مشاهده خبر

یک شنبه 1 مرداد 1402
فرامتن

تعرفه‌گذاری خدمات پرستاری بر اساس سرانه

وقتی تعرفه خدمات پرستاری وارد سرانه بشود، عدد سقف و کفی وجود ندارد و بر اساس خدمتی که از سوی پرستار ارائه ‌می‌شود، بیمه مکلف به پرداخت است.

0

در بخش اول این برنامه به موضوع توهین به ساحت مقدس قرآن کریم و قرآن سوزی در سوئد پرداخته شد. مهمان این بخش از برنامه، سعید صلح میرزایی، پژوهشگر اندیشه امامین انقلاب بود. وی در این خصوص گفت: مدت‌ها است که شوق جوانان غربی به اسلام افزایش پیدا کرده است و این گرایش، روز به روز افزون‌تر می‌گردد حتی در انتخاب اسامی، نام «محمد» را برای خود برمی‌گزینند. از سوی دیگر دستگاه‌های وابسته به دشمن به منظور جلوگیری از این کارها تحرکاتی از خود نشان می‌دهند و تلاش می‌کنند با تحریک برخی جوانان فریب خورده، سرپوشی بر پیروزی‌های جبهه دشمن داشته باشند و مقابل محتوای انسانی قرآن کریم صف آرایی کنند.

وی افزود: هر زمان فتوحاتی برای جبهه مقاومت رخ می‌دهد، پیروزی‌هایی که برای جمهوری اسلامی اتفاق می‌افتد، نقاط افولی برای جریان غرب اتفاق می‌افتد، کارهایی که بلد هستند انجام دهند، فرافکنی‌هایی است که غرب در مقابل این اتفاقات از خود نشان می‌دهد و تلاش می‌کنند از برخی اتفاقات بزرگ حتی پیشگیری کنند.

در بخش بعدی این برنامه به موضوع تعرفه گذاری خدمات پرستاری و با حضور عباس عبادی، معاون پرستاری وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی به عنوان مهمان برنامه پرداخته شد.

وی گفت: حدود 15 سال از تصویب این قانون می‌گذرد و برای نخستین بار دولت سیزدهم حسب وعده‌ای که در انتخابات داده بود، خود را مصمم کرد تا این قانون را اجرا کند. از 5 هزار میلیارد تومان بودجه اختصاص داده شده به این طرح، سازمان برنامه و بودجه، 3.5 هزار میلیارد تومان را اختصاص داد یعنی کمتر از 70 درصد تخصیص داده شد.

وی افزود: اولین اعتباری که برای این طرح اختصاص داده شد مربوط به اواخر آبان ماه سال گذشته است و ما هشت ماه از برنامه عقب بودیم تا آبان ماه که این طرح عملیاتی شد و به شکل علی الحساب به همکاران پرداخت شد.

عبادی گفت: پرداخت تعرفه پرستاری شامل دو جزء است. بخش اول، ضریب ریالی که سالانه برای همه کارشناسان پروانه‌دار شورای عالی بیمه تصویب می‌کند و عدد ثابتی است. جزء دوم مربوط به ارزش نسبی که هر خدمت پزشکی یا پرستاری دارد که بر اساس محل خدمت یا سختی کار که همکاران دارند، متفاوت است.

معاون پرستاری وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی خاطرنشان کرد: وقتی تعرفه وارد سرانه بشود، عدد سقف و کف ندارد و بر اساس خدمتی که ارائه شود، بیمه مکلف به پرداخت است. پرداخت‌ها بر اساس خدماتی است که پرستاران ارائه می‌دهند. ممکن است اشغال یک تخت در یک بیمارستان ظرفیت کامل خود را نداشته باشد و خدمتی که پرستار ارائه می‌دهد زیاد نباشد بنابراین تعرفه‌ای نیز که دریافت می‌کند به همین صورت خواهد بود و در بیمارستا دیگری ممکن است همکار دیگر خدمت زیادی را ارائه کند و بنابراین تعرفه‌ای که دریافت می‌کند بیشتر خواهد بود.

وی خاطرنشان کرد: در دولت گذشته وعده استخدام همکاران داده شده بود و ای کاش در همان موقع و بدون آزمون این وعده محقق می‌شد اما مسئولان وقت می‌گویند که ما این وعده را داده‌ایم و ظرفیت استخدام را در سه سال گذشته افزایش داده‌ایم و تقریبا سالانه 10 هزار نفر در سه سال گذشته استخدام داشته‌ایم.

