مشاهده خبر

شنبه 11 شهریور 1402

شرکت‌های واسطه بلای جان نیروی انسانی

هیچ نظارتی بر روی شرکت‌های واسطه وجود ندارد و کسانی که تعارض منافع دارند به شدت قوی هستند و رسانه، قدرت و ثروت دارند که علی رغم تاکید فراوان ریس جمهور آنان در اجرای دستورات سنگ اندازی می‌کنند.

0

برنامه فرامتن با موضوعات فرهنگی و اجتماعی روز چهارشنبه از شبکه افق پخش شد

در بخش خبرهای خوب به خبرهای خوب 24 ساعت گذشته در ایران پرداخته شد از جمله: افتتاح و پازرسانی به 50 روستای پلدختر، 800 میلیون دلار صرفه‌جویی با ابتکار متخخصان داخلی در پارس جنوبی، رونمایی از سامانه پرتودهی خودحفظ گاما با ظرفیت 100 تن در روز، ساخت 21 هزار قطعه نیروپاهی توسط متخصصان داخلی،

در بخش بعدی این برنامه به موضوع ساماندهی نیروهای شرکتی و با حضور رامین اناری، دبیر هسته ملی تخصصی کاروکارگری اندیشکده همت به عنوان مهمان برنامه پرداخته شد.

وی گفت: استخدام نیروهای شرکتی از مترو شروع شد و قرار بود خدمات ارائه کند اما به سمت جذب و استخدام نیرو رفت و در حقیقت یک برده‌داری نوین را در دستور کار خود قرار داد و می‌توان گفت یک نیروی لیبرال در پست این قضیه وجود دارد.

اناری گفت: بسیاری از کسانی که در این شرکت‌ها هستند دارای بیمه نیستند یا بیمه کامل برای آنان پرداخت نمی‌شود. این افراد حتی حقوق خود را که با معیشت روزانه آنان در ارتباط است، به صورت ماهانه دریافت نمی‌کنند. متوسط حقوقی که دریافت می‌کنند بین 6 تا 7 میلیون حقوق دریافت می‌کنند که این مبلغ نصف آن مبلغی است که آنان باید اخذ کنند.

وی افزود: هیچ نظارتی بر روی شرکت‌های واسطه وجود ندارد و کسانی که تعارض منافع دارند به شدت قوی هستند و رسانه، قدرت و ثروت دارند که علی رغم تاکید فراوان ریس جمهور آنان در اجرای دستورات سنگ اندازی می‌کنند.

دبیر هسته ملی تخصصی کاروکارگری اندیشکده همت گفت: بسیاری از شرکت‌ها قراردادهای سفید و غیر قابل اعتراض تنظیم می‌کنند و کارمند از محتوای قرارداد خود ندارد.

ولی اسماعیلی، رییس کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی مهمان دیگر این برنامه بود که توضیحاتی به صورت تلفنی ارائه کرد.

وی گفت: چندین سال است که دنبال تصویب طرح ساماندهی نیروهای شرکتی بودیم که بالاخره با رفع ایرادات شورای نگهبان منتظر هستیم که تایید نهایی بشود. این طرح بار مالی زیادی بر دولت نخواهد داشت زیرا همان افرادی که در حال حاض حقوق دریافت می‌کنند همان افرادی هستند که در این طرح قرار خواهد گرفت و تنها ساماندهی می‌شوند.

وی افزود: ما با حضور نماینده شورای نگهبان ایرادات طرح را برطرف کردیم و مجددا رایزنی و گفگتگو خواهیم کرد و تلاش می‌کنیم که نظرات آنان را جلب کنیم و نظر من این است که مجلس بر این طرح اصرار خواهند کرد.

در بخش میز فرهنگ و هنر به موضوع پویش محله اربعینی و با حضور امین زمانپور، مسئول مرکز جریان‌سازی بنیاد هدایت و طراح عملیات محله اربعینی به عنوان مهمان برنامه پرداخته شد.

وی گفت: در پویش محله اربعین هدف این است تا سبک زندگی اربعینی و حسینی تا درب منازل افراد کشیده شود.

