مشاهده خبر

یک شنبه 26 شهریور 1402

یاد شهدای حرم شاه چراغ در مستندهای شبکه افق/ باکس‌های مستند افق رنگ و بوی دفاع مقدس می‌‎گیرند

در این هفته، مجموعه‌ای از مستندهای تک قسمتی یا مجموعه مستند با موضوعات اجتماعی، علمی، فرهنگی و تاریخی از شبکه افق سیما پخش می‌شود.

0

روز شنبه مستندهای خانه‌های نورانی، از خاک تا افلاک، میزبان، آن سوی آشوب، السطلان و گمشده‌ای که پیدا بود روی آنتن شبکه افق رفته است.

آن سوی آشوب مجموعه مستندی است درباره زندگی و فعالیت‌ شهدای امنیت که طی اغتشاشات سال 1401 به شهادت رسیدند؛ در این مستند و با استفاده از گفت‌وگو با والدین، برادر و خواهر و دوستان و آشنایان آنها، سعی شده تصویر کاملی از آرمان‌ها، اهداف و انگیزه‌هایشان برای دفاع از امنیت و آرامش جامعه ایرانی به دست بیاورد.

از جمله شهدایی که در این مجموعه 25 قسمتی به زندگی آنها پرداخته شده، شهیدان نورالدین جنگ‌جو، مهدی زاهدلویی، دانیال رضازاده و حسین زینال‌زاده هستند.

آن سوی آشوب، شنبه تا پنجشنبه ساعت 18 از شبکه افق پخش می‌شود و تکرار آن هم ساعت 4:30 روز بعد روی آنتن می‌رود.

«گمشده‌ای که پیدا بود» عنوان مجموعه مستندی است درباره فعالیت گروه‌های تفحص شهدا در مناطق جنگی و مرزی کشور و گفت‌وگو با افرادی که سال‌هاست در این زمینه مشغول کار هستند.

در هر قسمت، روایت یکی از این افراد و قصه شهیدی که تفحص شده به تصویر کشیده می‌شود.

مجموعه مستند «گمشده‌ای که پیدا بود» به تهیه کنندگی مصطفی فتاحی و کارگردانی علی تک روستا شنبه تا چهارشنبه ساعت ۲۰ از شبکه افق پخش می‌شود و بازپخش آن هم برای ساعت 12:30 روز بعد در نظر گرفته شده است.

روز یکشنبه همچنین مستند آرشام برای پخش از شبکه افق در ساعت 20:30 در نظر گرفته شده است.

این فیلم روایتی از دانش آموز شهید آرشام سرایداران، از شهدای حمله تروریستی حرم شاهچراغ در شیراز است.

تکرار آرشام روز بعد ساعت 13 روی آنتن می‌رود.

در روز سه‌شنبه 28 شهریورماه ساعت 20:30 مستندی با عنوان «فریدالدین» از شبکه افق پخش خواهد شد؛ این اثر با نگاهی به زندگی شهید فریدالدین معصومی، از نخبگان صنعت برق کشور که در حادثه تروریستی شیراز به شهادت رسید ساخته شده است. جوانی دانا و با انگیزه که پنج سالی از انقلاب کوچکتراست ولی زندگی‌اش خصوصا در حیطه‌ی علمی عجیب انقلابی است.

تکرار فریدالدین هم برای پخش در روز چهارشنبه ساعت 13 در نظر گرفته شده است.

«عراق، نابودی یک ملت» عنوان مستندی دیگری است که نخستین قسمت آن، روز چهارشنبه این هفته ساعت 22 و تکرار آن ساعت‌های یک بامداد و 17 روز جمعه از شبکه افق پخش خواهد شد.

در این مستند چهار قسمتی، سرگذشت حاکمیت در کشور عراق در تاریخ معاصر و ارتباط آن با غرب به تصویر کشیده شده است.

قسمت‌های یازدهم و دوازدهم مستند «لبنان عروس خاورمیانه» هم این هفته از شبکه افق پخش می‌شود؛ این مستند درباره کشور لبنان ساخته شده و در هر برنامه، به ویژگی‌های اقتصادی، فرهنگی، اجتماعی و تاریخی این کشور پرداخته شده است.

زمان پخش لبنان، عروس مدیترانه ساعت‌ 16 روزهای پنجشنبه و جمعه است و تکرار آن هم ساعت 3 بامداد روز بعد پخش خواهد شد.

