مشاهده خبر

چهار شنبه 25 مرداد 1402

کار مهمی که قبل از پیاده‌روی اربعین حتما باید انجام دهید

یک پزشک طب سنتی گفت: پیاده‌روی اربعین به دلیل طولانی بودن مسیر نیاز به آمادگی جسمانی کافی دارد و پیشنهاد می‌شود کسانی که عازم این سفر معنوی هستند، حتما از همین امروز پیاده‌روی خود را آغاز کنند تا مقدمه خوبی برای آمادگی پیاده‌روی اربعین باشد.

0

برنامه انارستان با موضوع تقویت‌های عضلانی برای پیاده‌روی اربعین و با حضور دکتر ولی الله گرایلی، پزشک و متخصص طب سنتی روز سه شنبه از شبکه افق پخش شد.

وی گفت: کسی که عازم پیاده‌روی اربعین است باید از نظر سن، جنس، آمادگی جسمی، بیماری همراه خود را چک آپ کند. چقدر توانایی دارد؟ می‌تواند چقدر مسیر را بپیماید. داروهای خود را چک کنند و نکته مهمی که وجود دارد این است که فرد خود را از نظر جسمانی بررسی کنند.

گرایلی افزود: پیاده‌روی اربعین به دلیل طولانی بودن مسیر نیاز به آمادگی جسمانی کافی دارد و پیشنهاد می‌شود کسانی که عازم این سفر معنوی هستند، حتما از همین امروز پیاده‌روی خود را آغاز کنند تا مقدمه خوبی برای آمادگی پیاده‌روی اربعین باشد.

وی گفت: پیشنهاد می‌شود که افرادی که قصد رفتن به پیاده‌روی اربعین دارند، بهتر است به نزدیک‌ترین سلامتکده خود مراجعه کنند و بررسی اسکلتی انجام دهند. بادکش، ماساژ، رگ گیری و سایر تدابیر طب سنتی می‌تواند به این افراد کمک کند تا راحتی بیشتری برای اربعین داشته باشند.

این پزشک طب سنتی گفت: این آمادگی‌ها به شدت می‌تواند برای افراد موثر باشد. گاهی ممکن است کسی از نظر اسکلتی سالم باشد اما به دلایل مشکلات دیگری مانند مشکلات قلبی و ... نتواند یک پیاده‌روی مناسب و درست داشته باشد.  

وی گفت: سفر اربعین، گروهی و همنوردی است فقط باید کسانی که باهم می‌روند باید یک همدلی نسبت به هم داشته باشند. جوان باید بداند که فردی که بیمار یا سن‌دار است، نمی‌تواند مثل او پیاده روی کند. دانستن چنین اموری، می‌تواند سفری خوب و معنوی را به همراه داشته باشد.

گرایلی افزود: قولنج شکستن جزء مواردی است که حتما باید زیر نظر اهل فن انجام شود. چه در حالات عادی و چه در پیاده‌روی اربعین نباید خود را به دست کسانی بسپاریم که اهل فن نیستند زیرا می‌تواند عواقب جدی و جبران ناپذیری به همراه داشته باشد.

وی خاطر نشان کرد: یکی از تدابیری که می‌تواند برای مفاصل استفاده شود، روغن‌مالی است اما این روغن‌مالی بستگی به مزاج فرد و آن عضو دارد. برای مثال روغن‌های گرم علاجی برای مزاج‌های سرد به شمار می‌رود. بابونه، روغن خرزهره، سیاه دانه، شتر مرغ و... می‌تواند برای این مفاصل خوب باشد اما نکته‌ای که وجود دارد این  است که حتما باید این روغن‌ها توسط پزشک طب سنتی تجویز شود.

وی گفت: یکی دیگر از موضوعاتی که اهمیت جدی دارد، باری است که فرد با خود در پیاده‌روی اربعین حمل می‌کنند. این بار باید تا حد امکان سبک و کم وزن باشد. وزن این بارها می‌تواند در دراز مدت بر فرد اثر بگذارد و توان او را بگیرد.

