مشاهده خبر

چهار شنبه 11 مرداد 1402
انارستان

توصیه‌های طب سنتی برای برطرف شدن رفلاکس معده

یک پزشک طب سنتی در برنامه انارستان گفت: برای رفلاکس و ناراحتی های معده پرهیز از نوشیدن آب یخ، ماست و دوغ و خوراکی های سرد ضروری است و از گوشت گاو و گوساله، غذاهای فست فودی، غذاهای کنسروی، بادمجان نخود و ماکارونی پرهیز شود.

0

برنامه انارستان شبکه افق دوشنبه طبق روال هر هفته به پاسخ سوالات بینندگان اختصاص داشت. دکتر غلامرضا کردافشاری، پزشک و  متخصص طب سنتی این هفته مهمان برنامه بود.

دکتر کردافشاری درباره سکته چشم و راه های درمان آن گفت: در سکته چشم، عصب چشم دچار مشکل می شود. آسیب دیدن عصب راحت است ولی بهبود آن نیاز به مدارا دارد. در طب سنتی آمده است که تجمع مواد زائد در بدن منجر به سکته چشم می شود. ممکن است این مواد در عروق سر ، مغز و در عصب تجمع پیدا کند. جنس عصب از بلغم است.

وی افزود: بوعلی سینا وحکما معتقدند که درمان عصب سخت است، اما در بعضی از بیماران درمان صورت می گیرد و درجات مختلفی دارد و در بعضی درمان صورت نمی‌گیرد. در نهایت راه های درمانی مختلفی برای این عارضه استفاده می شود. از روغن درمانی گرفته تا زالو درمانی و غیره. در روغن مالی ها، روغن های اختصاصا برای عصب استفاده می شود و قانون اصلی آن مداومت است.

وی درباره رفلاکس و ناراحتی های معده گفت: پرهیز از نوشیدن آب یخ، ماست و دوغ و خوراکی های سرد ضروری است و از گوشت گاو و گوساله، غذاهای فست فودی، غذاهای کنسروی، بادمجان نخود و ماکارونی پرهیز شود. یکی دیگر مواردی که به شدت توصیه می‌شود عدم درهم خوری است. غذا بایستی کمتر و خوب جویده شود. یکی دیگر از توصیه‌ها این است بارهنگ با کمی گلاب جوشانده شود و با عسل یا نبات صبح ناشتا و آخر شب میل شود. روغن کاری، بادکش و ضماد روی معده انجام دهند.  دمنوش ریشه ختمی پنیرک صمغ و کتیرا را دم کنند و روی 3-4 استکان میل شود.

وی افزود: عصب سر اگر دچار مشکل شده است، بعد از مدت کوتاه یا چندماه بستگی به افراد مختلف،  درد کم کم بهتر می شود. یکی از راه‌های درمان عصب، پاکسازی عصب از طریق تغذیه است.  همچنین داروهای اختصاص به عصب وجود دارد مانند زالودرمانی، بادکش درمانی و روغن مالی که می‌تواند بسیار موثر باشد. عصب جز حالات مغز است و اولین جایی که باید پاکسازی شود، مغز است. درمان طب سنتی از راه پاک‌سازی مسیر مغز  انجام می‌شود که یک پروتکلی از درمان را دارد.

کردافشاری در خصوص واریس‌ها نیز گفت: واریس ها انواعی دارند که به دو دسته ریز و درشت تقسیم می‌شود. برای برطرف کردن واریس باید اصلاح معده،کبد و اصلاح سیستم و ورودی نوع تغذیه انجام شود. باید گفت هر کار و درمان دیگر موقتی است و باید براساس شرایط این اصلاح صورت بگیرد.

این پزشک متخصص طب سنتی نیز درباره زیره و استفاده از آن گفت: برای کسانی که عادت به مصرف زیره ندارند اگر به مقدار زیاد مصرف شود می‌تواندن آسیب زا باشد . برای این افراد توصیه می‌شود حتما به مقدار کم و جرعه جرعه یا قاشق قاشق و به صورت مداوم مصرف کنند.

