مشاهده خبر

یک شنبه 26 شهریور 1402

یاد شهدای حرم شاه چراغ در مستندهای شبکه افق/ باکس‌های مستند افق رنگ و بوی دفاع مقدس می‌‎گیرند

در این هفته، مجموعه‌ای از مستندهای تک قسمتی یا مجموعه مستند با موضوعات اجتماعی، علمی، فرهنگی و تاریخی از شبکه افق سیما پخش می‌شود.

0

روز شنبه مستندهای خانه‌های نورانی، از خاک تا افلاک، میزبان، آن سوی آشوب، السطلان و گمشده‌ای که پیدا بود روی آنتن شبکه افق رفته است.

آن سوی آشوب مجموعه مستندی است درباره زندگی و فعالیت‌ شهدای امنیت که طی اغتشاشات سال 1401 به شهادت رسیدند؛ در این مستند و با استفاده از گفت‌وگو با والدین، برادر و خواهر و دوستان و آشنایان آنها، سعی شده تصویر کاملی از آرمان‌ها، اهداف و انگیزه‌هایشان برای دفاع از امنیت و آرامش جامعه ایرانی به دست بیاورد.

از جمله شهدایی که در این مجموعه 25 قسمتی به زندگی آنها پرداخته شده، شهیدان نورالدین جنگ‌جو، مهدی زاهدلویی، دانیال رضازاده و حسین زینال‌زاده هستند.

آن سوی آشوب، شنبه تا پنجشنبه ساعت 18 از شبکه افق پخش می‌شود و تکرار آن هم ساعت 4:30 روز بعد روی آنتن می‌رود.

«گمشده‌ای که پیدا بود» عنوان مجموعه مستندی است درباره فعالیت گروه‌های تفحص شهدا در مناطق جنگی و مرزی کشور و گفت‌وگو با افرادی که سال‌هاست در این زمینه مشغول کار هستند.

در هر قسمت، روایت یکی از این افراد و قصه شهیدی که تفحص شده به تصویر کشیده می‌شود.

مجموعه مستند «گمشده‌ای که پیدا بود» به تهیه کنندگی مصطفی فتاحی و کارگردانی علی تک روستا شنبه تا چهارشنبه ساعت ۲۰ از شبکه افق پخش می‌شود و بازپخش آن هم برای ساعت 12:30 روز بعد در نظر گرفته شده است.

روز یکشنبه همچنین مستند آرشام برای پخش از شبکه افق در ساعت 20:30 در نظر گرفته شده است.

این فیلم روایتی از دانش آموز شهید آرشام سرایداران، از شهدای حمله تروریستی حرم شاهچراغ در شیراز است.

تکرار آرشام روز بعد ساعت 13 روی آنتن می‌رود.

در روز سه‌شنبه 28 شهریورماه ساعت 20:30 مستندی با عنوان «فریدالدین» از شبکه افق پخش خواهد شد؛ این اثر با نگاهی به زندگی شهید فریدالدین معصومی، از نخبگان صنعت برق کشور که در حادثه تروریستی شیراز به شهادت رسید ساخته شده است. جوانی دانا و با انگیزه که پنج سالی از انقلاب کوچکتراست ولی زندگی‌اش خصوصا در حیطه‌ی علمی عجیب انقلابی است.

تکرار فریدالدین هم برای پخش در روز چهارشنبه ساعت 13 در نظر گرفته شده است.

«عراق، نابودی یک ملت» عنوان مستندی دیگری است که نخستین قسمت آن، روز چهارشنبه این هفته ساعت 22 و تکرار آن ساعت‌های یک بامداد و 17 روز جمعه از شبکه افق پخش خواهد شد.

در این مستند چهار قسمتی، سرگذشت حاکمیت در کشور عراق در تاریخ معاصر و ارتباط آن با غرب به تصویر کشیده شده است.

قسمت‌های یازدهم و دوازدهم مستند «لبنان عروس خاورمیانه» هم این هفته از شبکه افق پخش می‌شود؛ این مستند درباره کشور لبنان ساخته شده و در هر برنامه، به ویژگی‌های اقتصادی، فرهنگی، اجتماعی و تاریخی این کشور پرداخته شده است.

زمان پخش لبنان، عروس مدیترانه ساعت‌ 16 روزهای پنجشنبه و جمعه است و تکرار آن هم ساعت 3 بامداد روز بعد پخش خواهد شد.

دیگر مستندی که پنجشنبه این هفته ساعت 20 از شبکه افق پخش می‌شود، «مدیرکل و ما» نام دارد همچنین ساعت 22 همان روز، قسمت نخست از مستند چهار قسمتی «پرده‌خوانی سینمای دفاع مقدس» هم از شبکه افق پخش خواهد شد.