آخرین اخبار

«میدون خراسون» برنامه‌ای با حضور ستارگان موسیقی در مدح امام رضا (ع) سرمایه اجتماعی در ایران و میزان مشارکت در انتخابات مجلس خبرنگار انگلیسی: آسانژ 23 ساعت در روز شکنجه می‌شد کشورهای حوزه بالکان و جنگ غزه هفته جمعیت همراه با مستندهای شبکه افق مستند «رویای بزرگ» از قاب شبکه افق تولید کوچک مقیاس؛ پیشنهادی برای مردمی‌سازی اقتصاد در افق تمدن اسلامی نگاهی نو به اعتراضات دانشجویی در آمریکا کتابی درباره تنها شهید اروپایی دفاع مقدس مقاومت نبرد رسانه‌ای را هم بُرده است از نمایشگاه کتاب تا نظارت بر فیلم‌های سینمایی در گفت‌وگو با وزیر ارشاد حضور یمنی‌ها با دست پُر در نمایشگاه کتاب تهران مستند «سلام به آینده» روایتی از سبک تربیتی مهارت‌ محور رازهای زندگی مرد موشکی ایران نگاهی به مستند «غیر رسمی ۶» / همراه با رهبری در راهروهای کتاب «میدون خراسون» برنامه‌ای با حضور ستارگان موسیقی سریالی از کره جنوبی به افق رسید! پخش مستندهایی با محوریت جمعیت در شبکه افق ساترا نگهبان پناهگاه‌های فرهنگی بازدارندگی؛ ویژگی اصلی قانون عفاف و حجاب گفت‌وگوی به افق فلسطین با خانواده‌ای که از غزه آمده‌اند «شب بخیر آمریکا» روایتی از اعتراضات دانشجویی در غرب گرامی‌داشت روز هلال احمر با «نشان امید» آنهایی که باید از مالیات بر عایدی سرمایه بترسند! سرانجام اعتراضات دانشجویی در آمریکا چه خواهد شد؟ نقش انسان – رسانه‌ها در پوشش واقعیت‌ها هفته‌ای پر از مستندهای جذاب در شبکه افق امر به معروف و نهی از منکر؛ فریضه‌ای دو سویه در جامعه اسلامی چرا اعتراضات دانشجویی آمریکا به خشونت کشیده شد؟ از احیای معاونت پرورشی تا راهکار دولت برای جبران کمبود 203 هزار معلم پیش‌بینی فیلسوف مشهور روس از آینده جنگ غزه «جعبه سیاه» آدم‌ها رو می‌شود/ چالش‌هایی که گاهی از دست مهمان برنامه در می‌رود بایدن چه خواهد کرد؟ همه چیز درباره آقای نادر حزب دموکرات و مصادره به مطلوب اعتراضات دانشجویی در آمریکا میراث حاج نادر و افق‌های نو در آمریکا پخش «در مرز غبار آلود» از افق / روایتی متفاوت از نادر طالب‌زاده پخش مستند‌هایی با موضوعات اجتماعی، فرهنگی و تاریخی از شبکه افق مسابقه‌ای برای کلاه‌سبزان نیروی دریایی پخش «بازی اختاپوس» از شبکه افق ماجرای نسبت فامیلی علیرضا قربانی با داور «محفل» از زبان احمد ابوالقاسمی + فیلم «جهان آرا» نظرات مختلف را به قضاوت می‌گذارد/ بازنمایی عملیات موشکی بیداری انسانی در دانشگاه‌های برتر آمریکا آقای خاص برای اولین بار در سیمای ملی به آنتن افق رسید مداخله آمریکا در ایران؛ از دوره رضاخانی تا امروز آیا استعفای مقامات امنیتی اسرائیل ادامه دارد؟ عملیات وعده صادق و تغییر تاکتیک در جنگ سایه‌ها «به افق فلسطین» تجربه شیرین دفاع از صدای مظلوم مدیر شبکه افق و برنامه وقت سحر در مجلس تقدیر شدند راز فروپاشی سیاسی رژیم صهیونیستی

ارسال دیدگاه


ارسال

جهت مشاهده دیدگاه های کاربران کلیک نمایید

دیدگاه ها