مشاهده خبر

دو شنبه 20 شهریور 1402

برچسب تروریسم فقط به خاطر نژاد!

مستند «در سایه 11 سپتامبر» روایتی درباره حاشیه‌ی متن اصلی ماجرا، از شبکه افق پخش می‌شود.

0

حادثه 11 سپتامبر از جهات مختلف قابل بررسی است، گروهی از کارشناسان سیاسی معتقدند زمینه‌چینی این اقدام تروریستی توسط دولت وقت آمریکا صورت گرفت تا بهانه برای حمله به دیگر کشورها فراهم شود و برخی هم بر این عقیده هستند که القاعده و شخص بن لادن، پشت پرده اصلی ماجرا بوده‌اند.

در هر حال این حادثه که در اوایل قرن جدید میلادی رخ داد، موجی از اتفاقات بعدی را به دنبال داشت که موجب تغییر در سیاست‌های جهانی و همچنین حاکمیت‌ها در برخی کشورها شد.

حاشیه‌های بسیاری هم بعد از وقوع حادثه به وجود آمد که نویسندگان و فیلمسازان مختلفی به آنها پرداخته‌اند و یکی از آثار ساخته شده در این باره، «در سایه 11 سپتامبر» است.

این مستند روایت گروهی از جوانان سیاهپوست است که در جریان حادثه 11 سپتامبر متهم به کمک به القاعده شدند و دردسرهای زیادی برای آنها به وجود آمد.

در این فیلم سعی شده نژادپرستی توأم با بی عدالتی در سیستم قضایی و حکومتی ایالات متحده به تصویر کشیده شود.

زیرسایه 11 سپتامبر، دوشنبه 20 شهریور ساعت 22 و تکرار آن ساعت 14:30 روز بعد از شبکه افق پخش خواهد شد.

آخرین اخبار

برای تاریخ، نگاهی به تاریخچه عملیات‌های دفاع مقدس بازخوانی تاریخ معاصر عراق در مستند «عراق نابودی یک ملت» پوکی استخوان، بیماری قرن سلاح‌های شناختی کشنده‌تر از سلاح جنگی تعدد مراکز تصمیم‌گیری و سردرگمی در سیاست‌گذاری علمی رشد صنعت نوشت‌افزارهای ایرانی در رقابت با محصول خارجی آرامش ذهن کودکان در طب سنتی فرار به سمت نجات! با خشکی پوست در پاییز چه کنیم؟ مشکلات دارو همچنان گریبان‌گیر کشور دستِ پُر ایران در دیپلماسی عمومی رخدادی فرامتن در شبکه افق «جان وطن» در شبکه افق/ حال و هوای دفاع مقدس در مستندها روایت عجیب و غریب فیلم‌های هالیوودی از پیامبران آخرالزمان در بازی‌های ویدیویی دروغ‌پراکنی در شبکه‌های اجتماعی چه بلایی سر ما می‌آورد؟ اختناق رحم؛ ترسناک ولی با درمانی ساده نگاه نادرست به ایمنی در ایران وارونه‌نمایی سفر رییس جمهور به نیویورک تراژدی 40 ساله یک ملت و کشور یک پرده از سینمای جنگ در شبکه افق خاطرات مدیرکل در مستندی از شبکه افق طرح پزشک خانواده از آغاز تاکنون درمان نازایی با طب سنتی گفتمان سلطنت طلب در ایران جایگاهی ندارد فرهنگستان برای زبان فارسی چه کرده است؟ یائسگی زودرس در بانوان و تدبیر طب سنتی تدابیر طب سنتی برای درمان ناتوانی قوای جنسی «سوران» به افق می‌آید بررسی نهضت احیای واحدهای اقتصادی در «عیار» شبکه افق لاستیک هم کالای سرمایه‌ای شد! اروپایی‌های همیشه بد عهد یاد شهدای حرم شاه چراغ در مستندهای شبکه افق/ باکس‌های مستند افق رنگ و بوی دفاع مقدس می‌‎گیرند تدبیر رهبری محاسبه طراحان اغتشاش را بر هم زد درمان دردهای عضلانی با طب سنتی از نهضت سوادآموزی تا پزشکی! چرا روایت‌ رسانه‌های ضدایرانی باورپذیر می‌شود؟! اهمیت مراقبت از پوست در طب سنتی داستان «ولایت عشق» در افق بیمه‌ای رایگان یا با حداقل قیمت برای همه ایرانی‌ها همراه با شبکه افق به دنبال «گمشده‌ای که پیدا بود» تصویرسازی «قطعه‌ای از بهشت» در شبکه افق «قرار روز شانزدهم» با مردی که حلب آزادی‌اش را مدیون اوست نگاهی متفاوت به جنگ در مستند «سیزده پنجاه و نه» ورزش، بهترین تدبیر برای سلامت انسان وظیفه برخی بانک‌ها تعطیل کردن واحدهای صنعتی است! بررسی چرایی کاهش عرضه و رکود مسکن در تهران انرژی‌زاها مخل زندگی زناشویی و باروری! جریمه‌های دیرکرد تسهیلات بانکی کجا می‌رود؟ درگیری ارمنستان – آذربایجان به ضرر ایران است!

ارسال دیدگاه


ارسال

جهت مشاهده دیدگاه های کاربران کلیک نمایید

دیدگاه ها