مشاهده خبر

یک شنبه 5 شهریور 1402

خدمات سیزدهم در شرایط سخت اقتصادی

معاون پارلمانی رئیس جمهور گفت: دولت در شرایطی کار خود را آغاز کرد که در تنگنای شدید اقتصادی بود. برای مثال 480 هزار میلیارد تومان کسری بودجه، تورم بالای 59 درصد و بسیاری مشکل دیگر که اولویت‌بندی شده دولت کار خود را آغاز کرد و به امور روزمره نیز توجه داشت.

0

برنامه فرامتن با موضوعات فرهنگی و اجتماعی روز شنبه از شبکه افق پخش شد

در بخش اول این برنامه و در میز فرهنگ و هنر به موضوع مستند مرثیه‌ای از انجیل و باحضور محمدهادی نعمتی، مستندساز به عنوان مهمان برنامه پرداخته شد.

وی گفت: من سال 93 مستندی به زبان انگلیسی ساختم که با خارجی‌هایی که در مسیر اربعین پیاده‌روی می‌کردند، مصاحبه می‌کردم. بعد از آن با یک گروه شیعی گرجستانی آشنا شدم که نتیجه این آشنایی معرفی یک کشیش مسیحی ارادتمند به حضرت سیدالشهداء بود و مستند ساخته شده به این موضوع ارتباط دارد.

در بخش خبرهای خوب 24 ساعت گذشته در ایران اسلامی، نیز به این خبرها اشاره شد: 102 کامیون‌دار بوشهری، داوطلب انتقال تجهیزات موکب‌های اربعین به عراق، افتتاح 203 واحد مسکونی ویژه مددجویان بهزیستی در سیستان و بلوچستان، افتتاح و بهره‌برداری از 440 طرح عمرانی برای روستاهای قزوین، برخورداری 500 خانوار نیازمند خراسان شمالی از گازکشی رایگان.

در بخش بعدی این برنامه به موضوع دستاوردهای دولت سیزدهم و با حضور سید محمد حسینی، معاون پارلمانی ریاست جمهوری به عنوان مهمان برنامه پرداخته شد.

وی گفت: برخی بر این باورند که با روی کار آمدن دولت سیزدهم و همسویی با مجلس دیگر مشکلاتی بین دولت و مجلس نیست اما واقعیت این است که کار مجلس و دولت فقط سیاسی نیست و کارشناسی است و این کارشناسی نیازمند درگیری و تذکرات بین مجلس و دولت است و ما نیز از این قاعده مستثنی نیستیم.

وی افزود: دولت تا کنون 9 کارت زرد از مجلس گرفته است، همه وزرای ما رای اعتماد نگرفت و نیز استیضاح نیز داشته‌ایم. یکی از مواردی که تاکید مقام معظم رهبری نیز هست برتری لوایح بر طرح‌ها است که آنچه در این دولت رخ داده است تبدیل شدن بسیاری از لوایح به قانون نسبت به طرح‌های مجلس است.

حسینی اضافه کرد: در مورد قانون جهش تولید دانش بنیان برای حمایت از شرکت‌های دانش بنیان، جهش تولید مسکن، نوسانات خودرو از جمله لوایح و طرح‌هایی است که در این دولت پیگیری می‌شود.

وی گفت: دولت در شرایطی کار خود را آغاز کرد که در تنگنای شدید اقتصادی بود. برای مثال 480 هزار میلیارد تومان کسری بودجه، تورم بالای 59 درصد و بسیاری مشکل دیگر که اولویت‌بندی شده دولت کار خود را آغاز کرد و به امور روزمره نیز توجه داشت. گام‌های اقتصادی که دولت بر می‌دارد، توجه به کل مردم است.

معاون پارلمانی ریاست جمهوری گفت: دولت تلاش کرده است تا جایی که می‌تواند گرانی‌های ایجاد شده را به هر نحوی که می‌تواند، جبران کند.

