مشاهده خبر

چهار شنبه 1 شهریور 1402

می‌خواهیم میزبانی عراقی‌ها در اربعین حفظ شود

دبیر کمیته مشارکت‌های مردمی اسکان و تغذیه ستاد مرکزی اربعین گفت: یکی از سیاست‌هایی که ما داریم این است که ما می‌خواهیم میزبانی برای عراقی‌ها حفظ شود ما تلاش می‌کنیم که پشتیبان آنان باشیم.

0

برنامه فرامتن با موضوعات فرهنگی و اجتماعی روز سه شنبه از شبکه افق پخش شد.

در بخش خبرهای خوب 24 ساعت گذشته در ایران به خبرهای خوبی از جمله موارد زیر پرداخته شد: کسب مدال طلای المپیاد جهانی شیمی توسط دانش آموز قزوینی، درمان یک بیماری نادر توسط پزشک شیرازی برای اولین بار در جهان، بهره‌برداری از 71 کیلومتر راه روستایی در خراسان شمالی

در بخش میز فرهنگ و هنر این برنامه نیز به موضوع اربعین و با حضور مصطفی عرب پور، معاون آموزرش و پژوهش دبیرخانه مبلغین اربعین  به عنوان مهمان برنامه پرداخته شد.

وی گفت: ما در دبیرخانه ستاد این رویکرد را داریم که مبلغین را آماده کنیم و در سراسر ایام سال اعزام کنیم اما حجم زیادی از این اعزام‌ها در اربعین شکل می‌گیرد. هدف اصلی این کار این است که بتوانیم این حرکت عظیمی که در اربعین شکل می‌گیرد و این زیست حسینی که مردم در این ایام تجربه می‌کنند را بتوانیم تعریف کنیم و آن را وارد کشور کنیم.

در بخش بعدی این برنامه به موضوع خدمات ایران در اربعین و با حضور مجید نامجو، جانشین ستاد توسعه و بازسازی عتبات عالیات و دبیر کمیته مشارکت‌های مردمی اسکان و تغذیه ستاد مرکزی اربعین حسینی به عنوان مهمان برنامه پرداخته شد.

وی گفت: با اوج گرفتن زیارت‌های ایرانیان به اربعین تصمیم گرفته شد که تسهیلاتی خدمت مردم ارائه شود تا یک سفر خوبی را مردم داشته باشند. یکی از خدماتی که زوار نیاز دارند اسکان و تغذیه است و با توجه به خدماتی که سابقا ستاد توسعه و بازسازی عتبات عالیات داشته است این وظیفه به عهده ما قرار داده شده است.

نامجو گفت: یکی از سیاست‌هایی که ما داریم این است که ما می‌خواهیم میزبانی برای عراقی‌ها حفظ شود ما تلاش می‌کنیم که پشتیبان آنان باشیم.

دبیر کمیته مشارکت‌های مردمی اسکان و تغذیه ستاد مرکزی اربعین حسینی افزود: مردم عراق درباره اربعین فرهنگ خاصی دارند و کل موکب‌هایی که ایران ارسال می‌کنند در مقابل آنان حجم کمی است. عراقی‌ها با توجه به فرهنگی که دارند تلاش می‌کنند تا در یک فرصت کمی و در حد یک سلام خدمت آقا بیایند و بروند اما ما زائران ایرانی تلاش می‌کنند تا از این فرصت نهایت استفاده را ببرند و بمانند و خواهشی که داریم این است که ما نیز مطابق با فرهنگ آنان عملی کنیم. طولانی شدن سفر امکانات و رسیدگی‌هایی که لازم انجام شود دشوار است و گاهی دوستان عراقی نیز این توصیه را دارند که ماندن زیاد زوار در خدمت رسانی شهری به آنان خلل ایجاد می‌کند.

