مشاهده خبر

دو شنبه 16 مرداد 1402
وارونگی

تغییر قانون؛ مهندسی یا اصلاح انتخابات!

مدیرکل انتخابات شورای نگهبان گفت: اگر قرار بود اتخابات مهندسی شود، فرایند اطلاع و اعتراض ثبت نام شدگان انجام نمی‌شد همچنین یک سری تکالیف بر شورای نگهبان و مراجع تایید صلاحیت‌ها بار نمی‌شد.

0

برنامه وارونگی با موضوعات اجتماعی و سیاسی روز دوشنبه از شبکه افق پخش شد.

در بخش اول این برنامه به اخبار کذب و وارونه منتشر شده از سوی رسانه‌های معاند در 24 ساعت گذشته پرداخته شد که از جمله این خبرها می‌توان به این اخبار اشاره کرد: مهاجرت جواد فارایی یکی از مستندسازان ایرانی به عمان، افزایش قیمت نان در شمال کشور، پلمپ شدن یک مسجد در اصفهان، برگزاری جلسه انتخاباتی و مهندسی انتخابات مجلس

در بخش شبهه این برنامه نیز به موضوع ثبت نام در انتخابات مجلس شورای اسلامی و با حضور امین لله زمانی، مدیرکل انتخابات شورای نگهبان به عنوان مهمان برنامه پرداخته شد.

وی گفت: آنچه به عنوان انتخابات به شمار می‌آید به عنوان درخواست ثبت نام در انتخابات است و افراد ظرف هفت روز فرصت دارند این درخواست ثبت نام خود را انجام دهند. کسانی که در این هفت روز درخواست خود را ثبت نکنند، دیگر نمی‌توانند در انتخابات شرکت کنند.

زمانی افزود: مراجعی که وظیفه بررسی اسناد را دارند توسط قانون گذار تایید و صلاحیت دارند. سازمان ثبت احوال کشور مسئولیت بررسی سنت افراد را دارند، وزارت علوم، وزارت بهداشت، مدیریت حوزه علمیه برای مدارک تحصیلی، فرماندهی نیروی انتظامی برای بررسی وضعیت خدمت و بازتابعیت و دادستانی نسبت به سوابق کیفری افراد و سازمان اموری و استخدامی از جمله این مراجع هستند.

وی گفت: در ثبت نام اصلی انجام شده و فاصله زمانی اعطا شده در راستای تبیین فرایندها و توجه به اعتراضاتی است که در برخی اوقات از سوی داوطلبین اعلام می‌شود مبنی بر اینکه علت عدم تایید صلاحیت‌ها به آنان اعلام نمی‌شود. در دوره‌های قبل به دلیل زمان خیلی محدود، شاید بخشی از این مسائل رعایت نمی‌شده است اما در قانون جدید این اصلاحات صورت گرفته است.

مدیرکل انتخابات شورای نگهبان با توجه به الکترونیکی بودن ثبت نام انتخابات گفت: در روند جدید ثبت نام، دیگر شاهد حضور چهره‌های مختلف برای ثبت نام در فرمانداری‌ها نخواهیم بود.

وی خاطرنشان کرد اگر قرار بود اتخابات مهندسی شود، فرایند اطلاع و اعتراض ثبت نام شدگان انجام نمی‌شد همچنین یک سری تکالیف بر شورای نگهبان و مراجع تایید صلاحیت‌ها بار نمی‌شد.

آخرین اخبار

موشک‌سازی شهید احمدی روشن با شکر و روغن واقعیت داشت؟ رژیم که قبلا در سه جبهه می‌جنگید و حالا توان نبرد با حماس را هم ندارد رایحه ‌درمانی برای ترک سیگار مقاومت مدیون زن فلسطینی است ماجرای نیمروز، مستندی از زندگی شهید فخری زاده «اِگلانتین» و «اقتدار دریایی» مستندهای ویژه شبکه افق تفاوت مسهل و ملین در طب سنتی آنچه در غزه می‌گذرد فیلم نیست! جریمه سنگین و پرونده قضایی در انتظار واحدهای آلاینده متخلف آیا جنگ غزه بعد از وقفه انسانی از سر گرفته می‌شود؟ قصور دولت‌ها در پیشرفت صنعت گردشگری استان سیستان و بلوچستان این میوه را تازه تازه بو نکنید! ورزشکاران مشهور خارجی که حامی فلسطین‌اند 2 احتمال درباره جنگ غزه؛ اکتفا به تسخیر شمال غزه یا ادامه جنگ آیا اتحادیه‎ها در قبال بیمه کارگردان مسئولیتی دارند؟ یک مولتی ‌ویتامین طبیعی آگاهی شرط لازم داشتن نسل سالم چرا با ورزشکاران رژیم صهیونیستی مسابقه نمی‌دهیم؟ مشکلی که مجلس برای حل آن جامعه کارگری را فدا کرد تنفس مصنوعی برای زنده نگه ‌داشتن رژیم صهیونیستی دانشجویان ستاره‌ دار بی واسطه به افق می‌آیند دوگانه دولت‌ها و ملت‌ها در موضوع غزه! روش‌های ساده برای کاهش درد قاعدگی دادخواهی در دیوان عدالت اداری غیر حضوری است مشکل مسکن جز با تعریف یک نظام حمایتی حل نمی‌شود آیا مشکل پسماند شمال کشور حل می‌شود؟ رژیم صهیونستی فقط با غزه نمی‌جنگد «دربرابر تاریکی» به افق رسید تاثیر سرنوشت فلسطین بر مسائل استراتژیک جهانی پوشش زنده تحولات و تحلیل جنگ غزه در شبکه افق سیاست منطقه‌ای آمریکا با طوفان الاقصی به چالش کشیده شد مستند‌های ستاره دار در افق تهدید جدی سلامت در صورت خوابیدن با استرس چی کار کنیم تو پاییز مریض نشیم؟ جنگ کریدورها و بقای کشورها بنگاه‌داری بانک‌ها و پشت پرده فروشگاه‌های بزرگ لوازم خانگی روایت «غربت فلسطین» در افق جنگ غزه، مقدمه فروپاشی رژیم صهیونیستی است مستندهای آدینه این هفته افق پلتفرم‌های قدیمی خودرو در ایران سود ده هستند! پیشنهاد «ابتکار» برای مقابله جهانی با رژیم صهیونیستی آیا پارکینسون درمان می‌شود؟ کواکبیان: دفاع از فلسطین وظیفه همه کشورهای اسلامی است قانون مالیات بر خانه‌های خالی و آمارهای متناقض بررسی سیاست دوگانه انگلیس در برابر فلسطین آیا ارائه تسهیلات به افراد زیر مجموعه بانک‌ها قانونی است؟ آرتروز و ارتباط آن با اختلال داخلی بدن سقوط صهیونیست‌ها از ابتدای درگیری شروع شد خوراک طیب چه نوع غذایی است؟ جنگ کثیف؛ تنها دستاورد رژیم صهیونسیتی

ارسال دیدگاه


ارسال

جهت مشاهده دیدگاه های کاربران کلیک نمایید

دیدگاه ها