مشاهده خبر

یک شنبه 1 مرداد 1402
فرامتن

تعرفه‌گذاری خدمات پرستاری بر اساس سرانه

وقتی تعرفه خدمات پرستاری وارد سرانه بشود، عدد سقف و کفی وجود ندارد و بر اساس خدمتی که از سوی پرستار ارائه ‌می‌شود، بیمه مکلف به پرداخت است.

0

در بخش اول این برنامه به موضوع توهین به ساحت مقدس قرآن کریم و قرآن سوزی در سوئد پرداخته شد. مهمان این بخش از برنامه، سعید صلح میرزایی، پژوهشگر اندیشه امامین انقلاب بود. وی در این خصوص گفت: مدت‌ها است که شوق جوانان غربی به اسلام افزایش پیدا کرده است و این گرایش، روز به روز افزون‌تر می‌گردد حتی در انتخاب اسامی، نام «محمد» را برای خود برمی‌گزینند. از سوی دیگر دستگاه‌های وابسته به دشمن به منظور جلوگیری از این کارها تحرکاتی از خود نشان می‌دهند و تلاش می‌کنند با تحریک برخی جوانان فریب خورده، سرپوشی بر پیروزی‌های جبهه دشمن داشته باشند و مقابل محتوای انسانی قرآن کریم صف آرایی کنند.

وی افزود: هر زمان فتوحاتی برای جبهه مقاومت رخ می‌دهد، پیروزی‌هایی که برای جمهوری اسلامی اتفاق می‌افتد، نقاط افولی برای جریان غرب اتفاق می‌افتد، کارهایی که بلد هستند انجام دهند، فرافکنی‌هایی است که غرب در مقابل این اتفاقات از خود نشان می‌دهد و تلاش می‌کنند از برخی اتفاقات بزرگ حتی پیشگیری کنند.

در بخش بعدی این برنامه به موضوع تعرفه گذاری خدمات پرستاری و با حضور عباس عبادی، معاون پرستاری وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی به عنوان مهمان برنامه پرداخته شد.

وی گفت: حدود 15 سال از تصویب این قانون می‌گذرد و برای نخستین بار دولت سیزدهم حسب وعده‌ای که در انتخابات داده بود، خود را مصمم کرد تا این قانون را اجرا کند. از 5 هزار میلیارد تومان بودجه اختصاص داده شده به این طرح، سازمان برنامه و بودجه، 3.5 هزار میلیارد تومان را اختصاص داد یعنی کمتر از 70 درصد تخصیص داده شد.

وی افزود: اولین اعتباری که برای این طرح اختصاص داده شد مربوط به اواخر آبان ماه سال گذشته است و ما هشت ماه از برنامه عقب بودیم تا آبان ماه که این طرح عملیاتی شد و به شکل علی الحساب به همکاران پرداخت شد.

عبادی گفت: پرداخت تعرفه پرستاری شامل دو جزء است. بخش اول، ضریب ریالی که سالانه برای همه کارشناسان پروانه‌دار شورای عالی بیمه تصویب می‌کند و عدد ثابتی است. جزء دوم مربوط به ارزش نسبی که هر خدمت پزشکی یا پرستاری دارد که بر اساس محل خدمت یا سختی کار که همکاران دارند، متفاوت است.

معاون پرستاری وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی خاطرنشان کرد: وقتی تعرفه وارد سرانه بشود، عدد سقف و کف ندارد و بر اساس خدمتی که ارائه شود، بیمه مکلف به پرداخت است. پرداخت‌ها بر اساس خدماتی است که پرستاران ارائه می‌دهند. ممکن است اشغال یک تخت در یک بیمارستان ظرفیت کامل خود را نداشته باشد و خدمتی که پرستار ارائه می‌دهد زیاد نباشد بنابراین تعرفه‌ای نیز که دریافت می‌کند به همین صورت خواهد بود و در بیمارستا دیگری ممکن است همکار دیگر خدمت زیادی را ارائه کند و بنابراین تعرفه‌ای که دریافت می‌کند بیشتر خواهد بود.

وی خاطرنشان کرد: در دولت گذشته وعده استخدام همکاران داده شده بود و ای کاش در همان موقع و بدون آزمون این وعده محقق می‌شد اما مسئولان وقت می‌گویند که ما این وعده را داده‌ایم و ظرفیت استخدام را در سه سال گذشته افزایش داده‌ایم و تقریبا سالانه 10 هزار نفر در سه سال گذشته استخدام داشته‌ایم.

در بخش میز فرهنگ و هنر به موضوع کتاب بینایی و با حضور امین بابازاده، نویسنده به عنوان مهمان برنامه پرداخته شد.

