مشاهده خبر

دو شنبه 16 مرداد 1402
وارونگی

تغییر قانون؛ مهندسی یا اصلاح انتخابات!

مدیرکل انتخابات شورای نگهبان گفت: اگر قرار بود اتخابات مهندسی شود، فرایند اطلاع و اعتراض ثبت نام شدگان انجام نمی‌شد همچنین یک سری تکالیف بر شورای نگهبان و مراجع تایید صلاحیت‌ها بار نمی‌شد.

0

برنامه وارونگی با موضوعات اجتماعی و سیاسی روز دوشنبه از شبکه افق پخش شد.

در بخش اول این برنامه به اخبار کذب و وارونه منتشر شده از سوی رسانه‌های معاند در 24 ساعت گذشته پرداخته شد که از جمله این خبرها می‌توان به این اخبار اشاره کرد: مهاجرت جواد فارایی یکی از مستندسازان ایرانی به عمان، افزایش قیمت نان در شمال کشور، پلمپ شدن یک مسجد در اصفهان، برگزاری جلسه انتخاباتی و مهندسی انتخابات مجلس

در بخش شبهه این برنامه نیز به موضوع ثبت نام در انتخابات مجلس شورای اسلامی و با حضور امین لله زمانی، مدیرکل انتخابات شورای نگهبان به عنوان مهمان برنامه پرداخته شد.

وی گفت: آنچه به عنوان انتخابات به شمار می‌آید به عنوان درخواست ثبت نام در انتخابات است و افراد ظرف هفت روز فرصت دارند این درخواست ثبت نام خود را انجام دهند. کسانی که در این هفت روز درخواست خود را ثبت نکنند، دیگر نمی‌توانند در انتخابات شرکت کنند.

زمانی افزود: مراجعی که وظیفه بررسی اسناد را دارند توسط قانون گذار تایید و صلاحیت دارند. سازمان ثبت احوال کشور مسئولیت بررسی سنت افراد را دارند، وزارت علوم، وزارت بهداشت، مدیریت حوزه علمیه برای مدارک تحصیلی، فرماندهی نیروی انتظامی برای بررسی وضعیت خدمت و بازتابعیت و دادستانی نسبت به سوابق کیفری افراد و سازمان اموری و استخدامی از جمله این مراجع هستند.

وی گفت: در ثبت نام اصلی انجام شده و فاصله زمانی اعطا شده در راستای تبیین فرایندها و توجه به اعتراضاتی است که در برخی اوقات از سوی داوطلبین اعلام می‌شود مبنی بر اینکه علت عدم تایید صلاحیت‌ها به آنان اعلام نمی‌شود. در دوره‌های قبل به دلیل زمان خیلی محدود، شاید بخشی از این مسائل رعایت نمی‌شده است اما در قانون جدید این اصلاحات صورت گرفته است.

مدیرکل انتخابات شورای نگهبان با توجه به الکترونیکی بودن ثبت نام انتخابات گفت: در روند جدید ثبت نام، دیگر شاهد حضور چهره‌های مختلف برای ثبت نام در فرمانداری‌ها نخواهیم بود.

وی خاطرنشان کرد اگر قرار بود اتخابات مهندسی شود، فرایند اطلاع و اعتراض ثبت نام شدگان انجام نمی‌شد همچنین یک سری تکالیف بر شورای نگهبان و مراجع تایید صلاحیت‌ها بار نمی‌شد.

آخرین اخبار

گروهک منافقین؛ پدیده‌ای متفاوت در اندیشه الحادی دیدگاه‌های سعید جلیلی در مورد مسئله فلسطین وابستگی کاهنده جواب نداد، استقلال بالنده به کار آمد دیدگاه‌های علیرضا زاکانی در مورد مسئله فلسطین مجموعه مستند «یکی بود یکی نبود» روی آنتن شبکه افق / قصه فراموش نشدنی آدم‌ها برنامه «انتخاب ایران» برای کمک به انتخاب آگاهانه و خردمندانه مردم است آنچه باید تا حکمرانی کارآمد پدیدار شود نتانیاهو همه چیز را باخته است؛ هم جنگ و هم کابینه خودش نظرسنجی برنامه «به افق فلسطین» طنین دعای پرفیض عرفه در کربلا از شبکه افق دولت رئیسی، الگویی برای منتخبان جمهور دیدگاه‌های مسعود پزشکیان در مورد فلسطین فصل پنجم «بزرگراه همت» به آنتن افق رسید پخش «بزرگ راه همت» و «برسد به دست رئیس جمهور» این هفته از شبکه افق دولتی که در فسادستیزی متفاوت بود بررسی دغدغه ذهنی پسرها در مستند «صفر یک» «دومینو» با موضوع همزیستی انسان و سگ روی آنتن می‌رود نقشه‌هایی که غرب برای غرب آسیا داشت اسرائیل در هراس از پاسخ سخت حزب الله زمینه‌سازی برای ظهور در برنامه «بزرگراه همت» صله‌رحم و نماز اول وقت مهم‌ترین خصیصه اخلاقی برادرم بود مستند «جنون هسته‌ای» با افشای اسنادی از نتانیاهو به افق رسید پیشرفت خیره‌کننده‌ هسته‌ای ایران تنها در 3 سال چرا آمریکا برای آتش بس در غزه به تکاپو افتاده است؟ فصل پنجم مستند «بزرگراه همت» رونمایی شد تاکتیک‌ها و تکنیک‌های انتخاباتی؛ از غرب تا ایران هزینه و فایده مقاومت بیشتر است یا سازش؟ تحول حوزه سلامت در دوران شهید جمهور شدت گرفتن جنگ در غزه و تهدید پوشالی اسرائیل برای حمله به لبنان مستند «بدون حکم» روی آنتن شبکه افق سیما شورایی که اصولا سفارش قبول نمی‌کند! بررسی عملکرد شورای نگهبان در شبکه افق روایت سفرهای استانی شهید جمهور در مستند «آن سوی سفر» آیا نتانیاهو باز هم اشتباه خواهد کرد؟ روایت سفرهای استانی شهیدجمهور در مستندهای افق «به نام قانون» به میز نقد کافه مستند رسید وقتی استاندارد «استاندارد» ایران بالاتر رفت وقتی مردم پای نظام جمهوری اسلامی هستند دولتی که دو گانه دیپلماسی و میدان را از بین برد ورود دوباره ایران به فضا با روی کار آمدن دولت رئیسی وقتی هیچ کس به آمریکا اعتماد ندارد دنیایی نو به نام «عصر خمینی» حقیقت صهیونیسم از زبان خاخام‌های یهودی آمریکایی مردم زمان شاه هم از اسرائیل نفرت داشتند تلاش افق برای پوشش اخبار شهید جمهور شهید رئیسی مصداق سیاست‌ورزی الهی و مردم‌سالاری دینی بی نظمی جهانی برای حمایت از اسرائیل! نظم نوین جهانی و افول هژمون آمریکا شهید رئیسی؛ الگویی برای همه آنها که قصد خدمت دارند نقش مهم شهید امیرعبداللهیان در تعاملات خارجی ایران

ارسال دیدگاه


ارسال

جهت مشاهده دیدگاه های کاربران کلیک نمایید

دیدگاه ها