مشاهده خبر

دو شنبه 20 شهریور 1402

انرژی‌زاها مخل زندگی زناشویی و باروری!

یک پزشک و متخصص طب سنتی گفت: خستگی زیاد و کار زیاد باعث کم شدن قوای جنسی و سرد مزاجی می شود و نوشیدن نوشابه های انرژی زا در دراز مدت باعث اختلال در زندگی زناشویی و باروری می شود.

0

برنامه انارستان با موضوع عوامل موثر بر باروری و با حضور دکتر مهدی رشیدی، پزشک و متخصص طب سنتی روز یکشنبه از شبکه افق پخش شد.

وی گفت: دستگاه باروری یکی از مهم ترین دستگاه های بدن و جزء اعضاء رئیسه است. خیلی از دستگاه های دیگر بدن باید سالم باشند که این دستگاه عملکرد سالمی داشته باشد. بنابراین سبک زندگی افراد باید از سنین پایینتر به نحوی باشد که سبک زندگی که در طب سنتی گفته شده نزدیک باشد. حال خوب و سلامت این دستگاه می تواند به شادابی خانواده کمک کند.

رشیدی درباره عواملی که روی باروری تاثیر میگذارد، گفت: به چند نکته باید توجه داشت. ماده ای که نطفه زا است باید از نظر کمیت و کیفیت سالم باشد. سالم بودن اعضایی که تولید ماده نطفه را انجام میدهند بسیار حائز اهمیت است. غدد جنسی یکی از مهمترین عواملیست که این ماده را تولید می کنند پس عضو باید سالم باشد، فاکتور اخر شکل و ساختمان دستگاه باروری باید سالم باشد. انسدادها که در مجاری دستگاه است باعث اختلال در باروری میشود. بنابراین باید رفع شود.

این پزشک خاطرنشان کرد: اگر درباره سالم بودن شکل اسپرم ها  و ماده های نطفه زا بخواهیم اشاره بکنیم ، باید بگوییم که مواد غذایی مستقیما روی آنها تاثیر می گذارد. چربی هایی که مصرف می شود روی این ماده تاثیر می گذارند چرا هورمون های جنسی از کلسترول ساخته می شود. خیلی از زنان و مردانی که از رژیم های غذایی کم چرب استفاده می کنند دچار اختلال در هورمون های باروری میشوند. چون چربی مفید را مصرف نمیکنند. باید 25 درصد حجم بدن خانم ها و آقایان چربی باشد تا قدرت باروری داشته باشند، چربی اضافه باعث ناباروری می شود.

وی افزود: عدم رعایت آداب تماس جنسی همچنین ضعف هایی که در مهارت های جنسی وجود دارد و اعراض نفسانی و حالت های روحی و روانی بر باروری تاثیر میگذارد.

متخصص طب سنتی گفت: وقتی زوجی برای درمان ناباروری به ما مراجعه می کنند ما چندین فاکتور را مد نظر قرار میدهیم. اول از همه استرس ها و مشکلات روحی و روانیشان را مورد بررسی قرار میدهیم، همچنین ضعف و ناتوانی جنسی، کم خونی ها، سوء تغذیه، عملکرد کلیه ها، اختلالات هورمونی را بررسی میکنیم. همینطور به هیات ترکیب افراد توجه می کنیم چون کنترل وزن به شدت روی باروری تاثیر می گذارد. آزمایش نطفه را چک میکنیم که شکل ظاهری دستگاهشان چطور است. لگن، آناتومی رحم و مهمتر از همه کبد، تیروئید و مشکلات گواری را مورد بررسی قرار می دهیم.

رشیدی درباره مواد غذایی موثر بر باروری گفت: درشت مغذی ها و ریز مغذی ها بسیار بر این مساله تاثیر گذار هستند. درشت مغذی ها شامل کربوهیدراتها، چربی ها، آنتی اکسیدان ها و پروتیین ها همچنین مکمل ها است. ریزمغذی ها شامل مواد معدنی روی، مس و سلنیوم، ویتامین های خانواده ب، ویتامین گروه سی و ویتامین ای است.

بهتر است از کربوهیدارتهای سالم و قندهای طبیعی و پیچیده استفاده کنند. تا حد امکان از پروتیین های گیاهی مصرف کنند. پروتیین های جانوری می تواند بر قدرت باروری تاثیر منفی داشته باشد.

