مشاهده خبر

دو شنبه 2 مرداد 1402
فرامتن

ضرورت ثبت تردد‌ قانونی زائران اربعین برای دریافت خدمات درمانی

زائرانی که خواستار دریافت خدمات درمانی از بیمارستان حضرت امیر در نجف اشرف هستند ضروری است حتما اطلاعات تردد قانونی خود را در سامانه‌های مربوطه ثبت کنند.

0

برنامه فرامتن با موضوعات اجتماعی و فرهنگی روز یکشنبه از شبکه افق پخش شد.

در بخش خبرهای خوب و امیدبخش 24 ساعت گذشته در ایران به این خبرها پرداخته شد: کاهش مدت زمان خروج از گیت‌های گذرنامه مهران به چهار ثانیه، افتتاح طرح آبرسانی به رامهرمز با ظرفیت 12 هزار مترمکعب در روز، ساخت پادزهر نیش مار و عقرب با پالایش پلاسمای خون، اهدای ماهانه 60 میلیون تئمان برای آزادی زندانیان توسط خیر ناشناس

در بخش بعدی این برنامه به موضوع فعالیت‌های جمعیت هلال احمر در اربعین و با حضور مرتضی مرادی‌پور،  معاون عملیات سازمان امداد و نجات کشور پرداخته شد.

وی گفت: جمعیت هلال احمر مانند سایر که در اربعین خدمت رسانی می‌کنند، عضو کمیته‌های 18 گانه ستاد اربعین است که در وزارت کشور تشکیل شده است و وظیفه کلی سلامت و نجات بر عهده هلال احمر است. زیر مجموعه کمیته امداد و نجات دو کمیته داریم که یکی کمیته امداد و نجات درون مرزی و دیگری کمیته امداد و نجات برون مرزی است که هلال احمر در این دو حوزه فعالیت‌های خود را برای زائران اربعین انجام می‌دهد.

مرادی‌پور افزود: تاریخ  آغاز طرح مبنی بر دستورات ستاد مرکزی اربعین است، هلال احمر تابع دستورات این ستاد است و با توجه به اینکه حجم سفرهای مردمی بسیار زودتر از موعد مدنظر بود برای اینکه سفر آرام‌تری داشته باشند، یک سری ناهماهنگی‌ها سال گذشته به وجود آمد و امسال تلاش بر این است که از آغاز شهریورماه دستگاه‌های مربوطه مانند هلال احمر در جایگاه‌های خود مستقر باشند و خدمات خود را ارائه دهند.

معاون عملیات سازمان امداد و نجات کشور گفت: مراکز تخصصی هلال احمر مانند بیمارستان حضرت امیر علیه السلام در نجف اشرف خدمات خود را به زائران ارائه می‌دهد. این خدمات نه تنها در ایام زیارتی اربعین بلکه در باقی ایام سال خدمات خود را به مردم ارائه می‌دهد و امسال مقرر شده است تا خدمات تخصصی‌تری مانند برخی اعمال جراحی نیز انجام دهد.

وی افزود: جمعیت هلال احمر تلاش می‌کند تا در ازای خدماتی که ارائه می‌کند، هزینه‌ای دریافت نکند اما برخی هزینه‌ها از سمت دولت‌ها باید حمایت شود. جمعیت هلال احمر تمام تلاش خود را می‌کند تا بهترین خدمات درمانی خود را به زائران حضرت امام حسین (ع) ارائه کند اما قطعا با این حجم عظیم و مثال زدنی، خلاءهایی را متصور هستیم که باید هموطنان تمام تلاش خود را بکنند تا ابتدا پیشگیری کنند و مخاطرات را کاهش دهیم و جمعیت هلال احمر نیز تمام تلاش خود را می‌کند تا به بهترین وجه خدمات خود را ارائه دهد.

وی گفت: زائران عزیزی که خواستار دریافت خدمات درمانی از بیمارستان حضرت امیر در نجف اشرف هستند ضروری است که حتما اطلاعات تردد قانونی خود را در سامانه‌های مربوطه ثبت کنند زیرا جمعیت هلال احمر با اخذ این اطلاعات از مراجع قانونی، خدمات خود را به زائران امام حسین (ع) ارائه می‌کند.

