مشاهده خبر

یک شنبه 19 شهریور 1402

قرار روز شانزدهم با پدر طالقانی در شبکه افق

در این هفته، مجموعه‌ای از مستندهای تک قسمتی یا مجموعه‌ای با موضوعات اجتماعی، علمی، فرهنگی و تاریخی از شبکه افق سیما پخش خواهد شد.

0

ساعت 18 روز شنبه تا پنجشنبه مجموعه مستند «آنسوی آشوب» از شبکه افق پخش میشود. این مستند روایتی از شهدای اغتشاشات اخیر را به تصویر کشیده است.

ساعت 20 روز شنبه تا چهارشنبه مجموعه مستند «گمشده ای که پیدا بود» پخش خواهد شد. این مستند روایتی از تفحص شهدا و همراهی با افرادی است که سال‌ها در این مسیر در حال خدمت هستند. هر قسمت روایت یکی از این افراد و قصه شهیدی است که تفحص شده است.

همانروز ساعت 22 مستند «پدر طالقانی» پخش می شود. این مستند روایتی تازه از زندگی و شخصیت «آیت الله سید محمود علایی طالقانی» را از بدو تولد تا رحلت ایشان به تصویر کشیده است.

ساعت 30 دقیقه بامداد شنبه تا دوشنبه مستند چهار قسمتی «دو مادر» روی آنتن شبکه افق قرار می گیرد. این مستند به زندگی نرگس آشنا و فعالیت های کشاورزی او در شهر قوچان واقع در استان خراسان رضوی می پردازد.

ساعت 2:30 دقیقه بامداد روز یکشنبه مستند «جهانگرد» پخش خواهد شد.

همان روز ساعت 21 مستند«چهارچرخ» پخش می شود. این مستند روایتی از خودرو سازی در کشور است.

ساعت 22 دوشنبه مستندی با عنوان «زیر سایه 11 سپتامبر» روی آنتن شبکه افق می‌رود.

مستند «وارثان زمین» ساعت 20 روز پنجشنبه پخش می شود. مستند «وارثان زمین» با موضوع فعالیت‌های هیئت ثارالله زنجان در احداث حسینیه در شهر مقدس کربلا از آغاز تا به ثمر رسیدن است.

همان روز ساعت 21 مستند «قرار روز شانزدهم» از این شبکه پخش می شود . این مستند روایت صد روز فرماندهی شهید محمدحسین محمدخانی، ملقب به «عمار»، فرمانده جوان تیپ هجومی سیدالشهدا در سوریه است.

مستند به عنوان «بن فاکس» همان روز ساعت 22 پخش می‌شود.

ساعت 16 روز جمعه مستند «لبنان عروس مدیترانه» پخش می شود . این مستند روایتی از ظرفیت های فرهنگی و اقتصادی لبنان و سوریه است.

مستند «پرواز 220» ساعت 19:30 روز جمعه از شبکه افق پخش می شود این مستند روایتگر معجزه ایست که در اسفند ماه سال ۱۳۸۰ برای هواپیمای ایلوشین از فرودگاه شهید هاشمی‌نژاد مشهد به مقصد اصفهان، اتفاق افتاد، است.

مستند «زنان جبهه شمالی»، روایتگر زنان پشتیبان جنگ در شهر رودسر است که وقتی جنگ شروع شد مانند همه مناطق دیگر کشور که درگیر جنگ شده بودند، با این جریان همراه شد. در رودسر هم مانند سراسر ایران همه بخش‌ های مختلف برای مقابله با دشمن همکاری کردند. این مستند ساعت 22 پخش خواهد شد.

مستند «قطعه‌ای از بهشت» ساعت 23 جمعه شب روی آنتن می رود. این مستند روایتی از زندگی استاد محمدعلی کریمخانی از زبان خود و فرزندان اوست.

آخرین اخبار

برای تاریخ، نگاهی به تاریخچه عملیات‌های دفاع مقدس بازخوانی تاریخ معاصر عراق در مستند «عراق نابودی یک ملت» پوکی استخوان، بیماری قرن سلاح‌های شناختی کشنده‌تر از سلاح جنگی تعدد مراکز تصمیم‌گیری و سردرگمی در سیاست‌گذاری علمی رشد صنعت نوشت‌افزارهای ایرانی در رقابت با محصول خارجی آرامش ذهن کودکان در طب سنتی فرار به سمت نجات! با خشکی پوست در پاییز چه کنیم؟ مشکلات دارو همچنان گریبان‌گیر کشور دستِ پُر ایران در دیپلماسی عمومی رخدادی فرامتن در شبکه افق «جان وطن» در شبکه افق/ حال و هوای دفاع مقدس در مستندها روایت عجیب و غریب فیلم‌های هالیوودی از پیامبران آخرالزمان در بازی‌های ویدیویی دروغ‌پراکنی در شبکه‌های اجتماعی چه بلایی سر ما می‌آورد؟ اختناق رحم؛ ترسناک ولی با درمانی ساده نگاه نادرست به ایمنی در ایران وارونه‌نمایی سفر رییس جمهور به نیویورک تراژدی 40 ساله یک ملت و کشور یک پرده از سینمای جنگ در شبکه افق خاطرات مدیرکل در مستندی از شبکه افق طرح پزشک خانواده از آغاز تاکنون درمان نازایی با طب سنتی گفتمان سلطنت طلب در ایران جایگاهی ندارد فرهنگستان برای زبان فارسی چه کرده است؟ یائسگی زودرس در بانوان و تدبیر طب سنتی تدابیر طب سنتی برای درمان ناتوانی قوای جنسی «سوران» به افق می‌آید بررسی نهضت احیای واحدهای اقتصادی در «عیار» شبکه افق لاستیک هم کالای سرمایه‌ای شد! اروپایی‌های همیشه بد عهد یاد شهدای حرم شاه چراغ در مستندهای شبکه افق/ باکس‌های مستند افق رنگ و بوی دفاع مقدس می‌‎گیرند تدبیر رهبری محاسبه طراحان اغتشاش را بر هم زد درمان دردهای عضلانی با طب سنتی از نهضت سوادآموزی تا پزشکی! چرا روایت‌ رسانه‌های ضدایرانی باورپذیر می‌شود؟! اهمیت مراقبت از پوست در طب سنتی داستان «ولایت عشق» در افق بیمه‌ای رایگان یا با حداقل قیمت برای همه ایرانی‌ها همراه با شبکه افق به دنبال «گمشده‌ای که پیدا بود» تصویرسازی «قطعه‌ای از بهشت» در شبکه افق «قرار روز شانزدهم» با مردی که حلب آزادی‌اش را مدیون اوست نگاهی متفاوت به جنگ در مستند «سیزده پنجاه و نه» ورزش، بهترین تدبیر برای سلامت انسان وظیفه برخی بانک‌ها تعطیل کردن واحدهای صنعتی است! بررسی چرایی کاهش عرضه و رکود مسکن در تهران انرژی‌زاها مخل زندگی زناشویی و باروری! جریمه‌های دیرکرد تسهیلات بانکی کجا می‌رود؟ درگیری ارمنستان – آذربایجان به ضرر ایران است!

ارسال دیدگاه


ارسال

جهت مشاهده دیدگاه های کاربران کلیک نمایید

دیدگاه ها