مشاهده خبر

چهار شنبه 18 مرداد 1402
باهنر:

مجلس بعدی نیازمند افراد جریان‌ساز است

عضو مجمع تشخیص مصحلت نظام گفت: ما برای مجلس نیازمند سرداران حکمرانی هستیم. سردار حکمرانی کسی است که دارای رزومه و شناسنامه قوی کاری در عرصه‌های مدیریتی باشد.

0

برنامه فرامتن با موضوعات اجتماعی و فرهنگی روز دوشنبه از شبکه افق پخش شد.

در بخش اول برنامه به آخرین خبرهای خوب منتشر شده در 24 ساعت گذشته میهن عزیزمان ایران، پرداخته شد که از جمله آن‌ها می‌توان به موارد زیر اشاره کرد: پیشرفت 97 درصدی مکانیزه‌ترین فروودگاه کشور، تولید انبود داروی بیماران هموفیلی به زودی در داخل کشور، معاینه رایگان بیش از 200 مرزنشین در آستارا، اشتغالزایی بیش از 500 بانوی فنوجی با سوزن دوزی

بخش فرهنگی و هنر این برنامه به موضوع کتاب عملیات عطش، روایتی از حفظ تنگه ابوقریب و با حضور جواد کلاته عربی، نویسنده به عنوان مهمان برنامه پرداخته شد.

وی گفت: روش ما در این کتاب این بوده است که از طریق شاهدان عینی ماجرا این کتاب نوشته شود. من با حدود 50 نفر از شاهدان عینی ماجرا صحبت کردم و حدود هفتاد ساعت مصاحبه با آنان انجام دادم. با توجه به اینکه اسناد زیادی از این واقعه در دسترس نبود، مهمترین سندی که در اختیار داشتم، همین شاهدان عینی ماجرا بودند.

کلاته با اشاره به فیلم تنگه ابوقریب گفت: آنچه که شاهدان عینی ماجرا از واقعه به وجود آمده روایت می‌کنند این است که آنچه در فیلم روایت شده است به فیلم حدود 10 درصد تطابق دارد.

بخش بعدی برنامه به انتخابات شورای اسلامی و با حضور محمدرضا باهنر، عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام و نماینده ادوار مجلس به عنوان مهمان برنامه پرداخته شد.

وی گفت: انتخابات کنونی تفاوت‌هایی با انتخابات ادوار گذشته دارد. متاسفانه مجلس کنونی مسقر و دولت مستقر رکورد خوبی را در مشارکت مردم نداشته‌اند و از این جهت، انتخابات این دوره برای ما اهمیت کاملا جدی دارد. از سوی دیگر برای نخستین بار مقام معظم رهبری 10 ماه جلوتر به استقبال انتخابات رفته و از مسئولان و دستگاه‌های دولتی و همینطور فعالان سیاسی مطالبه کردند که مشارکت بالایی مردم در انتخابات حضور داشته باشند.

باهنر افزود: آنچه که در منویات مقام معظم رهبری وجود دارد و فلسفه ایشان است، حضور حداکثری و مشارکت بالای مردم در انتخابات است. حتی در انتخابات 88 ایشان فرمودند، 40 میلیون رای و برای ایشان میزان مشارکت اهمیت داشت و این یک سنجش برای دل بستگی مردم به نظام است. اگر حضور مردم کمرنگ شود، دشمن گمان می‌کنند که به این وسیله می‌تواند به مقصود خود برسند.

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام گفت: در پیش ثبت نام انجام شده تعداد قابل توجهی که علاقه‌مند به حضور در مجلس هستند، کار خود را انجام داده‌اند اما باید به این مورد توجه داشت که لازم است حتما دو دسته از افراد در مجلس حضور داشته باشند، یکی افرادی که خودشان جریان ساز هستند و می‌توانند طیفی را با خود همراه کنند و دیگر حضور جریان‌هایی که می‌توانند افراد شایسته‌تر و بهتر را برای حضور در مجلس شناسایی کنند.

این نماینده سابق مجلس گفت: انتخابات نباید ابزاری برای تخریب یا افشاگری‌های بی‌مورد باشد و حتما باید اخلاق در انتخابات رعایت شود. متاسفانه برخی در انتخابات به این صورت هستند که به دنبال افشاگری و شایعه سازی هستند.

