مشاهده خبر

پنج شنبه 5 مرداد 1402

گرایش بسیاری از کشورها به سمت طب سنتی

یک متخصص طب سنتی گفت: 170 کشور از سال 2018 به بعد استفاده از طب‌های سنتی و مکمل را اعلام کرده‌اند.

0

برنامه انارستان با موضوع جایگاه طب سنتی در جهان و با حضور پیمان خامه چی، پزشک و متخصص طب سنتی به عنوان مهمان برنامه روز سه شنبه از شبکه افق پخش شد.

وی گفت: رویکردها به طب سنتی یک رویکردی جهان شمول است. طب مکمل در جهان تعریفی دارد که عبارت است از علوم مستدل و مستندی که جزء طب رایج قرار نمی‌گیرد، به عنوان طب مکمل نام برده می‌شود.

خامه چی افزود: 170 کشور از سال 2018 به بعد استفاده از طب‌های سنتی و مکمل را اعلام کرده‌اند و 124 کشور عضو سازمان بهداشت جهانی وجود قوانین یا مقررات برای داروهای گیاهی را از سال 2018 اعلام کرده‌اند همچنین 97 کشور اعلام کرده‌اند که ما دارای سیاست‌های کلان ملی در حوزه طب سنتی و مکمل دارند.

وی گفت: طب‌های سنتی دارای چالش‌هایی در جهان هستند و تنها مختص ایران نیست. برای مثال 83 کشور اعلام کرده‌اند که برخی، از طب‌ها مکمل برای مقاصد اغوا گرایانه استفاده می‌کنند.

این پزشک طب سنتی گفت: از نظر سازمان بهداشت جهانی برخی مکاتب طب مکمل بسیار گسترده هستند و طب ایرانی نیز جزء این دسته به شمار می‌رود.

وی خاطر نشان کرد: سازمان بهداشت جهانی در توصیه‌های خود به کشورهای مختلف بیان می‌کند که بهتر است طب سنتی و مکمل خود را در سیستم‌های سلامت ملی تسهیل کنند.

خامه چی گفت: غایت و نهایت آمال طب‌های مدرن بتوانند بر اساس ژنوتیپ بیمار، نوع دارو را مشخص کنند اما نهایت طب سنتی این است که بدن را بر اساس یک سری علائم شناسایی شود و بر اساس آن دارو تجویز شود. گفتی است که 25 درصد از پزشکان آمریکا به بیماران خود استفاده از طب مکمل را پیشنهاد می‌کنند.

آخرین اخبار

پیشگیری از سرطان از نگاه حکما موشک‌سازی شهید احمدی روشن با شکر و روغن واقعیت داشت؟ رژیم که قبلا در سه جبهه می‌جنگید و حالا توان نبرد با حماس را هم ندارد رایحه ‌درمانی برای ترک سیگار مقاومت مدیون زن فلسطینی است ماجرای نیمروز، مستندی از زندگی شهید فخری زاده «اِگلانتین» و «اقتدار دریایی» مستندهای ویژه شبکه افق تفاوت مسهل و ملین در طب سنتی آنچه در غزه می‌گذرد فیلم نیست! جریمه سنگین و پرونده قضایی در انتظار واحدهای آلاینده متخلف آیا جنگ غزه بعد از وقفه انسانی از سر گرفته می‌شود؟ قصور دولت‌ها در پیشرفت صنعت گردشگری استان سیستان و بلوچستان این میوه را تازه تازه بو نکنید! ورزشکاران مشهور خارجی که حامی فلسطین‌اند 2 احتمال درباره جنگ غزه؛ اکتفا به تسخیر شمال غزه یا ادامه جنگ آیا اتحادیه‎ها در قبال بیمه کارگردان مسئولیتی دارند؟ یک مولتی ‌ویتامین طبیعی آگاهی شرط لازم داشتن نسل سالم چرا با ورزشکاران رژیم صهیونیستی مسابقه نمی‌دهیم؟ مشکلی که مجلس برای حل آن جامعه کارگری را فدا کرد تنفس مصنوعی برای زنده نگه ‌داشتن رژیم صهیونیستی دانشجویان ستاره‌ دار بی واسطه به افق می‌آیند دوگانه دولت‌ها و ملت‌ها در موضوع غزه! روش‌های ساده برای کاهش درد قاعدگی دادخواهی در دیوان عدالت اداری غیر حضوری است مشکل مسکن جز با تعریف یک نظام حمایتی حل نمی‌شود آیا مشکل پسماند شمال کشور حل می‌شود؟ رژیم صهیونستی فقط با غزه نمی‌جنگد «دربرابر تاریکی» به افق رسید تاثیر سرنوشت فلسطین بر مسائل استراتژیک جهانی پوشش زنده تحولات و تحلیل جنگ غزه در شبکه افق سیاست منطقه‌ای آمریکا با طوفان الاقصی به چالش کشیده شد مستند‌های ستاره دار در افق تهدید جدی سلامت در صورت خوابیدن با استرس چی کار کنیم تو پاییز مریض نشیم؟ جنگ کریدورها و بقای کشورها بنگاه‌داری بانک‌ها و پشت پرده فروشگاه‌های بزرگ لوازم خانگی روایت «غربت فلسطین» در افق جنگ غزه، مقدمه فروپاشی رژیم صهیونیستی است مستندهای آدینه این هفته افق پلتفرم‌های قدیمی خودرو در ایران سود ده هستند! پیشنهاد «ابتکار» برای مقابله جهانی با رژیم صهیونیستی آیا پارکینسون درمان می‌شود؟ کواکبیان: دفاع از فلسطین وظیفه همه کشورهای اسلامی است قانون مالیات بر خانه‌های خالی و آمارهای متناقض بررسی سیاست دوگانه انگلیس در برابر فلسطین آیا ارائه تسهیلات به افراد زیر مجموعه بانک‌ها قانونی است؟ آرتروز و ارتباط آن با اختلال داخلی بدن سقوط صهیونیست‌ها از ابتدای درگیری شروع شد خوراک طیب چه نوع غذایی است؟

ارسال دیدگاه


ارسال

جهت مشاهده دیدگاه های کاربران کلیک نمایید

دیدگاه ها