مشاهده خبر

پنج شنبه 5 مرداد 1402

تاثیر اشک برای حسین(ع) بر سلامت جسم و روح

متخصص طب سنتی در برنامه انارستان شبکه افق گفت: اشکی که برای امیال دنیوی است، غم سرد است و سنگینی به همراه می‌آورد. اما اشکی که برای سید الشهدا و ائمه اطهار ریخته می‌شود، گرم است، نشاط می‌آورد، شادابی می‌آورد و بهترین ابزار تطهیر روح و ارتقای روح انسانی است.

1

برنامه انارستان با موضوع تاثیر اشک بر جسم و روح و با حضور حکیم حسین خیراندیش، متخصص طب سنتی روز چهارشنبه پرداخته شد.

وی گفت: تمام خلقت اسمان و زمین و هرآنچه وجود دارد برای خلقت انسان است و خلقت انسان برای عبادت خداوند است که ما از آن به عنوان ضرورت هفتم نامیده‌ایم. تمام مقدمات سلامتی را که شما فراهم می‌کنید برای این است که انسان خدا را بشناسد و عبادت کند.

خیراندیش افزود: اگر انسان عبادت کرد و لباس عبادت بر تن کرد و روح خود را آراست، جسم خود را آراسته است و خود را ماندگار کرده است. کسانی که تن خود را در دنیا خوب نگه داشته‌اند، حتی در قبر نیز جسم سالمی خواهد ماند.

وی گفت: آنچنان باید در پرتو نور الهی قرار بگیریم که درد را نفهمیم. بسیاری از افراد هستند که در عین داشتن بیماری‌های بسیار زیاد اما آنچنان در پرتو نور الهی هستند که اصلا به این بیماری‌ها توجه نمی‌کنند.

خیراندیش افزود: مقدماتی برای تاثیر گذاری اشک بر روح و جسم دارد، گرفتن وضو، خوردن لقمه حلال و تغذیه مناسب، انجام مستحبات در کنار واجبات این موارد باعث می‌شود انسان دارای طهارت جسمی شود. در کنار طهارت جسم، باید طهارت روح داشت و بدون طهارت روح نمی‌توان به سلامت کامل دست یافت. ظلم‌هایی که در حق دیگران می‌کنیم، غیبت‌ها و گناه‌هایی که مرتکب می‌شویم یا استغفارهایی که می‌کنیم همگی می‌تواند بر طهار روح انسان اثر بگذارد.

وی گفت: همه این مقدمات در هر مرحله‌ای ابزار شورشی دارد و اوج طهارت انسان همان شورش درون است که با اشک تبلور می‌یابد. اگر همه این مقدمات را فراهم کردیم اما اشک نریختیم یعنی موانعی وجود دارد که باید آنان برطرف کرد.

وی خاطرنشان کرد: اشک غم سرد است و سنگینی به همراه می‌آورد. اشکی که برای امیال دنیوی است. اما اشکی که برای سید الشهدا و ائمه اطهار ریخته می‌شود، گرم است، نشاط می‌آورد، شادابی می‌آورد و بهترین ابزار تطهیر روح و ارتقای روح انسانی است.

آخرین اخبار

نهضت ملی مسکن از وعده تا تحقق پیشگیری از سرطان از نگاه حکما موشک‌سازی شهید احمدی روشن با شکر و روغن واقعیت داشت؟ رژیم که قبلا در سه جبهه می‌جنگید و حالا توان نبرد با حماس را هم ندارد رایحه ‌درمانی برای ترک سیگار مقاومت مدیون زن فلسطینی است ماجرای نیمروز، مستندی از زندگی شهید فخری زاده «اِگلانتین» و «اقتدار دریایی» مستندهای ویژه شبکه افق تفاوت مسهل و ملین در طب سنتی آنچه در غزه می‌گذرد فیلم نیست! جریمه سنگین و پرونده قضایی در انتظار واحدهای آلاینده متخلف آیا جنگ غزه بعد از وقفه انسانی از سر گرفته می‌شود؟ قصور دولت‌ها در پیشرفت صنعت گردشگری استان سیستان و بلوچستان این میوه را تازه تازه بو نکنید! ورزشکاران مشهور خارجی که حامی فلسطین‌اند 2 احتمال درباره جنگ غزه؛ اکتفا به تسخیر شمال غزه یا ادامه جنگ آیا اتحادیه‎ها در قبال بیمه کارگردان مسئولیتی دارند؟ یک مولتی ‌ویتامین طبیعی آگاهی شرط لازم داشتن نسل سالم چرا با ورزشکاران رژیم صهیونیستی مسابقه نمی‌دهیم؟ مشکلی که مجلس برای حل آن جامعه کارگری را فدا کرد تنفس مصنوعی برای زنده نگه ‌داشتن رژیم صهیونیستی دانشجویان ستاره‌ دار بی واسطه به افق می‌آیند دوگانه دولت‌ها و ملت‌ها در موضوع غزه! روش‌های ساده برای کاهش درد قاعدگی دادخواهی در دیوان عدالت اداری غیر حضوری است مشکل مسکن جز با تعریف یک نظام حمایتی حل نمی‌شود آیا مشکل پسماند شمال کشور حل می‌شود؟ رژیم صهیونستی فقط با غزه نمی‌جنگد «دربرابر تاریکی» به افق رسید تاثیر سرنوشت فلسطین بر مسائل استراتژیک جهانی پوشش زنده تحولات و تحلیل جنگ غزه در شبکه افق سیاست منطقه‌ای آمریکا با طوفان الاقصی به چالش کشیده شد مستند‌های ستاره دار در افق تهدید جدی سلامت در صورت خوابیدن با استرس چی کار کنیم تو پاییز مریض نشیم؟ جنگ کریدورها و بقای کشورها بنگاه‌داری بانک‌ها و پشت پرده فروشگاه‌های بزرگ لوازم خانگی روایت «غربت فلسطین» در افق جنگ غزه، مقدمه فروپاشی رژیم صهیونیستی است مستندهای آدینه این هفته افق پلتفرم‌های قدیمی خودرو در ایران سود ده هستند! پیشنهاد «ابتکار» برای مقابله جهانی با رژیم صهیونیستی آیا پارکینسون درمان می‌شود؟ کواکبیان: دفاع از فلسطین وظیفه همه کشورهای اسلامی است قانون مالیات بر خانه‌های خالی و آمارهای متناقض بررسی سیاست دوگانه انگلیس در برابر فلسطین آیا ارائه تسهیلات به افراد زیر مجموعه بانک‌ها قانونی است؟ آرتروز و ارتباط آن با اختلال داخلی بدن سقوط صهیونیست‌ها از ابتدای درگیری شروع شد

ارسال دیدگاه


ارسال

جهت مشاهده دیدگاه های کاربران کلیک نمایید

دیدگاه ها