مشاهده خبر

چهار شنبه 18 مرداد 1402
باهنر:

مجلس بعدی نیازمند افراد جریان‌ساز است

عضو مجمع تشخیص مصحلت نظام گفت: ما برای مجلس نیازمند سرداران حکمرانی هستیم. سردار حکمرانی کسی است که دارای رزومه و شناسنامه قوی کاری در عرصه‌های مدیریتی باشد.

0

برنامه فرامتن با موضوعات اجتماعی و فرهنگی روز دوشنبه از شبکه افق پخش شد.

در بخش اول برنامه به آخرین خبرهای خوب منتشر شده در 24 ساعت گذشته میهن عزیزمان ایران، پرداخته شد که از جمله آن‌ها می‌توان به موارد زیر اشاره کرد: پیشرفت 97 درصدی مکانیزه‌ترین فروودگاه کشور، تولید انبود داروی بیماران هموفیلی به زودی در داخل کشور، معاینه رایگان بیش از 200 مرزنشین در آستارا، اشتغالزایی بیش از 500 بانوی فنوجی با سوزن دوزی

بخش فرهنگی و هنر این برنامه به موضوع کتاب عملیات عطش، روایتی از حفظ تنگه ابوقریب و با حضور جواد کلاته عربی، نویسنده به عنوان مهمان برنامه پرداخته شد.

وی گفت: روش ما در این کتاب این بوده است که از طریق شاهدان عینی ماجرا این کتاب نوشته شود. من با حدود 50 نفر از شاهدان عینی ماجرا صحبت کردم و حدود هفتاد ساعت مصاحبه با آنان انجام دادم. با توجه به اینکه اسناد زیادی از این واقعه در دسترس نبود، مهمترین سندی که در اختیار داشتم، همین شاهدان عینی ماجرا بودند.

کلاته با اشاره به فیلم تنگه ابوقریب گفت: آنچه که شاهدان عینی ماجرا از واقعه به وجود آمده روایت می‌کنند این است که آنچه در فیلم روایت شده است به فیلم حدود 10 درصد تطابق دارد.

بخش بعدی برنامه به انتخابات شورای اسلامی و با حضور محمدرضا باهنر، عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام و نماینده ادوار مجلس به عنوان مهمان برنامه پرداخته شد.

وی گفت: انتخابات کنونی تفاوت‌هایی با انتخابات ادوار گذشته دارد. متاسفانه مجلس کنونی مسقر و دولت مستقر رکورد خوبی را در مشارکت مردم نداشته‌اند و از این جهت، انتخابات این دوره برای ما اهمیت کاملا جدی دارد. از سوی دیگر برای نخستین بار مقام معظم رهبری 10 ماه جلوتر به استقبال انتخابات رفته و از مسئولان و دستگاه‌های دولتی و همینطور فعالان سیاسی مطالبه کردند که مشارکت بالایی مردم در انتخابات حضور داشته باشند.

باهنر افزود: آنچه که در منویات مقام معظم رهبری وجود دارد و فلسفه ایشان است، حضور حداکثری و مشارکت بالای مردم در انتخابات است. حتی در انتخابات 88 ایشان فرمودند، 40 میلیون رای و برای ایشان میزان مشارکت اهمیت داشت و این یک سنجش برای دل بستگی مردم به نظام است. اگر حضور مردم کمرنگ شود، دشمن گمان می‌کنند که به این وسیله می‌تواند به مقصود خود برسند.

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام گفت: در پیش ثبت نام انجام شده تعداد قابل توجهی که علاقه‌مند به حضور در مجلس هستند، کار خود را انجام داده‌اند اما باید به این مورد توجه داشت که لازم است حتما دو دسته از افراد در مجلس حضور داشته باشند، یکی افرادی که خودشان جریان ساز هستند و می‌توانند طیفی را با خود همراه کنند و دیگر حضور جریان‌هایی که می‌توانند افراد شایسته‌تر و بهتر را برای حضور در مجلس شناسایی کنند.

این نماینده سابق مجلس گفت: انتخابات نباید ابزاری برای تخریب یا افشاگری‌های بی‌مورد باشد و حتما باید اخلاق در انتخابات رعایت شود. متاسفانه برخی در انتخابات به این صورت هستند که به دنبال افشاگری و شایعه سازی هستند.