دیگر مستندی که پنجشنبه این هفته ساعت 20 از شبکه افق پخش می‌شود، «مدیرکل و ما» نام دارد همچنین ساعت 22 همان روز، قسمت نخست از مستند چهار قسمتی «پرده‌خوانی سینمای دفاع مقدس» هم از شبکه افق پخش خواهد شد.

روز جمعه ساعت 20، نخستین قسمت مجموعه مستند «روایت معیار» روی آنتن شبکه افق می‌رود؛ این مجموعه سعی دارد ناگفته‌های دفاع مقدس را به صورت انیمیشن روایت کند.

در هر قسمت از این مجموعه، یکی از چندین عملیات‌ دفاع مقدس به سبک انیمیشن به تصویر کشیده شده است.

ساعت 20:30 همان شب هم دوازدهمین قسمت مستند «برای تاریخ» پخش خواهد شد.

«زنان جبهه» شمالی عنوان مستندی دیگری است که ساعت 22 جمعه 31 شهریورماه روی آنتن افق می‌رود؛ این فیلم روایت‌گر زنان پشتیبان جنگ در شهر رودسر است که وقتی جنگ شروع شد مانند همه مناطق دیگر کشور که درگیر جنگ شده بودند، با این جریان همراه شدند.

 

آخرین اخبار

گیاهی که کلیه را تقویت و سنگ کلیه را دفع می‌کند هرمزگان الگوی وحدت میان شیعه و اهل سنت کریدورهای پول‌ساز در راه ایران «عالی نسب» مهمان افق می‌شود پخش «محمد رسول الله» از افق «اهل گنبد» به روی آنتن افق می‌رود فناورانه، روایت توانمندی‌ شرکت‌های دانش بنیان سلامت اعضای بدن در گروه سلامت معده لزوم تشکیل اتحادیه رسانه‌ای بین کشورهای مسلمان چالش‌های یک شغل مهم در آبادان به روایت مستند «گلافی» «رزم نامه» روایتی از موفقیت ادبیات پایداری پس از انقلاب دیپلماسی توییتری! مستند نسل سوم، روایتی از کارآفرینی فرزندان شهدا مستندی محرمانه به روی آنتن شبکه افق می‌رود برنامه‌های تلویزیونی این هفته شبکه افق برای تاریخ، نگاهی به ابعاد وقایع پس از انقلاب اسلامی سلام به آینده، سبک مهارت محوری برای رشد فرزندان ایران فصل دوم «سلام به آینده» به شبکه افق می‌رود چرا ایرلاین‌های ایرانی سفرهای خارجی را ترجیح می‌دهند؟ دست‌ورزی‌های شفابخش شبکه افق میزبان فرمانده «غریب» می‌شود روایت تاسیس شبکه المنار لبنان بر روی آنتن افق سیما مستندی درباره تنها بازمانده «امید» تغذیه‌های مناسب برای میان وعده بچه مدرسه‌ای ‌ها برای تاریخ، نگاهی به تاریخچه عملیات‌های دفاع مقدس بازخوانی تاریخ معاصر عراق در مستند «عراق نابودی یک ملت» پوکی استخوان، بیماری قرن سلاح‌های شناختی کشنده‌تر از سلاح جنگی تعدد مراکز تصمیم‌گیری و سردرگمی در سیاست‌گذاری علمی رشد صنعت نوشت‌افزارهای ایرانی در رقابت با محصول خارجی آرامش ذهن کودکان در طب سنتی فرار به سمت نجات! با خشکی پوست در پاییز چه کنیم؟ مشکلات دارو همچنان گریبان‌گیر کشور دستِ پُر ایران در دیپلماسی عمومی رخدادی فرامتن در شبکه افق «جان وطن» در شبکه افق/ حال و هوای دفاع مقدس در مستندها روایت عجیب و غریب فیلم‌های هالیوودی از پیامبران آخرالزمان در بازی‌های ویدیویی دروغ‌پراکنی در شبکه‌های اجتماعی چه بلایی سر ما می‌آورد؟ اختناق رحم؛ ترسناک ولی با درمانی ساده نگاه نادرست به ایمنی در ایران وارونه‌نمایی سفر رییس جمهور به نیویورک تراژدی 40 ساله یک ملت و کشور یک پرده از سینمای جنگ در شبکه افق خاطرات مدیرکل در مستندی از شبکه افق طرح پزشک خانواده از آغاز تاکنون درمان نازایی با طب سنتی گفتمان سلطنت طلب در ایران جایگاهی ندارد فرهنگستان برای زبان فارسی چه کرده است؟

ارسال دیدگاه


ارسال

جهت مشاهده دیدگاه های کاربران کلیک نمایید

دیدگاه ها