مشاهده خبر

پنج شنبه 5 مرداد 1402

نفوذ مافیای بانک‌داری در تصمیم‌گیری‌های کلان!

سخنگوی کمیسیون ویژه جهش و رونق تولید مجلس گفت: بانک‌ها هم در عرصه تصمیم‌گیری کشور نفوذ دارند هم از نظر علمی مسئولان کشور را قانع می‌کنند که اگر بانک‌ها را مجبور به پرداخت وام کنید، تورم در کشور زیاد می‌شود.

0

برنامه فرامتن با موضوعات اجتماعی و فرهنگی روز سه شنبه از شبکه افق پخش شد.

در بخش خبرهای خوب و امیدبخش این برنامه به خبرهای خوب 24 ساعت گذشته پرداخته شد که از جمله آن اخبار می‌توان به این خبرها اشاره کرد: آمادگی 50 موکب در قزوین برای خدمت رسانی به زائران اربعین، حمایت 3 میلیارد و پانصد میلیون تومانی به ایتام بروجردی، رشد 17.1 درصدی صنعت نسانی و 6 درصدی پوشاک در سال 1401

در بخش بعدی این برنامه به موضوع بانک‌داری و با حضور محسن زنگنه، سخنگوی کمیسیون ویژه جهش و رونق تولید مجلس شورای اسلامی به عنوان مهمان برنامه پرداخته شد.

وی گفت: در بحث تولید یکی از مهم‌ترین مسائل، بحث تامین مالی است که ما در مجلس طرحی را پیش می‌بریم که بتوانیم این موضوع تامین مالی را حل کنیم که در کشور ما تامین مالی بر دوش بانک‌ها است. در کشورهای دیگر بخشی از این تامین بر دوش بازارهای سرمایه است و بخشی را سرمایه‌گذاری خارجی دارد و ...

وی افزود: مشکلی که ما در دو دهه اخیر با آن مواجه هستیم، عدم کنترل و نظارت بر بانک‌ها است. در حوزه صنایع میانی و خرد به شدت مشکل داریم و بانک‌ها به این بخش‌ها با شرایط بسیار سختی وام می‌دهند.

وی گفت: واقعیت این است که کشور ما یک کشور بانک‌سالار است و اصولا کسانی که در حوزه بانکی هستند در تصمیم‌گیری پولی و مالی کشور موثر هستند و به این جهت ما به دنبال این نبودیم که بازار سرمایه را تقویت کنیم زیرا پول از بانک وارد بازار سرمایه می‌شود و بانک‌ها در این مورد متضرر می‌گردند.

زنگنه، سخنگوی کمیسیون ویژه جهش و رونق تولید مجلس شورای اسلامی گفت: بانک‌ها هم در عرصه تصمیم گیری کشور نفوذ دارند. هم از نظر علمی مسئولان کشور را قانع می‌کنند که اگر بانک‌ها را مجبور به پرداخت وام کنید، تورم در کشور زیاد می‌شود.

وی افزود: وقتی شفافیت نیست، طبیعی است که بانک‌ها به روسای خودشان و شرکت‌هایی که خودشان مالک آن هستند، وام‌های کلان پرداخت کنند.

این نماینده مجلس افزود: تبصره 18 یکی از کارهای بسیار خوبی بود که ما در قانون بودجه 1400 گذاشتیم و دولت و وزارت اقتصاد هم از نیمه دوم سال آغاز کرد و حرکت بسیار خوبی بود که در عرصه تولید راه افتاد اما تا الان تسهیلاتی از تبصره 18 بودجه 1401 هنوز پرداخت نشده است.

در بخش میز فرهنگ و هنر به موضوع مستند حاج مرزوق و با حضور بابک مینایی، کارگردان این مستند به عنوان مهمان برنامه پرداخته شد.