در بخش میز فرهنگ و هنر به موضوع کتاب بینایی و با حضور امین بابازاده، نویسنده به عنوان مهمان برنامه پرداخته شد.

وی گفت: این کتاب درباره یاران امام حسین علیه‌السلام است که به همراهی اصحاب ایشان با حضرت امام حسین در واقعه عاشورا پرداخته است. داستان زندگی اصحاب هر کدام دارای معرفت‌هایی است. در زمان حرکت امام حسین علیه‌السلام به سمت کربلا، به این شکل نبوده است که ایشان با هرکس که ملاقات می‌کند، آن فرد به صورت هیجانی با امام همراهی کند بلکه نوع سلوک آنان به نحوی است که اتفاقا باید آنان را به کربلا برساند.

آخرین اخبار

پخش دومین قسمت «سرداران روستا» در شبکه افق پشت پرده جنبش‌های دانشجویی چیست؟ پخش اولین قسمت از «سرداران روستا» از شبکه افق ۳۶۰ در‌جه دوباره روی آنتن شبکه افق می‌نشیند سرانجام «جنگ سرنوشت» برای اسرائیل چیست؟ پخش مستندهای جدید و متنوع از افق وقتی «مقاومت» تنها مسیر است وقتی کالای فاخر ایرانی متولی ندارد رابطه یبوست و سردردهای میگرنی نگاه به جنگ و صلح در غزه از منظر سیاسی و دینی نهضت ملی مسکن از وعده تا تحقق پیشگیری از سرطان از نگاه حکما پلن B آمریکا برای بعد از جنگ در غزه موشک‌سازی شهید احمدی روشن با شکر و روغن واقعیت داشت؟ رژیم که قبلا در سه جبهه می‌جنگید و حالا توان نبرد با حماس را هم ندارد رایحه ‌درمانی برای ترک سیگار مقاومت مدیون زن فلسطینی است ماجرای نیمروز، مستندی از زندگی شهید فخری زاده «اِگلانتین» و «اقتدار دریایی» مستندهای ویژه شبکه افق تفاوت مسهل و ملین در طب سنتی آنچه در غزه می‌گذرد فیلم نیست! جریمه سنگین و پرونده قضایی در انتظار واحدهای آلاینده متخلف آیا جنگ غزه بعد از وقفه انسانی از سر گرفته می‌شود؟ قصور دولت‌ها در پیشرفت صنعت گردشگری استان سیستان و بلوچستان این میوه را تازه تازه بو نکنید! ورزشکاران مشهور خارجی که حامی فلسطین‌اند 2 احتمال درباره جنگ غزه؛ اکتفا به تسخیر شمال غزه یا ادامه جنگ آیا اتحادیه‎ها در قبال بیمه کارگردان مسئولیتی دارند؟ یک مولتی ‌ویتامین طبیعی آگاهی شرط لازم داشتن نسل سالم چرا با ورزشکاران رژیم صهیونیستی مسابقه نمی‌دهیم؟ مشکلی که مجلس برای حل آن جامعه کارگری را فدا کرد تنفس مصنوعی برای زنده نگه ‌داشتن رژیم صهیونیستی دانشجویان ستاره‌ دار بی واسطه به افق می‌آیند دوگانه دولت‌ها و ملت‌ها در موضوع غزه! روش‌های ساده برای کاهش درد قاعدگی دادخواهی در دیوان عدالت اداری غیر حضوری است مشکل مسکن جز با تعریف یک نظام حمایتی حل نمی‌شود آیا مشکل پسماند شمال کشور حل می‌شود؟ رژیم صهیونستی فقط با غزه نمی‌جنگد «دربرابر تاریکی» به افق رسید تاثیر سرنوشت فلسطین بر مسائل استراتژیک جهانی پوشش زنده تحولات و تحلیل جنگ غزه در شبکه افق سیاست منطقه‌ای آمریکا با طوفان الاقصی به چالش کشیده شد مستند‌های ستاره دار در افق تهدید جدی سلامت در صورت خوابیدن با استرس چی کار کنیم تو پاییز مریض نشیم؟ جنگ کریدورها و بقای کشورها بنگاه‌داری بانک‌ها و پشت پرده فروشگاه‌های بزرگ لوازم خانگی روایت «غربت فلسطین» در افق

ارسال دیدگاه


ارسال

جهت مشاهده دیدگاه های کاربران کلیک نمایید

دیدگاه ها