مشاهده خبر

یک شنبه 5 شهریور 1402

خدمات سیزدهم در شرایط سخت اقتصادی

معاون پارلمانی رئیس جمهور گفت: دولت در شرایطی کار خود را آغاز کرد که در تنگنای شدید اقتصادی بود. برای مثال 480 هزار میلیارد تومان کسری بودجه، تورم بالای 59 درصد و بسیاری مشکل دیگر که اولویت‌بندی شده دولت کار خود را آغاز کرد و به امور روزمره نیز توجه داشت.

0

برنامه فرامتن با موضوعات فرهنگی و اجتماعی روز شنبه از شبکه افق پخش شد

در بخش اول این برنامه و در میز فرهنگ و هنر به موضوع مستند مرثیه‌ای از انجیل و باحضور محمدهادی نعمتی، مستندساز به عنوان مهمان برنامه پرداخته شد.

وی گفت: من سال 93 مستندی به زبان انگلیسی ساختم که با خارجی‌هایی که در مسیر اربعین پیاده‌روی می‌کردند، مصاحبه می‌کردم. بعد از آن با یک گروه شیعی گرجستانی آشنا شدم که نتیجه این آشنایی معرفی یک کشیش مسیحی ارادتمند به حضرت سیدالشهداء بود و مستند ساخته شده به این موضوع ارتباط دارد.

در بخش خبرهای خوب 24 ساعت گذشته در ایران اسلامی، نیز به این خبرها اشاره شد: 102 کامیون‌دار بوشهری، داوطلب انتقال تجهیزات موکب‌های اربعین به عراق، افتتاح 203 واحد مسکونی ویژه مددجویان بهزیستی در سیستان و بلوچستان، افتتاح و بهره‌برداری از 440 طرح عمرانی برای روستاهای قزوین، برخورداری 500 خانوار نیازمند خراسان شمالی از گازکشی رایگان.

در بخش بعدی این برنامه به موضوع دستاوردهای دولت سیزدهم و با حضور سید محمد حسینی، معاون پارلمانی ریاست جمهوری به عنوان مهمان برنامه پرداخته شد.

وی گفت: برخی بر این باورند که با روی کار آمدن دولت سیزدهم و همسویی با مجلس دیگر مشکلاتی بین دولت و مجلس نیست اما واقعیت این است که کار مجلس و دولت فقط سیاسی نیست و کارشناسی است و این کارشناسی نیازمند درگیری و تذکرات بین مجلس و دولت است و ما نیز از این قاعده مستثنی نیستیم.

وی افزود: دولت تا کنون 9 کارت زرد از مجلس گرفته است، همه وزرای ما رای اعتماد نگرفت و نیز استیضاح نیز داشته‌ایم. یکی از مواردی که تاکید مقام معظم رهبری نیز هست برتری لوایح بر طرح‌ها است که آنچه در این دولت رخ داده است تبدیل شدن بسیاری از لوایح به قانون نسبت به طرح‌های مجلس است.

حسینی اضافه کرد: در مورد قانون جهش تولید دانش بنیان برای حمایت از شرکت‌های دانش بنیان، جهش تولید مسکن، نوسانات خودرو از جمله لوایح و طرح‌هایی است که در این دولت پیگیری می‌شود.

وی گفت: دولت در شرایطی کار خود را آغاز کرد که در تنگنای شدید اقتصادی بود. برای مثال 480 هزار میلیارد تومان کسری بودجه، تورم بالای 59 درصد و بسیاری مشکل دیگر که اولویت‌بندی شده دولت کار خود را آغاز کرد و به امور روزمره نیز توجه داشت. گام‌های اقتصادی که دولت بر می‌دارد، توجه به کل مردم است.

معاون پارلمانی ریاست جمهوری گفت: دولت تلاش کرده است تا جایی که می‌تواند گرانی‌های ایجاد شده را به هر نحوی که می‌تواند، جبران کند.

آخرین اخبار

پخش دومین قسمت «سرداران روستا» در شبکه افق پشت پرده جنبش‌های دانشجویی چیست؟ پخش اولین قسمت از «سرداران روستا» از شبکه افق ۳۶۰ در‌جه دوباره روی آنتن شبکه افق می‌نشیند سرانجام «جنگ سرنوشت» برای اسرائیل چیست؟ پخش مستندهای جدید و متنوع از افق وقتی «مقاومت» تنها مسیر است وقتی کالای فاخر ایرانی متولی ندارد رابطه یبوست و سردردهای میگرنی نگاه به جنگ و صلح در غزه از منظر سیاسی و دینی نهضت ملی مسکن از وعده تا تحقق پیشگیری از سرطان از نگاه حکما پلن B آمریکا برای بعد از جنگ در غزه موشک‌سازی شهید احمدی روشن با شکر و روغن واقعیت داشت؟ رژیم که قبلا در سه جبهه می‌جنگید و حالا توان نبرد با حماس را هم ندارد رایحه ‌درمانی برای ترک سیگار مقاومت مدیون زن فلسطینی است ماجرای نیمروز، مستندی از زندگی شهید فخری زاده «اِگلانتین» و «اقتدار دریایی» مستندهای ویژه شبکه افق تفاوت مسهل و ملین در طب سنتی آنچه در غزه می‌گذرد فیلم نیست! جریمه سنگین و پرونده قضایی در انتظار واحدهای آلاینده متخلف آیا جنگ غزه بعد از وقفه انسانی از سر گرفته می‌شود؟ قصور دولت‌ها در پیشرفت صنعت گردشگری استان سیستان و بلوچستان این میوه را تازه تازه بو نکنید! ورزشکاران مشهور خارجی که حامی فلسطین‌اند 2 احتمال درباره جنگ غزه؛ اکتفا به تسخیر شمال غزه یا ادامه جنگ آیا اتحادیه‎ها در قبال بیمه کارگردان مسئولیتی دارند؟ یک مولتی ‌ویتامین طبیعی آگاهی شرط لازم داشتن نسل سالم چرا با ورزشکاران رژیم صهیونیستی مسابقه نمی‌دهیم؟ مشکلی که مجلس برای حل آن جامعه کارگری را فدا کرد تنفس مصنوعی برای زنده نگه ‌داشتن رژیم صهیونیستی دانشجویان ستاره‌ دار بی واسطه به افق می‌آیند دوگانه دولت‌ها و ملت‌ها در موضوع غزه! روش‌های ساده برای کاهش درد قاعدگی دادخواهی در دیوان عدالت اداری غیر حضوری است مشکل مسکن جز با تعریف یک نظام حمایتی حل نمی‌شود آیا مشکل پسماند شمال کشور حل می‌شود؟ رژیم صهیونستی فقط با غزه نمی‌جنگد «دربرابر تاریکی» به افق رسید تاثیر سرنوشت فلسطین بر مسائل استراتژیک جهانی پوشش زنده تحولات و تحلیل جنگ غزه در شبکه افق سیاست منطقه‌ای آمریکا با طوفان الاقصی به چالش کشیده شد مستند‌های ستاره دار در افق تهدید جدی سلامت در صورت خوابیدن با استرس چی کار کنیم تو پاییز مریض نشیم؟ جنگ کریدورها و بقای کشورها بنگاه‌داری بانک‌ها و پشت پرده فروشگاه‌های بزرگ لوازم خانگی روایت «غربت فلسطین» در افق

ارسال دیدگاه


ارسال

جهت مشاهده دیدگاه های کاربران کلیک نمایید

دیدگاه ها