مشاهده خبر

چهار شنبه 1 شهریور 1402

می‌خواهیم میزبانی عراقی‌ها در اربعین حفظ شود

دبیر کمیته مشارکت‌های مردمی اسکان و تغذیه ستاد مرکزی اربعین گفت: یکی از سیاست‌هایی که ما داریم این است که ما می‌خواهیم میزبانی برای عراقی‌ها حفظ شود ما تلاش می‌کنیم که پشتیبان آنان باشیم.

0

برنامه فرامتن با موضوعات فرهنگی و اجتماعی روز سه شنبه از شبکه افق پخش شد.

در بخش خبرهای خوب 24 ساعت گذشته در ایران به خبرهای خوبی از جمله موارد زیر پرداخته شد: کسب مدال طلای المپیاد جهانی شیمی توسط دانش آموز قزوینی، درمان یک بیماری نادر توسط پزشک شیرازی برای اولین بار در جهان، بهره‌برداری از 71 کیلومتر راه روستایی در خراسان شمالی

در بخش میز فرهنگ و هنر این برنامه نیز به موضوع اربعین و با حضور مصطفی عرب پور، معاون آموزرش و پژوهش دبیرخانه مبلغین اربعین  به عنوان مهمان برنامه پرداخته شد.

وی گفت: ما در دبیرخانه ستاد این رویکرد را داریم که مبلغین را آماده کنیم و در سراسر ایام سال اعزام کنیم اما حجم زیادی از این اعزام‌ها در اربعین شکل می‌گیرد. هدف اصلی این کار این است که بتوانیم این حرکت عظیمی که در اربعین شکل می‌گیرد و این زیست حسینی که مردم در این ایام تجربه می‌کنند را بتوانیم تعریف کنیم و آن را وارد کشور کنیم.

در بخش بعدی این برنامه به موضوع خدمات ایران در اربعین و با حضور مجید نامجو، جانشین ستاد توسعه و بازسازی عتبات عالیات و دبیر کمیته مشارکت‌های مردمی اسکان و تغذیه ستاد مرکزی اربعین حسینی به عنوان مهمان برنامه پرداخته شد.

وی گفت: با اوج گرفتن زیارت‌های ایرانیان به اربعین تصمیم گرفته شد که تسهیلاتی خدمت مردم ارائه شود تا یک سفر خوبی را مردم داشته باشند. یکی از خدماتی که زوار نیاز دارند اسکان و تغذیه است و با توجه به خدماتی که سابقا ستاد توسعه و بازسازی عتبات عالیات داشته است این وظیفه به عهده ما قرار داده شده است.

نامجو گفت: یکی از سیاست‌هایی که ما داریم این است که ما می‌خواهیم میزبانی برای عراقی‌ها حفظ شود ما تلاش می‌کنیم که پشتیبان آنان باشیم.

دبیر کمیته مشارکت‌های مردمی اسکان و تغذیه ستاد مرکزی اربعین حسینی افزود: مردم عراق درباره اربعین فرهنگ خاصی دارند و کل موکب‌هایی که ایران ارسال می‌کنند در مقابل آنان حجم کمی است. عراقی‌ها با توجه به فرهنگی که دارند تلاش می‌کنند تا در یک فرصت کمی و در حد یک سلام خدمت آقا بیایند و بروند اما ما زائران ایرانی تلاش می‌کنند تا از این فرصت نهایت استفاده را ببرند و بمانند و خواهشی که داریم این است که ما نیز مطابق با فرهنگ آنان عملی کنیم. طولانی شدن سفر امکانات و رسیدگی‌هایی که لازم انجام شود دشوار است و گاهی دوستان عراقی نیز این توصیه را دارند که ماندن زیاد زوار در خدمت رسانی شهری به آنان خلل ایجاد می‌کند.

