مشاهده خبر

سه شنبه 24 مرداد 1402
انارستان

راه‌کارهای طب سنتی برای سلامت گوش، حلق و بینی

یک متخصص طب سنتی گفت: وقتی پاک سازی بدن صورت می‌گیرد بر خیلی از قسمت‌های بدن اثر می‌گذارد از جمله مغز، روده، گوش و حلق و بینی و...

0

برنامه انارستان با موضوع بهداشت گوش،حلق و بینی و با حضور غلامرضا کردافشاری، پزشک و متخصص طب سنتی به عنوان مهمان برنامه روز یکشنبه از شبکه افق پخش شد.

وی گفت: وقتی نزله ایجاد می‌شود، به دلیل هضم بد مواد زائدی و بخاراتی که به سمت سر می رود مغز نمی‌تواند آن‌ها را هضم کند، و می‌خواهد دفع کند و نزدیک‌ترین راه دفع از طریق بینی انجام می‌شود که به آن زکام گفته می‌شود اگر به سمت حلق برود می‌شود نزله، اگر به سمت چشم برود به شکل خارش و آبریزش در می‌آید و این اتفاقات رقم می‌خورد و گفتنی است که از نزله 36 بیماری ایجاد می‌شود. همین نیامدن آب از بینی خود یک نوع بیماری است زیرا نزله در جای دیگری استقرار پیدا کرده است.

وی افزود: حکما معتدند که این اتفاق باید اصلاح شود چه از طریق تغذیه و چه از طریق اصلاح بدن. در بیماری‌های سر مشاهده می‌کنیم در گوش، چشم یا حلق، اشتباه‌ترین کار این است که قطره به آن ریخته شود. بوعلی می‌گوید برای درمان این دردها نباید مستقیما و بدون اصلاح بدن وارد عمل شد.

کردافشاری افزود: بهترین کار برای اصلاح و پاک سازی بدن استفاده از مسهل‌هایی است که ساده‌ترین مسهل این است که سنا و گل سرخ و روغن بادام شیرین مصرف شود و این نکته ضرورت دارد که استفاده مرتب از مسهل اصلا خوب نیست و حداقل باید بین استفاده از مسهل سه روز فاصله باشد. مسهل چیزی است که از عضو مورد نظر مواد زاید را به سمت روده‌ها می‌کشد و دفع می‌کند.

این پزشک طب سنتی گفت: وقتی پاک سازی بدن صورت می‌گیرد بر خیلی از قسمت‌های بدن اثر می‌گذارد از جمله مغز، روده، گوش و حلق و بینی و...

وی افزود: مواد زاید اگر به سمت گوش برود، بیماری گوش ایجاد می‌کند. اگر به سمت چشم و حلق برود بیماری‌های مرتبط با آن ایجاد می‌کند بنابراین سالم نگه داشتن عضو خیلی اهمیت دارد. دست کاری‌های بیجا در این اعضا نباید انجام شود. آنچه که خداوند بر اساس سلامت جسم به ما اعطا کرده است حکمتی داشته و بر اساس سلامت قلب و سایر اعضا انجام داده است و نباید در آن اختلال ایجاد کرد.

وی گفت: یکی از کارهایی که برای سلامت جسم اهمیت دارد، تقویت بخشی از اعضای بدن مانند مغز است. برای تقویت مغز باید از شیر بادام استفاده کرد. مصرف بادام درختی یا شیر بادام باعث می‌شود تا بدن انسان و بخصوص مغز تقویت شود و بیماری‌های گوش و حلق و بینی عارض نگردد. همچنین دمنوش نعناع، پونه و بابونه و تخم گشنیز مصرف شود باعث می‌شود عفونت‌های گوش و حلق و بینی را از بین ببرد. همچنین روغن مالی های زیتون و کنجد در اطراف گوش و روی گوش و سینوس‌های بالایی و پایینی بسیار باعث می‌شود تا مشکلات گوش و حلق و بینی را برطرف کنند.

