مشاهده خبر

یک شنبه 19 شهریور 1402

ماده‌ای جادویی برای خون‌سازی و تقویت سیستم ایمنی بدن

یک پزشک و محقق طب سنتی گفت: ماده اعجاز آمیزی که کل دنیا به آن رو آورده است، ترکیب سه شیره خرما، انگور و توت است. خرما خون ساز است، انگور باعث تقویت پلاکت های خون و توت مصفای خون است و روی گلبول های سفید تاثیر دارد. این سه شیره سیستم ایمنی بدن را بالا می برد و خونساز است.

0

برنامه انارستان با موضوع تدابیر بعد از سفر اربعین و با حضورو سفرهای طولانی و با حضور دکتر مجید اسدزاده ، پزشک و محقق طب سنتی روز شنبه از شبکه افق پخش شد.

وی درباره مشکلات سلامتی که ممکن است برای افراد در سفرهای طولانی و یا دور اتفاق بیافتد، گفت: مهمترین بحث ویروس هاست، ویروسها هر چند ماه یکبار جهش میکنند و نوع جدید آنها بروز می کند مثل کرونا، آنفولانزا و حتی ویروس های گوارشی. در جمعیت زیاد امکان انتشار آن ها زیاد است. یکی دیگر مسائل ارتوپدی است، در پیاده روی ها و جابه جایی ها  ممکن است شخص مشکل زمینه ای داشته باشد و بعد از سفر بروز پیدا کند.

مساله دیگر در رابطه با آلرژی است. مثلا فرد وارد شهر یا کشوری بشود که آلرژنال یا تحریک کننده سیستم حساسیتی یا آلرژیش متفاوت باشد. یکی دیگر از مسائل، مشکلات گوارشی است. چون معمولا رزیم غذایی فرد در سفر تغییر پیدا میکند و نمیتواند رعایت کند. مشکل آخر مساله بیماری های زمینه ایست. مثلا فرد بیماری قلبی یا تنفسی یا اعصاب دارد در شرایط روزمره خود مراقب این بیماریست اما وقتی در سفر باشد ممکن است روتین شخص بهم بریزد یا داروهایش تغییر کند یا فراموش کند.

این پزشک درباره تقویت سیستم ایمنی بدن گفت: سه نکته در این مساله وجود دارد، یه نکته باید سیستم ایمنی بدن را تقویت کنیم، نکته دوم در رابطه با مشکلی که ایجاد می شود ترکیبات و نسخه هایی که وجود دارد، عمل کنیم. نکته آخر تقویت سه روح اساسی بدن و اصلاح سبک زندگی.

اگر ما سیستم ایمنی قوی داشته باشیم 99 درصد عوامل بیماری را خود بدن دفع میکند. در تقویت سیستم ایمنی بدن از چند ترکیب در خانه می توان استفاده کرد، استفاده از دمنوش آویشن با عسل یا پونه یا نعناع، استفاده از دمنوش میخک، استفاده از عسل بره موم که سیستم ایمنی بدن را به کلی بالا می برد و حتی جلوی یک سری از بیماری های ارثی را هم تا حدودی می گیرد. خوردن پیاز و حتی پیاز ترشی که هم جریان انرژی را در بدن بهبود میدهد و هم خودش تقویت کننده سیستم ایمنی بدن است. استفاده از گل اسطوخودوس در کنار سر هم ایمنی بدن را بالا می برد و مشکلات تنفسی را بهبود میدهد.

وی افزود: تحقیقات جدیدی که بر ویروس هایی که در ایام شروع کرونا به بعد آمد، انجام شد، مشخص شد که این ویروس ها علاوه بر ایجاد اختلال در سیستم ایمنی بدن، باعث ایجاد کم خونی شدید می شوند. لذا کم خونی باعث ضعف بدن می شود و هر جا ضعف بدن بیشتر می شود، زور بیماری نیز بیشتر می شود. یکی از چیزهایی که برای خونسازی خیلی تاثیر گذار است، عرق یونجه است. هم قوای بدن را تقویت می کند و هم معده را تقویت می کند.

ماده اعجاز آمیز دیگر که کل دنیا به آن رو آورده است،ترکیب سه شیره خرما، انگور و توت است. خرما خون ساز است، انگور باعث تقویت پلاکت های خون و توت مصفای خون است و هم روی گلبول های سفید تاثیر دارد. این سه شیره سیستم ایمنی بدن را بالا می برد و خونساز است. روزی دوبار دو قاشق غذاخوری به صورت شربت با اب حل کنید و  مصرف کنید  .برای کودکان هم از قاشق مرباخوری استفاده شود.

یکی دیگر از مواد موجود در خانه گلاب است.  سیستم ایمنی بدن را بالا می برد و رطوبت و سردی معده را که زمینه ساز رشد ویروسها می شود را از بین می برد. بعد از غذا یک قاشق غذاخوری میل شود و می توان به عنوان دارو هر 8 ساعت بعد از غذا استفاده کرد.

این پزشک ادامه داد: برای درمان سرماخوردگی ها، مهمترین چیز، رعایت اعتدال است. ساعت خواب در تقویت سیستم ایمنی بسیار مهم است. ترکیباتی به صورت طب سنتی می شود استفاده کرد، مانند ترکیب جادویی عسل و سیاهدانه، ترکیب آب و لیمو  و عسل و زنجبیل صبح ناشتا، دمنوش هایی مثل اسطوخودوس، برای بیماری تنفسی خیلی مفید است، بخور آن و دمنوش  آن فوق العاده موثر است.