وی گفت: با بررسی‌های انجام شده و سابقه‌ای که داریم نشان می‌دهد امکان خدمت رسانی به حدود سه میلیون و نیم زائر را بتوانیم داشته باشیم و زیر ساخت‌های ما هر ساله برای انجام خدمت رسانی افزایش می‌یابد.

آخرین اخبار

پخش دومین قسمت «سرداران روستا» در شبکه افق پشت پرده جنبش‌های دانشجویی چیست؟ پخش اولین قسمت از «سرداران روستا» از شبکه افق ۳۶۰ در‌جه دوباره روی آنتن شبکه افق می‌نشیند سرانجام «جنگ سرنوشت» برای اسرائیل چیست؟ پخش مستندهای جدید و متنوع از افق وقتی «مقاومت» تنها مسیر است وقتی کالای فاخر ایرانی متولی ندارد رابطه یبوست و سردردهای میگرنی نگاه به جنگ و صلح در غزه از منظر سیاسی و دینی نهضت ملی مسکن از وعده تا تحقق پیشگیری از سرطان از نگاه حکما پلن B آمریکا برای بعد از جنگ در غزه موشک‌سازی شهید احمدی روشن با شکر و روغن واقعیت داشت؟ رژیم که قبلا در سه جبهه می‌جنگید و حالا توان نبرد با حماس را هم ندارد رایحه ‌درمانی برای ترک سیگار مقاومت مدیون زن فلسطینی است ماجرای نیمروز، مستندی از زندگی شهید فخری زاده «اِگلانتین» و «اقتدار دریایی» مستندهای ویژه شبکه افق تفاوت مسهل و ملین در طب سنتی آنچه در غزه می‌گذرد فیلم نیست! جریمه سنگین و پرونده قضایی در انتظار واحدهای آلاینده متخلف آیا جنگ غزه بعد از وقفه انسانی از سر گرفته می‌شود؟ قصور دولت‌ها در پیشرفت صنعت گردشگری استان سیستان و بلوچستان این میوه را تازه تازه بو نکنید! ورزشکاران مشهور خارجی که حامی فلسطین‌اند 2 احتمال درباره جنگ غزه؛ اکتفا به تسخیر شمال غزه یا ادامه جنگ آیا اتحادیه‎ها در قبال بیمه کارگردان مسئولیتی دارند؟ یک مولتی ‌ویتامین طبیعی آگاهی شرط لازم داشتن نسل سالم چرا با ورزشکاران رژیم صهیونیستی مسابقه نمی‌دهیم؟ مشکلی که مجلس برای حل آن جامعه کارگری را فدا کرد تنفس مصنوعی برای زنده نگه ‌داشتن رژیم صهیونیستی دانشجویان ستاره‌ دار بی واسطه به افق می‌آیند دوگانه دولت‌ها و ملت‌ها در موضوع غزه! روش‌های ساده برای کاهش درد قاعدگی دادخواهی در دیوان عدالت اداری غیر حضوری است مشکل مسکن جز با تعریف یک نظام حمایتی حل نمی‌شود آیا مشکل پسماند شمال کشور حل می‌شود؟ رژیم صهیونستی فقط با غزه نمی‌جنگد «دربرابر تاریکی» به افق رسید تاثیر سرنوشت فلسطین بر مسائل استراتژیک جهانی پوشش زنده تحولات و تحلیل جنگ غزه در شبکه افق سیاست منطقه‌ای آمریکا با طوفان الاقصی به چالش کشیده شد مستند‌های ستاره دار در افق تهدید جدی سلامت در صورت خوابیدن با استرس چی کار کنیم تو پاییز مریض نشیم؟ جنگ کریدورها و بقای کشورها بنگاه‌داری بانک‌ها و پشت پرده فروشگاه‌های بزرگ لوازم خانگی روایت «غربت فلسطین» در افق

ارسال دیدگاه


ارسال

جهت مشاهده دیدگاه های کاربران کلیک نمایید

دیدگاه ها