خستگی زیاد و کار زیاد باعث کم شدن قوای جنسی و سرد مزاجی می شود و فرد باید به این مساله توجه کند نوشیدن نوشابه های انرژی زا در دراز مدت باعث اختلال در زندگی زناشویی می‌شود.

آخرین اخبار

عملیات وعده صادق؛ فراتر از آنچه در ظاهر می‌بینیم «سرزمین ستاره‌ها»؛ ایرانگردی توأمان با شرکت در جلسات قرآنی رویکرد روزآمد سفرنامه قرآنی «سرزمین ستاره‌ها» راستگرایان دینی در آمریکا و اسرائیل و مسئله جنگ غزه راهکاری مردمی برای تحریم کالاهای اسرائیلی وقتی کار هنرمندان ایرانی تازه شروع شده است راز قدس در روایت فتح زمانی برای آخرین دانه‌های این ساعت شنی همه تصمیم‌ها در واشنگتن گرفته می‌شود مسئله جامعه امروز اخلاق است فضای مجازی و دیکتاتورهای مدافع آزادی بیان! خروش یک ملت «به افق فلسطین» آیا آمریکا از حمله به کنسولگری ایران اطلاع داشت؟ ترور چهره‌های شاخص؛ پروژه‌ای صهیونیستی که هیچ وقت جواب نداده است پیکره 7 ساله «وقت سحر» را حفظ کرده‌ایم/ برنامه‌ای با مشارکت مرکز نهضت شبکه افق به حواشی یک توییت واکنش نشان داد/ انتشار توسط ضد انقلاب چرا اسرائیل اینگونه طغیان‌گری می‌کند؟ پاسخ سریع و محکم یا مدیریت هوشمندانه میدان؟ اولین گلوله را صهیونیست‌ها شلیک کردند نگاهی به برنامه رمضانی شبکه افق با کارشناس «وقت سحر» هماهنگی بین جهاد اسلامی و حماس در بحبوحه جنگ تفرقه صهیونیست‌ها همه اینها بچه مسجدی هستند برنامه‌های سحرگاهی حساس و لب تیغی هستند مقاومت از کشورهای عربی نا امید شده است دهه هشتادی‌ها و مسئله فلسطین؛ نگاه فانتزی یا آرمان‌خواهی متفاوت با نسل گذشته؟ سرانجام آمریکا هم زانو زد چرا مسئله فلسطین کلید رمزآلود فرج است؟ پویشی برای افطار مردمِ در حصار کمپینی برای اخراج اسرائیل از کمیسیون مقام زن سازمان ملل مستندهای متنوع افق در آستانه عید نوروز جنگ غزه را نشانه ظهور ندانیم مردی که همه برای ترورش همدست شدند! سفره‌داران مهمان «همسفره» می‌شوند جوانانی که هر طور هست به مردم غزه غذا می‌رسانند پویش «همسفره» آغاز شد/ مهربانی را آسان بگیریم و هم‌سفره شویم! مردی برای همه فصل‌های مقاومت «همسفره» ویژه برنامه افطار شبکه افق شد / تدارک رمضانی افق ترویج جلسات خانگی قرآنی همراه با ایرانگردی/ «سرزمین ستاره‌ها» روی آنتن رمضان 12 سال غفلت ایران از سوریه! مروری بر پرونده مافیا خودرو در «کافه مستند» شبکه افق رمضان شبکه افق با مستندهای متنوع از دفاع مقدس در ایران تا جنگ در غزه مستندسازی جنایات اسرائیل برای فردایی نزدیک رقابت در رخداد تاریخی مردی که اشتباه اخوان المسلمین را تکرار نکرد رهبران ضد استعماری جهان در «رهبران استقلال»/ مسیر آزادی کم هزینه نیست ابر معامله‌ای که مذاکرات آتش بس بهانه آن است! سریال «عاشورا» روایتگر لشکر ۳۱ عاشورا به افق رسید «بی بی» از جان اسرائیل چه می‌خواهد؟! روایت ظرفیت‌های اقتصادی کشور در مستند «گنج شایگان»

ارسال دیدگاه


ارسال

جهت مشاهده دیدگاه های کاربران کلیک نمایید

دیدگاه ها