مشاهده خبر

سه شنبه 28 شهریور 1402

یائسگی زودرس در بانوان و تدبیر طب سنتی

یک متخصص طب سنتی گفت: در یائسگی زودرس در برخی موارد بدون نیاز به درمان برگشت‌پذیر است و حتی حاملگی هم اتفاق می‌افتد. یکی از مهم‌ترین چیزهایی که می‌تواند به برطرف کردن یائسگی زودرس کمک کند، اصلاح سبک زندگی است.

0

برنامه انارستان با موضوع پاسخگویی به سوالات پزشکی مربوط به بانوان و با حضور دکتر مژگان تن‌ساز، پزشک و متخصص طب سنتی روز دوشنبه از شبکه افق پخش شد.

وی در خصوص یائسگی زودرس گفت: یائسگی زودرس به این معنا است که در سن زیر 40 سال و قطع قاعدگی به مدت 4 ماه و افزایش هورمون FSH بالای 40 است که اگر این شرایط را داشته باشیم به آن یائسگی زودرس می‌گویند. گاهی اوقات ما در حوالی یائسگی هستیم یعنی سن 45 سال داریم یا بی‌نظمی‌های قاعدگی پیدا شده است که آن موضوع دیگری است. در یائسگی زودرس در برخی موارد بدون نیاز به درمان برگشت‌پذیر است و حتی حاملگی هم اتفاق می‌افتد. یکی از مهم‌ترین چیزهایی که می‌تواند به برطرف کردن یائسگی زودرس کمک کند، اصلاح سبک زندگی است.

وی افزود: یکی از مواردی که می‌تواند به شدت در اصلاح بسیاری از مشکلات از جمله یائسگی زودرس موثر است اصلاح سبک زندگی است. خواب کافی و درست می‌تواند به افزایش عملکرد رحم و جلوگیری از یائسگی زودرس کمک کند. مطالعات ثابت کرده است کسانی که خواب خوبی دارند، در بارداری سن بالا موثر است. همچنین ورزش یکی دیگر از مواردی است که می‌تواند مانع یائسگی زودرس شود. تقویت سه عضو اصلی بدن یعنی قلب، مغز و کبد که با خیلی از غذاهایی دوایی اتفاق می‌افتد باعث تقویت قوت باروری می‌شود.

تن‌ساز گفت: یکی از بهترین چیزهایی که می‌تواند برگشت قاعدگی شود و مطالعه علمی روی آن صورت گرفته است، مصرف پونه است که به مدت 15 روز استفاده شود، قاعدگی برخواهد گشت.

وی گفت: وقتی ما دارویی را مصرف می‌کنیم اما جواب نمی‌دهد، یعنی اصل ماجرا همچنان پابرجا است. مشکلات یا حل شدنی است که باید حلش کرد یا حل ناشدنی هستند که باید آن را رها کرد. برای خیلی از مشکلات این گونه هست که باید با برخی از آنان کنار آمد و مشکلی را به مشکلات اضافه نکنیم. مدیریت استرس نیز یاد گرفتنی است اما ما آن را هرگز یاد نمی‌گیریم. ما اینقدر گاهی فکر را نشخوار می‌کنیم که باعث تولید سودا و حال بد می‌شود و بسیاری از اختلالات را کسب می‌کنیم. گاهی ما تلاش کردیم برای این کار اما هنوز حالمان خوب نشده است، در چنین وضعیتی برودت و سردی در مغز و قلب به وجود آمده است، مهم‌ترین کار مشغول کردن خود انسان است. شاید در ابتدا نیاز باشد تا با کمک دیگران این مشغولی ایجاد شود و بعد از آن فرد خودش را مشغول کند. صحبت‌های امیدوار کننده یکی از مواردی است که می‌تواند به گرمای قلب و ذهن کمک کند و مشکلات روحی را برطرف می‌کند.

این پزشک متخصص طب سنتی گفت: تغییرات هورمونی که در بارداری اتفاق می‌افتد که با تهوع و استفراغ همراه است که تدابیر خوردن و آشامیدن یکی از مهم‌ترین تدابیر است که باید رعایت شود. درهم خوری و باهم خوری یکی از علل اصلی این موضوع است. کسانی که در بارداری، رفلاکس دارند، مصرف گل سرخ به صورت پودر یا در چای و گلاب مصرف کنند، می‌تواند استفاده شود.

