مشاهده خبر

چهار شنبه 22 شهریور 1402

بیمه‌ای رایگان یا با حداقل قیمت برای همه ایرانی‌ها

مدیر عامل بیمه سلامت گفت: روستاییان همگی بیمه هستند و دولت برای کسانی که هیچ گونه بیمه‌ای ندارند نیز شرایطی فراهم کرده تا به صورت رایگان یا به صورت حداقل حق بیمه، زیر پوشش قرار بگیرند.

0

برنامه فرامتن با موضوعات فرهنگی و اجتماعی روز سه شنبه از شبکه افق پخش شد.

در بخش خبرهای خوب 24 ساعت گذشته در ایران به این خبرها اشاره شد: احداث 53 فضای آموزشی در قالب مسئولیت‌های اجتماعی صنایع در استان مرکزی، صرفه‌جویی 1.3 دهم میلیارد دلاری با تولید محصولات بار اول

در بخش بعدی این برنامه به موضوع بیمه در ایران و با حضور محمدمهدی ناصحی، مدیر عامل بیمه سلامت به عنوان مهمان برنامه پرداخته شد.

وی گفت: خوشبختانه ایران از نظر پوشش بیمه‌ای درصد قابل توجهی را دارد و بیمه سلامت حدود 40 میلیون نفر را تحت پوشش قرار داده است.

وی افزود: روستاییان همگی بیمه هستند و کسانی که هیچ گونه بیمه‌ای ندارند نیز یا به صورت رایگان و یا به صورت حداقل حق بیمه، دولت شرایطی را فراهم کرده است که تحت پوشش قرار بگیرند.

ناصحی گفت: تامین اجتماعی نیز همین حدود 40 میلیون نفر را تحت پوشش دارد و سایر بیمه‌ها مانند نیروهای مسلح درصدی را تحت پوشش دارند. شرایط برای بیمه حداقلی را دارند و دولت سیزدهم 5 دهک را بیمه رایگان کرده است که حدود 12 میلیون سیصد هزار نفر است که تحت پوشش رایگان قرار دارند و این اقدام مثبت در کشور اتفاق افتاده است.

مدیر عامل بیمه سلامت افزود: ما با کد ملی را در سامانه داریم و همه کسانی که بیمه دارند، بر اساس این کد ملی کاملا مستند قابل پیگیری است و در سامانه سلامت ایرانیان قرار دارد. ما این 12 میلیون نفر را بدون مراجعه آنان بیمه کرده‌ایم و حتی به آنان پیامک زده‌ایم اما نواقصی هم داریم که غیر قابل انکار است.

وی افزود: بودجه بیمه همگانی در دولت سیزدهم 6 برابر شد. بودجه بیمه برای داروها به 62 هزار میلیارد رسیده است. اگر 30 هزار میلیارد تومان به این عدد اضافه شود، داروها را در بخش خصوصی هم تحت پوشش قرار خواهیم داد.

در بخش میز فرهنگ و هنر این برنامه نیز به موضوع موسسه محبین ام‌المومنین خدیجه کبری و با حضور حمید چندانی، مسئول موسسه فرهنگی محبین ام‌المومنین خدیجه کبری سلام الله علیها به عنوان مهمان برنامه پرداخته شد.

وی گفت: در ابتدای کار این موسسه، ما یک گروه جهادی بودیم که در استان سیستان و بلوچستان خدمت می‌کردیم. این استان یکی از استان‌های محروم و کم برخوردار است. ما تصمیم گرفتیم که گروه‌های جهادی را به این منطقه دعوت کنیم خصوصا در بلوچستان و تا سال 94 فعالیت می‌کردیم و تصمیم گرفتیم که به جنوب استان یعنی ایرانشهر برویم. پس از آن به این نتیجه رسیدیم که این گروه جهادی به یک موسسه تبدیل شود.

آخرین اخبار

کریدورهای پول‌ساز در راه ایران «عالی نسب» مهمان افق می‌شود پخش «محمد رسول الله» از افق «اهل گنبد» به روی آنتن افق می‌رود فناورانه، روایت توانمندی‌ شرکت‌های دانش بنیان سلامت اعضای بدن در گروه سلامت معده لزوم تشکیل اتحادیه رسانه‌ای بین کشورهای مسلمان چالش‌های یک شغل مهم در آبادان به روایت مستند «گلافی» «رزم نامه» روایتی از موفقیت ادبیات پایداری پس از انقلاب دیپلماسی توییتری! مستند نسل سوم، روایتی از کارآفرینی فرزندان شهدا مستندی محرمانه به روی آنتن شبکه افق می‌رود برنامه‌های تلویزیونی این هفته شبکه افق برای تاریخ، نگاهی به ابعاد وقایع پس از انقلاب اسلامی سلام به آینده، سبک مهارت محوری برای رشد فرزندان ایران فصل دوم «سلام به آینده» به شبکه افق می‌رود چرا ایرلاین‌های ایرانی سفرهای خارجی را ترجیح می‌دهند؟ دست‌ورزی‌های شفابخش شبکه افق میزبان فرمانده «غریب» می‌شود روایت تاسیس شبکه المنار لبنان بر روی آنتن افق سیما مستندی درباره تنها بازمانده «امید» تغذیه‌های مناسب برای میان وعده بچه مدرسه‌ای ‌ها برای تاریخ، نگاهی به تاریخچه عملیات‌های دفاع مقدس بازخوانی تاریخ معاصر عراق در مستند «عراق نابودی یک ملت» پوکی استخوان، بیماری قرن سلاح‌های شناختی کشنده‌تر از سلاح جنگی تعدد مراکز تصمیم‌گیری و سردرگمی در سیاست‌گذاری علمی رشد صنعت نوشت‌افزارهای ایرانی در رقابت با محصول خارجی آرامش ذهن کودکان در طب سنتی فرار به سمت نجات! با خشکی پوست در پاییز چه کنیم؟ مشکلات دارو همچنان گریبان‌گیر کشور دستِ پُر ایران در دیپلماسی عمومی رخدادی فرامتن در شبکه افق «جان وطن» در شبکه افق/ حال و هوای دفاع مقدس در مستندها روایت عجیب و غریب فیلم‌های هالیوودی از پیامبران آخرالزمان در بازی‌های ویدیویی دروغ‌پراکنی در شبکه‌های اجتماعی چه بلایی سر ما می‌آورد؟ اختناق رحم؛ ترسناک ولی با درمانی ساده نگاه نادرست به ایمنی در ایران وارونه‌نمایی سفر رییس جمهور به نیویورک تراژدی 40 ساله یک ملت و کشور یک پرده از سینمای جنگ در شبکه افق خاطرات مدیرکل در مستندی از شبکه افق طرح پزشک خانواده از آغاز تاکنون درمان نازایی با طب سنتی گفتمان سلطنت طلب در ایران جایگاهی ندارد فرهنگستان برای زبان فارسی چه کرده است؟ یائسگی زودرس در بانوان و تدبیر طب سنتی تدابیر طب سنتی برای درمان ناتوانی قوای جنسی

ارسال دیدگاه


ارسال

جهت مشاهده دیدگاه های کاربران کلیک نمایید

دیدگاه ها