مشاهده خبر

شنبه 18 شهریور 1402

اربعین زمینه‌ساز تمدن نوین اسلامی

یک استاد دانشگاه گفت: اربعین به جهت عمق و شکل یک موج زنده و عظیم است و می‌تواند زمینه‌ساز یک تمدن نوین اسلامی و امام زمانی باشد.

0

برنامه موکب تلوزیونی افق روز جمعه از شبکه افق پخش شد. در بخش گفتگوی این برنامه به موضوع حلاوت زیارت و با حضور حریر عادلی، راوی افتخاری اربعین به عنوان مهمان برنامه پرداخته شد.

وی گفت: من و همسرم زیاد سفر می‌رویم و من همیشه روایت این سفرها را در صفحه مجازی خود می‌گذارم. بار اولی بود که به صورت ویدیو بلاگ این کار را انجام می‌دادم و قبلا به صورت عکس این کار را در صفحه خودم بارگزاری می‌کردم.

عادلی گفت: سفر ما حدود 5 روز طول کشید و تلاش کردم روزمرگی‌ها را در این سفر به تصویر بکشم. خاطره زیاد دارم که قشنگ‌ترین حس است و نقطه اوج این سفر زمانی است که نگاه هر کسی به ضریح امام حسین‌ علیه‌السلام می‌افتد.

وی افزود: حسی که عراقی‌ها در مهمان نوازی دارند، بسیار عجیب است به حدی که وقتی می‌خواستم از یک خانواده‌ای که پیش آنان بودم، جدا شوم، بغض کرده بودم که حس عجیبی است.

بخش دیگر این برنامه به موضوع تمدن اربعین و با حضور علی غلامی، استاد دانشگاه به عنوان مهمان برنامه پرداخته شد.

وی گفت: اهل کوفه امام زمان خود را نشناختند و به همین دلیل نتوانستند درک کنند که این شخصیت بزرگ چه کسی است. اربعین به جهت عمق و شکل یک موج زنده و عظیم است و می‌تواند زمینه‌ساز یک تمدن نوین امام زمان (عج) باشد.

آخرین اخبار

برای تاریخ، نگاهی به تاریخچه عملیات‌های دفاع مقدس بازخوانی تاریخ معاصر عراق در مستند «عراق نابودی یک ملت» پوکی استخوان، بیماری قرن سلاح‌های شناختی کشنده‌تر از سلاح جنگی تعدد مراکز تصمیم‌گیری و سردرگمی در سیاست‌گذاری علمی رشد صنعت نوشت‌افزارهای ایرانی در رقابت با محصول خارجی آرامش ذهن کودکان در طب سنتی فرار به سمت نجات! با خشکی پوست در پاییز چه کنیم؟ مشکلات دارو همچنان گریبان‌گیر کشور دستِ پُر ایران در دیپلماسی عمومی رخدادی فرامتن در شبکه افق «جان وطن» در شبکه افق/ حال و هوای دفاع مقدس در مستندها روایت عجیب و غریب فیلم‌های هالیوودی از پیامبران آخرالزمان در بازی‌های ویدیویی دروغ‌پراکنی در شبکه‌های اجتماعی چه بلایی سر ما می‌آورد؟ اختناق رحم؛ ترسناک ولی با درمانی ساده نگاه نادرست به ایمنی در ایران وارونه‌نمایی سفر رییس جمهور به نیویورک تراژدی 40 ساله یک ملت و کشور یک پرده از سینمای جنگ در شبکه افق خاطرات مدیرکل در مستندی از شبکه افق طرح پزشک خانواده از آغاز تاکنون درمان نازایی با طب سنتی گفتمان سلطنت طلب در ایران جایگاهی ندارد فرهنگستان برای زبان فارسی چه کرده است؟ یائسگی زودرس در بانوان و تدبیر طب سنتی تدابیر طب سنتی برای درمان ناتوانی قوای جنسی «سوران» به افق می‌آید بررسی نهضت احیای واحدهای اقتصادی در «عیار» شبکه افق لاستیک هم کالای سرمایه‌ای شد! اروپایی‌های همیشه بد عهد یاد شهدای حرم شاه چراغ در مستندهای شبکه افق/ باکس‌های مستند افق رنگ و بوی دفاع مقدس می‌‎گیرند تدبیر رهبری محاسبه طراحان اغتشاش را بر هم زد درمان دردهای عضلانی با طب سنتی از نهضت سوادآموزی تا پزشکی! چرا روایت‌ رسانه‌های ضدایرانی باورپذیر می‌شود؟! اهمیت مراقبت از پوست در طب سنتی داستان «ولایت عشق» در افق بیمه‌ای رایگان یا با حداقل قیمت برای همه ایرانی‌ها همراه با شبکه افق به دنبال «گمشده‌ای که پیدا بود» تصویرسازی «قطعه‌ای از بهشت» در شبکه افق «قرار روز شانزدهم» با مردی که حلب آزادی‌اش را مدیون اوست نگاهی متفاوت به جنگ در مستند «سیزده پنجاه و نه» ورزش، بهترین تدبیر برای سلامت انسان وظیفه برخی بانک‌ها تعطیل کردن واحدهای صنعتی است! بررسی چرایی کاهش عرضه و رکود مسکن در تهران انرژی‌زاها مخل زندگی زناشویی و باروری! جریمه‌های دیرکرد تسهیلات بانکی کجا می‌رود؟ درگیری ارمنستان – آذربایجان به ضرر ایران است!

ارسال دیدگاه


ارسال

جهت مشاهده دیدگاه های کاربران کلیک نمایید

دیدگاه ها