مشاهده خبر

سه شنبه 24 مرداد 1402

قانونی که 16 سال معطل مانده است!

یک استاد دانشگاه گفت: بر اینکه باید کشف حجاب و بد حجابی جرم انگاری شود شکی وجود ندارد اما این نکته را باید گفت که اکتفا به این موضوع بدون بررسی ریشه‌ها و عوامل و پرداختن به آن‌ها یک کار ناقص است.

0

برنامه فرامتن با موضوعات فرهنگی و اجتماعی روز دوشنبه از شبکه افق پخش شد.

در بخش میز فرهنگ و هنر این برنامه به موضوع پیاده‌روی اربعین و با حضور محمد مهدی فاطمی‌صدر، مدیر مدرسه مطالعات نظری وتر به عنوان مهمان برنامه پرداخته شد.

وی گفت: روایت‌های موجود، زیارت اربعین را از منزل می‌دانند اما نظرات متفاوتی در این حوزه وجود دارد اما آنچه که رایج است از 28 محرم شروع می‌شود. در صد سال گذشته مردم از ایران پیاده‌روی اربعین را داشته‌اند و امروزه کاروان‌هایی را داریم که از مشهد حرکت می‌کنند و به اربعین می‌روند و حتی از کشورهای دیگر نیز این اتفاق شروع شده است.

بخش بعدی این برنامه به خبرهای خوب 24 ساعت گذشته ایران پرداخته شد که از جمله این خبرها می‌توان به این موارد اشاره کرد: افزایش 40 درصدی خرید تضمینی گندم نسبت به سال گذشته، رشد اقتصادی 5 درصدی مازندران بعد از 10 سال رکود، رشد 80 درصدی ترانزیت در بنادر استان بوشهر، تحول در بخش ارتباطات خراسان شمالی با اتصال 115 روستا به اینترنت

بخش بعدی این برنامه به لایحه عفاف و حجاب و پوشش بانوان اختصاص داشت و مهمان این بخش از برنامه سعید محجوب، استاد دانشگاه بود که توضیحاتی را در این خصوص ارائه کرد.

وی گفت: ما و کسانی که دغدغه حجاب دارند معتقدند که کشف حجاب یک حرام شرعی و سیاسی است و در این موضوع هیچ شک و تردیدی وجود ندارد اما آنچه که وجود دارد اختلاف بر روش‌ها و فرایند‌هایی است که برای ناهنجاری‌ها و بی‌بند و باری‌ها مدنظر قرار بگیرد.

وی افزود: لایحه با تغییری که صورت گرفت و به هفتاد ماده رسیده است، بسیار خوب است به دلیل اینکه تکالیف دستگاه‌ها را مشخص کرده‌ است و صرفا به حبس، کیفر و مجازات بسنده نکرده است.

این استاد دانشگاه گفت: کسی بر اینکه باید کشف حجاب و بد حجابی جرم انگاری شود شکی وجود ندارد اما این نکته را باید گفت که اکتفا به این موضوع بدون بررسی ریشه‌ها و عوامل و پرداختن به آن‌ها یک کار ناقصی است. لایحه جدید عفاف و حجاب در تغییر جدید خود تلاش کرده است تا ضمانت اجرای خود را بیان کند و ریشه‌های اساسی بی حجابی و بد حجابی را کشف کند.

وی گفت: سابقه بحث پوشاک لباس به قانون ساماندهی مد و لباس در سال 1385 اما این قانون به معنای واقعی ساماندهی را مدنظر نداشته است و تا الان کار خاصی صورت نگرفته است الا طراحی یک سامانه‌ای در سال 1401 با نام شیما طراحی کرده است. تمام کالاهایی که وارد این سامانه می‌شود باید نام کالای ایرانی ثبت شود، براساس سازوکاری این پوشاک تولید و توزیع شود.

