مشاهده خبر

دو شنبه 20 شهریور 1402

برچسب تروریسم فقط به خاطر نژاد!

مستند «در سایه 11 سپتامبر» روایتی درباره حاشیه‌ی متن اصلی ماجرا، از شبکه افق پخش می‌شود.

0

حادثه 11 سپتامبر از جهات مختلف قابل بررسی است، گروهی از کارشناسان سیاسی معتقدند زمینه‌چینی این اقدام تروریستی توسط دولت وقت آمریکا صورت گرفت تا بهانه برای حمله به دیگر کشورها فراهم شود و برخی هم بر این عقیده هستند که القاعده و شخص بن لادن، پشت پرده اصلی ماجرا بوده‌اند.

در هر حال این حادثه که در اوایل قرن جدید میلادی رخ داد، موجی از اتفاقات بعدی را به دنبال داشت که موجب تغییر در سیاست‌های جهانی و همچنین حاکمیت‌ها در برخی کشورها شد.

حاشیه‌های بسیاری هم بعد از وقوع حادثه به وجود آمد که نویسندگان و فیلمسازان مختلفی به آنها پرداخته‌اند و یکی از آثار ساخته شده در این باره، «در سایه 11 سپتامبر» است.

این مستند روایت گروهی از جوانان سیاهپوست است که در جریان حادثه 11 سپتامبر متهم به کمک به القاعده شدند و دردسرهای زیادی برای آنها به وجود آمد.

در این فیلم سعی شده نژادپرستی توأم با بی عدالتی در سیستم قضایی و حکومتی ایالات متحده به تصویر کشیده شود.

زیرسایه 11 سپتامبر، دوشنبه 20 شهریور ساعت 22 و تکرار آن ساعت 14:30 روز بعد از شبکه افق پخش خواهد شد.

آخرین اخبار

«به افق فلسطین» فاتح خط مقدم جنگ رسانه‌ای تاریخ تکرار می‌شود؛ غارت انبار همان غارت کوفه و زدن کنسولگری همان زدن تهران است! ناگفته‌هایی از پدافند هوایی ایران در «نبرد امواج» لحظه به لحظه با جنگ غزه توصیه جدی به اربابان اسرائیل: کنترلش کنید! اگر اسرائیل پیام ایران را نگرفته باشد... سناریوهای محتمل برای واکنش اسرائیل به عملیات موشکی ایران عملیات وعده صادق؛ فراتر از آنچه در ظاهر می‌بینیم «سرزمین ستاره‌ها»؛ ایرانگردی توأمان با شرکت در جلسات قرآنی رویکرد روزآمد سفرنامه قرآنی «سرزمین ستاره‌ها» راستگرایان دینی در آمریکا و اسرائیل و مسئله جنگ غزه راهکاری مردمی برای تحریم کالاهای اسرائیلی وقتی کار هنرمندان ایرانی تازه شروع شده است راز قدس در روایت فتح زمانی برای آخرین دانه‌های این ساعت شنی همه تصمیم‌ها در واشنگتن گرفته می‌شود مسئله جامعه امروز اخلاق است فضای مجازی و دیکتاتورهای مدافع آزادی بیان! خروش یک ملت «به افق فلسطین» آیا آمریکا از حمله به کنسولگری ایران اطلاع داشت؟ ترور چهره‌های شاخص؛ پروژه‌ای صهیونیستی که هیچ وقت جواب نداده است پیکره 7 ساله «وقت سحر» را حفظ کرده‌ایم/ برنامه‌ای با مشارکت مرکز نهضت شبکه افق به حواشی یک توییت واکنش نشان داد/ انتشار توسط ضد انقلاب چرا اسرائیل اینگونه طغیان‌گری می‌کند؟ پاسخ سریع و محکم یا مدیریت هوشمندانه میدان؟ اولین گلوله را صهیونیست‌ها شلیک کردند نگاهی به برنامه رمضانی شبکه افق با کارشناس «وقت سحر» هماهنگی بین جهاد اسلامی و حماس در بحبوحه جنگ تفرقه صهیونیست‌ها همه اینها بچه مسجدی هستند برنامه‌های سحرگاهی حساس و لب تیغی هستند مقاومت از کشورهای عربی نا امید شده است دهه هشتادی‌ها و مسئله فلسطین؛ نگاه فانتزی یا آرمان‌خواهی متفاوت با نسل گذشته؟ سرانجام آمریکا هم زانو زد چرا مسئله فلسطین کلید رمزآلود فرج است؟ پویشی برای افطار مردمِ در حصار کمپینی برای اخراج اسرائیل از کمیسیون مقام زن سازمان ملل مستندهای متنوع افق در آستانه عید نوروز جنگ غزه را نشانه ظهور ندانیم مردی که همه برای ترورش همدست شدند! سفره‌داران مهمان «همسفره» می‌شوند جوانانی که هر طور هست به مردم غزه غذا می‌رسانند پویش «همسفره» آغاز شد/ مهربانی را آسان بگیریم و هم‌سفره شویم! مردی برای همه فصل‌های مقاومت «همسفره» ویژه برنامه افطار شبکه افق شد / تدارک رمضانی افق ترویج جلسات خانگی قرآنی همراه با ایرانگردی/ «سرزمین ستاره‌ها» روی آنتن رمضان 12 سال غفلت ایران از سوریه! مروری بر پرونده مافیا خودرو در «کافه مستند» شبکه افق رمضان شبکه افق با مستندهای متنوع از دفاع مقدس در ایران تا جنگ در غزه مستندسازی جنایات اسرائیل برای فردایی نزدیک

ارسال دیدگاه


ارسال

جهت مشاهده دیدگاه های کاربران کلیک نمایید

دیدگاه ها