 

آخرین اخبار

گروهک منافقین؛ پدیده‌ای متفاوت در اندیشه الحادی دیدگاه‌های سعید جلیلی در مورد مسئله فلسطین وابستگی کاهنده جواب نداد، استقلال بالنده به کار آمد دیدگاه‌های علیرضا زاکانی در مورد مسئله فلسطین مجموعه مستند «یکی بود یکی نبود» روی آنتن شبکه افق / قصه فراموش نشدنی آدم‌ها برنامه «انتخاب ایران» برای کمک به انتخاب آگاهانه و خردمندانه مردم است آنچه باید تا حکمرانی کارآمد پدیدار شود نتانیاهو همه چیز را باخته است؛ هم جنگ و هم کابینه خودش نظرسنجی برنامه «به افق فلسطین» طنین دعای پرفیض عرفه در کربلا از شبکه افق دولت رئیسی، الگویی برای منتخبان جمهور دیدگاه‌های مسعود پزشکیان در مورد فلسطین فصل پنجم «بزرگراه همت» به آنتن افق رسید پخش «بزرگ راه همت» و «برسد به دست رئیس جمهور» این هفته از شبکه افق دولتی که در فسادستیزی متفاوت بود بررسی دغدغه ذهنی پسرها در مستند «صفر یک» «دومینو» با موضوع همزیستی انسان و سگ روی آنتن می‌رود نقشه‌هایی که غرب برای غرب آسیا داشت اسرائیل در هراس از پاسخ سخت حزب الله زمینه‌سازی برای ظهور در برنامه «بزرگراه همت» صله‌رحم و نماز اول وقت مهم‌ترین خصیصه اخلاقی برادرم بود مستند «جنون هسته‌ای» با افشای اسنادی از نتانیاهو به افق رسید پیشرفت خیره‌کننده‌ هسته‌ای ایران تنها در 3 سال چرا آمریکا برای آتش بس در غزه به تکاپو افتاده است؟ فصل پنجم مستند «بزرگراه همت» رونمایی شد تاکتیک‌ها و تکنیک‌های انتخاباتی؛ از غرب تا ایران هزینه و فایده مقاومت بیشتر است یا سازش؟ تحول حوزه سلامت در دوران شهید جمهور شدت گرفتن جنگ در غزه و تهدید پوشالی اسرائیل برای حمله به لبنان مستند «بدون حکم» روی آنتن شبکه افق سیما شورایی که اصولا سفارش قبول نمی‌کند! بررسی عملکرد شورای نگهبان در شبکه افق روایت سفرهای استانی شهید جمهور در مستند «آن سوی سفر» آیا نتانیاهو باز هم اشتباه خواهد کرد؟ روایت سفرهای استانی شهیدجمهور در مستندهای افق «به نام قانون» به میز نقد کافه مستند رسید وقتی استاندارد «استاندارد» ایران بالاتر رفت وقتی مردم پای نظام جمهوری اسلامی هستند دولتی که دو گانه دیپلماسی و میدان را از بین برد ورود دوباره ایران به فضا با روی کار آمدن دولت رئیسی وقتی هیچ کس به آمریکا اعتماد ندارد دنیایی نو به نام «عصر خمینی» حقیقت صهیونیسم از زبان خاخام‌های یهودی آمریکایی مردم زمان شاه هم از اسرائیل نفرت داشتند تلاش افق برای پوشش اخبار شهید جمهور شهید رئیسی مصداق سیاست‌ورزی الهی و مردم‌سالاری دینی بی نظمی جهانی برای حمایت از اسرائیل! نظم نوین جهانی و افول هژمون آمریکا شهید رئیسی؛ الگویی برای همه آنها که قصد خدمت دارند نقش مهم شهید امیرعبداللهیان در تعاملات خارجی ایران

ارسال دیدگاه


ارسال

جهت مشاهده دیدگاه های کاربران کلیک نمایید

دیدگاه ها