مشاهده خبر

سه شنبه 17 مرداد 1402
انارستان

درمان سنتی آسان برای دردهای قاعدگی

یک پزشک طب سنتی گفت: طب سنتی پیشنهادات خوبی برای کاهش دردهای قاعدگی بیان کرده است و من خودم این درمان را برای مراجعین تجربه کردم و نتیجه بسیار خوبی گرفته‌ام.

0

برنامه انارستان با موضوع پاسخ به پرسش‌های طبی و با حضور دکتر حسن یوسفی، پزشک و محقق طب سنتی روز دوشنبه از شبکه افق پخش شد.

وی در پاسخ به دردهای شدید قاعدگی گفت: متاسفانه امروزه این دردها نیز افزایش پیدا کرده است. یک درمان برای قاعدگی بیان شده است به این صورت که یک مشت گل گاو زبان در کاسه ریخته شود و جوسانده شود و پس از آن صاف می‌کنند، سپس یک عدد زرده تخم مرغ و شکر به هر اندازه که تمایل وجود دارد، به حدی همزده شود تا رنگ آن تغییر کند سپس یک قاشق پودر فندق اضافه شود و داغ شده با جوشانده گل گاو زبان و در سه روز اول ماهیانه مصرف کنند از ماه بعدی بهتر خواهند شد.

یوسفی افزود: زرده تخم مرغ با شکر خوب هم زده شود و با شیر جوشانده مخلوط شود و برای سرفه و سرماخوردگی بسیار خوب است. یکی دیگر از فواید استفاده از تخم مرغ برای مردانی است که دارای انزال زودرس هستند به این صورت است که باید زرده تخم مرغ یا کبک با عرق بیدمشک و گلاب جوشانده شود به همراه شکر یا نبات به صورت حریره ساخته شود و میل شود و به مدت 15 الی 20 روز مصرف شود که باعث تقویت جنسی و انزال زودرس بسیار مفید است.

این محقق طب سنتی گفت: روغن تخم مرغ نیز برای ریزش سکه‌ای موها یا ریش و همچنین برای افرادی که داری پیسی هستند و یا کسانی که در آزمایشگاه‌ها با مواد سمی ارتباط دارند، بسیار بسیار مفید است.

یوسفی گفت: برای التهاب روده یک درمان ساده وجود دارد، که نصف استکان عرق نعنا جوشانده شوند با عسل و بارهنگ و شب به شب مصرف شود. اما برای ترمیم زخم باید داروهای ضد التهاب مصرف شود و نیز باید داروهای ضد پیچش روده استفاده شود.

وی افزود: برای تنگی کانال که دلایل مختلفی دارد اما اگر به علت حرکت لایه غضروفی بین دو مهره به داخل فضای کانال فقط از طریق داروهای گیاهی و اعمال یداوی التهاب آن را کم کنیم اما همچنان تنگی کانال وجود خواهد داشت اما به صورت کلی برای تنگی کانالی که خیلی شدید نیست زالو درمانی به شدت پاسخ می‌دهد.

این محقق طب سنتی گفت: کیست‌ها معمولا به دلیل بلغم به وجود می‌آید اما کیست‌های امروزی به دلیل ضعیف عضو است وقتی عضوی را زیادی تحریک می‌کنید این اتفاق می‌افتد. برای مثال یک نفر سنگ کلیه دارد و مدام عرقیجات مصرف می‌کند و از طریق مصرف زیاد عرقیجات کلیه را تحریک می‌کند و این عضو اگر ضعیف باشد، کیست ایجاد می‌شود. اگر هر عضوی را بیش از حد تحریک کنید، کیست ایجاد می‌شود. برای درمان کیست اگر به علت ضعف عضو باشد، دارویی به نام تباشیر و 5 هلیله مصرف باید شود و به مدت یک ماه روزی نصف قاشق برای درمان تمام کیست‌ها مثل کلیه، پستان، تخمدان و... است.

