مشاهده خبر

دو شنبه 20 شهریور 1402

انرژی‌زاها مخل زندگی زناشویی و باروری!

یک پزشک و متخصص طب سنتی گفت: خستگی زیاد و کار زیاد باعث کم شدن قوای جنسی و سرد مزاجی می شود و نوشیدن نوشابه های انرژی زا در دراز مدت باعث اختلال در زندگی زناشویی و باروری می شود.

0

برنامه انارستان با موضوع عوامل موثر بر باروری و با حضور دکتر مهدی رشیدی، پزشک و متخصص طب سنتی روز یکشنبه از شبکه افق پخش شد.

وی گفت: دستگاه باروری یکی از مهم ترین دستگاه های بدن و جزء اعضاء رئیسه است. خیلی از دستگاه های دیگر بدن باید سالم باشند که این دستگاه عملکرد سالمی داشته باشد. بنابراین سبک زندگی افراد باید از سنین پایینتر به نحوی باشد که سبک زندگی که در طب سنتی گفته شده نزدیک باشد. حال خوب و سلامت این دستگاه می تواند به شادابی خانواده کمک کند.

رشیدی درباره عواملی که روی باروری تاثیر میگذارد، گفت: به چند نکته باید توجه داشت. ماده ای که نطفه زا است باید از نظر کمیت و کیفیت سالم باشد. سالم بودن اعضایی که تولید ماده نطفه را انجام میدهند بسیار حائز اهمیت است. غدد جنسی یکی از مهمترین عواملیست که این ماده را تولید می کنند پس عضو باید سالم باشد، فاکتور اخر شکل و ساختمان دستگاه باروری باید سالم باشد. انسدادها که در مجاری دستگاه است باعث اختلال در باروری میشود. بنابراین باید رفع شود.

این پزشک خاطرنشان کرد: اگر درباره سالم بودن شکل اسپرم ها  و ماده های نطفه زا بخواهیم اشاره بکنیم ، باید بگوییم که مواد غذایی مستقیما روی آنها تاثیر می گذارد. چربی هایی که مصرف می شود روی این ماده تاثیر می گذارند چرا هورمون های جنسی از کلسترول ساخته می شود. خیلی از زنان و مردانی که از رژیم های غذایی کم چرب استفاده می کنند دچار اختلال در هورمون های باروری میشوند. چون چربی مفید را مصرف نمیکنند. باید 25 درصد حجم بدن خانم ها و آقایان چربی باشد تا قدرت باروری داشته باشند، چربی اضافه باعث ناباروری می شود.

وی افزود: عدم رعایت آداب تماس جنسی همچنین ضعف هایی که در مهارت های جنسی وجود دارد و اعراض نفسانی و حالت های روحی و روانی بر باروری تاثیر میگذارد.

متخصص طب سنتی گفت: وقتی زوجی برای درمان ناباروری به ما مراجعه می کنند ما چندین فاکتور را مد نظر قرار میدهیم. اول از همه استرس ها و مشکلات روحی و روانیشان را مورد بررسی قرار میدهیم، همچنین ضعف و ناتوانی جنسی، کم خونی ها، سوء تغذیه، عملکرد کلیه ها، اختلالات هورمونی را بررسی میکنیم. همینطور به هیات ترکیب افراد توجه می کنیم چون کنترل وزن به شدت روی باروری تاثیر می گذارد. آزمایش نطفه را چک میکنیم که شکل ظاهری دستگاهشان چطور است. لگن، آناتومی رحم و مهمتر از همه کبد، تیروئید و مشکلات گواری را مورد بررسی قرار می دهیم.

رشیدی درباره مواد غذایی موثر بر باروری گفت: درشت مغذی ها و ریز مغذی ها بسیار بر این مساله تاثیر گذار هستند. درشت مغذی ها شامل کربوهیدراتها، چربی ها، آنتی اکسیدان ها و پروتیین ها همچنین مکمل ها است. ریزمغذی ها شامل مواد معدنی روی، مس و سلنیوم، ویتامین های خانواده ب، ویتامین گروه سی و ویتامین ای است.