وی برای درمان آلرژی ها گفت: برای آلرژی ها، یکی از چیزهای خیلی خوب، استفاده از بخور است. باعث می شود حرکت لنف و وضعیت سینوس ها بهتر شود وعلائم آلرژی در چشم و پشت بینی خیلی بهتر می شود. بخور اسطوخودوس، بنفشه و ناخونک، گل ختمی بابونه و آویشن، بسیار موثرند. گاهی از اسانس یا عرق نعنا می شود به صورت موضعی استفاده کرد روی پیشونی، فک و پشت گوش بعد از حمام ماساژ داد. شب قبل از خواب و صبح ها از قلم ویکس یا اسانس نعنا یا بنفشه از طریق بینی استفاده کرد.. ترکیب شکر تیغار برای آلرژیهای خیلی شدید مناسب است. به صورت کوتاه مدت نه بلند مدت.

اسد زاده درباره روش های پاکسازی بدن گفت: یکی از راه های ساده پاکسازی بدن، حذف عامل حیوانی از رژیم غذایی به مدت سه روز مثل لبنیات تخم مرغ و گوشت ها، یا 3 روز از سرخ کردنی استفاده نشود، یا 3 روز فقط سوپیجات استفاده شود. این ها مشکلی برای بدن ندارند و همه می توانند این پاکسازی را انجام بدهند چون کوتاه مدت است و مواد غذایی به صورت کامل در رژیم غذایی وجود دارد.

برای پاکسازی دستگاه گوارش هم می شود از روش ساده این ترکیب به صورت ناشتا استفاده کرد.  3 عدد انجیر خشک، 3 عدد آلوی خشک و 7 عدد برگ زردآلو شسته شود و با آب جوش به مدت 20 دقیقه خیسانده شود و سپس میل شود.

آخرین اخبار

گروهک منافقین؛ پدیده‌ای متفاوت در اندیشه الحادی دیدگاه‌های سعید جلیلی در مورد مسئله فلسطین وابستگی کاهنده جواب نداد، استقلال بالنده به کار آمد دیدگاه‌های علیرضا زاکانی در مورد مسئله فلسطین مجموعه مستند «یکی بود یکی نبود» روی آنتن شبکه افق / قصه فراموش نشدنی آدم‌ها برنامه «انتخاب ایران» برای کمک به انتخاب آگاهانه و خردمندانه مردم است آنچه باید تا حکمرانی کارآمد پدیدار شود نتانیاهو همه چیز را باخته است؛ هم جنگ و هم کابینه خودش نظرسنجی برنامه «به افق فلسطین» طنین دعای پرفیض عرفه در کربلا از شبکه افق دولت رئیسی، الگویی برای منتخبان جمهور دیدگاه‌های مسعود پزشکیان در مورد فلسطین فصل پنجم «بزرگراه همت» به آنتن افق رسید پخش «بزرگ راه همت» و «برسد به دست رئیس جمهور» این هفته از شبکه افق دولتی که در فسادستیزی متفاوت بود بررسی دغدغه ذهنی پسرها در مستند «صفر یک» «دومینو» با موضوع همزیستی انسان و سگ روی آنتن می‌رود نقشه‌هایی که غرب برای غرب آسیا داشت اسرائیل در هراس از پاسخ سخت حزب الله زمینه‌سازی برای ظهور در برنامه «بزرگراه همت» صله‌رحم و نماز اول وقت مهم‌ترین خصیصه اخلاقی برادرم بود مستند «جنون هسته‌ای» با افشای اسنادی از نتانیاهو به افق رسید پیشرفت خیره‌کننده‌ هسته‌ای ایران تنها در 3 سال چرا آمریکا برای آتش بس در غزه به تکاپو افتاده است؟ فصل پنجم مستند «بزرگراه همت» رونمایی شد تاکتیک‌ها و تکنیک‌های انتخاباتی؛ از غرب تا ایران هزینه و فایده مقاومت بیشتر است یا سازش؟ تحول حوزه سلامت در دوران شهید جمهور شدت گرفتن جنگ در غزه و تهدید پوشالی اسرائیل برای حمله به لبنان مستند «بدون حکم» روی آنتن شبکه افق سیما شورایی که اصولا سفارش قبول نمی‌کند! بررسی عملکرد شورای نگهبان در شبکه افق روایت سفرهای استانی شهید جمهور در مستند «آن سوی سفر» آیا نتانیاهو باز هم اشتباه خواهد کرد؟ روایت سفرهای استانی شهیدجمهور در مستندهای افق «به نام قانون» به میز نقد کافه مستند رسید وقتی استاندارد «استاندارد» ایران بالاتر رفت وقتی مردم پای نظام جمهوری اسلامی هستند دولتی که دو گانه دیپلماسی و میدان را از بین برد ورود دوباره ایران به فضا با روی کار آمدن دولت رئیسی وقتی هیچ کس به آمریکا اعتماد ندارد دنیایی نو به نام «عصر خمینی» حقیقت صهیونیسم از زبان خاخام‌های یهودی آمریکایی مردم زمان شاه هم از اسرائیل نفرت داشتند تلاش افق برای پوشش اخبار شهید جمهور شهید رئیسی مصداق سیاست‌ورزی الهی و مردم‌سالاری دینی بی نظمی جهانی برای حمایت از اسرائیل! نظم نوین جهانی و افول هژمون آمریکا شهید رئیسی؛ الگویی برای همه آنها که قصد خدمت دارند نقش مهم شهید امیرعبداللهیان در تعاملات خارجی ایران

ارسال دیدگاه


ارسال

جهت مشاهده دیدگاه های کاربران کلیک نمایید

دیدگاه ها