وی افزود: دلیل تشکیل سنگ کلیه به دلیل حرارت یا گرمی بالای کلیه است که معمولا این افراد ادرار سخت و با سوزش و تیرگی دارند و برخی نیز به دلیل ضعف معده و هضم نامناسب غذا است که سنگ کلیه تشکیل می‌شود. کسانی که دارای نفخ معده هستند یا غذای آنان هضم نمی‌شود اول باید معده را درمان کنند و سپس داروهای سنگ شکن استفاده کنند. 

آخرین اخبار

موشک‌سازی شهید احمدی روشن با شکر و روغن واقعیت داشت؟ رژیم که قبلا در سه جبهه می‌جنگید و حالا توان نبرد با حماس را هم ندارد رایحه ‌درمانی برای ترک سیگار مقاومت مدیون زن فلسطینی است ماجرای نیمروز، مستندی از زندگی شهید فخری زاده «اِگلانتین» و «اقتدار دریایی» مستندهای ویژه شبکه افق تفاوت مسهل و ملین در طب سنتی آنچه در غزه می‌گذرد فیلم نیست! جریمه سنگین و پرونده قضایی در انتظار واحدهای آلاینده متخلف آیا جنگ غزه بعد از وقفه انسانی از سر گرفته می‌شود؟ قصور دولت‌ها در پیشرفت صنعت گردشگری استان سیستان و بلوچستان این میوه را تازه تازه بو نکنید! ورزشکاران مشهور خارجی که حامی فلسطین‌اند 2 احتمال درباره جنگ غزه؛ اکتفا به تسخیر شمال غزه یا ادامه جنگ آیا اتحادیه‎ها در قبال بیمه کارگردان مسئولیتی دارند؟ یک مولتی ‌ویتامین طبیعی آگاهی شرط لازم داشتن نسل سالم چرا با ورزشکاران رژیم صهیونیستی مسابقه نمی‌دهیم؟ مشکلی که مجلس برای حل آن جامعه کارگری را فدا کرد تنفس مصنوعی برای زنده نگه ‌داشتن رژیم صهیونیستی دانشجویان ستاره‌ دار بی واسطه به افق می‌آیند دوگانه دولت‌ها و ملت‌ها در موضوع غزه! روش‌های ساده برای کاهش درد قاعدگی دادخواهی در دیوان عدالت اداری غیر حضوری است مشکل مسکن جز با تعریف یک نظام حمایتی حل نمی‌شود آیا مشکل پسماند شمال کشور حل می‌شود؟ رژیم صهیونستی فقط با غزه نمی‌جنگد «دربرابر تاریکی» به افق رسید تاثیر سرنوشت فلسطین بر مسائل استراتژیک جهانی پوشش زنده تحولات و تحلیل جنگ غزه در شبکه افق سیاست منطقه‌ای آمریکا با طوفان الاقصی به چالش کشیده شد مستند‌های ستاره دار در افق تهدید جدی سلامت در صورت خوابیدن با استرس چی کار کنیم تو پاییز مریض نشیم؟ جنگ کریدورها و بقای کشورها بنگاه‌داری بانک‌ها و پشت پرده فروشگاه‌های بزرگ لوازم خانگی روایت «غربت فلسطین» در افق جنگ غزه، مقدمه فروپاشی رژیم صهیونیستی است مستندهای آدینه این هفته افق پلتفرم‌های قدیمی خودرو در ایران سود ده هستند! پیشنهاد «ابتکار» برای مقابله جهانی با رژیم صهیونیستی آیا پارکینسون درمان می‌شود؟ کواکبیان: دفاع از فلسطین وظیفه همه کشورهای اسلامی است قانون مالیات بر خانه‌های خالی و آمارهای متناقض بررسی سیاست دوگانه انگلیس در برابر فلسطین آیا ارائه تسهیلات به افراد زیر مجموعه بانک‌ها قانونی است؟ آرتروز و ارتباط آن با اختلال داخلی بدن سقوط صهیونیست‌ها از ابتدای درگیری شروع شد خوراک طیب چه نوع غذایی است؟ جنگ کثیف؛ تنها دستاورد رژیم صهیونسیتی

ارسال دیدگاه


ارسال

جهت مشاهده دیدگاه های کاربران کلیک نمایید

دیدگاه ها