بهتر است از کربوهیدارتهای سالم و قندهای طبیعی و پیچیده استفاده کنند. تا حد امکان از پروتیین های گیاهی مصرف کنند. پروتیین های جانوری می تواند بر قدرت باروری تاثیر منفی داشته باشد.

خستگی زیاد و کار زیاد باعث کم شدن قوای جنسی و سرد مزاجی می شود و فرد باید به این مساله توجه کند نوشیدن نوشابه های انرژی زا در دراز مدت باعث اختلال در زندگی زناشویی می‌شود.

آخرین اخبار

کریدورهای پول‌ساز در راه ایران «عالی نسب» مهمان افق می‌شود پخش «محمد رسول الله» از افق «اهل گنبد» به روی آنتن افق می‌رود فناورانه، روایت توانمندی‌ شرکت‌های دانش بنیان سلامت اعضای بدن در گروه سلامت معده لزوم تشکیل اتحادیه رسانه‌ای بین کشورهای مسلمان چالش‌های یک شغل مهم در آبادان به روایت مستند «گلافی» «رزم نامه» روایتی از موفقیت ادبیات پایداری پس از انقلاب دیپلماسی توییتری! مستند نسل سوم، روایتی از کارآفرینی فرزندان شهدا مستندی محرمانه به روی آنتن شبکه افق می‌رود برنامه‌های تلویزیونی این هفته شبکه افق برای تاریخ، نگاهی به ابعاد وقایع پس از انقلاب اسلامی سلام به آینده، سبک مهارت محوری برای رشد فرزندان ایران فصل دوم «سلام به آینده» به شبکه افق می‌رود چرا ایرلاین‌های ایرانی سفرهای خارجی را ترجیح می‌دهند؟ دست‌ورزی‌های شفابخش شبکه افق میزبان فرمانده «غریب» می‌شود روایت تاسیس شبکه المنار لبنان بر روی آنتن افق سیما مستندی درباره تنها بازمانده «امید» تغذیه‌های مناسب برای میان وعده بچه مدرسه‌ای ‌ها برای تاریخ، نگاهی به تاریخچه عملیات‌های دفاع مقدس بازخوانی تاریخ معاصر عراق در مستند «عراق نابودی یک ملت» پوکی استخوان، بیماری قرن سلاح‌های شناختی کشنده‌تر از سلاح جنگی تعدد مراکز تصمیم‌گیری و سردرگمی در سیاست‌گذاری علمی رشد صنعت نوشت‌افزارهای ایرانی در رقابت با محصول خارجی آرامش ذهن کودکان در طب سنتی فرار به سمت نجات! با خشکی پوست در پاییز چه کنیم؟ مشکلات دارو همچنان گریبان‌گیر کشور دستِ پُر ایران در دیپلماسی عمومی رخدادی فرامتن در شبکه افق «جان وطن» در شبکه افق/ حال و هوای دفاع مقدس در مستندها روایت عجیب و غریب فیلم‌های هالیوودی از پیامبران آخرالزمان در بازی‌های ویدیویی دروغ‌پراکنی در شبکه‌های اجتماعی چه بلایی سر ما می‌آورد؟ اختناق رحم؛ ترسناک ولی با درمانی ساده نگاه نادرست به ایمنی در ایران وارونه‌نمایی سفر رییس جمهور به نیویورک تراژدی 40 ساله یک ملت و کشور یک پرده از سینمای جنگ در شبکه افق خاطرات مدیرکل در مستندی از شبکه افق طرح پزشک خانواده از آغاز تاکنون درمان نازایی با طب سنتی گفتمان سلطنت طلب در ایران جایگاهی ندارد فرهنگستان برای زبان فارسی چه کرده است؟ یائسگی زودرس در بانوان و تدبیر طب سنتی تدابیر طب سنتی برای درمان ناتوانی قوای جنسی

ارسال دیدگاه


ارسال

جهت مشاهده دیدگاه های کاربران کلیک نمایید

دیدگاه ها