آخرین اخبار

موشک‌سازی شهید احمدی روشن با شکر و روغن واقعیت داشت؟ رژیم که قبلا در سه جبهه می‌جنگید و حالا توان نبرد با حماس را هم ندارد رایحه ‌درمانی برای ترک سیگار مقاومت مدیون زن فلسطینی است ماجرای نیمروز، مستندی از زندگی شهید فخری زاده «اِگلانتین» و «اقتدار دریایی» مستندهای ویژه شبکه افق تفاوت مسهل و ملین در طب سنتی آنچه در غزه می‌گذرد فیلم نیست! جریمه سنگین و پرونده قضایی در انتظار واحدهای آلاینده متخلف آیا جنگ غزه بعد از وقفه انسانی از سر گرفته می‌شود؟ قصور دولت‌ها در پیشرفت صنعت گردشگری استان سیستان و بلوچستان این میوه را تازه تازه بو نکنید! ورزشکاران مشهور خارجی که حامی فلسطین‌اند 2 احتمال درباره جنگ غزه؛ اکتفا به تسخیر شمال غزه یا ادامه جنگ آیا اتحادیه‎ها در قبال بیمه کارگردان مسئولیتی دارند؟ یک مولتی ‌ویتامین طبیعی آگاهی شرط لازم داشتن نسل سالم چرا با ورزشکاران رژیم صهیونیستی مسابقه نمی‌دهیم؟ مشکلی که مجلس برای حل آن جامعه کارگری را فدا کرد تنفس مصنوعی برای زنده نگه ‌داشتن رژیم صهیونیستی دانشجویان ستاره‌ دار بی واسطه به افق می‌آیند دوگانه دولت‌ها و ملت‌ها در موضوع غزه! روش‌های ساده برای کاهش درد قاعدگی دادخواهی در دیوان عدالت اداری غیر حضوری است مشکل مسکن جز با تعریف یک نظام حمایتی حل نمی‌شود آیا مشکل پسماند شمال کشور حل می‌شود؟ رژیم صهیونستی فقط با غزه نمی‌جنگد «دربرابر تاریکی» به افق رسید تاثیر سرنوشت فلسطین بر مسائل استراتژیک جهانی پوشش زنده تحولات و تحلیل جنگ غزه در شبکه افق سیاست منطقه‌ای آمریکا با طوفان الاقصی به چالش کشیده شد مستند‌های ستاره دار در افق تهدید جدی سلامت در صورت خوابیدن با استرس چی کار کنیم تو پاییز مریض نشیم؟ جنگ کریدورها و بقای کشورها بنگاه‌داری بانک‌ها و پشت پرده فروشگاه‌های بزرگ لوازم خانگی روایت «غربت فلسطین» در افق جنگ غزه، مقدمه فروپاشی رژیم صهیونیستی است مستندهای آدینه این هفته افق پلتفرم‌های قدیمی خودرو در ایران سود ده هستند! پیشنهاد «ابتکار» برای مقابله جهانی با رژیم صهیونیستی آیا پارکینسون درمان می‌شود؟ کواکبیان: دفاع از فلسطین وظیفه همه کشورهای اسلامی است قانون مالیات بر خانه‌های خالی و آمارهای متناقض بررسی سیاست دوگانه انگلیس در برابر فلسطین آیا ارائه تسهیلات به افراد زیر مجموعه بانک‌ها قانونی است؟ آرتروز و ارتباط آن با اختلال داخلی بدن سقوط صهیونیست‌ها از ابتدای درگیری شروع شد خوراک طیب چه نوع غذایی است؟ جنگ کثیف؛ تنها دستاورد رژیم صهیونسیتی

ارسال دیدگاه


ارسال

جهت مشاهده دیدگاه های کاربران کلیک نمایید

دیدگاه ها