مشاهده خبر

دو شنبه 2 مرداد 1402
انارستان

غذاهایی که مانع باروری می‌شوند!

برخی غذاها ذاتا برای دستگاه باروری مضر هستند، این غذاها به دستگاه باروری می‌چسبند و مانع از انجام درست کارهای طبیعی بدن می‌شوند که از جمله آن‌ها می‌توان به بادمجان، پنیرهای کش‌سان مانند پنیر پیتزا، تخم مرغ سرخ شده و گوشت اردک اشاره کرد.

1

برنامه انارستان با موضوع موانع بارداری و با حضور مهدی رشیدی، پزشک و متخصص طب سنتی به عنوان مهمان برنامه روز یکشنبه از شبکه افق پخش شد.

وی در این خصوص گفت: دستگاه باروری یکی از مهم‌ترین ابزارهای حیاتی و امید بخش به زندگی است که می‌تواند به سلامت جسمی، روانی و اجتماعی اثر بسیاری داشته باشد. دستگاه باروری در زنان و مردان مشابهت‌ها و تفاوت‌هایی دارند و پایه تشخیص در طب سنتی ایرانی بر پیه چند معیار است. یکی از آن موارد این است که دستگاه باروری در سلامت و تعادل هست یا خیر؟

وی افزود: این تعادل چه تاثیری دارد؟ فرض کنید ما نانی را در تنوری می‌خواهید بپزید و برای پخت نان باید یک دمای مشخصی وجود داشته باشد تا نان پخته شود. اگر حرارت این تنور کاهش یا افزایش پیدا کند، تاثیرات نادرستی برجا خواهد گذاشت. این وضعیت در دستگاه باروری نیز وجود دارد.

رشیدی گفت: واجب است تا هر خانوادهای به ویژه مادران برای دریافت سبک زندگی سالم به مراکزی مراجعه کند تا این آموزش‌ها را دریافت کند.

وی گفت: در سن باروری که از 15 تا 50 سالگی است، تغذیه بسیار مهم است و باید مراقب آن بود. در افرادی که سالم هستند، پیشگیری کردن اولویت دارد و در کسانی که بیمار هستند، به بهبود بیماری آن‌ها کمک می‌کند. یکی از غذاهایی که به شدت می‌تواند بر سلامت انسان اثر بگذارد، غذاهای آماده بیرون است یا غذاهای نیمه آماده است که اگر مرتب و مداوم استفاده شود بر سلامت دستگاه‌های باروری اثرگذار است. همچنین مواد افزودنی که در خوراکی‌ها وجود دارد، از جمله مواردی است که می‌تواند اثرگذار باشد. سوسی و کالباس، غذاهای کنسروی و کمپوت‌ها، غذاهایی که از قبل درست شده است و بعدا به دست ما می‌سد مانند بیسکوئیت‌ها و کلوچه‌ها باید مراقب بود.

این پزشک متخصص طب ستنی افزود: میوه‌های نرسیده و میوه‌هایی که خشک شده و به ان گوگرد اضافه شده است بسیار می‌تواند بر سلامت انسان اثر بگذارد.

وی گفت: برخی غذاها ذاتا برای دستگاه باروری مضر هستند. این غذاها به دستگاه باروری می‌چسبد و مانع از انجام درست کارهای خود می‌شود که از جمله آن‌ها می‌توان به بادمجان، پنیرهای کش‌سانی مانند پنیر پیتزا، تخم مرغ سرخ شده، گوشت اردک اشاره کرد.

وی اشاره کرد: سه دلیل اصلی برای ناباروری وجود دارد: یکی طبیعت یا مزاج اندام‌اهی باروری است، دوم سوء تغییر هیئت یا شکل اندام باروری است مانند برخی از ورم‌ها، سوم افرادی هستند که دچار اختلال هستند.

وی افزود: اگر فرم و ظاهر دستگاه باروری و رحم در خانم‌ها در تعادل قرار بگیرد، بیش از 70 درصد احتمال باروری سالم و رفع مشکلات عدم باروری وجود خواهد داشت. کسانی که دارای سوء مزاج گرم رحمی هستند، خونی که در عادات ماهانه بیرون می‌آید، کم، غلیظ و رنگ سرخ یا سیاه می‌شود. بد بو می‌شود، فرد در اضطراب است، خشکی لب دارد. فردی که دارای سوء مزاج سرد رحمی است دارای این نشانه‌ها هستند: بند نیامدن خون و رقیق بودن آن.

