مشاهده خبر

دو شنبه 2 مرداد 1402
فرامتن

ضرورت ثبت تردد‌ قانونی زائران اربعین برای دریافت خدمات درمانی

زائرانی که خواستار دریافت خدمات درمانی از بیمارستان حضرت امیر در نجف اشرف هستند ضروری است حتما اطلاعات تردد قانونی خود را در سامانه‌های مربوطه ثبت کنند.

0

برنامه فرامتن با موضوعات اجتماعی و فرهنگی روز یکشنبه از شبکه افق پخش شد.

در بخش خبرهای خوب و امیدبخش 24 ساعت گذشته در ایران به این خبرها پرداخته شد: کاهش مدت زمان خروج از گیت‌های گذرنامه مهران به چهار ثانیه، افتتاح طرح آبرسانی به رامهرمز با ظرفیت 12 هزار مترمکعب در روز، ساخت پادزهر نیش مار و عقرب با پالایش پلاسمای خون، اهدای ماهانه 60 میلیون تئمان برای آزادی زندانیان توسط خیر ناشناس

در بخش بعدی این برنامه به موضوع فعالیت‌های جمعیت هلال احمر در اربعین و با حضور مرتضی مرادی‌پور،  معاون عملیات سازمان امداد و نجات کشور پرداخته شد.

وی گفت: جمعیت هلال احمر مانند سایر که در اربعین خدمت رسانی می‌کنند، عضو کمیته‌های 18 گانه ستاد اربعین است که در وزارت کشور تشکیل شده است و وظیفه کلی سلامت و نجات بر عهده هلال احمر است. زیر مجموعه کمیته امداد و نجات دو کمیته داریم که یکی کمیته امداد و نجات درون مرزی و دیگری کمیته امداد و نجات برون مرزی است که هلال احمر در این دو حوزه فعالیت‌های خود را برای زائران اربعین انجام می‌دهد.

مرادی‌پور افزود: تاریخ  آغاز طرح مبنی بر دستورات ستاد مرکزی اربعین است، هلال احمر تابع دستورات این ستاد است و با توجه به اینکه حجم سفرهای مردمی بسیار زودتر از موعد مدنظر بود برای اینکه سفر آرام‌تری داشته باشند، یک سری ناهماهنگی‌ها سال گذشته به وجود آمد و امسال تلاش بر این است که از آغاز شهریورماه دستگاه‌های مربوطه مانند هلال احمر در جایگاه‌های خود مستقر باشند و خدمات خود را ارائه دهند.

معاون عملیات سازمان امداد و نجات کشور گفت: مراکز تخصصی هلال احمر مانند بیمارستان حضرت امیر علیه السلام در نجف اشرف خدمات خود را به زائران ارائه می‌دهد. این خدمات نه تنها در ایام زیارتی اربعین بلکه در باقی ایام سال خدمات خود را به مردم ارائه می‌دهد و امسال مقرر شده است تا خدمات تخصصی‌تری مانند برخی اعمال جراحی نیز انجام دهد.

وی افزود: جمعیت هلال احمر تلاش می‌کند تا در ازای خدماتی که ارائه می‌کند، هزینه‌ای دریافت نکند اما برخی هزینه‌ها از سمت دولت‌ها باید حمایت شود. جمعیت هلال احمر تمام تلاش خود را می‌کند تا بهترین خدمات درمانی خود را به زائران حضرت امام حسین (ع) ارائه کند اما قطعا با این حجم عظیم و مثال زدنی، خلاءهایی را متصور هستیم که باید هموطنان تمام تلاش خود را بکنند تا ابتدا پیشگیری کنند و مخاطرات را کاهش دهیم و جمعیت هلال احمر نیز تمام تلاش خود را می‌کند تا به بهترین وجه خدمات خود را ارائه دهد.

وی گفت: زائران عزیزی که خواستار دریافت خدمات درمانی از بیمارستان حضرت امیر در نجف اشرف هستند ضروری است که حتما اطلاعات تردد قانونی خود را در سامانه‌های مربوطه ثبت کنند زیرا جمعیت هلال احمر با اخذ این اطلاعات از مراجع قانونی، خدمات خود را به زائران امام حسین (ع) ارائه می‌کند.

