مشاهده خبر

دو شنبه 13 شهریور 1402

خدمات زیرساختی برای زائران پیاده اربعین

دبیر کمیته آب و برق پایدار ستاد مرکزی اربعین حسینی گفت: این مجموعه از کمیته‌های زیر مجموعه وزارت کشور است و عمده مسئولیتی که دارد، رفع کمبودهایی است که در زمینه تامین آب شرب و خنک‌سازی آن است.

0

برنامه فرامتن با موضوعات فرهنگی و اجتماعی روز شنبه از شبکه افق پخش شد.

در بخش خبرهای خوب 24 ساعت گذشته در ایران به این خبرها پرداخته شد: بهره‌برداری از کتابخانه مرکزی خرم آباد، افزایش 173 تخت بیمارستانی به ظرفیت درمانی خراسان شمالی، افتتاح 1152 طذح عمرانی در سیستان و بلوچستان، اعزام 392 نفر از کم بضاعت چهارمحال و بختیاری به کربلا

در بخش بعدی این برنامه به موضوع زیرساخت‌های اربعین و با حضور غلامرضا ترابی، دبیر کمیته آب و برق پایدار ستاد مرکزی اربعین حسینی دبیر به عنوان مهمان برنامه پرداخته شد.

وی گفت: با توجه به پیش‌بینی جمعیتی که هر ساله برای این زیارت انجام می‌دهیم، در سه سطح فعالیت‌های خود را انجام می‌دهیم، کوتاه مدت، میان مدت و بلندمدت و همزمان این فعالیت‌ها را انجام می‌دهیم. اکثر پایانه‌های مرزی ما شبکه آب و فاضلاب و برق پایدار دارند و تنها بخش کوچکی در پایانه مرزی است که در حال تکمیل شدن است.

وی افزود: ما در شهر مهران که جمعیتی 25 هزار نفره دارند، تاسیسیاتی که وزارت نیرو در این شهر راه‌اندازی کرده است برای 300 هزار نفر در روز است که در ایام سال برای مردم قابل استفاده است.

ترابی گفت: خدماتی که در داخل عراق هست عمدتا به صورت مردمی اجرا می‌شوند و با هماهنگی سفارت ایران در عراق افرادی که داوطلب یا خادم هستند این کار را بر عهده دارند و خدمات را به زائران ارائه می‌کنند.

وی گفت: تامین آب‌رسانی پایدار یعنی استفاده از منابع مطمئن زیر زمینی، حفر چاه، ایزوله، خطوط انتقال، تصفیه خانه است که هم اکنون با نظارت نمایندگان وزارت بهداشت، آب شرب بهداشتی در اختیار زوار و مردم قرار می‌گیرد.

دبیر کمیته آب و برق پایدار ستاد مرکزی اربعین حسینی: کمیته آب و برق پایدار که از کمیته‌های زیر مجموعه وزارت کشور است، عمده مسئولیتی که دارد، رفع کمبودهایی است که در آب شرب، خنک‌سازی، تانکر رسانی با کمک بقیه دستگاه‌ها فعالیت می‌کند و امکانات را با هماهنگی مسئولان به خدمت گرفته می‌شود.

بخش بعدی این برنامه به موضوع مرگ جواد روحی اختصاص داشت و مهمان این بخش از برنامه جواد گنجی، تحلیلگر سیاسی و کارشناس رسانه بود.

وی گفت: آنچه که در پاییز سال گذشته اتفاق افتاد، از نظر بسیاری از کارشناسان شکست خورد و به نتیجه نرسید اما آنچه که وجود دارد این است که دشمن این مسائل را فراموش نخواهد کرد و در نوبت‌های مختلف و بهانه‌های مختلف یادآوری می‌کنند. دشمن خیلی تلاش کرد که برای سالگرد این واقعه یک کار خاصی انجام دهد اما نتوانست و حتی واقعه شیراز نیز نتوانست تحرک ایجاد کند تا مردم را به خیابان بکشد.

گنجی گفت: سوال من این است که چرا دشمن اینقدر ایده ضعیفی برای به خیابان کشاندن مردم از طریق کشته‌سازی دارد. چقدر این ایده‌هاتون کوچک است و به جز خشونت نمی‌توانید مردم را به همسویی خود فرا بخوانید.

