مشاهده خبر

چهار شنبه 1 شهریور 1402

تدبیر طب سنتی برای درمان آرتروز

یک پزشک طب سنتی گفت: هر درد مفاصل به معنای آرتروز نیست. هر مفصلی را در نظر بگیرید ممکن است درد مربوط به خود مفصل یا اطراف آن مفصل باشد. داخل مفصل، غضروف و غشای مفصل را داریم، در زانو، مینیسک را داریم یا عضلات و تاندون‌ها باعث درد شده باشد.

0

برنامه انارستان با موضوع آرتروز و درد مفاصل و با حضور زهرا آقانوری، پزشک و متخصص طب سنتی روز سه شنبه از شبکه افق پخش شد.

وی گفت: هر درد مفاصل به معنای آرتروز نیست. هر مفصلی را در نظر بگیرید ممکن است درد مربوط به خود مفصل یا اطراف آن مفصل باشد. داخل مفصل، غضروف و غشای مفصل را داریم، در زانو، مینیسک را داریم یا عضلات و تاندون‌ها باعث درد شده باشد.

آقانوری افزود: در ارتروز بیشتر فرد وقتی در حرکت است درد دارد و وقتی استراحت می‌کند یا تحرک ندارد، دردی ندارد برعکس روماتیسم است که فرد در زمان استراحت دچار درد است.

وی خاطر نشان کرد: اولین چیزی که در خصوص ارتروز مهم است که تشخیص اولیه چقدر دقیق باشد و لازم است که هر بیماری در حملات اول درد مراجعه داشته باشد. معمولا بیماری‌های ارتروز و تخریب مفصل با استراحت خوب می‌شود و با حرکت بد می‌شود.

این پزشک متخصص طب سنتی گفت: بیماری آرتروز یک بیماری شایع است که معمولا از سن 40 سالگی آغاز می‌شود و خیلی کمتر اتفاق می‌افتد که از سنین کمتر شروع شود مگر کسانی که بیماری زمینه‌ای داشته باشند.

وی گفت: آرتروز یک بیماری قابل پیشگیری است که معمولا افراد به دلیل غفلت این اتفاق برای افراد می‌افتد. آرتروز یک فرایندی است که از جوانی شروع می‌شوند بنابراین دانستن اینکه چگونه می‌توان از این بیماری جلوگیری کرد، می‌تواند به بهبود سلامتی ما کمک بسیار خوبی کند.

وی افزود: یکی از چیزهایی که می‌توان به شدت به مفاصل و خصوصا مفاصل زانو آسیب بزند، اضافه وزن است و علی رغم اینکه گمان می‌کنیم درمان سختی دارد، سخت نیست و کسانی که بدانند مزاجشان به چه شکل است خوراک خود را بر اساس آن تنظیم کنند تا اضافه وزن پیدا نکنند.

آقانوری گفت: افرادی که مزاج سرد و تر دارند، معمولا دردهای مفاصل پیدا خواهند کرد. همچنین ورزش کردن جزء مقوله‌هایی است که کاملا شخصی است و باید بر اساس متناسب توانایی خود تعریف شود و می‌تواند بر دردهای مفاصل موثر باشد.

وی خاطرنشان کرد: دویدن آرام که شبیه هروله هست می‌تواند در سلامت مفاصل انسان و تاثیر بر سلامت قلب موثر باشد. در حد 20 الی 30 ثانیه به حدی که به زانو و کمر پیدا نشود و یا علامت خاصی پیدا نکند، ورزش کند، کافی است.

این متخصص طب سنتی گفت: بالا و پایین رفتن از پله یکی دیگر عوامل اصلی فشار بر روی زانو است که می‌تواند به شدت آسیب‌زا باشد یا توالت‌های ایرانی نیز به شدت برای دردهای مفصلی زانو مضر باشد.