در بخش میز فرهنگ و هنر این برنامه نیز به موضوع هیئت طراز و با حضور محمدمجید دائی دائی، مدیر سامانه دعوت به عنوان مهمان برنامه پرداخته شد.

وی گفت: هیئت طراز، ادعای گزافی است. هیئتی طراز است که اگر امام زمان ظهور کرد، هیچ ایرادی از آن مجلس نگیرند.

آخرین اخبار

رئیسی، استاد برجسته حوزه علمیه و مرد خستگی‌ناپذیر کار جهادی مردان دیپلماسی و میدان انتخاب مردم شخصی مثل رئیسی است او مردم را باور داشت و مردم او را همسویی دیپلماسی و میدان در دولت سیزدهم زندگی شهدا تجلی شهادتشان است نقش گردان شناسایی در آزادسازی خرمشهر با مستند «تنها نترس بدون سلاح» مردم دیگر تفاوت رئیس جمهور مردمی با دیگران را فهمیده‌اند شهید رئیسی و جدیت در خدمت راز شهادت آن مرد که اهل خدمت بود روایتی دیگر از شهادت آیت‌الله رئیسی از زبان فرماندهان سابق نظامی در شبکه افق کادر پروازی شهادت را بیشتر بشناسید «میدان دیپلماسی» روایتی از حضور شهید رئیسی در سفر به نیویورک ویژه برنامه شهید جمهور از شبکه افق سیما او که شهید خدمت بود و خادم جمهور او به تک تک ایرانیان توجه دارد «میدون خراسون» برنامه‌ای با حضور ستارگان موسیقی در مدح امام رضا (ع) سرمایه اجتماعی در ایران و میزان مشارکت در انتخابات مجلس خبرنگار انگلیسی: آسانژ 23 ساعت در روز شکنجه می‌شد کشورهای حوزه بالکان و جنگ غزه هفته جمعیت همراه با مستندهای شبکه افق مستند «رویای بزرگ» از قاب شبکه افق تولید کوچک مقیاس؛ پیشنهادی برای مردمی‌سازی اقتصاد در افق تمدن اسلامی نگاهی نو به اعتراضات دانشجویی در آمریکا کتابی درباره تنها شهید اروپایی دفاع مقدس مقاومت نبرد رسانه‌ای را هم بُرده است از نمایشگاه کتاب تا نظارت بر فیلم‌های سینمایی در گفت‌وگو با وزیر ارشاد حضور یمنی‌ها با دست پُر در نمایشگاه کتاب تهران مستند «سلام به آینده» روایتی از سبک تربیتی مهارت‌ محور رازهای زندگی مرد موشکی ایران نگاهی به مستند «غیر رسمی ۶» / همراه با رهبری در راهروهای کتاب «میدون خراسون» برنامه‌ای با حضور ستارگان موسیقی سریالی از کره جنوبی به افق رسید! پخش مستندهایی با محوریت جمعیت در شبکه افق ساترا نگهبان پناهگاه‌های فرهنگی بازدارندگی؛ ویژگی اصلی قانون عفاف و حجاب گفت‌وگوی به افق فلسطین با خانواده‌ای که از غزه آمده‌اند «شب بخیر آمریکا» روایتی از اعتراضات دانشجویی در غرب گرامی‌داشت روز هلال احمر با «نشان امید» آنهایی که باید از مالیات بر عایدی سرمایه بترسند! سرانجام اعتراضات دانشجویی در آمریکا چه خواهد شد؟ نقش انسان – رسانه‌ها در پوشش واقعیت‌ها هفته‌ای پر از مستندهای جذاب در شبکه افق امر به معروف و نهی از منکر؛ فریضه‌ای دو سویه در جامعه اسلامی چرا اعتراضات دانشجویی آمریکا به خشونت کشیده شد؟ از احیای معاونت پرورشی تا راهکار دولت برای جبران کمبود 203 هزار معلم پیش‌بینی فیلسوف مشهور روس از آینده جنگ غزه «جعبه سیاه» آدم‌ها رو می‌شود/ چالش‌هایی که گاهی از دست مهمان برنامه در می‌رود بایدن چه خواهد کرد؟ همه چیز درباره آقای نادر

ارسال دیدگاه


ارسال

جهت مشاهده دیدگاه های کاربران کلیک نمایید

دیدگاه ها