مشاهده خبر

چهار شنبه 22 شهریور 1402

بیمه‌ای رایگان یا با حداقل قیمت برای همه ایرانی‌ها

مدیر عامل بیمه سلامت گفت: روستاییان همگی بیمه هستند و دولت برای کسانی که هیچ گونه بیمه‌ای ندارند نیز شرایطی فراهم کرده تا به صورت رایگان یا به صورت حداقل حق بیمه، زیر پوشش قرار بگیرند.

0

برنامه فرامتن با موضوعات فرهنگی و اجتماعی روز سه شنبه از شبکه افق پخش شد.

در بخش خبرهای خوب 24 ساعت گذشته در ایران به این خبرها اشاره شد: احداث 53 فضای آموزشی در قالب مسئولیت‌های اجتماعی صنایع در استان مرکزی، صرفه‌جویی 1.3 دهم میلیارد دلاری با تولید محصولات بار اول

در بخش بعدی این برنامه به موضوع بیمه در ایران و با حضور محمدمهدی ناصحی، مدیر عامل بیمه سلامت به عنوان مهمان برنامه پرداخته شد.

وی گفت: خوشبختانه ایران از نظر پوشش بیمه‌ای درصد قابل توجهی را دارد و بیمه سلامت حدود 40 میلیون نفر را تحت پوشش قرار داده است.

وی افزود: روستاییان همگی بیمه هستند و کسانی که هیچ گونه بیمه‌ای ندارند نیز یا به صورت رایگان و یا به صورت حداقل حق بیمه، دولت شرایطی را فراهم کرده است که تحت پوشش قرار بگیرند.

ناصحی گفت: تامین اجتماعی نیز همین حدود 40 میلیون نفر را تحت پوشش دارد و سایر بیمه‌ها مانند نیروهای مسلح درصدی را تحت پوشش دارند. شرایط برای بیمه حداقلی را دارند و دولت سیزدهم 5 دهک را بیمه رایگان کرده است که حدود 12 میلیون سیصد هزار نفر است که تحت پوشش رایگان قرار دارند و این اقدام مثبت در کشور اتفاق افتاده است.

مدیر عامل بیمه سلامت افزود: ما با کد ملی را در سامانه داریم و همه کسانی که بیمه دارند، بر اساس این کد ملی کاملا مستند قابل پیگیری است و در سامانه سلامت ایرانیان قرار دارد. ما این 12 میلیون نفر را بدون مراجعه آنان بیمه کرده‌ایم و حتی به آنان پیامک زده‌ایم اما نواقصی هم داریم که غیر قابل انکار است.

وی افزود: بودجه بیمه همگانی در دولت سیزدهم 6 برابر شد. بودجه بیمه برای داروها به 62 هزار میلیارد رسیده است. اگر 30 هزار میلیارد تومان به این عدد اضافه شود، داروها را در بخش خصوصی هم تحت پوشش قرار خواهیم داد.

در بخش میز فرهنگ و هنر این برنامه نیز به موضوع موسسه محبین ام‌المومنین خدیجه کبری و با حضور حمید چندانی، مسئول موسسه فرهنگی محبین ام‌المومنین خدیجه کبری سلام الله علیها به عنوان مهمان برنامه پرداخته شد.

وی گفت: در ابتدای کار این موسسه، ما یک گروه جهادی بودیم که در استان سیستان و بلوچستان خدمت می‌کردیم. این استان یکی از استان‌های محروم و کم برخوردار است. ما تصمیم گرفتیم که گروه‌های جهادی را به این منطقه دعوت کنیم خصوصا در بلوچستان و تا سال 94 فعالیت می‌کردیم و تصمیم گرفتیم که به جنوب استان یعنی ایرانشهر برویم. پس از آن به این نتیجه رسیدیم که این گروه جهادی به یک موسسه تبدیل شود.

