مشاهده خبر

جمعه 20 مرداد 1402

اگر به دنبال بارداری آسان هستید این مطلب را بخوانید

یک پزشک طب سنتی گفت: اگر اعتدال در زوجین و بارداری اتفاق بیفتد، نتیجه آن یک بارداری بسیار خوبی است و خانم در ایام بارداری دارای مشکلات فراوانی نخواهد بود و نتیجه آن فرزندی خوب با طبیعت متعادل و اگر اعتدال در بارداری دهد، نتیجه آن بسیار خوب است.

0

برنامه انارستان با موضوع اصلاح مزاج در زوجین پیش از بارداری و با حضور معصومه صرافان، پزشک و متخصص طب سنتی به عنوان مهمان برنامه روز چهارشنبه از شبکه افق پخش شد.

وی گفت: برای بارداری، اولین کاری که باید انجام شود، چکاب‌های نرمال زوجین انجام شود. مانند کم خونی، تیروئید، قند، وزن و فاکتورهایی مانند فشار خون باید به دقت بررسی شود و اقدام بارداری می‌کنند. یکی از مشکلاتی که ما در طب ایرانی می‌بینیم که فرد همه آزمایشات را به دقت انجام داده است و هیچ موضوع پاتولوژی وجود ندارد اما بارداری اتفاق نمی‌افتد. معمولا یک سال به زوجین فاصله داده می‌شود که اقدام به بارداری کنند اما بعد از مدتی به روش‌های مختلف جدید بارداری اقدام می‌کنند.

صرافان افزود: امروزه برخی از متخصصان زنان و زایمان افرادی که دارای چنین مشکلاتی هستند را به طب سنتی ارجاع می‌دهند و با مزاج شناسی دقیق بدن و بخش‌های مختلف آن و به تعادل رساندن یا اصلاح مزاج سردی که وجود دارد، بارداری اتفاق می‌افتد.

این پزشک طب سنتی گفت: اگر اعتدال در زوجین و بارداری اتفاق بیفتد، نتیجه آن یک بارداری بسیار خوبی است و خانم در ایام بارداری دارای مشکلات فراوانی نخواهد بود و نتیجه آن فرزندی خوب با طبیعت متعادل و اگر اعتدال در بارداری دهد، نتیجه آن بسیار خوب است.

وی افزود خاطر نشان کرد: معمولا افرادی که مراجعه می‌کنند، در معاینه نبضی که انجام می‌شود و سوء مزاج دیده شود، درمان انجام خواهد شد اما اگر مزاج معتدلی وجود داشته باشد، علائمی ندارند و به عنوان چک آپ انجام می‌شود اما برای آنانی که دارای مزاج غیر متعادل نباشد، مثلا اگر مزاج گرم غلبه داشته باشد که به صورت یک ماهه و توصیه‌هایی برطرف می‌شود اما اگر دارای مزاج سرد باشد (شایع ترین مشکلات ناباروی است) باید بین 40 روز تا 6 ماه درمان او ممکن است به طول بینجامد.

وی افزود: ما در طب ایرانی نطفه‌ای را نطفه خوب به شمار می‌آوریم که از اعتدال برخوردار باشد و پدر و مادر نیز دارای اعتدال در مزاج بوده باشند و این اعتدال در کل بدن اتفاق رسیده باشد. قلب، مغز و کبد باید حتما در اعتدال باشند تا بتواند نطفه معتدلی را تشکیل دهند.

صرافان گفت: موضوع اعتدال در مزاج منحصرا به خوردن غذاها مرتبط نمی‌شود. به جرات می‌توان گفت اگر شما بهترین و بهشتی‌ترین غذا را به یک فرد بدهید اما وی دارای اعراض نفسانی باشد و دارای غم و اندوه باشد، از مزاج معتدل برخودار نخواهد بود. بنابراین توصیه‌ای که ما به افراد می‌کنیم این است که در کنار تعادل در تغذیه حتما باید مدیریتی بر روی اعراض نفسانی داشته باشند تا دچار سوء مزاج نشوند.

وی افزود: یکی از چیزهایی که معمولا در دوران بارداری و داشتن ویار به خانم‌ها توصیه می‌شود، ترکیبی از انار و نعناع یا رب انار و رب سیب است که به صورت مز مزه استفاده شود.

