مشاهده خبر

شنبه 11 شهریور 1402

چطور از گرمازدگی حین پیاده‌روی در امان بمانیم؟

یک متخصص طب سنتی گفت: حکمای طب سنتی ما در تدابیر سفر به این موارد اشاره می‌کنند که قبل از سفر خود را با شرایط سفر عادت بدهیم.

0

برنامه انارستان با موضوع معضلات خاص پیاده‌روی اربعین با حضور دکتر غلامرضا کردافشاری، پزشک و متخصص طب سنتی روز سه شنبه از شبکه افق پخش شد.

وی گفت: حکمای طب سنتی ما در تدابیر سفر به این موارد اشاره می‌کنند که قبل از سفر خود را با شرایط سفر عادت بدهیم. اگر قندی داریم، چربی داریم یا هرمشکلی داریم باید شرایط سفر را برای خود فراهم کنیم. موضوع دوم این است که بدن را پاک‌سازی کنیم. فضولات بدن را خارج کنیم. از یک مسهل برای این کار استفاده کنیم. یکی دیگر از کارها برای پیاده‌روی اربعین این است که آب و آبلیمو حتما استفاده شود.

وی افزود: مصلح تمام آب‌ها سرکه است. شربت آب و آبلیمو و عسل یا آب و سرکه یکی از بهترین چیزها برای پیاده‌روی اربعین است.

کرافشاری گفت: توصیه می‌شود قبل از پیاده‌روی یک پاک سازی انجام دهند به این صورت که دم کرده برگ سنا و روغن بادام شیرین یک قاشق  و جوشانده گل سرخ را مصرف کنند. غذا را کم کنند و پرخوری نکنند.

وی اشاره کرد: یکی دیگر از چیزهایی که برای سوختگی بسیار موثر است، گلاب است. گلاب در سوختگی اولین درمانی است که می‌توان استفاده کرد. جلوگیری از تاول و التهاب از تاثیرات بسیار خوب گلاب است.

این متخصص طب سنتی گفت: گرمازدگی با علائم مختلف خود را نشان می‌دهد. از یک سردرد ساده شروع می‌شود یا ممکن است فشار فرد بالا برود، معده بهم بریزد، اعصاب بهم بریزد، تعریق و گرگرفتگی داشته باشد یا خستگی و کوفتگی همگی از علائم گرمازدگی است. برای جلوگیری از گرمازدگی ترکیبی وجود دارد با نام خرفه که سرشار از امگا 3 است که مانع بسیار زیاد برای عطش است. تخم خرفه به صورت نیم کوب و با دوغ ترش هم زده و خشک شود تا سه مرتبه این کار انجام شود و مصرف کنند.

وی افزود: استفاده از میوه و مرکبات باعث بهبود عطش می‌شود. ماءالشعیر طبی یکی دیگر از کمک کننده‌ها برای عطش است. کسانی که دهان آنان خشک می‌شود، خرفه یکی از راه‌های علاج است.

وی اضافه کرد: یکی از مشکلات گرمازدگی برای پیاده‌روی اربعین وجود دارد، تبخال است. کافی است برایاین تبخال کافی است نمک را به صورت خمیر درست کرد و روی تبخال گذاشت به شدت می‌تواند به درمان آن کمک کند.

کردافشاری گفت: کسانی که دچار یبوست میشوند، استفاده از خاکشیر و آب گرم، استفاده از آلو و انجیر، ماساژ یا روغن مالی کردن مطابق با گردش عقربه‌های ساعت، سنا و روغن بادام شیرین و دمنوش گل سرخ از جمله مواردی است که می‌تواند یبوست را برطرف کند.

وی افزود: قلب شوخی ندارد. هرگز نباید آن را دست کم گرفت. کسی که دچار مشکل قلبی شد، باید حتما به پزشک یا اورژانس مراجعه کند. گاهی این دردهای قلبی اینقدر شدید است که نباید ابدا با آن شوخی کرد و باید به نزدیک‌ترین اورژانس مراجعه کرد.