آخرین اخبار

شبکه افق با مستند‌هایی از شهید جمهور رئیسی، استاد برجسته حوزه علمیه و مرد خستگی‌ناپذیر کار جهادی مردان دیپلماسی و میدان انتخاب مردم شخصی مثل رئیسی است او مردم را باور داشت و مردم او را همسویی دیپلماسی و میدان در دولت سیزدهم زندگی شهدا تجلی شهادتشان است نقش گردان شناسایی در آزادسازی خرمشهر با مستند «تنها نترس بدون سلاح» مردم دیگر تفاوت رئیس جمهور مردمی با دیگران را فهمیده‌اند شهید رئیسی و جدیت در خدمت راز شهادت آن مرد که اهل خدمت بود روایتی دیگر از شهادت آیت‌الله رئیسی از زبان فرماندهان سابق نظامی در شبکه افق کادر پروازی شهادت را بیشتر بشناسید «میدان دیپلماسی» روایتی از حضور شهید رئیسی در سفر به نیویورک ویژه برنامه شهید جمهور از شبکه افق سیما او که شهید خدمت بود و خادم جمهور او به تک تک ایرانیان توجه دارد «میدون خراسون» برنامه‌ای با حضور ستارگان موسیقی در مدح امام رضا (ع) سرمایه اجتماعی در ایران و میزان مشارکت در انتخابات مجلس خبرنگار انگلیسی: آسانژ 23 ساعت در روز شکنجه می‌شد کشورهای حوزه بالکان و جنگ غزه هفته جمعیت همراه با مستندهای شبکه افق مستند «رویای بزرگ» از قاب شبکه افق تولید کوچک مقیاس؛ پیشنهادی برای مردمی‌سازی اقتصاد در افق تمدن اسلامی نگاهی نو به اعتراضات دانشجویی در آمریکا کتابی درباره تنها شهید اروپایی دفاع مقدس مقاومت نبرد رسانه‌ای را هم بُرده است از نمایشگاه کتاب تا نظارت بر فیلم‌های سینمایی در گفت‌وگو با وزیر ارشاد حضور یمنی‌ها با دست پُر در نمایشگاه کتاب تهران مستند «سلام به آینده» روایتی از سبک تربیتی مهارت‌ محور رازهای زندگی مرد موشکی ایران نگاهی به مستند «غیر رسمی ۶» / همراه با رهبری در راهروهای کتاب «میدون خراسون» برنامه‌ای با حضور ستارگان موسیقی سریالی از کره جنوبی به افق رسید! پخش مستندهایی با محوریت جمعیت در شبکه افق ساترا نگهبان پناهگاه‌های فرهنگی بازدارندگی؛ ویژگی اصلی قانون عفاف و حجاب گفت‌وگوی به افق فلسطین با خانواده‌ای که از غزه آمده‌اند «شب بخیر آمریکا» روایتی از اعتراضات دانشجویی در غرب گرامی‌داشت روز هلال احمر با «نشان امید» آنهایی که باید از مالیات بر عایدی سرمایه بترسند! سرانجام اعتراضات دانشجویی در آمریکا چه خواهد شد؟ نقش انسان – رسانه‌ها در پوشش واقعیت‌ها هفته‌ای پر از مستندهای جذاب در شبکه افق امر به معروف و نهی از منکر؛ فریضه‌ای دو سویه در جامعه اسلامی چرا اعتراضات دانشجویی آمریکا به خشونت کشیده شد؟ از احیای معاونت پرورشی تا راهکار دولت برای جبران کمبود 203 هزار معلم پیش‌بینی فیلسوف مشهور روس از آینده جنگ غزه «جعبه سیاه» آدم‌ها رو می‌شود/ چالش‌هایی که گاهی از دست مهمان برنامه در می‌رود بایدن چه خواهد کرد؟

ارسال دیدگاه


ارسال

جهت مشاهده دیدگاه های کاربران کلیک نمایید

دیدگاه ها