وی در خصوص چیزی که به عنوان لوزه بیان می‌شود، گفت: عمده مشکلات لوزه در کودکی ایجاد و خود به خود برطرف می‌شود مگر عوارضی داشته باشد که مجبور به جراحی شود. چیزهایی که برای لوزه ضرر دارد آب یخ، غذاهای غلیظ و چرب و... برای لوزه به شدت ضرر دارد. همچنین خوردن حریره بادام، نبات و تمر هندی، قرقره کردن، خاک شیر و بارهنگ می‌تواند به کاهش التهاب لوزه کمک بسیار کند.

آخرین اخبار

موشک‌سازی شهید احمدی روشن با شکر و روغن واقعیت داشت؟ رژیم که قبلا در سه جبهه می‌جنگید و حالا توان نبرد با حماس را هم ندارد رایحه ‌درمانی برای ترک سیگار مقاومت مدیون زن فلسطینی است ماجرای نیمروز، مستندی از زندگی شهید فخری زاده «اِگلانتین» و «اقتدار دریایی» مستندهای ویژه شبکه افق تفاوت مسهل و ملین در طب سنتی آنچه در غزه می‌گذرد فیلم نیست! جریمه سنگین و پرونده قضایی در انتظار واحدهای آلاینده متخلف آیا جنگ غزه بعد از وقفه انسانی از سر گرفته می‌شود؟ قصور دولت‌ها در پیشرفت صنعت گردشگری استان سیستان و بلوچستان این میوه را تازه تازه بو نکنید! ورزشکاران مشهور خارجی که حامی فلسطین‌اند 2 احتمال درباره جنگ غزه؛ اکتفا به تسخیر شمال غزه یا ادامه جنگ آیا اتحادیه‎ها در قبال بیمه کارگردان مسئولیتی دارند؟ یک مولتی ‌ویتامین طبیعی آگاهی شرط لازم داشتن نسل سالم چرا با ورزشکاران رژیم صهیونیستی مسابقه نمی‌دهیم؟ مشکلی که مجلس برای حل آن جامعه کارگری را فدا کرد تنفس مصنوعی برای زنده نگه ‌داشتن رژیم صهیونیستی دانشجویان ستاره‌ دار بی واسطه به افق می‌آیند دوگانه دولت‌ها و ملت‌ها در موضوع غزه! روش‌های ساده برای کاهش درد قاعدگی دادخواهی در دیوان عدالت اداری غیر حضوری است مشکل مسکن جز با تعریف یک نظام حمایتی حل نمی‌شود آیا مشکل پسماند شمال کشور حل می‌شود؟ رژیم صهیونستی فقط با غزه نمی‌جنگد «دربرابر تاریکی» به افق رسید تاثیر سرنوشت فلسطین بر مسائل استراتژیک جهانی پوشش زنده تحولات و تحلیل جنگ غزه در شبکه افق سیاست منطقه‌ای آمریکا با طوفان الاقصی به چالش کشیده شد مستند‌های ستاره دار در افق تهدید جدی سلامت در صورت خوابیدن با استرس چی کار کنیم تو پاییز مریض نشیم؟ جنگ کریدورها و بقای کشورها بنگاه‌داری بانک‌ها و پشت پرده فروشگاه‌های بزرگ لوازم خانگی روایت «غربت فلسطین» در افق جنگ غزه، مقدمه فروپاشی رژیم صهیونیستی است مستندهای آدینه این هفته افق پلتفرم‌های قدیمی خودرو در ایران سود ده هستند! پیشنهاد «ابتکار» برای مقابله جهانی با رژیم صهیونیستی آیا پارکینسون درمان می‌شود؟ کواکبیان: دفاع از فلسطین وظیفه همه کشورهای اسلامی است قانون مالیات بر خانه‌های خالی و آمارهای متناقض بررسی سیاست دوگانه انگلیس در برابر فلسطین آیا ارائه تسهیلات به افراد زیر مجموعه بانک‌ها قانونی است؟ آرتروز و ارتباط آن با اختلال داخلی بدن سقوط صهیونیست‌ها از ابتدای درگیری شروع شد خوراک طیب چه نوع غذایی است؟ جنگ کثیف؛ تنها دستاورد رژیم صهیونسیتی

ارسال دیدگاه


ارسال

جهت مشاهده دیدگاه های کاربران کلیک نمایید

دیدگاه ها