مشاهده خبر

دو شنبه 13 شهریور 1402

خدمات زیرساختی برای زائران پیاده اربعین

دبیر کمیته آب و برق پایدار ستاد مرکزی اربعین حسینی گفت: این مجموعه از کمیته‌های زیر مجموعه وزارت کشور است و عمده مسئولیتی که دارد، رفع کمبودهایی است که در زمینه تامین آب شرب و خنک‌سازی آن است.

0

برنامه فرامتن با موضوعات فرهنگی و اجتماعی روز شنبه از شبکه افق پخش شد.

در بخش خبرهای خوب 24 ساعت گذشته در ایران به این خبرها پرداخته شد: بهره‌برداری از کتابخانه مرکزی خرم آباد، افزایش 173 تخت بیمارستانی به ظرفیت درمانی خراسان شمالی، افتتاح 1152 طذح عمرانی در سیستان و بلوچستان، اعزام 392 نفر از کم بضاعت چهارمحال و بختیاری به کربلا

در بخش بعدی این برنامه به موضوع زیرساخت‌های اربعین و با حضور غلامرضا ترابی، دبیر کمیته آب و برق پایدار ستاد مرکزی اربعین حسینی دبیر به عنوان مهمان برنامه پرداخته شد.

وی گفت: با توجه به پیش‌بینی جمعیتی که هر ساله برای این زیارت انجام می‌دهیم، در سه سطح فعالیت‌های خود را انجام می‌دهیم، کوتاه مدت، میان مدت و بلندمدت و همزمان این فعالیت‌ها را انجام می‌دهیم. اکثر پایانه‌های مرزی ما شبکه آب و فاضلاب و برق پایدار دارند و تنها بخش کوچکی در پایانه مرزی است که در حال تکمیل شدن است.

وی افزود: ما در شهر مهران که جمعیتی 25 هزار نفره دارند، تاسیسیاتی که وزارت نیرو در این شهر راه‌اندازی کرده است برای 300 هزار نفر در روز است که در ایام سال برای مردم قابل استفاده است.

ترابی گفت: خدماتی که در داخل عراق هست عمدتا به صورت مردمی اجرا می‌شوند و با هماهنگی سفارت ایران در عراق افرادی که داوطلب یا خادم هستند این کار را بر عهده دارند و خدمات را به زائران ارائه می‌کنند.

وی گفت: تامین آب‌رسانی پایدار یعنی استفاده از منابع مطمئن زیر زمینی، حفر چاه، ایزوله، خطوط انتقال، تصفیه خانه است که هم اکنون با نظارت نمایندگان وزارت بهداشت، آب شرب بهداشتی در اختیار زوار و مردم قرار می‌گیرد.

دبیر کمیته آب و برق پایدار ستاد مرکزی اربعین حسینی: کمیته آب و برق پایدار که از کمیته‌های زیر مجموعه وزارت کشور است، عمده مسئولیتی که دارد، رفع کمبودهایی است که در آب شرب، خنک‌سازی، تانکر رسانی با کمک بقیه دستگاه‌ها فعالیت می‌کند و امکانات را با هماهنگی مسئولان به خدمت گرفته می‌شود.

بخش بعدی این برنامه به موضوع مرگ جواد روحی اختصاص داشت و مهمان این بخش از برنامه جواد گنجی، تحلیلگر سیاسی و کارشناس رسانه بود.

وی گفت: آنچه که در پاییز سال گذشته اتفاق افتاد، از نظر بسیاری از کارشناسان شکست خورد و به نتیجه نرسید اما آنچه که وجود دارد این است که دشمن این مسائل را فراموش نخواهد کرد و در نوبت‌های مختلف و بهانه‌های مختلف یادآوری می‌کنند. دشمن خیلی تلاش کرد که برای سالگرد این واقعه یک کار خاصی انجام دهد اما نتوانست و حتی واقعه شیراز نیز نتوانست تحرک ایجاد کند تا مردم را به خیابان بکشد.

گنجی گفت: سوال من این است که چرا دشمن اینقدر ایده ضعیفی برای به خیابان کشاندن مردم از طریق کشته‌سازی دارد. چقدر این ایده‌هاتون کوچک است و به جز خشونت نمی‌توانید مردم را به همسویی خود فرا بخوانید.

