مشاهده خبر

جمعه 20 مرداد 1402

اگر به دنبال بارداری آسان هستید این مطلب را بخوانید

یک پزشک طب سنتی گفت: اگر اعتدال در زوجین و بارداری اتفاق بیفتد، نتیجه آن یک بارداری بسیار خوبی است و خانم در ایام بارداری دارای مشکلات فراوانی نخواهد بود و نتیجه آن فرزندی خوب با طبیعت متعادل و اگر اعتدال در بارداری دهد، نتیجه آن بسیار خوب است.

0

برنامه انارستان با موضوع اصلاح مزاج در زوجین پیش از بارداری و با حضور معصومه صرافان، پزشک و متخصص طب سنتی به عنوان مهمان برنامه روز چهارشنبه از شبکه افق پخش شد.

وی گفت: برای بارداری، اولین کاری که باید انجام شود، چکاب‌های نرمال زوجین انجام شود. مانند کم خونی، تیروئید، قند، وزن و فاکتورهایی مانند فشار خون باید به دقت بررسی شود و اقدام بارداری می‌کنند. یکی از مشکلاتی که ما در طب ایرانی می‌بینیم که فرد همه آزمایشات را به دقت انجام داده است و هیچ موضوع پاتولوژی وجود ندارد اما بارداری اتفاق نمی‌افتد. معمولا یک سال به زوجین فاصله داده می‌شود که اقدام به بارداری کنند اما بعد از مدتی به روش‌های مختلف جدید بارداری اقدام می‌کنند.

صرافان افزود: امروزه برخی از متخصصان زنان و زایمان افرادی که دارای چنین مشکلاتی هستند را به طب سنتی ارجاع می‌دهند و با مزاج شناسی دقیق بدن و بخش‌های مختلف آن و به تعادل رساندن یا اصلاح مزاج سردی که وجود دارد، بارداری اتفاق می‌افتد.

این پزشک طب سنتی گفت: اگر اعتدال در زوجین و بارداری اتفاق بیفتد، نتیجه آن یک بارداری بسیار خوبی است و خانم در ایام بارداری دارای مشکلات فراوانی نخواهد بود و نتیجه آن فرزندی خوب با طبیعت متعادل و اگر اعتدال در بارداری دهد، نتیجه آن بسیار خوب است.

وی افزود خاطر نشان کرد: معمولا افرادی که مراجعه می‌کنند، در معاینه نبضی که انجام می‌شود و سوء مزاج دیده شود، درمان انجام خواهد شد اما اگر مزاج معتدلی وجود داشته باشد، علائمی ندارند و به عنوان چک آپ انجام می‌شود اما برای آنانی که دارای مزاج غیر متعادل نباشد، مثلا اگر مزاج گرم غلبه داشته باشد که به صورت یک ماهه و توصیه‌هایی برطرف می‌شود اما اگر دارای مزاج سرد باشد (شایع ترین مشکلات ناباروی است) باید بین 40 روز تا 6 ماه درمان او ممکن است به طول بینجامد.

وی افزود: ما در طب ایرانی نطفه‌ای را نطفه خوب به شمار می‌آوریم که از اعتدال برخوردار باشد و پدر و مادر نیز دارای اعتدال در مزاج بوده باشند و این اعتدال در کل بدن اتفاق رسیده باشد. قلب، مغز و کبد باید حتما در اعتدال باشند تا بتواند نطفه معتدلی را تشکیل دهند.

صرافان گفت: موضوع اعتدال در مزاج منحصرا به خوردن غذاها مرتبط نمی‌شود. به جرات می‌توان گفت اگر شما بهترین و بهشتی‌ترین غذا را به یک فرد بدهید اما وی دارای اعراض نفسانی باشد و دارای غم و اندوه باشد، از مزاج معتدل برخودار نخواهد بود. بنابراین توصیه‌ای که ما به افراد می‌کنیم این است که در کنار تعادل در تغذیه حتما باید مدیریتی بر روی اعراض نفسانی داشته باشند تا دچار سوء مزاج نشوند.

وی افزود: یکی از چیزهایی که معمولا در دوران بارداری و داشتن ویار به خانم‌ها توصیه می‌شود، ترکیبی از انار و نعناع یا رب انار و رب سیب است که به صورت مز مزه استفاده شود.

