مشاهده خبر

شنبه 11 شهریور 1402

شرکت‌های واسطه بلای جان نیروی انسانی

هیچ نظارتی بر روی شرکت‌های واسطه وجود ندارد و کسانی که تعارض منافع دارند به شدت قوی هستند و رسانه، قدرت و ثروت دارند که علی رغم تاکید فراوان ریس جمهور آنان در اجرای دستورات سنگ اندازی می‌کنند.

0

برنامه فرامتن با موضوعات فرهنگی و اجتماعی روز چهارشنبه از شبکه افق پخش شد

در بخش خبرهای خوب به خبرهای خوب 24 ساعت گذشته در ایران پرداخته شد از جمله: افتتاح و پازرسانی به 50 روستای پلدختر، 800 میلیون دلار صرفه‌جویی با ابتکار متخخصان داخلی در پارس جنوبی، رونمایی از سامانه پرتودهی خودحفظ گاما با ظرفیت 100 تن در روز، ساخت 21 هزار قطعه نیروپاهی توسط متخصصان داخلی،

در بخش بعدی این برنامه به موضوع ساماندهی نیروهای شرکتی و با حضور رامین اناری، دبیر هسته ملی تخصصی کاروکارگری اندیشکده همت به عنوان مهمان برنامه پرداخته شد.

وی گفت: استخدام نیروهای شرکتی از مترو شروع شد و قرار بود خدمات ارائه کند اما به سمت جذب و استخدام نیرو رفت و در حقیقت یک برده‌داری نوین را در دستور کار خود قرار داد و می‌توان گفت یک نیروی لیبرال در پست این قضیه وجود دارد.

اناری گفت: بسیاری از کسانی که در این شرکت‌ها هستند دارای بیمه نیستند یا بیمه کامل برای آنان پرداخت نمی‌شود. این افراد حتی حقوق خود را که با معیشت روزانه آنان در ارتباط است، به صورت ماهانه دریافت نمی‌کنند. متوسط حقوقی که دریافت می‌کنند بین 6 تا 7 میلیون حقوق دریافت می‌کنند که این مبلغ نصف آن مبلغی است که آنان باید اخذ کنند.

وی افزود: هیچ نظارتی بر روی شرکت‌های واسطه وجود ندارد و کسانی که تعارض منافع دارند به شدت قوی هستند و رسانه، قدرت و ثروت دارند که علی رغم تاکید فراوان ریس جمهور آنان در اجرای دستورات سنگ اندازی می‌کنند.

دبیر هسته ملی تخصصی کاروکارگری اندیشکده همت گفت: بسیاری از شرکت‌ها قراردادهای سفید و غیر قابل اعتراض تنظیم می‌کنند و کارمند از محتوای قرارداد خود ندارد.

ولی اسماعیلی، رییس کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی مهمان دیگر این برنامه بود که توضیحاتی به صورت تلفنی ارائه کرد.

وی گفت: چندین سال است که دنبال تصویب طرح ساماندهی نیروهای شرکتی بودیم که بالاخره با رفع ایرادات شورای نگهبان منتظر هستیم که تایید نهایی بشود. این طرح بار مالی زیادی بر دولت نخواهد داشت زیرا همان افرادی که در حال حاض حقوق دریافت می‌کنند همان افرادی هستند که در این طرح قرار خواهد گرفت و تنها ساماندهی می‌شوند.

وی افزود: ما با حضور نماینده شورای نگهبان ایرادات طرح را برطرف کردیم و مجددا رایزنی و گفگتگو خواهیم کرد و تلاش می‌کنیم که نظرات آنان را جلب کنیم و نظر من این است که مجلس بر این طرح اصرار خواهند کرد.

در بخش میز فرهنگ و هنر به موضوع پویش محله اربعینی و با حضور امین زمانپور، مسئول مرکز جریان‌سازی بنیاد هدایت و طراح عملیات محله اربعینی به عنوان مهمان برنامه پرداخته شد.

