مشاهده خبر

چهار شنبه 8 شهریور 1402

سندی که 12 سال است خاک می‌خورد!

وزیر آموزش و پرورش گفت: سند تحول آموزش و پرورش 6 ساحت مختلف دارد که تمام دستگاه‌ها و وزارتخانه‌ها در اجرا نشدن آن دخیل و مقصر هستند.

0

برنامه فرامتن با موضوعات فرهنگی و اجتماعی روز دوشنبه از شبکه افق پخش شد.

در بخش میز فرهنگ و هنر به موضوع موکب‌داری یک خانم با نام ایستگاه تفکر و با حضور صالحه کشاورز معتمدی، مسئول کارگروه جمعیت و خانواده جبهه فرهنگی انقلاب اسلامی استان البرز به عنوان مهمان برنامه پرداخته شد.

وی گفت: ایستگاه تفکر نام موکبی است که در نقطه صفر مرزی در مهران قرار دارد و خدماتی همچون عفاف و حجاب، جوانی جمعیت و خانواده و ازدواج ارائه می‌کند. این موکب برای اولین سال شروع به فعالیت کرده است. دو میز در این موکب وجود دارد که بیشتر مربوط به خانم‌ها است اما مراجعین آقایان نیز هستند و به دنبال افزایش آگاهی خود هستند.

بخش بعدی این برنامه به خبرهای خوب 24 ساعت گذشته در ایران اختصاص داشت و به این خبرها اشاره شد: توسعه شبکه گازرسانی به عمق روستاهای سخت گذر در اصفهان، واگذاری بیش از 100 هزار واحد مسکونی با حضور رییس جمهور.

در بخش بعدی این برنامه نیز به موضوع سند تحول بنیادین در آموزش و پروش و با حضور رضامراد صحرایی، وزیر آموزش و پرورش به عنوان مهمان برنامه پرداخته شد.

وی گفت: سند تحول بنیادین در آموزش و پروش که 12 سال از تصویب آن گذشته است، چشم انداز روشنی را برای مدارس ایران و دانش آموزان ایرانی تصویب کرده است که متاسفانه در مقابل این سند، سندی قرار گرفت که رویکرد غربی داشت و ما یک دهه را برای اجرای این سند، از دست دادیم. این سند از حیث ویژگی‌هایی که باید داشته باشد، نقصانی ندارد و این سند هر 5 سال یک‌بار باید بازنگری می‌شده است.

وی افزود: موضوع آموزش و پرورش موضوع یک دستگاه خاص نیست و سایر دستگاه‌ها در این امر دخیل هستند و یک تقسیم کار ملی است و همگی باید در آن فعالیت کنند. بنابراین آموزش و پرورش یک موضوع فرادستگاهی و حاکمیتی است.

سند تحول آموزش و پرورش 6 ساحت مختلف دارد که تمام دستگاه‌ها و وزارتخانه‌ها در اجرا نشدن آن دخیل و مقصر هستند.

وزیر آموزش و پرورش گفت: شورای عالی انقلاب فرهنگی مصوبه‌ای را تنظیم کرد که بر اساس آن تاثیر نمره امتحانات نهایی در کنکور 60 درصد خواهد بود. مافیای کنکور در مسیر اجرای این مصوبه سنگ اندازی‌های زیادی کرد اما موفق نشد. رئیس مجلس پای‌مردی فوق‌العاده‌ای داشت که این مصوبه تصویب شد.

وی اضافه کرد: متاسفانه تقریبا هیچ دانش آموزی از مناطق محروم در دانشگاه‌های برتر کشور نیست.

وزیر آموزش و پرورش گفت: سال 1401 برای وزارت تعلیم و تربیت سال پرمحصول بود که اولین آن اجرای طرح رتبه بندی بود که حدود 11 سال از عدم اجرای آن می‌گذشت و در این سال اجرا شد. اجرای قانون رتبه بندی یکی از انتظارات جدی معلم‌ها بود. امروز 26 درصد از حقوق معلمان کشور از رتبه بندی است. یکی دیگر از خدمات ما جذب بسیار زیاد معلمان و استخدام آنان است که حدود 75 هزار معلم است.

