مشاهده خبر

شنبه 18 شهریور 1402

اربعین زمینه‌ساز تمدن نوین اسلامی

یک استاد دانشگاه گفت: اربعین به جهت عمق و شکل یک موج زنده و عظیم است و می‌تواند زمینه‌ساز یک تمدن نوین اسلامی و امام زمانی باشد.

0

برنامه موکب تلوزیونی افق روز جمعه از شبکه افق پخش شد. در بخش گفتگوی این برنامه به موضوع حلاوت زیارت و با حضور حریر عادلی، راوی افتخاری اربعین به عنوان مهمان برنامه پرداخته شد.

وی گفت: من و همسرم زیاد سفر می‌رویم و من همیشه روایت این سفرها را در صفحه مجازی خود می‌گذارم. بار اولی بود که به صورت ویدیو بلاگ این کار را انجام می‌دادم و قبلا به صورت عکس این کار را در صفحه خودم بارگزاری می‌کردم.

عادلی گفت: سفر ما حدود 5 روز طول کشید و تلاش کردم روزمرگی‌ها را در این سفر به تصویر بکشم. خاطره زیاد دارم که قشنگ‌ترین حس است و نقطه اوج این سفر زمانی است که نگاه هر کسی به ضریح امام حسین‌ علیه‌السلام می‌افتد.

وی افزود: حسی که عراقی‌ها در مهمان نوازی دارند، بسیار عجیب است به حدی که وقتی می‌خواستم از یک خانواده‌ای که پیش آنان بودم، جدا شوم، بغض کرده بودم که حس عجیبی است.

بخش دیگر این برنامه به موضوع تمدن اربعین و با حضور علی غلامی، استاد دانشگاه به عنوان مهمان برنامه پرداخته شد.

وی گفت: اهل کوفه امام زمان خود را نشناختند و به همین دلیل نتوانستند درک کنند که این شخصیت بزرگ چه کسی است. اربعین به جهت عمق و شکل یک موج زنده و عظیم است و می‌تواند زمینه‌ساز یک تمدن نوین امام زمان (عج) باشد.

آخرین اخبار

«به افق فلسطین» فاتح خط مقدم جنگ رسانه‌ای تاریخ تکرار می‌شود؛ غارت انبار همان غارت کوفه و زدن کنسولگری همان زدن تهران است! ناگفته‌هایی از پدافند هوایی ایران در «نبرد امواج» لحظه به لحظه با جنگ غزه توصیه جدی به اربابان اسرائیل: کنترلش کنید! اگر اسرائیل پیام ایران را نگرفته باشد... سناریوهای محتمل برای واکنش اسرائیل به عملیات موشکی ایران عملیات وعده صادق؛ فراتر از آنچه در ظاهر می‌بینیم «سرزمین ستاره‌ها»؛ ایرانگردی توأمان با شرکت در جلسات قرآنی رویکرد روزآمد سفرنامه قرآنی «سرزمین ستاره‌ها» راستگرایان دینی در آمریکا و اسرائیل و مسئله جنگ غزه راهکاری مردمی برای تحریم کالاهای اسرائیلی وقتی کار هنرمندان ایرانی تازه شروع شده است راز قدس در روایت فتح زمانی برای آخرین دانه‌های این ساعت شنی همه تصمیم‌ها در واشنگتن گرفته می‌شود مسئله جامعه امروز اخلاق است فضای مجازی و دیکتاتورهای مدافع آزادی بیان! خروش یک ملت «به افق فلسطین» آیا آمریکا از حمله به کنسولگری ایران اطلاع داشت؟ ترور چهره‌های شاخص؛ پروژه‌ای صهیونیستی که هیچ وقت جواب نداده است پیکره 7 ساله «وقت سحر» را حفظ کرده‌ایم/ برنامه‌ای با مشارکت مرکز نهضت شبکه افق به حواشی یک توییت واکنش نشان داد/ انتشار توسط ضد انقلاب چرا اسرائیل اینگونه طغیان‌گری می‌کند؟ پاسخ سریع و محکم یا مدیریت هوشمندانه میدان؟ اولین گلوله را صهیونیست‌ها شلیک کردند نگاهی به برنامه رمضانی شبکه افق با کارشناس «وقت سحر» هماهنگی بین جهاد اسلامی و حماس در بحبوحه جنگ تفرقه صهیونیست‌ها همه اینها بچه مسجدی هستند برنامه‌های سحرگاهی حساس و لب تیغی هستند مقاومت از کشورهای عربی نا امید شده است دهه هشتادی‌ها و مسئله فلسطین؛ نگاه فانتزی یا آرمان‌خواهی متفاوت با نسل گذشته؟ سرانجام آمریکا هم زانو زد چرا مسئله فلسطین کلید رمزآلود فرج است؟ پویشی برای افطار مردمِ در حصار کمپینی برای اخراج اسرائیل از کمیسیون مقام زن سازمان ملل مستندهای متنوع افق در آستانه عید نوروز جنگ غزه را نشانه ظهور ندانیم مردی که همه برای ترورش همدست شدند! سفره‌داران مهمان «همسفره» می‌شوند جوانانی که هر طور هست به مردم غزه غذا می‌رسانند پویش «همسفره» آغاز شد/ مهربانی را آسان بگیریم و هم‌سفره شویم! مردی برای همه فصل‌های مقاومت «همسفره» ویژه برنامه افطار شبکه افق شد / تدارک رمضانی افق ترویج جلسات خانگی قرآنی همراه با ایرانگردی/ «سرزمین ستاره‌ها» روی آنتن رمضان 12 سال غفلت ایران از سوریه! مروری بر پرونده مافیا خودرو در «کافه مستند» شبکه افق رمضان شبکه افق با مستندهای متنوع از دفاع مقدس در ایران تا جنگ در غزه مستندسازی جنایات اسرائیل برای فردایی نزدیک

ارسال دیدگاه


ارسال

جهت مشاهده دیدگاه های کاربران کلیک نمایید

دیدگاه ها