باهنر افزود: ما در مجلس به 290 حکمران خردمند نیاز داریم. دانشگاه‌های ما عالم و دانشمند تربیت می‌کنند اما هر عالم و دانشمندی لزوما خردمند نیست. ما برای مجلس سردار حکمرانی می‌خواهیم. سردار حکمرانی نیز کسی است که باید یک شناسنامه قوی کاری داشته باشد. کسی که برای مثال وزیر بوده است یا معاون وزیر یا استاندار و یا نماینده مجلس و ... بوده‌اند. مجلس جای آزمون و خطا نیست و باید کسی که که در مجلس می‌آید شناخت کافی نسبت به همه امور داشته باشد.

آخرین اخبار

پخش دومین قسمت «سرداران روستا» در شبکه افق پشت پرده جنبش‌های دانشجویی چیست؟ پخش اولین قسمت از «سرداران روستا» از شبکه افق ۳۶۰ در‌جه دوباره روی آنتن شبکه افق می‌نشیند سرانجام «جنگ سرنوشت» برای اسرائیل چیست؟ پخش مستندهای جدید و متنوع از افق وقتی «مقاومت» تنها مسیر است وقتی کالای فاخر ایرانی متولی ندارد رابطه یبوست و سردردهای میگرنی نگاه به جنگ و صلح در غزه از منظر سیاسی و دینی نهضت ملی مسکن از وعده تا تحقق پیشگیری از سرطان از نگاه حکما پلن B آمریکا برای بعد از جنگ در غزه موشک‌سازی شهید احمدی روشن با شکر و روغن واقعیت داشت؟ رژیم که قبلا در سه جبهه می‌جنگید و حالا توان نبرد با حماس را هم ندارد رایحه ‌درمانی برای ترک سیگار مقاومت مدیون زن فلسطینی است ماجرای نیمروز، مستندی از زندگی شهید فخری زاده «اِگلانتین» و «اقتدار دریایی» مستندهای ویژه شبکه افق تفاوت مسهل و ملین در طب سنتی آنچه در غزه می‌گذرد فیلم نیست! جریمه سنگین و پرونده قضایی در انتظار واحدهای آلاینده متخلف آیا جنگ غزه بعد از وقفه انسانی از سر گرفته می‌شود؟ قصور دولت‌ها در پیشرفت صنعت گردشگری استان سیستان و بلوچستان این میوه را تازه تازه بو نکنید! ورزشکاران مشهور خارجی که حامی فلسطین‌اند 2 احتمال درباره جنگ غزه؛ اکتفا به تسخیر شمال غزه یا ادامه جنگ آیا اتحادیه‎ها در قبال بیمه کارگردان مسئولیتی دارند؟ یک مولتی ‌ویتامین طبیعی آگاهی شرط لازم داشتن نسل سالم چرا با ورزشکاران رژیم صهیونیستی مسابقه نمی‌دهیم؟ مشکلی که مجلس برای حل آن جامعه کارگری را فدا کرد تنفس مصنوعی برای زنده نگه ‌داشتن رژیم صهیونیستی دانشجویان ستاره‌ دار بی واسطه به افق می‌آیند دوگانه دولت‌ها و ملت‌ها در موضوع غزه! روش‌های ساده برای کاهش درد قاعدگی دادخواهی در دیوان عدالت اداری غیر حضوری است مشکل مسکن جز با تعریف یک نظام حمایتی حل نمی‌شود آیا مشکل پسماند شمال کشور حل می‌شود؟ رژیم صهیونستی فقط با غزه نمی‌جنگد «دربرابر تاریکی» به افق رسید تاثیر سرنوشت فلسطین بر مسائل استراتژیک جهانی پوشش زنده تحولات و تحلیل جنگ غزه در شبکه افق سیاست منطقه‌ای آمریکا با طوفان الاقصی به چالش کشیده شد مستند‌های ستاره دار در افق تهدید جدی سلامت در صورت خوابیدن با استرس چی کار کنیم تو پاییز مریض نشیم؟ جنگ کریدورها و بقای کشورها بنگاه‌داری بانک‌ها و پشت پرده فروشگاه‌های بزرگ لوازم خانگی روایت «غربت فلسطین» در افق

ارسال دیدگاه


ارسال

جهت مشاهده دیدگاه های کاربران کلیک نمایید

دیدگاه ها