمی در سیاست‌گذاری علمی رشد صنعت نوشت‌افزارهای ایرانی در رقابت با محصول خارجی آرامش ذهن کودکان در طب سنتی فرار به سمت نجات! با خشکی پوست در پاییز چه کنیم؟ مشکلات دارو همچنان گریبان‌گیر کشور دستِ پُر ایران در دیپلماسی عمومی رخدادی فرامتن در شبکه افق «جان وطن» در شبکه افق/ حال و هوای دفاع مقدس در مستندها روایت عجیب و غریب فیلم‌های هالیوودی از پیامبران آخرالزمان در بازی‌های ویدیویی دروغ‌پراکنی در شبکه‌های اجتماعی چه بلایی سر ما می‌آورد؟ اختناق رحم؛ ترسناک ولی با درمانی ساده نگاه نادرست به ایمنی در ایران وارونه‌نمایی سفر رییس جمهور به نیویورک تراژدی 40 ساله یک ملت و کشور یک پرده از سینمای جنگ در شبکه افق خاطرات مدیرکل در مستندی از شبکه افق طرح پزشک خانواده از آغاز تاکنون درمان نازایی با طب سنتی گفتمان سلطنت طلب در ایران جایگاهی ندارد فرهنگستان برای زبان فارسی چه کرده است؟ یائسگی زودرس در بانوان و تدبیر طب سنتی تدابیر طب سنتی برای درمان ناتوانی قوای جنسی

ارسال دیدگاه


ارسال

جهت مشاهده دیدگاه های کاربران کلیک نمایید

دیدگاه ها