وی گفت: این کتاب درباره یاران امام حسین علیه‌السلام است که به همراهی اصحاب ایشان با حضرت امام حسین در واقعه عاشورا پرداخته است. داستان زندگی اصحاب هر کدام دارای معرفت‌هایی است. در زمان حرکت امام حسین علیه‌السلام به سمت کربلا، به این شکل نبوده است که ایشان با هرکس که ملاقات می‌کند، آن فرد به صورت هیجانی با امام همراهی کند بلکه نوع سلوک آنان به نحوی است که اتفاقا باید آنان را به کربلا برساند.

آخرین اخبار

او مردم را باور داشت و مردم او را همسویی دیپلماسی و میدان در دولت سیزدهم زندگی شهدا تجلی شهادتشان است نقش گردان شناسایی در آزادسازی خرمشهر با مستند «تنها نترس بدون سلاح» مردم دیگر تفاوت رئیس جمهور مردمی با دیگران را فهمیده‌اند شهید رئیسی و جدیت در خدمت راز شهادت آن مرد که اهل خدمت بود روایتی دیگر از شهادت آیت‌الله رئیسی از زبان فرماندهان سابق نظامی در شبکه افق کادر پروازی شهادت را بیشتر بشناسید «میدان دیپلماسی» روایتی از حضور شهید رئیسی در سفر به نیویورک ویژه برنامه شهید جمهور از شبکه افق سیما او که شهید خدمت بود و خادم جمهور او به تک تک ایرانیان توجه دارد «میدون خراسون» برنامه‌ای با حضور ستارگان موسیقی در مدح امام رضا (ع) سرمایه اجتماعی در ایران و میزان مشارکت در انتخابات مجلس خبرنگار انگلیسی: آسانژ 23 ساعت در روز شکنجه می‌شد کشورهای حوزه بالکان و جنگ غزه هفته جمعیت همراه با مستندهای شبکه افق مستند «رویای بزرگ» از قاب شبکه افق تولید کوچک مقیاس؛ پیشنهادی برای مردمی‌سازی اقتصاد در افق تمدن اسلامی نگاهی نو به اعتراضات دانشجویی در آمریکا کتابی درباره تنها شهید اروپایی دفاع مقدس مقاومت نبرد رسانه‌ای را هم بُرده است از نمایشگاه کتاب تا نظارت بر فیلم‌های سینمایی در گفت‌وگو با وزیر ارشاد حضور یمنی‌ها با دست پُر در نمایشگاه کتاب تهران مستند «سلام به آینده» روایتی از سبک تربیتی مهارت‌ محور رازهای زندگی مرد موشکی ایران نگاهی به مستند «غیر رسمی ۶» / همراه با رهبری در راهروهای کتاب «میدون خراسون» برنامه‌ای با حضور ستارگان موسیقی سریالی از کره جنوبی به افق رسید! پخش مستندهایی با محوریت جمعیت در شبکه افق ساترا نگهبان پناهگاه‌های فرهنگی بازدارندگی؛ ویژگی اصلی قانون عفاف و حجاب گفت‌وگوی به افق فلسطین با خانواده‌ای که از غزه آمده‌اند «شب بخیر آمریکا» روایتی از اعتراضات دانشجویی در غرب گرامی‌داشت روز هلال احمر با «نشان امید» آنهایی که باید از مالیات بر عایدی سرمایه بترسند! سرانجام اعتراضات دانشجویی در آمریکا چه خواهد شد؟ نقش انسان – رسانه‌ها در پوشش واقعیت‌ها هفته‌ای پر از مستندهای جذاب در شبکه افق امر به معروف و نهی از منکر؛ فریضه‌ای دو سویه در جامعه اسلامی چرا اعتراضات دانشجویی آمریکا به خشونت کشیده شد؟ از احیای معاونت پرورشی تا راهکار دولت برای جبران کمبود 203 هزار معلم پیش‌بینی فیلسوف مشهور روس از آینده جنگ غزه «جعبه سیاه» آدم‌ها رو می‌شود/ چالش‌هایی که گاهی از دست مهمان برنامه در می‌رود بایدن چه خواهد کرد؟ همه چیز درباره آقای نادر حزب دموکرات و مصادره به مطلوب اعتراضات دانشجویی در آمریکا میراث حاج نادر و افق‌های نو در آمریکا پخش «در مرز غبار آلود» از افق / روایتی متفاوت از نادر طالب‌زاده

ارسال دیدگاه


ارسال

جهت مشاهده دیدگاه های کاربران کلیک نمایید

دیدگاه ها