مشاهده خبر

یک شنبه 19 شهریور 1402

قرار روز شانزدهم با پدر طالقانی در شبکه افق

در این هفته، مجموعه‌ای از مستندهای تک قسمتی یا مجموعه‌ای با موضوعات اجتماعی، علمی، فرهنگی و تاریخی از شبکه افق سیما پخش خواهد شد.

0

ساعت 18 روز شنبه تا پنجشنبه مجموعه مستند «آنسوی آشوب» از شبکه افق پخش میشود. این مستند روایتی از شهدای اغتشاشات اخیر را به تصویر کشیده است.

ساعت 20 روز شنبه تا چهارشنبه مجموعه مستند «گمشده ای که پیدا بود» پخش خواهد شد. این مستند روایتی از تفحص شهدا و همراهی با افرادی است که سال‌ها در این مسیر در حال خدمت هستند. هر قسمت روایت یکی از این افراد و قصه شهیدی است که تفحص شده است.

همانروز ساعت 22 مستند «پدر طالقانی» پخش می شود. این مستند روایتی تازه از زندگی و شخصیت «آیت الله سید محمود علایی طالقانی» را از بدو تولد تا رحلت ایشان به تصویر کشیده است.

ساعت 30 دقیقه بامداد شنبه تا دوشنبه مستند چهار قسمتی «دو مادر» روی آنتن شبکه افق قرار می گیرد. این مستند به زندگی نرگس آشنا و فعالیت های کشاورزی او در شهر قوچان واقع در استان خراسان رضوی می پردازد.

ساعت 2:30 دقیقه بامداد روز یکشنبه مستند «جهانگرد» پخش خواهد شد.

همان روز ساعت 21 مستند«چهارچرخ» پخش می شود. این مستند روایتی از خودرو سازی در کشور است.

ساعت 22 دوشنبه مستندی با عنوان «زیر سایه 11 سپتامبر» روی آنتن شبکه افق می‌رود.

مستند «وارثان زمین» ساعت 20 روز پنجشنبه پخش می شود. مستند «وارثان زمین» با موضوع فعالیت‌های هیئت ثارالله زنجان در احداث حسینیه در شهر مقدس کربلا از آغاز تا به ثمر رسیدن است.

همان روز ساعت 21 مستند «قرار روز شانزدهم» از این شبکه پخش می شود . این مستند روایت صد روز فرماندهی شهید محمدحسین محمدخانی، ملقب به «عمار»، فرمانده جوان تیپ هجومی سیدالشهدا در سوریه است.

مستند به عنوان «بن فاکس» همان روز ساعت 22 پخش می‌شود.

ساعت 16 روز جمعه مستند «لبنان عروس مدیترانه» پخش می شود . این مستند روایتی از ظرفیت های فرهنگی و اقتصادی لبنان و سوریه است.

مستند «پرواز 220» ساعت 19:30 روز جمعه از شبکه افق پخش می شود این مستند روایتگر معجزه ایست که در اسفند ماه سال ۱۳۸۰ برای هواپیمای ایلوشین از فرودگاه شهید هاشمی‌نژاد مشهد به مقصد اصفهان، اتفاق افتاد، است.

مستند «زنان جبهه شمالی»، روایتگر زنان پشتیبان جنگ در شهر رودسر است که وقتی جنگ شروع شد مانند همه مناطق دیگر کشور که درگیر جنگ شده بودند، با این جریان همراه شد. در رودسر هم مانند سراسر ایران همه بخش‌ های مختلف برای مقابله با دشمن همکاری کردند. این مستند ساعت 22 پخش خواهد شد.

مستند «قطعه‌ای از بهشت» ساعت 23 جمعه شب روی آنتن می رود. این مستند روایتی از زندگی استاد محمدعلی کریمخانی از زبان خود و فرزندان اوست.

آخرین اخبار

سومین قسمت ویژه برنامه «خیابان آزادی» به روی آنتن افق راز خوانش انقلاب اسلامی از سوژه‌ها مستند «اشک» روایتی متفاوت از سوگواری بر سالار شهیدان روایتی از شهید تاسوعا از قاب شبکه افق تله‌تئاتر «کاتب اعظم» تاسوعا و عاشورا پخش می‌شود روایت یکی از کهن‌ترین عزاداری محرم در مستند «آبی برای سقایی» گنجینه نواهای عاشورایی «مثل سرو» نمادی از حیات شهدا «سید معطر» ذاکری که تنها به عشق اهل بیت می‌خواند تدارک مستندهای ویژه شبکه افق برای ایام محرم افق محرمی سیما «گوهرشاد» به روی آنتن افق هفته عفاف و حجاب با ویژه برنامه «خیابان آزادی» در ستاد امر به معروف چه می‌گذرد؟ این است حقیقت غرب: بازداشت به خاطر چند پست در صفحه شخصی روایتی از کودتای نوژه در مستند «آنچه گذشت» روایتی از امید و توسل در مستند «فرشی برای رُستن» کار جهادی؛ مسیری امتحان پس داده پیش روی دولت چهاردهم شبکه افق در اولین روز محرم سیاه پوش می‌شود فصل اول «نجلا» در قاب افق «خانه‌های نورانی» با روضه‌های سید الشهدا (ع) مستندهای افق رنگ و بوی محرم گرفت مستند «محافظ» با روایتی از زندگی نامه شهید سید مهدی موسوی روایتی متفاوت از سیاست‌ورزی مقتدرانه دولت شهید رئیسی بازخوانی جنایتی که از یاد‌ها نخواهد رفت این نامه برسد به دست رئیس‌جمهور دویست و شصت و هشتمین روز جنگ غزه و مردمی که همچنان مقاومند «پرواز اردیبهشت» امشب روی آنتن شبکه افق «من یک هیولا گرفته‌ام» به پخش افق رسید/ داستانی واقعی؛ از فاسدترین واحد پلیس آمریکا نظم نوین چند قطبی و چالش جدید آمریکا برنامه «انتخاب ایران» برای دور دوم انتخابات به افق رسید «برسد به دست رئیس جمهور» نامه‌ای برای رئیس جمهور آینده ایران شبکه افق با «آوردگاه» به عید مباهله می‌پردازد «آخرین ایست بازرسی» به افق رسید مجلس دوازدهم، دولت چهاردهم و آینده سیاست و اقتصاد ایران گزارش و گفت‌وگوهای اختصاصی «به افق فلسطین» از غزه روایتی از تبعیض نژادی آمریکایی‌ها به آنتن افق رسید ماه بانو در «بزرگراه همت» تازه‌های مستند افق سیما در هفته افشای حقوق بشر آمریکایی مردم در میدان هستند ولی تحول اداری و اقتصادی هم می‌خواهند مواضع نامزدها به افق فلسطین ریشه‌های دینی انتخابات و ضرورت مشارکت حداکثری کابینه جنگی که بلای جان نتانیاهو شده است نقاط عطف فعالیت‌های دولت شهید رئیسی در مستند «برسد به دست رئیس‌جمهور» معیشت مردم و انتخاب چهاردهم دیدگاه‌های محمدباقر قالیباف در مورد مسئله فلسطین حکمرانی مطلوب و آینده ایران دیدگاه‌های قاضی‌زاده هاشمی در مورد مسئله فلسطین اعلام مواضع نامزدهای ریاست جمهوری در برنامه «به افق فلسطین» «مهمونی ۱۰ کیلومتری غدیر» روی آنتن شبکه افق

ارسال دیدگاه


ارسال

جهت مشاهده دیدگاه های کاربران کلیک نمایید

دیدگاه ها