وی درباره این مستند گفت: حاج مرزوق در سال 1329 فوت کرده و هرآنچه به دست ما رسیده است، شنیده‌هایی است که در اختیار است. مردم ایران برای اولین بار از او دعوت می‌کنند تا از عراق به ایران بیاید و او نمی‌پذیرد و یک سال بعد مجددا با اصرار مردم، دعوت آنان را می‌پذیرد تا بیاید و مراسم مذهبی و روضه خوانی و مداحی را به مردم ایران آموزش دهد.

آخرین اخبار

پخش دومین قسمت «سرداران روستا» در شبکه افق پشت پرده جنبش‌های دانشجویی چیست؟ پخش اولین قسمت از «سرداران روستا» از شبکه افق ۳۶۰ در‌جه دوباره روی آنتن شبکه افق می‌نشیند سرانجام «جنگ سرنوشت» برای اسرائیل چیست؟ پخش مستندهای جدید و متنوع از افق وقتی «مقاومت» تنها مسیر است وقتی کالای فاخر ایرانی متولی ندارد رابطه یبوست و سردردهای میگرنی نگاه به جنگ و صلح در غزه از منظر سیاسی و دینی نهضت ملی مسکن از وعده تا تحقق پیشگیری از سرطان از نگاه حکما پلن B آمریکا برای بعد از جنگ در غزه موشک‌سازی شهید احمدی روشن با شکر و روغن واقعیت داشت؟ رژیم که قبلا در سه جبهه می‌جنگید و حالا توان نبرد با حماس را هم ندارد رایحه ‌درمانی برای ترک سیگار مقاومت مدیون زن فلسطینی است ماجرای نیمروز، مستندی از زندگی شهید فخری زاده «اِگلانتین» و «اقتدار دریایی» مستندهای ویژه شبکه افق تفاوت مسهل و ملین در طب سنتی آنچه در غزه می‌گذرد فیلم نیست! جریمه سنگین و پرونده قضایی در انتظار واحدهای آلاینده متخلف آیا جنگ غزه بعد از وقفه انسانی از سر گرفته می‌شود؟ قصور دولت‌ها در پیشرفت صنعت گردشگری استان سیستان و بلوچستان این میوه را تازه تازه بو نکنید! ورزشکاران مشهور خارجی که حامی فلسطین‌اند 2 احتمال درباره جنگ غزه؛ اکتفا به تسخیر شمال غزه یا ادامه جنگ آیا اتحادیه‎ها در قبال بیمه کارگردان مسئولیتی دارند؟ یک مولتی ‌ویتامین طبیعی آگاهی شرط لازم داشتن نسل سالم چرا با ورزشکاران رژیم صهیونیستی مسابقه نمی‌دهیم؟ مشکلی که مجلس برای حل آن جامعه کارگری را فدا کرد تنفس مصنوعی برای زنده نگه ‌داشتن رژیم صهیونیستی دانشجویان ستاره‌ دار بی واسطه به افق می‌آیند دوگانه دولت‌ها و ملت‌ها در موضوع غزه! روش‌های ساده برای کاهش درد قاعدگی دادخواهی در دیوان عدالت اداری غیر حضوری است مشکل مسکن جز با تعریف یک نظام حمایتی حل نمی‌شود آیا مشکل پسماند شمال کشور حل می‌شود؟ رژیم صهیونستی فقط با غزه نمی‌جنگد «دربرابر تاریکی» به افق رسید تاثیر سرنوشت فلسطین بر مسائل استراتژیک جهانی پوشش زنده تحولات و تحلیل جنگ غزه در شبکه افق سیاست منطقه‌ای آمریکا با طوفان الاقصی به چالش کشیده شد مستند‌های ستاره دار در افق تهدید جدی سلامت در صورت خوابیدن با استرس چی کار کنیم تو پاییز مریض نشیم؟ جنگ کریدورها و بقای کشورها بنگاه‌داری بانک‌ها و پشت پرده فروشگاه‌های بزرگ لوازم خانگی روایت «غربت فلسطین» در افق

ارسال دیدگاه


ارسال

جهت مشاهده دیدگاه های کاربران کلیک نمایید

دیدگاه ها