مشاهده خبر

یک شنبه 1 مرداد 1402

هیأت‌های دانشجویی؛ در دانشگاه و برای همه مردم

برنامه تلویزیونی «جهان آرا»، شنبه شب 31 تیرماه با موضوع هیات دانشجویی موفق و بایسته های اجرایی آن، روی آنتن زنده شبکه افق رفت.

0

در ابتدای برنامه، امیرحسین ثابتی با محمد مهدی گرجی (مسئول هیات الزهرا(س) دانشگاه صنعتی شریف) به گفت‌وگو نشست.

او با اشاره به اینکه اوایل که جلسات هفتگی هیأت دانشجویی را شروع کردیم، سخنران مطرح داشتیم ولی 10 نفر پای منبر بودند اظهار کرد: استمرار برنامه‌ها سبب شد الان 400 نفر بیایند در حالیکه سخنران مشهوری هم دعوت نمی‌کنیم.

وی افزود: با تداوم در کار، می‌توان هم مسئله مخاطب هیأت را حل کرد و هم مسائل مالی را و به موضوعات عمیق‌تر همچون تربیت نسل آینده پرداخت.

برنامه هیأت دانشجویی دانشگاه شریف در حوزه تربیتی

مسئول هیات الزهرا(س) دانشگاه صنعتی شریف خاطرنشان کرد: برای جلسات محرم این هیأت، از چند ماه قبل کارگروه محتوایی تشکیل می‌دهیم و سخنرانی‌ها، شعار و مداحی‌ها متناسب با نیازها و فضای کشور صورت می‌گیرند تا روی عموم مردم اثرگذار باشیم.

وی ادامه داد: 150 نفر به صورت مستمر در فضای هیأت حضور دارند و جزو خادمان آن محسوب می‌شود، برای آنها برنامه تربیتی تدوین می‌کنیم تا از سال اول تحصیل تا زمان فارغ التحصیلی آنها را پوشش دهد.

مهمترین دستاورد هیأت‌های دانشجویی چیست؟

گرجی عنوان کرد: هیأت‌های مذهبی دانشجویی، جایی فراتشکلی هستند و همین است که هیأت، جای جذاب‌تری برای دانشجویان می‌شود، شبکه‌ای با حضور آدم‌های مختلف، فضاهای مختلف و اهداف گوناگون ولی همگی حول محور اهل بیت(ع)

هیأتی دانشگاهی ولی نه فقط برای دانشجویان

مهدی تورانلو (مسئول سابق هیات میثاق با شهدا دانشگاه امام صادق(ع)) مهمان بعدی جهان آرا بود؛ او نیز با بیان اینکه در هیأت دانشگاه سعی کردیم فضایی را فراهم کنیم که هم اساتید و هم فارغ التحصیلان در آن شرکت کنند گفت: این مسئله باید خانوادگی می‌بود بنابراین ورود عموم آزاد شد

وی افزود: تا اوایل دهه 90، هیأت میثاق با شهدای دانشگاه امام صادق(ع)، موفقیت‌های خوبی کسب کرد چون هدف و دغدغه همه اعضا، کار برای دستگاه امام حسین(ع) بود.

3 هیأت برای سه گروه سنی در دانشگاه امام صادق(ع)

تورانلو با بیان اینکه برنامه‌های هیأت دانشگاه امام صادق(ع) خانوادگی است خاطرنشان کرد: بنابراین کودک 2 سال هم مخاطب ماست به همین دلیل فضایی مخصوص برای این گروه سنی تدارک دیده شده و هدایایی هم به آنها داده می‌شود.

او ادامه داد: برای نوجوانان 10 سال به بالا هم هیأت نوجوانان تشکیل شده که برنامه‌هایش طی دهه اول محرم، همزمان با هیأت اصلی برگزار می‌شود البته هیأت نوجوانان به صورت هفتگی هم تشکیل می‌شود.

ماجرای پاکبانی که هزار تومان به هیأت دانشگاه امام صادق(ع) کمک کرد

مسئول سابق هیات میثاق با شهدا دانشگاه امام صادق(ع) گفت: از ظرفیت اساتید، فارغ التحصیلان و عموم مردم برای تامین هزینه‌های مالی هیأت استفاده می‌کنیم.