وی اضافه کرد: صحبت از این جریان، یک چیز تکراری نیست زیرا جزئی از مقطع مهم تاریخی این کشور است. آشوب‌هایی که در ایران اتفاق افتاده است، اتفاقات مهمی را رقم زده است. ما هنوز کلی راه نرفته داریم و زوایای مختلفی از این جریان را برای مردم تبیین نکرده‌ایم.      

آخرین اخبار

پخش دومین قسمت «سرداران روستا» در شبکه افق پشت پرده جنبش‌های دانشجویی چیست؟ پخش اولین قسمت از «سرداران روستا» از شبکه افق ۳۶۰ در‌جه دوباره روی آنتن شبکه افق می‌نشیند سرانجام «جنگ سرنوشت» برای اسرائیل چیست؟ پخش مستندهای جدید و متنوع از افق وقتی «مقاومت» تنها مسیر است وقتی کالای فاخر ایرانی متولی ندارد رابطه یبوست و سردردهای میگرنی نگاه به جنگ و صلح در غزه از منظر سیاسی و دینی نهضت ملی مسکن از وعده تا تحقق پیشگیری از سرطان از نگاه حکما پلن B آمریکا برای بعد از جنگ در غزه موشک‌سازی شهید احمدی روشن با شکر و روغن واقعیت داشت؟ رژیم که قبلا در سه جبهه می‌جنگید و حالا توان نبرد با حماس را هم ندارد رایحه ‌درمانی برای ترک سیگار مقاومت مدیون زن فلسطینی است ماجرای نیمروز، مستندی از زندگی شهید فخری زاده «اِگلانتین» و «اقتدار دریایی» مستندهای ویژه شبکه افق تفاوت مسهل و ملین در طب سنتی آنچه در غزه می‌گذرد فیلم نیست! جریمه سنگین و پرونده قضایی در انتظار واحدهای آلاینده متخلف آیا جنگ غزه بعد از وقفه انسانی از سر گرفته می‌شود؟ قصور دولت‌ها در پیشرفت صنعت گردشگری استان سیستان و بلوچستان این میوه را تازه تازه بو نکنید! ورزشکاران مشهور خارجی که حامی فلسطین‌اند 2 احتمال درباره جنگ غزه؛ اکتفا به تسخیر شمال غزه یا ادامه جنگ آیا اتحادیه‎ها در قبال بیمه کارگردان مسئولیتی دارند؟ یک مولتی ‌ویتامین طبیعی آگاهی شرط لازم داشتن نسل سالم چرا با ورزشکاران رژیم صهیونیستی مسابقه نمی‌دهیم؟ مشکلی که مجلس برای حل آن جامعه کارگری را فدا کرد تنفس مصنوعی برای زنده نگه ‌داشتن رژیم صهیونیستی دانشجویان ستاره‌ دار بی واسطه به افق می‌آیند دوگانه دولت‌ها و ملت‌ها در موضوع غزه! روش‌های ساده برای کاهش درد قاعدگی دادخواهی در دیوان عدالت اداری غیر حضوری است مشکل مسکن جز با تعریف یک نظام حمایتی حل نمی‌شود آیا مشکل پسماند شمال کشور حل می‌شود؟ رژیم صهیونستی فقط با غزه نمی‌جنگد «دربرابر تاریکی» به افق رسید تاثیر سرنوشت فلسطین بر مسائل استراتژیک جهانی پوشش زنده تحولات و تحلیل جنگ غزه در شبکه افق سیاست منطقه‌ای آمریکا با طوفان الاقصی به چالش کشیده شد مستند‌های ستاره دار در افق تهدید جدی سلامت در صورت خوابیدن با استرس چی کار کنیم تو پاییز مریض نشیم؟ جنگ کریدورها و بقای کشورها بنگاه‌داری بانک‌ها و پشت پرده فروشگاه‌های بزرگ لوازم خانگی روایت «غربت فلسطین» در افق

ارسال دیدگاه


ارسال

جهت مشاهده دیدگاه های کاربران کلیک نمایید

دیدگاه ها