مشاهده خبر

پنج شنبه 5 مرداد 1402

نفوذ مافیای بانک‌داری در تصمیم‌گیری‌های کلان!

سخنگوی کمیسیون ویژه جهش و رونق تولید مجلس گفت: بانک‌ها هم در عرصه تصمیم‌گیری کشور نفوذ دارند هم از نظر علمی مسئولان کشور را قانع می‌کنند که اگر بانک‌ها را مجبور به پرداخت وام کنید، تورم در کشور زیاد می‌شود.

0

برنامه فرامتن با موضوعات اجتماعی و فرهنگی روز سه شنبه از شبکه افق پخش شد.

در بخش خبرهای خوب و امیدبخش این برنامه به خبرهای خوب 24 ساعت گذشته پرداخته شد که از جمله آن اخبار می‌توان به این خبرها اشاره کرد: آمادگی 50 موکب در قزوین برای خدمت رسانی به زائران اربعین، حمایت 3 میلیارد و پانصد میلیون تومانی به ایتام بروجردی، رشد 17.1 درصدی صنعت نسانی و 6 درصدی پوشاک در سال 1401

در بخش بعدی این برنامه به موضوع بانک‌داری و با حضور محسن زنگنه، سخنگوی کمیسیون ویژه جهش و رونق تولید مجلس شورای اسلامی به عنوان مهمان برنامه پرداخته شد.

وی گفت: در بحث تولید یکی از مهم‌ترین مسائل، بحث تامین مالی است که ما در مجلس طرحی را پیش می‌بریم که بتوانیم این موضوع تامین مالی را حل کنیم که در کشور ما تامین مالی بر دوش بانک‌ها است. در کشورهای دیگر بخشی از این تامین بر دوش بازارهای سرمایه است و بخشی را سرمایه‌گذاری خارجی دارد و ...

وی افزود: مشکلی که ما در دو دهه اخیر با آن مواجه هستیم، عدم کنترل و نظارت بر بانک‌ها است. در حوزه صنایع میانی و خرد به شدت مشکل داریم و بانک‌ها به این بخش‌ها با شرایط بسیار سختی وام می‌دهند.

وی گفت: واقعیت این است که کشور ما یک کشور بانک‌سالار است و اصولا کسانی که در حوزه بانکی هستند در تصمیم‌گیری پولی و مالی کشور موثر هستند و به این جهت ما به دنبال این نبودیم که بازار سرمایه را تقویت کنیم زیرا پول از بانک وارد بازار سرمایه می‌شود و بانک‌ها در این مورد متضرر می‌گردند.

زنگنه، سخنگوی کمیسیون ویژه جهش و رونق تولید مجلس شورای اسلامی گفت: بانک‌ها هم در عرصه تصمیم گیری کشور نفوذ دارند. هم از نظر علمی مسئولان کشور را قانع می‌کنند که اگر بانک‌ها را مجبور به پرداخت وام کنید، تورم در کشور زیاد می‌شود.

وی افزود: وقتی شفافیت نیست، طبیعی است که بانک‌ها به روسای خودشان و شرکت‌هایی که خودشان مالک آن هستند، وام‌های کلان پرداخت کنند.

این نماینده مجلس افزود: تبصره 18 یکی از کارهای بسیار خوبی بود که ما در قانون بودجه 1400 گذاشتیم و دولت و وزارت اقتصاد هم از نیمه دوم سال آغاز کرد و حرکت بسیار خوبی بود که در عرصه تولید راه افتاد اما تا الان تسهیلاتی از تبصره 18 بودجه 1401 هنوز پرداخت نشده است.

در بخش میز فرهنگ و هنر به موضوع مستند حاج مرزوق و با حضور بابک مینایی، کارگردان این مستند به عنوان مهمان برنامه پرداخته شد.

وی درباره این مستند گفت: حاج مرزوق در سال 1329 فوت کرده و هرآنچه به دست ما رسیده است، شنیده‌هایی است که در اختیار است. مردم ایران برای اولین بار از او دعوت می‌کنند تا از عراق به ایران بیاید و او نمی‌پذیرد و یک سال بعد مجددا با اصرار مردم، دعوت آنان را می‌پذیرد تا بیاید و مراسم مذهبی و روضه خوانی و مداحی را به مردم ایران آموزش دهد.