آخرین اخبار

رئیسی، استاد برجسته حوزه علمیه و مرد خستگی‌ناپذیر کار جهادی مردان دیپلماسی و میدان انتخاب مردم شخصی مثل رئیسی است او مردم را باور داشت و مردم او را همسویی دیپلماسی و میدان در دولت سیزدهم زندگی شهدا تجلی شهادتشان است نقش گردان شناسایی در آزادسازی خرمشهر با مستند «تنها نترس بدون سلاح» مردم دیگر تفاوت رئیس جمهور مردمی با دیگران را فهمیده‌اند شهید رئیسی و جدیت در خدمت راز شهادت آن مرد که اهل خدمت بود روایتی دیگر از شهادت آیت‌الله رئیسی از زبان فرماندهان سابق نظامی در شبکه افق کادر پروازی شهادت را بیشتر بشناسید «میدان دیپلماسی» روایتی از حضور شهید رئیسی در سفر به نیویورک ویژه برنامه شهید جمهور از شبکه افق سیما او که شهید خدمت بود و خادم جمهور او به تک تک ایرانیان توجه دارد «میدون خراسون» برنامه‌ای با حضور ستارگان موسیقی در مدح امام رضا (ع) سرمایه اجتماعی در ایران و میزان مشارکت در انتخابات مجلس خبرنگار انگلیسی: آسانژ 23 ساعت در روز شکنجه می‌شد کشورهای حوزه بالکان و جنگ غزه هفته جمعیت همراه با مستندهای شبکه افق مستند «رویای بزرگ» از قاب شبکه افق تولید کوچک مقیاس؛ پیشنهادی برای مردمی‌سازی اقتصاد در افق تمدن اسلامی نگاهی نو به اعتراضات دانشجویی در آمریکا کتابی درباره تنها شهید اروپایی دفاع مقدس مقاومت نبرد رسانه‌ای را هم بُرده است از نمایشگاه کتاب تا نظارت بر فیلم‌های سینمایی در گفت‌وگو با وزیر ارشاد حضور یمنی‌ها با دست پُر در نمایشگاه کتاب تهران مستند «سلام به آینده» روایتی از سبک تربیتی مهارت‌ محور رازهای زندگی مرد موشکی ایران نگاهی به مستند «غیر رسمی ۶» / همراه با رهبری در راهروهای کتاب «میدون خراسون» برنامه‌ای با حضور ستارگان موسیقی سریالی از کره جنوبی به افق رسید! پخش مستندهایی با محوریت جمعیت در شبکه افق ساترا نگهبان پناهگاه‌های فرهنگی بازدارندگی؛ ویژگی اصلی قانون عفاف و حجاب گفت‌وگوی به افق فلسطین با خانواده‌ای که از غزه آمده‌اند «شب بخیر آمریکا» روایتی از اعتراضات دانشجویی در غرب گرامی‌داشت روز هلال احمر با «نشان امید» آنهایی که باید از مالیات بر عایدی سرمایه بترسند! سرانجام اعتراضات دانشجویی در آمریکا چه خواهد شد؟ نقش انسان – رسانه‌ها در پوشش واقعیت‌ها هفته‌ای پر از مستندهای جذاب در شبکه افق امر به معروف و نهی از منکر؛ فریضه‌ای دو سویه در جامعه اسلامی چرا اعتراضات دانشجویی آمریکا به خشونت کشیده شد؟ از احیای معاونت پرورشی تا راهکار دولت برای جبران کمبود 203 هزار معلم پیش‌بینی فیلسوف مشهور روس از آینده جنگ غزه «جعبه سیاه» آدم‌ها رو می‌شود/ چالش‌هایی که گاهی از دست مهمان برنامه در می‌رود بایدن چه خواهد کرد؟ همه چیز درباره آقای نادر

ارسال دیدگاه


ارسال

جهت مشاهده دیدگاه های کاربران کلیک نمایید

دیدگاه ها