وی گفت: در پویش محله اربعین هدف این است تا سبک زندگی اربعینی و حسینی تا درب منازل افراد کشیده شود.

آخرین اخبار

پخش دومین قسمت «سرداران روستا» در شبکه افق پشت پرده جنبش‌های دانشجویی چیست؟ پخش اولین قسمت از «سرداران روستا» از شبکه افق ۳۶۰ در‌جه دوباره روی آنتن شبکه افق می‌نشیند سرانجام «جنگ سرنوشت» برای اسرائیل چیست؟ پخش مستندهای جدید و متنوع از افق وقتی «مقاومت» تنها مسیر است وقتی کالای فاخر ایرانی متولی ندارد رابطه یبوست و سردردهای میگرنی نگاه به جنگ و صلح در غزه از منظر سیاسی و دینی نهضت ملی مسکن از وعده تا تحقق پیشگیری از سرطان از نگاه حکما پلن B آمریکا برای بعد از جنگ در غزه موشک‌سازی شهید احمدی روشن با شکر و روغن واقعیت داشت؟ رژیم که قبلا در سه جبهه می‌جنگید و حالا توان نبرد با حماس را هم ندارد رایحه ‌درمانی برای ترک سیگار مقاومت مدیون زن فلسطینی است ماجرای نیمروز، مستندی از زندگی شهید فخری زاده «اِگلانتین» و «اقتدار دریایی» مستندهای ویژه شبکه افق تفاوت مسهل و ملین در طب سنتی آنچه در غزه می‌گذرد فیلم نیست! جریمه سنگین و پرونده قضایی در انتظار واحدهای آلاینده متخلف آیا جنگ غزه بعد از وقفه انسانی از سر گرفته می‌شود؟ قصور دولت‌ها در پیشرفت صنعت گردشگری استان سیستان و بلوچستان این میوه را تازه تازه بو نکنید! ورزشکاران مشهور خارجی که حامی فلسطین‌اند 2 احتمال درباره جنگ غزه؛ اکتفا به تسخیر شمال غزه یا ادامه جنگ آیا اتحادیه‎ها در قبال بیمه کارگردان مسئولیتی دارند؟ یک مولتی ‌ویتامین طبیعی آگاهی شرط لازم داشتن نسل سالم چرا با ورزشکاران رژیم صهیونیستی مسابقه نمی‌دهیم؟ مشکلی که مجلس برای حل آن جامعه کارگری را فدا کرد تنفس مصنوعی برای زنده نگه ‌داشتن رژیم صهیونیستی دانشجویان ستاره‌ دار بی واسطه به افق می‌آیند دوگانه دولت‌ها و ملت‌ها در موضوع غزه! روش‌های ساده برای کاهش درد قاعدگی دادخواهی در دیوان عدالت اداری غیر حضوری است مشکل مسکن جز با تعریف یک نظام حمایتی حل نمی‌شود آیا مشکل پسماند شمال کشور حل می‌شود؟ رژیم صهیونستی فقط با غزه نمی‌جنگد «دربرابر تاریکی» به افق رسید تاثیر سرنوشت فلسطین بر مسائل استراتژیک جهانی پوشش زنده تحولات و تحلیل جنگ غزه در شبکه افق سیاست منطقه‌ای آمریکا با طوفان الاقصی به چالش کشیده شد مستند‌های ستاره دار در افق تهدید جدی سلامت در صورت خوابیدن با استرس چی کار کنیم تو پاییز مریض نشیم؟ جنگ کریدورها و بقای کشورها بنگاه‌داری بانک‌ها و پشت پرده فروشگاه‌های بزرگ لوازم خانگی روایت «غربت فلسطین» در افق

ارسال دیدگاه


ارسال

جهت مشاهده دیدگاه های کاربران کلیک نمایید

دیدگاه ها