مشاهده خبر

چهار شنبه 25 مرداد 1402

بدون اصلاح سبک زندگی، هر درمانی بی فایده است!

یک پزشک طب سنتی گفت: کسانی که مشکل گوارشی دارند، اگر پرهیز غذایی نکنند یا سبک زندگی خود را تغییر ندهند، به هیچ وجه نباید انتظار داشته باشند که با مصرف دارو، مشکلات گوارشی آن‌ها برطرف خواهد شد. اگر دستورات اصول سبک زندگی چه از طریق طب مدرن یا طب سنتی اگر رعایت نشود، فرد نتیجه لازم را نخواهد دید.

0

برنامه انارستان با موضوع پاسخ‌گویی به سوالات پزشکی مردمی و با حضور دکتر مژگان تن‌ساز، پزشک و متخصص طب سنتی روز دوشنبه از شبکه افق پخش شد.

وی گفت: بسیاری از مواقع بیماری‌هایی مانند هاشیموتو که ذیل بیماری‌های التهابی طبقه‌بندی می‌شود تا سبک زندگی تغییر نکند، بیماری درمان نمی‌شود بلکه فقط روند آن کنترل می‌شود و باید از موادی که قند و شکر دارند، دوری شود. مواد غذایی فریز شده طولانی مدت به شدت فرایند التهاب را افزایش می‌دهد.

این پزشک طب سنتی افزود: کسانی که مشکل گوارشی دارند، اگر پرهیز غذایی نکنند یا سبک زندگی خود را تغییر ندهند، به هیچ وجه نباید انتظار داشته باشند که با مصرف دارو، مشکلات گوارشی آن‌ها برطرف خواهد شد. اگر دستورات اصول سبک زندگی چه از طریق طب مدرن یا طب سنتی اگر رعایت نشود، فرد نتیجه لازم را نخواهد دید. برای برطرف شدن مشکلات گوارشی حداقل باید شش ماه تا یک سال پرهیز غذایی کامل داشت. نمی‌شود کسی دارو مصرف کند اما همه نوع خوراکی بدون پرهیز استفاده کرد.

وی گفت: در دیسک‌های مختلف خصوصا وقتی که علامت‌دار می‌شوند، باید هرچه سریع‌تر به آن رسیدگی شود و ممکن جراحی برای آن ضروری باشد و اگر رسیدگی نشود عضلات یا حرکات یک بخش از بدن از دست می‌رود. لازم به ذکر است که صرف ماساژ، مشکلات دیسکی را برطرف نمی‌کند بلکه باید یک سری ورزش‌ها را برای تقویت آن بخش انجام داد.

تن‌ساز افرود: بیماری هپاتیت بی یکی از بیماری‌های کاملا مسری است. هم از طریق رابطه جنسی و هم از طریق ترشح‌های مخاطی و خون سرایت می‌کند. بنابراین اگر در یک خانواده هپاتیت وجود داشته باشد، باید بررسی این بیماری برای همه اعضای خانواده انجام شود.

وی گفت: در بیماری‌های التهابی و کولیت باید رژیم غذایی به شدت رعایت شود. اگر رعایت شود، التهاب کم کم کاهش پیدا می‌کند و از طریق داروهایی که برای کاهش التهاب مصرف می‌شود را می‌توان کم یا حذف کرد. همچنین در رماتیسم نیز که جزء بیماری‌های التهابی به شمار می‌رود نیز باید همین روند را پیمود.

وی خاطر نشان کرد: کسانی که دیابت دارند و کنترل نمی‌شود، به شدت می‌تواند این قند بر روی سلامت آنان و سلامت اسپرم و فرزندآوری اثر منفی بگذارد و فرقی بین مرد و زن نیست. اگر اضافه وزن نیز وجود داشته باشد، باعث می‌شود که اسپرم به شدت ضعیف شود.

آخرین اخبار

موشک‌سازی شهید احمدی روشن با شکر و روغن واقعیت داشت؟ رژیم که قبلا در سه جبهه می‌جنگید و حالا توان نبرد با حماس را هم ندارد رایحه ‌درمانی برای ترک سیگار مقاومت مدیون زن فلسطینی است ماجرای نیمروز، مستندی از زندگی شهید فخری زاده «اِگلانتین» و «اقتدار دریایی» مستندهای ویژه شبکه افق تفاوت مسهل و ملین در طب سنتی آنچه در غزه می‌گذرد فیلم نیست! جریمه سنگین و پرونده قضایی در انتظار واحدهای آلاینده متخلف آیا جنگ غزه بعد از وقفه انسانی از سر گرفته می‌شود؟ قصور دولت‌ها در پیشرفت صنعت گردشگری استان سیستان و بلوچستان این میوه را تازه تازه بو نکنید! ورزشکاران مشهور خارجی که حامی فلسطین‌اند 2 احتمال درباره جنگ غزه؛ اکتفا به تسخیر شمال غزه یا ادامه جنگ آیا اتحادیه‎ها در قبال بیمه کارگردان مسئولیتی دارند؟ یک مولتی ‌ویتامین طبیعی آگاهی شرط لازم داشتن نسل سالم چرا با ورزشکاران رژیم صهیونیستی مسابقه نمی‌دهیم؟ مشکلی که مجلس برای حل آن جامعه کارگری را فدا کرد تنفس مصنوعی برای زنده نگه ‌داشتن رژیم صهیونیستی دانشجویان ستاره‌ دار بی واسطه به افق می‌آیند دوگانه دولت‌ها و ملت‌ها در موضوع غزه! روش‌های ساده برای کاهش درد قاعدگی دادخواهی در دیوان عدالت اداری غیر حضوری است مشکل مسکن جز با تعریف یک نظام حمایتی حل نمی‌شود آیا مشکل پسماند شمال کشور حل می‌شود؟ رژیم صهیونستی فقط با غزه نمی‌جنگد «دربرابر تاریکی» به افق رسید تاثیر سرنوشت فلسطین بر مسائل استراتژیک جهانی پوشش زنده تحولات و تحلیل جنگ غزه در شبکه افق سیاست منطقه‌ای آمریکا با طوفان الاقصی به چالش کشیده شد مستند‌های ستاره دار در افق تهدید جدی سلامت در صورت خوابیدن با استرس چی کار کنیم تو پاییز مریض نشیم؟ جنگ کریدورها و بقای کشورها بنگاه‌داری بانک‌ها و پشت پرده فروشگاه‌های بزرگ لوازم خانگی روایت «غربت فلسطین» در افق جنگ غزه، مقدمه فروپاشی رژیم صهیونیستی است مستندهای آدینه این هفته افق پلتفرم‌های قدیمی خودرو در ایران سود ده هستند! پیشنهاد «ابتکار» برای مقابله جهانی با رژیم صهیونیستی آیا پارکینسون درمان می‌شود؟ کواکبیان: دفاع از فلسطین وظیفه همه کشورهای اسلامی است قانون مالیات بر خانه‌های خالی و آمارهای متناقض بررسی سیاست دوگانه انگلیس در برابر فلسطین آیا ارائه تسهیلات به افراد زیر مجموعه بانک‌ها قانونی است؟ آرتروز و ارتباط آن با اختلال داخلی بدن سقوط صهیونیست‌ها از ابتدای درگیری شروع شد خوراک طیب چه نوع غذایی است؟ جنگ کثیف؛ تنها دستاورد رژیم صهیونسیتی

ارسال دیدگاه


ارسال

جهت مشاهده دیدگاه های کاربران کلیک نمایید

دیدگاه ها