در بخش میز فرهنگ و هنر این برنامه نیز به موضوع هیئت طراز و با حضور محمدمجید دائی دائی، مدیر سامانه دعوت به عنوان مهمان برنامه پرداخته شد.

وی گفت: هیئت طراز، ادعای گزافی است. هیئتی طراز است که اگر امام زمان ظهور کرد، هیچ ایرادی از آن مجلس نگیرند.

آخرین اخبار

پخش دومین قسمت «سرداران روستا» در شبکه افق پشت پرده جنبش‌های دانشجویی چیست؟ پخش اولین قسمت از «سرداران روستا» از شبکه افق ۳۶۰ در‌جه دوباره روی آنتن شبکه افق می‌نشیند سرانجام «جنگ سرنوشت» برای اسرائیل چیست؟ پخش مستندهای جدید و متنوع از افق وقتی «مقاومت» تنها مسیر است وقتی کالای فاخر ایرانی متولی ندارد رابطه یبوست و سردردهای میگرنی نگاه به جنگ و صلح در غزه از منظر سیاسی و دینی نهضت ملی مسکن از وعده تا تحقق پیشگیری از سرطان از نگاه حکما پلن B آمریکا برای بعد از جنگ در غزه موشک‌سازی شهید احمدی روشن با شکر و روغن واقعیت داشت؟ رژیم که قبلا در سه جبهه می‌جنگید و حالا توان نبرد با حماس را هم ندارد رایحه ‌درمانی برای ترک سیگار مقاومت مدیون زن فلسطینی است ماجرای نیمروز، مستندی از زندگی شهید فخری زاده «اِگلانتین» و «اقتدار دریایی» مستندهای ویژه شبکه افق تفاوت مسهل و ملین در طب سنتی آنچه در غزه می‌گذرد فیلم نیست! جریمه سنگین و پرونده قضایی در انتظار واحدهای آلاینده متخلف آیا جنگ غزه بعد از وقفه انسانی از سر گرفته می‌شود؟ قصور دولت‌ها در پیشرفت صنعت گردشگری استان سیستان و بلوچستان این میوه را تازه تازه بو نکنید! ورزشکاران مشهور خارجی که حامی فلسطین‌اند 2 احتمال درباره جنگ غزه؛ اکتفا به تسخیر شمال غزه یا ادامه جنگ آیا اتحادیه‎ها در قبال بیمه کارگردان مسئولیتی دارند؟ یک مولتی ‌ویتامین طبیعی آگاهی شرط لازم داشتن نسل سالم چرا با ورزشکاران رژیم صهیونیستی مسابقه نمی‌دهیم؟ مشکلی که مجلس برای حل آن جامعه کارگری را فدا کرد تنفس مصنوعی برای زنده نگه ‌داشتن رژیم صهیونیستی دانشجویان ستاره‌ دار بی واسطه به افق می‌آیند دوگانه دولت‌ها و ملت‌ها در موضوع غزه! روش‌های ساده برای کاهش درد قاعدگی دادخواهی در دیوان عدالت اداری غیر حضوری است مشکل مسکن جز با تعریف یک نظام حمایتی حل نمی‌شود آیا مشکل پسماند شمال کشور حل می‌شود؟ رژیم صهیونستی فقط با غزه نمی‌جنگد «دربرابر تاریکی» به افق رسید تاثیر سرنوشت فلسطین بر مسائل استراتژیک جهانی پوشش زنده تحولات و تحلیل جنگ غزه در شبکه افق سیاست منطقه‌ای آمریکا با طوفان الاقصی به چالش کشیده شد مستند‌های ستاره دار در افق تهدید جدی سلامت در صورت خوابیدن با استرس چی کار کنیم تو پاییز مریض نشیم؟ جنگ کریدورها و بقای کشورها بنگاه‌داری بانک‌ها و پشت پرده فروشگاه‌های بزرگ لوازم خانگی روایت «غربت فلسطین» در افق

ارسال دیدگاه


ارسال

جهت مشاهده دیدگاه های کاربران کلیک نمایید

دیدگاه ها