وی اضافه کرد: صحبت از این جریان، یک چیز تکراری نیست زیرا جزئی از مقطع مهم تاریخی این کشور است. آشوب‌هایی که در ایران اتفاق افتاده است، اتفاقات مهمی را رقم زده است. ما هنوز کلی راه نرفته داریم و زوایای مختلفی از این جریان را برای مردم تبیین نکرده‌ایم.      

آخرین اخبار

«میدون خراسون» برنامه‌ای با حضور ستارگان موسیقی در مدح امام رضا (ع) سرمایه اجتماعی در ایران و میزان مشارکت در انتخابات مجلس خبرنگار انگلیسی: آسانژ 23 ساعت در روز شکنجه می‌شد کشورهای حوزه بالکان و جنگ غزه هفته جمعیت همراه با مستندهای شبکه افق مستند «رویای بزرگ» از قاب شبکه افق تولید کوچک مقیاس؛ پیشنهادی برای مردمی‌سازی اقتصاد در افق تمدن اسلامی نگاهی نو به اعتراضات دانشجویی در آمریکا کتابی درباره تنها شهید اروپایی دفاع مقدس مقاومت نبرد رسانه‌ای را هم بُرده است از نمایشگاه کتاب تا نظارت بر فیلم‌های سینمایی در گفت‌وگو با وزیر ارشاد حضور یمنی‌ها با دست پُر در نمایشگاه کتاب تهران مستند «سلام به آینده» روایتی از سبک تربیتی مهارت‌ محور رازهای زندگی مرد موشکی ایران نگاهی به مستند «غیر رسمی ۶» / همراه با رهبری در راهروهای کتاب «میدون خراسون» برنامه‌ای با حضور ستارگان موسیقی سریالی از کره جنوبی به افق رسید! پخش مستندهایی با محوریت جمعیت در شبکه افق ساترا نگهبان پناهگاه‌های فرهنگی بازدارندگی؛ ویژگی اصلی قانون عفاف و حجاب گفت‌وگوی به افق فلسطین با خانواده‌ای که از غزه آمده‌اند «شب بخیر آمریکا» روایتی از اعتراضات دانشجویی در غرب گرامی‌داشت روز هلال احمر با «نشان امید» آنهایی که باید از مالیات بر عایدی سرمایه بترسند! سرانجام اعتراضات دانشجویی در آمریکا چه خواهد شد؟ نقش انسان – رسانه‌ها در پوشش واقعیت‌ها هفته‌ای پر از مستندهای جذاب در شبکه افق امر به معروف و نهی از منکر؛ فریضه‌ای دو سویه در جامعه اسلامی چرا اعتراضات دانشجویی آمریکا به خشونت کشیده شد؟ از احیای معاونت پرورشی تا راهکار دولت برای جبران کمبود 203 هزار معلم پیش‌بینی فیلسوف مشهور روس از آینده جنگ غزه «جعبه سیاه» آدم‌ها رو می‌شود/ چالش‌هایی که گاهی از دست مهمان برنامه در می‌رود بایدن چه خواهد کرد؟ همه چیز درباره آقای نادر حزب دموکرات و مصادره به مطلوب اعتراضات دانشجویی در آمریکا میراث حاج نادر و افق‌های نو در آمریکا پخش «در مرز غبار آلود» از افق / روایتی متفاوت از نادر طالب‌زاده پخش مستند‌هایی با موضوعات اجتماعی، فرهنگی و تاریخی از شبکه افق مسابقه‌ای برای کلاه‌سبزان نیروی دریایی پخش «بازی اختاپوس» از شبکه افق ماجرای نسبت فامیلی علیرضا قربانی با داور «محفل» از زبان احمد ابوالقاسمی + فیلم «جهان آرا» نظرات مختلف را به قضاوت می‌گذارد/ بازنمایی عملیات موشکی بیداری انسانی در دانشگاه‌های برتر آمریکا آقای خاص برای اولین بار در سیمای ملی به آنتن افق رسید مداخله آمریکا در ایران؛ از دوره رضاخانی تا امروز آیا استعفای مقامات امنیتی اسرائیل ادامه دارد؟ عملیات وعده صادق و تغییر تاکتیک در جنگ سایه‌ها «به افق فلسطین» تجربه شیرین دفاع از صدای مظلوم مدیر شبکه افق و برنامه وقت سحر در مجلس تقدیر شدند راز فروپاشی سیاسی رژیم صهیونیستی

ارسال دیدگاه


ارسال

جهت مشاهده دیدگاه های کاربران کلیک نمایید

دیدگاه ها