آخرین اخبار

او مردم را باور داشت و مردم هم او را همسویی دیپلماسی و میدان در دولت سیزدهم زندگی شهدا تجلی شهادتشان است نقش گردان شناسایی در آزادسازی خرمشهر با مستند «تنها نترس بدون سلاح» مردم دیگر تفاوت رئیس جمهور مردمی با دیگران را فهمیده‌اند شهید رئیسی و جدیت در خدمت راز شهادت آن مرد که اهل خدمت بود روایتی دیگر از شهادت آیت‌الله رئیسی از زبان فرماندهان سابق نظامی در شبکه افق کادر پروازی شهادت را بیشتر بشناسید «میدان دیپلماسی» روایتی از حضور شهید رئیسی در سفر به نیویورک ویژه برنامه شهید جمهور از شبکه افق سیما او که شهید خدمت بود و خادم جمهور او به تک تک ایرانیان توجه دارد «میدون خراسون» برنامه‌ای با حضور ستارگان موسیقی در مدح امام رضا (ع) سرمایه اجتماعی در ایران و میزان مشارکت در انتخابات مجلس خبرنگار انگلیسی: آسانژ 23 ساعت در روز شکنجه می‌شد کشورهای حوزه بالکان و جنگ غزه هفته جمعیت همراه با مستندهای شبکه افق مستند «رویای بزرگ» از قاب شبکه افق تولید کوچک مقیاس؛ پیشنهادی برای مردمی‌سازی اقتصاد در افق تمدن اسلامی نگاهی نو به اعتراضات دانشجویی در آمریکا کتابی درباره تنها شهید اروپایی دفاع مقدس مقاومت نبرد رسانه‌ای را هم بُرده است از نمایشگاه کتاب تا نظارت بر فیلم‌های سینمایی در گفت‌وگو با وزیر ارشاد حضور یمنی‌ها با دست پُر در نمایشگاه کتاب تهران مستند «سلام به آینده» روایتی از سبک تربیتی مهارت‌ محور رازهای زندگی مرد موشکی ایران نگاهی به مستند «غیر رسمی ۶» / همراه با رهبری در راهروهای کتاب «میدون خراسون» برنامه‌ای با حضور ستارگان موسیقی سریالی از کره جنوبی به افق رسید! پخش مستندهایی با محوریت جمعیت در شبکه افق ساترا نگهبان پناهگاه‌های فرهنگی بازدارندگی؛ ویژگی اصلی قانون عفاف و حجاب گفت‌وگوی به افق فلسطین با خانواده‌ای که از غزه آمده‌اند «شب بخیر آمریکا» روایتی از اعتراضات دانشجویی در غرب گرامی‌داشت روز هلال احمر با «نشان امید» آنهایی که باید از مالیات بر عایدی سرمایه بترسند! سرانجام اعتراضات دانشجویی در آمریکا چه خواهد شد؟ نقش انسان – رسانه‌ها در پوشش واقعیت‌ها هفته‌ای پر از مستندهای جذاب در شبکه افق امر به معروف و نهی از منکر؛ فریضه‌ای دو سویه در جامعه اسلامی چرا اعتراضات دانشجویی آمریکا به خشونت کشیده شد؟ از احیای معاونت پرورشی تا راهکار دولت برای جبران کمبود 203 هزار معلم پیش‌بینی فیلسوف مشهور روس از آینده جنگ غزه «جعبه سیاه» آدم‌ها رو می‌شود/ چالش‌هایی که گاهی از دست مهمان برنامه در می‌رود بایدن چه خواهد کرد؟ همه چیز درباره آقای نادر حزب دموکرات و مصادره به مطلوب اعتراضات دانشجویی در آمریکا میراث حاج نادر و افق‌های نو در آمریکا پخش «در مرز غبار آلود» از افق / روایتی متفاوت از نادر طالب‌زاده

ارسال دیدگاه


ارسال

جهت مشاهده دیدگاه های کاربران کلیک نمایید

دیدگاه ها