آخرین اخبار

گروهک منافقین؛ پدیده‌ای متفاوت در اندیشه الحادی دیدگاه‌های سعید جلیلی در مورد مسئله فلسطین وابستگی کاهنده جواب نداد، استقلال بالنده به کار آمد دیدگاه‌های علیرضا زاکانی در مورد مسئله فلسطین مجموعه مستند «یکی بود یکی نبود» روی آنتن شبکه افق / قصه فراموش نشدنی آدم‌ها برنامه «انتخاب ایران» برای کمک به انتخاب آگاهانه و خردمندانه مردم است آنچه باید تا حکمرانی کارآمد پدیدار شود نتانیاهو همه چیز را باخته است؛ هم جنگ و هم کابینه خودش نظرسنجی برنامه «به افق فلسطین» طنین دعای پرفیض عرفه در کربلا از شبکه افق دولت رئیسی، الگویی برای منتخبان جمهور دیدگاه‌های مسعود پزشکیان در مورد فلسطین فصل پنجم «بزرگراه همت» به آنتن افق رسید پخش «بزرگ راه همت» و «برسد به دست رئیس جمهور» این هفته از شبکه افق دولتی که در فسادستیزی متفاوت بود بررسی دغدغه ذهنی پسرها در مستند «صفر یک» «دومینو» با موضوع همزیستی انسان و سگ روی آنتن می‌رود نقشه‌هایی که غرب برای غرب آسیا داشت اسرائیل در هراس از پاسخ سخت حزب الله زمینه‌سازی برای ظهور در برنامه «بزرگراه همت» صله‌رحم و نماز اول وقت مهم‌ترین خصیصه اخلاقی برادرم بود مستند «جنون هسته‌ای» با افشای اسنادی از نتانیاهو به افق رسید پیشرفت خیره‌کننده‌ هسته‌ای ایران تنها در 3 سال چرا آمریکا برای آتش بس در غزه به تکاپو افتاده است؟ فصل پنجم مستند «بزرگراه همت» رونمایی شد تاکتیک‌ها و تکنیک‌های انتخاباتی؛ از غرب تا ایران هزینه و فایده مقاومت بیشتر است یا سازش؟ تحول حوزه سلامت در دوران شهید جمهور شدت گرفتن جنگ در غزه و تهدید پوشالی اسرائیل برای حمله به لبنان مستند «بدون حکم» روی آنتن شبکه افق سیما شورایی که اصولا سفارش قبول نمی‌کند! بررسی عملکرد شورای نگهبان در شبکه افق روایت سفرهای استانی شهید جمهور در مستند «آن سوی سفر» آیا نتانیاهو باز هم اشتباه خواهد کرد؟ روایت سفرهای استانی شهیدجمهور در مستندهای افق «به نام قانون» به میز نقد کافه مستند رسید وقتی استاندارد «استاندارد» ایران بالاتر رفت وقتی مردم پای نظام جمهوری اسلامی هستند دولتی که دو گانه دیپلماسی و میدان را از بین برد ورود دوباره ایران به فضا با روی کار آمدن دولت رئیسی وقتی هیچ کس به آمریکا اعتماد ندارد دنیایی نو به نام «عصر خمینی» حقیقت صهیونیسم از زبان خاخام‌های یهودی آمریکایی مردم زمان شاه هم از اسرائیل نفرت داشتند تلاش افق برای پوشش اخبار شهید جمهور شهید رئیسی مصداق سیاست‌ورزی الهی و مردم‌سالاری دینی بی نظمی جهانی برای حمایت از اسرائیل! نظم نوین جهانی و افول هژمون آمریکا شهید رئیسی؛ الگویی برای همه آنها که قصد خدمت دارند نقش مهم شهید امیرعبداللهیان در تعاملات خارجی ایران

ارسال دیدگاه


ارسال

جهت مشاهده دیدگاه های کاربران کلیک نمایید

دیدگاه ها