نقش فارغ التحصیلان در هیأت‌های دانشجویی

تورانلو بیان کرد: هدف این بوده که مخاطبان هیأت میثاق با شهدا، برداشتی مثبت از برنامه‌ها داشته باشند، رشد کنند و این حضور برایشان مفید باشد؛ استفاده از تجربه مسئولان ادوار هیأت امری ضروری است و به همین دلیل فارغ التحصیلان دانشگاه، طرح‌های جدید می‌آورند و اجرایی هم می‌کنند.

آخرین اخبار

گروهک منافقین؛ پدیده‌ای متفاوت در اندیشه الحادی دیدگاه‌های سعید جلیلی در مورد مسئله فلسطین وابستگی کاهنده جواب نداد، استقلال بالنده به کار آمد دیدگاه‌های علیرضا زاکانی در مورد مسئله فلسطین مجموعه مستند «یکی بود یکی نبود» روی آنتن شبکه افق / قصه فراموش نشدنی آدم‌ها برنامه «انتخاب ایران» برای کمک به انتخاب آگاهانه و خردمندانه مردم است آنچه باید تا حکمرانی کارآمد پدیدار شود نتانیاهو همه چیز را باخته است؛ هم جنگ و هم کابینه خودش نظرسنجی برنامه «به افق فلسطین» طنین دعای پرفیض عرفه در کربلا از شبکه افق دولت رئیسی، الگویی برای منتخبان جمهور دیدگاه‌های مسعود پزشکیان در مورد فلسطین فصل پنجم «بزرگراه همت» به آنتن افق رسید پخش «بزرگ راه همت» و «برسد به دست رئیس جمهور» این هفته از شبکه افق دولتی که در فسادستیزی متفاوت بود بررسی دغدغه ذهنی پسرها در مستند «صفر یک» «دومینو» با موضوع همزیستی انسان و سگ روی آنتن می‌رود نقشه‌هایی که غرب برای غرب آسیا داشت اسرائیل در هراس از پاسخ سخت حزب الله زمینه‌سازی برای ظهور در برنامه «بزرگراه همت» صله‌رحم و نماز اول وقت مهم‌ترین خصیصه اخلاقی برادرم بود مستند «جنون هسته‌ای» با افشای اسنادی از نتانیاهو به افق رسید پیشرفت خیره‌کننده‌ هسته‌ای ایران تنها در 3 سال چرا آمریکا برای آتش بس در غزه به تکاپو افتاده است؟ فصل پنجم مستند «بزرگراه همت» رونمایی شد تاکتیک‌ها و تکنیک‌های انتخاباتی؛ از غرب تا ایران هزینه و فایده مقاومت بیشتر است یا سازش؟ تحول حوزه سلامت در دوران شهید جمهور شدت گرفتن جنگ در غزه و تهدید پوشالی اسرائیل برای حمله به لبنان مستند «بدون حکم» روی آنتن شبکه افق سیما شورایی که اصولا سفارش قبول نمی‌کند! بررسی عملکرد شورای نگهبان در شبکه افق روایت سفرهای استانی شهید جمهور در مستند «آن سوی سفر» آیا نتانیاهو باز هم اشتباه خواهد کرد؟ روایت سفرهای استانی شهیدجمهور در مستندهای افق «به نام قانون» به میز نقد کافه مستند رسید وقتی استاندارد «استاندارد» ایران بالاتر رفت وقتی مردم پای نظام جمهوری اسلامی هستند دولتی که دو گانه دیپلماسی و میدان را از بین برد ورود دوباره ایران به فضا با روی کار آمدن دولت رئیسی وقتی هیچ کس به آمریکا اعتماد ندارد دنیایی نو به نام «عصر خمینی» حقیقت صهیونیسم از زبان خاخام‌های یهودی آمریکایی مردم زمان شاه هم از اسرائیل نفرت داشتند تلاش افق برای پوشش اخبار شهید جمهور شهید رئیسی مصداق سیاست‌ورزی الهی و مردم‌سالاری دینی بی نظمی جهانی برای حمایت از اسرائیل! نظم نوین جهانی و افول هژمون آمریکا شهید رئیسی؛ الگویی برای همه آنها که قصد خدمت دارند نقش مهم شهید امیرعبداللهیان در تعاملات خارجی ایران

ارسال دیدگاه


ارسال

جهت مشاهده دیدگاه های کاربران کلیک نمایید

دیدگاه ها