 این پزشک طب سنتی گفت: بسیاری از افراد با مراجعه به ما اعلام می‌کنند که ما از چنین روندی اصلا اطلاع نداشتیم و بدون اصلاح و اعتدال مزاجی اقدام به بارداری کرده‌اند و نتایج خوبی را ندیده‌اند بنابراین ضروری است حتما زوجین پیش از بارداری اصلاح و اعتدال مزاجی را در پیش بگیرند تا یک عمر بتوانند راحت باشند.

آخرین اخبار

نظرسنجی برنامه «به افق فلسطین» طنین دعای پرفیض عرفه در کربلا از شبکه افق دولت رئیسی، الگویی برای منتخبان جمهور دیدگاه‌های مسعود پزشکیان در مورد فلسطین فصل پنجم «بزرگراه همت» به آنتن افق رسید پخش «بزرگ راه همت» و «برسد به دست رئیس جمهور» این هفته از شبکه افق دولتی که در فسادستیزی متفاوت بود بررسی دغدغه ذهنی پسرها در مستند «صفر یک» «دومینو» با موضوع همزیستی انسان و سگ روی آنتن می‌رود نقشه‌هایی که غرب برای غرب آسیا داشت اسرائیل در هراس از پاسخ سخت حزب الله زمینه‌سازی برای ظهور در برنامه «بزرگراه همت» صله‌رحم و نماز اول وقت مهم‌ترین خصیصه اخلاقی برادرم بود مستند «جنون هسته‌ای» با افشای اسنادی از نتانیاهو به افق رسید پیشرفت خیره‌کننده‌ هسته‌ای ایران تنها در 3 سال چرا آمریکا برای آتش بس در غزه به تکاپو افتاده است؟ فصل پنجم مستند «بزرگراه همت» رونمایی شد تاکتیک‌ها و تکنیک‌های انتخاباتی؛ از غرب تا ایران هزینه و فایده مقاومت بیشتر است یا سازش؟ تحول حوزه سلامت در دوران شهید جمهور شدت گرفتن جنگ در غزه و تهدید پوشالی اسرائیل برای حمله به لبنان مستند «بدون حکم» روی آنتن شبکه افق سیما شورایی که اصولا سفارش قبول نمی‌کند! بررسی عملکرد شورای نگهبان در شبکه افق روایت سفرهای استانی شهید جمهور در مستند «آن سوی سفر» آیا نتانیاهو باز هم اشتباه خواهد کرد؟ روایت سفرهای استانی شهیدجمهور در مستندهای افق «به نام قانون» به میز نقد کافه مستند رسید وقتی استاندارد «استاندارد» ایران بالاتر رفت وقتی مردم پای نظام جمهوری اسلامی هستند دولتی که دو گانه دیپلماسی و میدان را از بین برد ورود دوباره ایران به فضا با روی کار آمدن دولت رئیسی وقتی هیچ کس به آمریکا اعتماد ندارد دنیایی نو به نام «عصر خمینی» حقیقت صهیونیسم از زبان خاخام‌های یهودی آمریکایی مردم زمان شاه هم از اسرائیل نفرت داشتند تلاش افق برای پوشش اخبار شهید جمهور شهید رئیسی مصداق سیاست‌ورزی الهی و مردم‌سالاری دینی بی نظمی جهانی برای حمایت از اسرائیل! نظم نوین جهانی و افول هژمون آمریکا شهید رئیسی؛ الگویی برای همه آنها که قصد خدمت دارند نقش مهم شهید امیرعبداللهیان در تعاملات خارجی ایران روایت «تنهایی» همسران شهدا آداب و رسوم اقوام ایرانی را در مستند «پارسین» تماشا کنید شهید رئیسی از زبان برادر نقشه راهی که دولت سیزدهم نوشته است او که یار رئیس جمهور شهید بود/ ویژگی‌های آیت‌الله رئیسی به روایت مدیرعامل خبرگزاری ایرنا رأی این دادگاه چقدر اعتبار دارد؟ شبکه افق با مستند‌هایی از شهید جمهور رئیسی، استاد برجسته حوزه علمیه و مرد خستگی‌ناپذیر کار جهادی

ارسال دیدگاه


ارسال

جهت مشاهده دیدگاه های کاربران کلیک نمایید

دیدگاه ها