این پزشک طب سنتی گفت: برای تقویت بدن در این پیاده‌روی شربت ابلیمو و عسل حتما توصیه می‌شود که مصرف شود و از پرخوری جدا خودداری شود.

آخرین اخبار

گروهک منافقین؛ پدیده‌ای متفاوت در اندیشه الحادی دیدگاه‌های سعید جلیلی در مورد مسئله فلسطین وابستگی کاهنده جواب نداد، استقلال بالنده به کار آمد دیدگاه‌های علیرضا زاکانی در مورد مسئله فلسطین مجموعه مستند «یکی بود یکی نبود» روی آنتن شبکه افق / قصه فراموش نشدنی آدم‌ها برنامه «انتخاب ایران» برای کمک به انتخاب آگاهانه و خردمندانه مردم است آنچه باید تا حکمرانی کارآمد پدیدار شود نتانیاهو همه چیز را باخته است؛ هم جنگ و هم کابینه خودش نظرسنجی برنامه «به افق فلسطین» طنین دعای پرفیض عرفه در کربلا از شبکه افق دولت رئیسی، الگویی برای منتخبان جمهور دیدگاه‌های مسعود پزشکیان در مورد فلسطین فصل پنجم «بزرگراه همت» به آنتن افق رسید پخش «بزرگ راه همت» و «برسد به دست رئیس جمهور» این هفته از شبکه افق دولتی که در فسادستیزی متفاوت بود بررسی دغدغه ذهنی پسرها در مستند «صفر یک» «دومینو» با موضوع همزیستی انسان و سگ روی آنتن می‌رود نقشه‌هایی که غرب برای غرب آسیا داشت اسرائیل در هراس از پاسخ سخت حزب الله زمینه‌سازی برای ظهور در برنامه «بزرگراه همت» صله‌رحم و نماز اول وقت مهم‌ترین خصیصه اخلاقی برادرم بود مستند «جنون هسته‌ای» با افشای اسنادی از نتانیاهو به افق رسید پیشرفت خیره‌کننده‌ هسته‌ای ایران تنها در 3 سال چرا آمریکا برای آتش بس در غزه به تکاپو افتاده است؟ فصل پنجم مستند «بزرگراه همت» رونمایی شد تاکتیک‌ها و تکنیک‌های انتخاباتی؛ از غرب تا ایران هزینه و فایده مقاومت بیشتر است یا سازش؟ تحول حوزه سلامت در دوران شهید جمهور شدت گرفتن جنگ در غزه و تهدید پوشالی اسرائیل برای حمله به لبنان مستند «بدون حکم» روی آنتن شبکه افق سیما شورایی که اصولا سفارش قبول نمی‌کند! بررسی عملکرد شورای نگهبان در شبکه افق روایت سفرهای استانی شهید جمهور در مستند «آن سوی سفر» آیا نتانیاهو باز هم اشتباه خواهد کرد؟ روایت سفرهای استانی شهیدجمهور در مستندهای افق «به نام قانون» به میز نقد کافه مستند رسید وقتی استاندارد «استاندارد» ایران بالاتر رفت وقتی مردم پای نظام جمهوری اسلامی هستند دولتی که دو گانه دیپلماسی و میدان را از بین برد ورود دوباره ایران به فضا با روی کار آمدن دولت رئیسی وقتی هیچ کس به آمریکا اعتماد ندارد دنیایی نو به نام «عصر خمینی» حقیقت صهیونیسم از زبان خاخام‌های یهودی آمریکایی مردم زمان شاه هم از اسرائیل نفرت داشتند تلاش افق برای پوشش اخبار شهید جمهور شهید رئیسی مصداق سیاست‌ورزی الهی و مردم‌سالاری دینی بی نظمی جهانی برای حمایت از اسرائیل! نظم نوین جهانی و افول هژمون آمریکا شهید رئیسی؛ الگویی برای همه آنها که قصد خدمت دارند نقش مهم شهید امیرعبداللهیان در تعاملات خارجی ایران

ارسال دیدگاه


ارسال

جهت مشاهده دیدگاه های کاربران کلیک نمایید

دیدگاه ها