وی گفت: در طب سنتی برای درمان آرتروز یک پکیج درمانی داریم: غذادرمانی، استفاده از داروهای گیاهی، پاکسازی و حذف خلط‌های زاید، ماساژ و بادکش به صورت حرفه‌ای به شدت در درمان آرتروز موثر است.

آخرین اخبار

موشک‌سازی شهید احمدی روشن با شکر و روغن واقعیت داشت؟ رژیم که قبلا در سه جبهه می‌جنگید و حالا توان نبرد با حماس را هم ندارد رایحه ‌درمانی برای ترک سیگار مقاومت مدیون زن فلسطینی است ماجرای نیمروز، مستندی از زندگی شهید فخری زاده «اِگلانتین» و «اقتدار دریایی» مستندهای ویژه شبکه افق تفاوت مسهل و ملین در طب سنتی آنچه در غزه می‌گذرد فیلم نیست! جریمه سنگین و پرونده قضایی در انتظار واحدهای آلاینده متخلف آیا جنگ غزه بعد از وقفه انسانی از سر گرفته می‌شود؟ قصور دولت‌ها در پیشرفت صنعت گردشگری استان سیستان و بلوچستان این میوه را تازه تازه بو نکنید! ورزشکاران مشهور خارجی که حامی فلسطین‌اند 2 احتمال درباره جنگ غزه؛ اکتفا به تسخیر شمال غزه یا ادامه جنگ آیا اتحادیه‎ها در قبال بیمه کارگردان مسئولیتی دارند؟ یک مولتی ‌ویتامین طبیعی آگاهی شرط لازم داشتن نسل سالم چرا با ورزشکاران رژیم صهیونیستی مسابقه نمی‌دهیم؟ مشکلی که مجلس برای حل آن جامعه کارگری را فدا کرد تنفس مصنوعی برای زنده نگه ‌داشتن رژیم صهیونیستی دانشجویان ستاره‌ دار بی واسطه به افق می‌آیند دوگانه دولت‌ها و ملت‌ها در موضوع غزه! روش‌های ساده برای کاهش درد قاعدگی دادخواهی در دیوان عدالت اداری غیر حضوری است مشکل مسکن جز با تعریف یک نظام حمایتی حل نمی‌شود آیا مشکل پسماند شمال کشور حل می‌شود؟ رژیم صهیونستی فقط با غزه نمی‌جنگد «دربرابر تاریکی» به افق رسید تاثیر سرنوشت فلسطین بر مسائل استراتژیک جهانی پوشش زنده تحولات و تحلیل جنگ غزه در شبکه افق سیاست منطقه‌ای آمریکا با طوفان الاقصی به چالش کشیده شد مستند‌های ستاره دار در افق تهدید جدی سلامت در صورت خوابیدن با استرس چی کار کنیم تو پاییز مریض نشیم؟ جنگ کریدورها و بقای کشورها بنگاه‌داری بانک‌ها و پشت پرده فروشگاه‌های بزرگ لوازم خانگی روایت «غربت فلسطین» در افق جنگ غزه، مقدمه فروپاشی رژیم صهیونیستی است مستندهای آدینه این هفته افق پلتفرم‌های قدیمی خودرو در ایران سود ده هستند! پیشنهاد «ابتکار» برای مقابله جهانی با رژیم صهیونیستی آیا پارکینسون درمان می‌شود؟ کواکبیان: دفاع از فلسطین وظیفه همه کشورهای اسلامی است قانون مالیات بر خانه‌های خالی و آمارهای متناقض بررسی سیاست دوگانه انگلیس در برابر فلسطین آیا ارائه تسهیلات به افراد زیر مجموعه بانک‌ها قانونی است؟ آرتروز و ارتباط آن با اختلال داخلی بدن سقوط صهیونیست‌ها از ابتدای درگیری شروع شد خوراک طیب چه نوع غذایی است؟ جنگ کثیف؛ تنها دستاورد رژیم صهیونسیتی

ارسال دیدگاه


ارسال

جهت مشاهده دیدگاه های کاربران کلیک نمایید

دیدگاه ها