باهنر افزود: ما در مجلس به 290 حکمران خردمند نیاز داریم. دانشگاه‌های ما عالم و دانشمند تربیت می‌کنند اما هر عالم و دانشمندی لزوما خردمند نیست. ما برای مجلس سردار حکمرانی می‌خواهیم. سردار حکمرانی نیز کسی است که باید یک شناسنامه قوی کاری داشته باشد. کسی که برای مثال وزیر بوده است یا معاون وزیر یا استاندار و یا نماینده مجلس و ... بوده‌اند. مجلس جای آزمون و خطا نیست و باید کسی که که در مجلس می‌آید شناخت کافی نسبت به همه امور داشته باشد.

آخرین اخبار

همسویی دیپلماسی و میدان در دولت سیزدهم زندگی شهدا تجلی شهادتشان است نقش گردان شناسایی در آزادسازی خرمشهر با مستند «تنها نترس بدون سلاح» مردم دیگر تفاوت رئیس جمهور مردمی با دیگران را فهمیده‌اند شهید رئیسی و جدیت در خدمت راز شهادت آن مرد که اهل خدمت بود روایتی دیگر از شهادت آیت‌الله رئیسی از زبان فرماندهان سابق نظامی در شبکه افق کادر پروازی شهادت را بیشتر بشناسید «میدان دیپلماسی» روایتی از حضور شهید رئیسی در سفر به نیویورک ویژه برنامه شهید جمهور از شبکه افق سیما او که شهید خدمت بود و خادم جمهور او به تک تک ایرانیان توجه دارد «میدون خراسون» برنامه‌ای با حضور ستارگان موسیقی در مدح امام رضا (ع) سرمایه اجتماعی در ایران و میزان مشارکت در انتخابات مجلس خبرنگار انگلیسی: آسانژ 23 ساعت در روز شکنجه می‌شد کشورهای حوزه بالکان و جنگ غزه هفته جمعیت همراه با مستندهای شبکه افق مستند «رویای بزرگ» از قاب شبکه افق تولید کوچک مقیاس؛ پیشنهادی برای مردمی‌سازی اقتصاد در افق تمدن اسلامی نگاهی نو به اعتراضات دانشجویی در آمریکا کتابی درباره تنها شهید اروپایی دفاع مقدس مقاومت نبرد رسانه‌ای را هم بُرده است از نمایشگاه کتاب تا نظارت بر فیلم‌های سینمایی در گفت‌وگو با وزیر ارشاد حضور یمنی‌ها با دست پُر در نمایشگاه کتاب تهران مستند «سلام به آینده» روایتی از سبک تربیتی مهارت‌ محور رازهای زندگی مرد موشکی ایران نگاهی به مستند «غیر رسمی ۶» / همراه با رهبری در راهروهای کتاب «میدون خراسون» برنامه‌ای با حضور ستارگان موسیقی سریالی از کره جنوبی به افق رسید! پخش مستندهایی با محوریت جمعیت در شبکه افق ساترا نگهبان پناهگاه‌های فرهنگی بازدارندگی؛ ویژگی اصلی قانون عفاف و حجاب گفت‌وگوی به افق فلسطین با خانواده‌ای که از غزه آمده‌اند «شب بخیر آمریکا» روایتی از اعتراضات دانشجویی در غرب گرامی‌داشت روز هلال احمر با «نشان امید» آنهایی که باید از مالیات بر عایدی سرمایه بترسند! سرانجام اعتراضات دانشجویی در آمریکا چه خواهد شد؟ نقش انسان – رسانه‌ها در پوشش واقعیت‌ها هفته‌ای پر از مستندهای جذاب در شبکه افق امر به معروف و نهی از منکر؛ فریضه‌ای دو سویه در جامعه اسلامی چرا اعتراضات دانشجویی آمریکا به خشونت کشیده شد؟ از احیای معاونت پرورشی تا راهکار دولت برای جبران کمبود 203 هزار معلم پیش‌بینی فیلسوف مشهور روس از آینده جنگ غزه «جعبه سیاه» آدم‌ها رو می‌شود/ چالش‌هایی که گاهی از دست مهمان برنامه در می‌رود بایدن چه خواهد کرد؟ همه چیز درباره آقای نادر حزب دموکرات و مصادره به مطلوب اعتراضات دانشجویی در آمریکا میراث حاج نادر و افق‌های نو در آمریکا پخش «در مرز غبار آلود» از افق / روایتی متفاوت از نادر طالب‌زاده پخش مستند‌هایی با موضوعات اجتماعی، فرهنگی و تاریخی از شبکه افق

ارسال دیدگاه


ارسال

جهت مشاهده دیدگاه های کاربران کلیک نمایید

دیدگاه ها