آخرین اخبار

او مردم را باور داشت و مردم هم او را همسویی دیپلماسی و میدان در دولت سیزدهم زندگی شهدا تجلی شهادتشان است نقش گردان شناسایی در آزادسازی خرمشهر با مستند «تنها نترس بدون سلاح» مردم دیگر تفاوت رئیس جمهور مردمی با دیگران را فهمیده‌اند شهید رئیسی و جدیت در خدمت راز شهادت آن مرد که اهل خدمت بود روایتی دیگر از شهادت آیت‌الله رئیسی از زبان فرماندهان سابق نظامی در شبکه افق کادر پروازی شهادت را بیشتر بشناسید «میدان دیپلماسی» روایتی از حضور شهید رئیسی در سفر به نیویورک ویژه برنامه شهید جمهور از شبکه افق سیما او که شهید خدمت بود و خادم جمهور او به تک تک ایرانیان توجه دارد «میدون خراسون» برنامه‌ای با حضور ستارگان موسیقی در مدح امام رضا (ع) سرمایه اجتماعی در ایران و میزان مشارکت در انتخابات مجلس خبرنگار انگلیسی: آسانژ 23 ساعت در روز شکنجه می‌شد کشورهای حوزه بالکان و جنگ غزه هفته جمعیت همراه با مستندهای شبکه افق مستند «رویای بزرگ» از قاب شبکه افق تولید کوچک مقیاس؛ پیشنهادی برای مردمی‌سازی اقتصاد در افق تمدن اسلامی نگاهی نو به اعتراضات دانشجویی در آمریکا کتابی درباره تنها شهید اروپایی دفاع مقدس مقاومت نبرد رسانه‌ای را هم بُرده است از نمایشگاه کتاب تا نظارت بر فیلم‌های سینمایی در گفت‌وگو با وزیر ارشاد حضور یمنی‌ها با دست پُر در نمایشگاه کتاب تهران مستند «سلام به آینده» روایتی از سبک تربیتی مهارت‌ محور رازهای زندگی مرد موشکی ایران نگاهی به مستند «غیر رسمی ۶» / همراه با رهبری در راهروهای کتاب «میدون خراسون» برنامه‌ای با حضور ستارگان موسیقی سریالی از کره جنوبی به افق رسید! پخش مستندهایی با محوریت جمعیت در شبکه افق ساترا نگهبان پناهگاه‌های فرهنگی بازدارندگی؛ ویژگی اصلی قانون عفاف و حجاب گفت‌وگوی به افق فلسطین با خانواده‌ای که از غزه آمده‌اند «شب بخیر آمریکا» روایتی از اعتراضات دانشجویی در غرب گرامی‌داشت روز هلال احمر با «نشان امید» آنهایی که باید از مالیات بر عایدی سرمایه بترسند! سرانجام اعتراضات دانشجویی در آمریکا چه خواهد شد؟ نقش انسان – رسانه‌ها در پوشش واقعیت‌ها هفته‌ای پر از مستندهای جذاب در شبکه افق امر به معروف و نهی از منکر؛ فریضه‌ای دو سویه در جامعه اسلامی چرا اعتراضات دانشجویی آمریکا به خشونت کشیده شد؟ از احیای معاونت پرورشی تا راهکار دولت برای جبران کمبود 203 هزار معلم پیش‌بینی فیلسوف مشهور روس از آینده جنگ غزه «جعبه سیاه» آدم‌ها رو می‌شود/ چالش‌هایی که گاهی از دست مهمان برنامه در می‌رود بایدن چه خواهد کرد؟ همه چیز درباره آقای نادر حزب دموکرات و مصادره به مطلوب اعتراضات دانشجویی در آمریکا میراث حاج نادر و افق‌های نو در آمریکا پخش «در مرز غبار آلود» از افق / روایتی متفاوت از نادر طالب‌زاده

ارسال دیدگاه


ارسال

جهت مشاهده دیدگاه های کاربران کلیک نمایید

دیدگاه ها