روز جمعه ساعت 20، نخستین قسمت مجموعه مستند «روایت معیار» روی آنتن شبکه افق می‌رود؛ این مجموعه سعی دارد ناگفته‌های دفاع مقدس را به صورت انیمیشن روایت کند.

در هر قسمت از این مجموعه، یکی از چندین عملیات‌ دفاع مقدس به سبک انیمیشن به تصویر کشیده شده است.

ساعت 20:30 همان شب هم دوازدهمین قسمت مستند «برای تاریخ» پخش خواهد شد.

«زنان جبهه» شمالی عنوان مستندی دیگری است که ساعت 22 جمعه 31 شهریورماه روی آنتن افق می‌رود؛ این فیلم روایت‌گر زنان پشتیبان جنگ در شهر رودسر است که وقتی جنگ شروع شد مانند همه مناطق دیگر کشور که درگیر جنگ شده بودند، با این جریان همراه شدند.

 

آخرین اخبار

او مردم را باور داشت و مردم او را همسویی دیپلماسی و میدان در دولت سیزدهم زندگی شهدا تجلی شهادتشان است نقش گردان شناسایی در آزادسازی خرمشهر با مستند «تنها نترس بدون سلاح» مردم دیگر تفاوت رئیس جمهور مردمی با دیگران را فهمیده‌اند شهید رئیسی و جدیت در خدمت راز شهادت آن مرد که اهل خدمت بود روایتی دیگر از شهادت آیت‌الله رئیسی از زبان فرماندهان سابق نظامی در شبکه افق کادر پروازی شهادت را بیشتر بشناسید «میدان دیپلماسی» روایتی از حضور شهید رئیسی در سفر به نیویورک ویژه برنامه شهید جمهور از شبکه افق سیما او که شهید خدمت بود و خادم جمهور او به تک تک ایرانیان توجه دارد «میدون خراسون» برنامه‌ای با حضور ستارگان موسیقی در مدح امام رضا (ع) سرمایه اجتماعی در ایران و میزان مشارکت در انتخابات مجلس خبرنگار انگلیسی: آسانژ 23 ساعت در روز شکنجه می‌شد کشورهای حوزه بالکان و جنگ غزه هفته جمعیت همراه با مستندهای شبکه افق مستند «رویای بزرگ» از قاب شبکه افق تولید کوچک مقیاس؛ پیشنهادی برای مردمی‌سازی اقتصاد در افق تمدن اسلامی نگاهی نو به اعتراضات دانشجویی در آمریکا کتابی درباره تنها شهید اروپایی دفاع مقدس مقاومت نبرد رسانه‌ای را هم بُرده است از نمایشگاه کتاب تا نظارت بر فیلم‌های سینمایی در گفت‌وگو با وزیر ارشاد حضور یمنی‌ها با دست پُر در نمایشگاه کتاب تهران مستند «سلام به آینده» روایتی از سبک تربیتی مهارت‌ محور رازهای زندگی مرد موشکی ایران نگاهی به مستند «غیر رسمی ۶» / همراه با رهبری در راهروهای کتاب «میدون خراسون» برنامه‌ای با حضور ستارگان موسیقی سریالی از کره جنوبی به افق رسید! پخش مستندهایی با محوریت جمعیت در شبکه افق ساترا نگهبان پناهگاه‌های فرهنگی بازدارندگی؛ ویژگی اصلی قانون عفاف و حجاب گفت‌وگوی به افق فلسطین با خانواده‌ای که از غزه آمده‌اند «شب بخیر آمریکا» روایتی از اعتراضات دانشجویی در غرب گرامی‌داشت روز هلال احمر با «نشان امید» آنهایی که باید از مالیات بر عایدی سرمایه بترسند! سرانجام اعتراضات دانشجویی در آمریکا چه خواهد شد؟ نقش انسان – رسانه‌ها در پوشش واقعیت‌ها هفته‌ای پر از مستندهای جذاب در شبکه افق امر به معروف و نهی از منکر؛ فریضه‌ای دو سویه در جامعه اسلامی چرا اعتراضات دانشجویی آمریکا به خشونت کشیده شد؟ از احیای معاونت پرورشی تا راهکار دولت برای جبران کمبود 203 هزار معلم پیش‌بینی فیلسوف مشهور روس از آینده جنگ غزه «جعبه سیاه» آدم‌ها رو می‌شود/ چالش‌هایی که گاهی از دست مهمان برنامه در می‌رود بایدن چه خواهد کرد؟ همه چیز درباره آقای نادر حزب دموکرات و مصادره به مطلوب اعتراضات دانشجویی در آمریکا میراث حاج نادر و افق‌های نو در آمریکا پخش «در مرز غبار آلود» از افق / روایتی متفاوت از نادر طالب‌زاده

ارسال دیدگاه


ارسال

جهت مشاهده دیدگاه های کاربران کلیک نمایید

دیدگاه ها