 این پزشک طب سنتی گفت: بسیاری از افراد با مراجعه به ما اعلام می‌کنند که ما از چنین روندی اصلا اطلاع نداشتیم و بدون اصلاح و اعتدال مزاجی اقدام به بارداری کرده‌اند و نتایج خوبی را ندیده‌اند بنابراین ضروری است حتما زوجین پیش از بارداری اصلاح و اعتدال مزاجی را در پیش بگیرند تا یک عمر بتوانند راحت باشند.

آخرین اخبار

موشک‌سازی شهید احمدی روشن با شکر و روغن واقعیت داشت؟ رژیم که قبلا در سه جبهه می‌جنگید و حالا توان نبرد با حماس را هم ندارد رایحه ‌درمانی برای ترک سیگار مقاومت مدیون زن فلسطینی است ماجرای نیمروز، مستندی از زندگی شهید فخری زاده «اِگلانتین» و «اقتدار دریایی» مستندهای ویژه شبکه افق تفاوت مسهل و ملین در طب سنتی آنچه در غزه می‌گذرد فیلم نیست! جریمه سنگین و پرونده قضایی در انتظار واحدهای آلاینده متخلف آیا جنگ غزه بعد از وقفه انسانی از سر گرفته می‌شود؟ قصور دولت‌ها در پیشرفت صنعت گردشگری استان سیستان و بلوچستان این میوه را تازه تازه بو نکنید! ورزشکاران مشهور خارجی که حامی فلسطین‌اند 2 احتمال درباره جنگ غزه؛ اکتفا به تسخیر شمال غزه یا ادامه جنگ آیا اتحادیه‎ها در قبال بیمه کارگردان مسئولیتی دارند؟ یک مولتی ‌ویتامین طبیعی آگاهی شرط لازم داشتن نسل سالم چرا با ورزشکاران رژیم صهیونیستی مسابقه نمی‌دهیم؟ مشکلی که مجلس برای حل آن جامعه کارگری را فدا کرد تنفس مصنوعی برای زنده نگه ‌داشتن رژیم صهیونیستی دانشجویان ستاره‌ دار بی واسطه به افق می‌آیند دوگانه دولت‌ها و ملت‌ها در موضوع غزه! روش‌های ساده برای کاهش درد قاعدگی دادخواهی در دیوان عدالت اداری غیر حضوری است مشکل مسکن جز با تعریف یک نظام حمایتی حل نمی‌شود آیا مشکل پسماند شمال کشور حل می‌شود؟ رژیم صهیونستی فقط با غزه نمی‌جنگد «دربرابر تاریکی» به افق رسید تاثیر سرنوشت فلسطین بر مسائل استراتژیک جهانی پوشش زنده تحولات و تحلیل جنگ غزه در شبکه افق سیاست منطقه‌ای آمریکا با طوفان الاقصی به چالش کشیده شد مستند‌های ستاره دار در افق تهدید جدی سلامت در صورت خوابیدن با استرس چی کار کنیم تو پاییز مریض نشیم؟ جنگ کریدورها و بقای کشورها بنگاه‌داری بانک‌ها و پشت پرده فروشگاه‌های بزرگ لوازم خانگی روایت «غربت فلسطین» در افق جنگ غزه، مقدمه فروپاشی رژیم صهیونیستی است مستندهای آدینه این هفته افق پلتفرم‌های قدیمی خودرو در ایران سود ده هستند! پیشنهاد «ابتکار» برای مقابله جهانی با رژیم صهیونیستی آیا پارکینسون درمان می‌شود؟ کواکبیان: دفاع از فلسطین وظیفه همه کشورهای اسلامی است قانون مالیات بر خانه‌های خالی و آمارهای متناقض بررسی سیاست دوگانه انگلیس در برابر فلسطین آیا ارائه تسهیلات به افراد زیر مجموعه بانک‌ها قانونی است؟ آرتروز و ارتباط آن با اختلال داخلی بدن سقوط صهیونیست‌ها از ابتدای درگیری شروع شد خوراک طیب چه نوع غذایی است؟ جنگ کثیف؛ تنها دستاورد رژیم صهیونسیتی

ارسال دیدگاه


ارسال

جهت مشاهده دیدگاه های کاربران کلیک نمایید

دیدگاه ها