وی گفت: با بررسی‌های انجام شده و سابقه‌ای که داریم نشان می‌دهد امکان خدمت رسانی به حدود سه میلیون و نیم زائر را بتوانیم داشته باشیم و زیر ساخت‌های ما هر ساله برای انجام خدمت رسانی افزایش می‌یابد.

آخرین اخبار

اسرائیل در هراس از پاسخ سخت حزب الله زمینه‌سازی برای ظهور در برنامه «بزرگراه همت» صله‌رحم و نماز اول وقت مهم‌ترین خصیصه اخلاقی برادرم بود مستند «جنون هسته‌ای» با افشای اسنادی از نتانیاهو به افق رسید پیشرفت خیره‌کننده‌ هسته‌ای ایران تنها در 3 سال چرا آمریکا برای آتش بس در غزه به تکاپو افتاده است؟ فصل پنجم مستند «بزرگراه همت» رونمایی شد تاکتیک‌ها و تکنیک‌های انتخاباتی؛ از غرب تا ایران هزینه و فایده مقاومت بیشتر است یا سازش؟ تحول حوزه سلامت در دوران شهید جمهور شدت گرفتن جنگ در غزه و تهدید پوشالی اسرائیل برای حمله به لبنان مستند «بدون حکم» روی آنتن شبکه افق سیما شورایی که اصولا سفارش قبول نمی‌کند! بررسی عملکرد شورای نگهبان در شبکه افق روایت سفرهای استانی شهید جمهور در مستند «آن سوی سفر» آیا نتانیاهو باز هم اشتباه خواهد کرد؟ روایت سفرهای استانی شهیدجمهور در مستندهای افق «به نام قانون» به میز نقد کافه مستند رسید وقتی استاندارد «استاندارد» ایران بالاتر رفت وقتی مردم پای نظام جمهوری اسلامی هستند دولتی که دو گانه دیپلماسی و میدان را از بین برد ورود دوباره ایران به فضا با روی کار آمدن دولت رئیسی وقتی هیچ کس به آمریکا اعتماد ندارد دنیایی نو به نام «عصر خمینی» حقیقت صهیونیسم از زبان خاخام‌های یهودی آمریکایی مردم زمان شاه هم از اسرائیل نفرت داشتند تلاش افق برای پوشش اخبار شهید جمهور شهید رئیسی مصداق سیاست‌ورزی الهی و مردم‌سالاری دینی بی نظمی جهانی برای حمایت از اسرائیل! نظم نوین جهانی و افول هژمون آمریکا شهید رئیسی؛ الگویی برای همه آنها که قصد خدمت دارند نقش مهم شهید امیرعبداللهیان در تعاملات خارجی ایران روایت «تنهایی» همسران شهدا آداب و رسوم اقوام ایرانی را در مستند «پارسین» تماشا کنید شهید رئیسی از زبان برادر نقشه راهی که دولت سیزدهم نوشته است او که یار رئیس جمهور شهید بود/ ویژگی‌های آیت‌الله رئیسی به روایت مدیرعامل خبرگزاری ایرنا رأی این دادگاه چقدر اعتبار دارد؟ شبکه افق با مستند‌هایی از شهید جمهور رئیسی، استاد برجسته حوزه علمیه و مرد خستگی‌ناپذیر کار جهادی مردان دیپلماسی و میدان انتخاب مردم شخصی مثل رئیسی است او مردم را باور داشت و مردم او را همسویی دیپلماسی و میدان در دولت سیزدهم زندگی شهدا تجلی شهادتشان است نقش گردان شناسایی در آزادسازی خرمشهر با مستند «تنها نترس بدون سلاح» مردم دیگر تفاوت رئیس جمهور مردمی با دیگران را فهمیده‌اند شهید رئیسی و جدیت در خدمت راز شهادت آن مرد که اهل خدمت بود روایتی دیگر از شهادت آیت‌الله رئیسی از زبان فرماندهان سابق نظامی در شبکه افق

ارسال دیدگاه


ارسال

جهت مشاهده دیدگاه های کاربران کلیک نمایید

دیدگاه ها