این پزشک طب سنتی گفت: یکی از مواردی که باید به آن توجه داشت این است که معده سرد می‌تواند بر مفاصل اثر بگذارد. پرهیزهای غذایی سرد مانند کاهو، خیار، هندوانه، آب سرد، باد سرد، لبنیات و... می‌تواند معده را گرم و دردهای مفاصلی را برطرف کند.

آخرین اخبار

پخش دومین قسمت «سرداران روستا» در شبکه افق پشت پرده جنبش‌های دانشجویی چیست؟ پخش اولین قسمت از «سرداران روستا» از شبکه افق ۳۶۰ در‌جه دوباره روی آنتن شبکه افق می‌نشیند سرانجام «جنگ سرنوشت» برای اسرائیل چیست؟ پخش مستندهای جدید و متنوع از افق وقتی «مقاومت» تنها مسیر است وقتی کالای فاخر ایرانی متولی ندارد رابطه یبوست و سردردهای میگرنی نگاه به جنگ و صلح در غزه از منظر سیاسی و دینی نهضت ملی مسکن از وعده تا تحقق پیشگیری از سرطان از نگاه حکما پلن B آمریکا برای بعد از جنگ در غزه موشک‌سازی شهید احمدی روشن با شکر و روغن واقعیت داشت؟ رژیم که قبلا در سه جبهه می‌جنگید و حالا توان نبرد با حماس را هم ندارد رایحه ‌درمانی برای ترک سیگار مقاومت مدیون زن فلسطینی است ماجرای نیمروز، مستندی از زندگی شهید فخری زاده «اِگلانتین» و «اقتدار دریایی» مستندهای ویژه شبکه افق تفاوت مسهل و ملین در طب سنتی آنچه در غزه می‌گذرد فیلم نیست! جریمه سنگین و پرونده قضایی در انتظار واحدهای آلاینده متخلف آیا جنگ غزه بعد از وقفه انسانی از سر گرفته می‌شود؟ قصور دولت‌ها در پیشرفت صنعت گردشگری استان سیستان و بلوچستان این میوه را تازه تازه بو نکنید! ورزشکاران مشهور خارجی که حامی فلسطین‌اند 2 احتمال درباره جنگ غزه؛ اکتفا به تسخیر شمال غزه یا ادامه جنگ آیا اتحادیه‎ها در قبال بیمه کارگردان مسئولیتی دارند؟ یک مولتی ‌ویتامین طبیعی آگاهی شرط لازم داشتن نسل سالم چرا با ورزشکاران رژیم صهیونیستی مسابقه نمی‌دهیم؟ مشکلی که مجلس برای حل آن جامعه کارگری را فدا کرد تنفس مصنوعی برای زنده نگه ‌داشتن رژیم صهیونیستی دانشجویان ستاره‌ دار بی واسطه به افق می‌آیند دوگانه دولت‌ها و ملت‌ها در موضوع غزه! روش‌های ساده برای کاهش درد قاعدگی دادخواهی در دیوان عدالت اداری غیر حضوری است مشکل مسکن جز با تعریف یک نظام حمایتی حل نمی‌شود آیا مشکل پسماند شمال کشور حل می‌شود؟ رژیم صهیونستی فقط با غزه نمی‌جنگد «دربرابر تاریکی» به افق رسید تاثیر سرنوشت فلسطین بر مسائل استراتژیک جهانی پوشش زنده تحولات و تحلیل جنگ غزه در شبکه افق سیاست منطقه‌ای آمریکا با طوفان الاقصی به چالش کشیده شد مستند‌های ستاره دار در افق تهدید جدی سلامت در صورت خوابیدن با استرس چی کار کنیم تو پاییز مریض نشیم؟ جنگ کریدورها و بقای کشورها بنگاه‌داری بانک‌ها و پشت پرده فروشگاه‌های بزرگ لوازم خانگی روایت «غربت فلسطین» در افق

ارسال دیدگاه


ارسال

جهت مشاهده دیدگاه های کاربران کلیک نمایید

دیدگاه ها