مشاهده خبر

پنج شنبه 5 مرداد 1402

گرایش بسیاری از کشورها به سمت طب سنتی

یک متخصص طب سنتی گفت: 170 کشور از سال 2018 به بعد استفاده از طب‌های سنتی و مکمل را اعلام کرده‌اند.

0

برنامه انارستان با موضوع جایگاه طب سنتی در جهان و با حضور پیمان خامه چی، پزشک و متخصص طب سنتی به عنوان مهمان برنامه روز سه شنبه از شبکه افق پخش شد.

وی گفت: رویکردها به طب سنتی یک رویکردی جهان شمول است. طب مکمل در جهان تعریفی دارد که عبارت است از علوم مستدل و مستندی که جزء طب رایج قرار نمی‌گیرد، به عنوان طب مکمل نام برده می‌شود.

خامه چی افزود: 170 کشور از سال 2018 به بعد استفاده از طب‌های سنتی و مکمل را اعلام کرده‌اند و 124 کشور عضو سازمان بهداشت جهانی وجود قوانین یا مقررات برای داروهای گیاهی را از سال 2018 اعلام کرده‌اند همچنین 97 کشور اعلام کرده‌اند که ما دارای سیاست‌های کلان ملی در حوزه طب سنتی و مکمل دارند.

وی گفت: طب‌های سنتی دارای چالش‌هایی در جهان هستند و تنها مختص ایران نیست. برای مثال 83 کشور اعلام کرده‌اند که برخی، از طب‌ها مکمل برای مقاصد اغوا گرایانه استفاده می‌کنند.

این پزشک طب سنتی گفت: از نظر سازمان بهداشت جهانی برخی مکاتب طب مکمل بسیار گسترده هستند و طب ایرانی نیز جزء این دسته به شمار می‌رود.

وی خاطر نشان کرد: سازمان بهداشت جهانی در توصیه‌های خود به کشورهای مختلف بیان می‌کند که بهتر است طب سنتی و مکمل خود را در سیستم‌های سلامت ملی تسهیل کنند.

خامه چی گفت: غایت و نهایت آمال طب‌های مدرن بتوانند بر اساس ژنوتیپ بیمار، نوع دارو را مشخص کنند اما نهایت طب سنتی این است که بدن را بر اساس یک سری علائم شناسایی شود و بر اساس آن دارو تجویز شود. گفتی است که 25 درصد از پزشکان آمریکا به بیماران خود استفاده از طب مکمل را پیشنهاد می‌کنند.

آخرین اخبار

رئیسی، استاد برجسته حوزه علمیه و مرد خستگی‌ناپذیر کار جهادی مردان دیپلماسی و میدان انتخاب مردم شخصی مثل رئیسی است او مردم را باور داشت و مردم او را همسویی دیپلماسی و میدان در دولت سیزدهم زندگی شهدا تجلی شهادتشان است نقش گردان شناسایی در آزادسازی خرمشهر با مستند «تنها نترس بدون سلاح» مردم دیگر تفاوت رئیس جمهور مردمی با دیگران را فهمیده‌اند شهید رئیسی و جدیت در خدمت راز شهادت آن مرد که اهل خدمت بود روایتی دیگر از شهادت آیت‌الله رئیسی از زبان فرماندهان سابق نظامی در شبکه افق کادر پروازی شهادت را بیشتر بشناسید «میدان دیپلماسی» روایتی از حضور شهید رئیسی در سفر به نیویورک ویژه برنامه شهید جمهور از شبکه افق سیما او که شهید خدمت بود و خادم جمهور او به تک تک ایرانیان توجه دارد «میدون خراسون» برنامه‌ای با حضور ستارگان موسیقی در مدح امام رضا (ع) سرمایه اجتماعی در ایران و میزان مشارکت در انتخابات مجلس خبرنگار انگلیسی: آسانژ 23 ساعت در روز شکنجه می‌شد کشورهای حوزه بالکان و جنگ غزه هفته جمعیت همراه با مستندهای شبکه افق مستند «رویای بزرگ» از قاب شبکه افق تولید کوچک مقیاس؛ پیشنهادی برای مردمی‌سازی اقتصاد در افق تمدن اسلامی نگاهی نو به اعتراضات دانشجویی در آمریکا کتابی درباره تنها شهید اروپایی دفاع مقدس مقاومت نبرد رسانه‌ای را هم بُرده است از نمایشگاه کتاب تا نظارت بر فیلم‌های سینمایی در گفت‌وگو با وزیر ارشاد حضور یمنی‌ها با دست پُر در نمایشگاه کتاب تهران مستند «سلام به آینده» روایتی از سبک تربیتی مهارت‌ محور رازهای زندگی مرد موشکی ایران نگاهی به مستند «غیر رسمی ۶» / همراه با رهبری در راهروهای کتاب «میدون خراسون» برنامه‌ای با حضور ستارگان موسیقی سریالی از کره جنوبی به افق رسید! پخش مستندهایی با محوریت جمعیت در شبکه افق ساترا نگهبان پناهگاه‌های فرهنگی بازدارندگی؛ ویژگی اصلی قانون عفاف و حجاب گفت‌وگوی به افق فلسطین با خانواده‌ای که از غزه آمده‌اند «شب بخیر آمریکا» روایتی از اعتراضات دانشجویی در غرب گرامی‌داشت روز هلال احمر با «نشان امید» آنهایی که باید از مالیات بر عایدی سرمایه بترسند! سرانجام اعتراضات دانشجویی در آمریکا چه خواهد شد؟ نقش انسان – رسانه‌ها در پوشش واقعیت‌ها هفته‌ای پر از مستندهای جذاب در شبکه افق امر به معروف و نهی از منکر؛ فریضه‌ای دو سویه در جامعه اسلامی چرا اعتراضات دانشجویی آمریکا به خشونت کشیده شد؟ از احیای معاونت پرورشی تا راهکار دولت برای جبران کمبود 203 هزار معلم پیش‌بینی فیلسوف مشهور روس از آینده جنگ غزه «جعبه سیاه» آدم‌ها رو می‌شود/ چالش‌هایی که گاهی از دست مهمان برنامه در می‌رود بایدن چه خواهد کرد؟ همه چیز درباره آقای نادر

ارسال دیدگاه


ارسال

جهت مشاهده دیدگاه های کاربران کلیک نمایید

دیدگاه ها