آخرین اخبار

او مردم را باور داشت و مردم او را همسویی دیپلماسی و میدان در دولت سیزدهم زندگی شهدا تجلی شهادتشان است نقش گردان شناسایی در آزادسازی خرمشهر با مستند «تنها نترس بدون سلاح» مردم دیگر تفاوت رئیس جمهور مردمی با دیگران را فهمیده‌اند شهید رئیسی و جدیت در خدمت راز شهادت آن مرد که اهل خدمت بود روایتی دیگر از شهادت آیت‌الله رئیسی از زبان فرماندهان سابق نظامی در شبکه افق کادر پروازی شهادت را بیشتر بشناسید «میدان دیپلماسی» روایتی از حضور شهید رئیسی در سفر به نیویورک ویژه برنامه شهید جمهور از شبکه افق سیما او که شهید خدمت بود و خادم جمهور او به تک تک ایرانیان توجه دارد «میدون خراسون» برنامه‌ای با حضور ستارگان موسیقی در مدح امام رضا (ع) سرمایه اجتماعی در ایران و میزان مشارکت در انتخابات مجلس خبرنگار انگلیسی: آسانژ 23 ساعت در روز شکنجه می‌شد کشورهای حوزه بالکان و جنگ غزه هفته جمعیت همراه با مستندهای شبکه افق مستند «رویای بزرگ» از قاب شبکه افق تولید کوچک مقیاس؛ پیشنهادی برای مردمی‌سازی اقتصاد در افق تمدن اسلامی نگاهی نو به اعتراضات دانشجویی در آمریکا کتابی درباره تنها شهید اروپایی دفاع مقدس مقاومت نبرد رسانه‌ای را هم بُرده است از نمایشگاه کتاب تا نظارت بر فیلم‌های سینمایی در گفت‌وگو با وزیر ارشاد حضور یمنی‌ها با دست پُر در نمایشگاه کتاب تهران مستند «سلام به آینده» روایتی از سبک تربیتی مهارت‌ محور رازهای زندگی مرد موشکی ایران نگاهی به مستند «غیر رسمی ۶» / همراه با رهبری در راهروهای کتاب «میدون خراسون» برنامه‌ای با حضور ستارگان موسیقی سریالی از کره جنوبی به افق رسید! پخش مستندهایی با محوریت جمعیت در شبکه افق ساترا نگهبان پناهگاه‌های فرهنگی بازدارندگی؛ ویژگی اصلی قانون عفاف و حجاب گفت‌وگوی به افق فلسطین با خانواده‌ای که از غزه آمده‌اند «شب بخیر آمریکا» روایتی از اعتراضات دانشجویی در غرب گرامی‌داشت روز هلال احمر با «نشان امید» آنهایی که باید از مالیات بر عایدی سرمایه بترسند! سرانجام اعتراضات دانشجویی در آمریکا چه خواهد شد؟ نقش انسان – رسانه‌ها در پوشش واقعیت‌ها هفته‌ای پر از مستندهای جذاب در شبکه افق امر به معروف و نهی از منکر؛ فریضه‌ای دو سویه در جامعه اسلامی چرا اعتراضات دانشجویی آمریکا به خشونت کشیده شد؟ از احیای معاونت پرورشی تا راهکار دولت برای جبران کمبود 203 هزار معلم پیش‌بینی فیلسوف مشهور روس از آینده جنگ غزه «جعبه سیاه» آدم‌ها رو می‌شود/ چالش‌هایی که گاهی از دست مهمان برنامه در می‌رود بایدن چه خواهد کرد؟ همه چیز درباره آقای نادر حزب دموکرات و مصادره به مطلوب اعتراضات دانشجویی در آمریکا میراث حاج نادر و افق‌های نو در آمریکا پخش «در مرز غبار آلود» از افق / روایتی متفاوت از نادر طالب‌زاده

ارسال دیدگاه


ارسال

جهت مشاهده دیدگاه های کاربران کلیک نمایید

دیدگاه ها