مشاهده خبر

پنج شنبه 29 تیر 1402

این میوه برای حنجره شما مفید است

یکی از بهترین غذاها و بهترین نوشیدنی‌ها برای حنجره، آب سیب یا عصاره سیب است.

0

برنامه انارستان با موضوع حنجره و آسیب‌های آن و با حضور دکتر محمد عسگر فراشاه، پزشک و متخصص طب سنتی روز سه شنبه از شبکه افق پخش شد.

وی در خصوص حنجره گفت: حجنره یکی از قسمت‌های حساس بدن است که از 9 غضروف و 6 عضله و ترکیبی از ربات‌ها تشکیل شده است و محل عبور هوا به نای هست و حفظ سلامت آن بسیار مهم است.

عسگرفراشاه گفت: حنجره وظایفی دارد از جمله سرفه کردن، عبور هوا به داخل و ایجاد صدا است. در بیماری‌های حنجره، طب سنتی تنها به دنبال درمان نیست و علل بیماری را شناسایی می‌کند. علت بیماری‌های حنجره عبارت است از مشکل در حنجره، نزله، مشکلات گوارشی، مشکلات تیروئیدی، حرارت ساده در حنجره، سردی در حنجره، رطوبت بیش از حد در حنجره یا خشکی بیش از حد در حنجره باشد و... که می‌تواند حنجره را تحت الشعاع قرار دهد.

وی افزود: در طب ایرانی دو بیماری هست که ام الامراض است یکی یبوست که ناشی از مشکلات گوارشی است و بر روی حنجره نیز اثر می‌گذارد و دیگری نزله هست.

این پزشک طب سنتی گفت: توصیه‌های مهمی برای سلامت حنجره وجود دارد که از جمله آن می‌توان به این موارد اشاره کرد: پرهیز از پرخوری. پرخوری می‌تواند به شدت بر سلامت حنجره اثر بگذارد. همچنین در هم خوری و باهم خوری باعث می‌شود که مشکلات گوارشی ایجاد شود و بر حنجره اثر بگذارد. پرهیز از غذاهای ترش و تند و تیز و نیز غذاهایی که دارای تلخی هستند.

وی افزود: حنجره رابطه‌ای با اعصاب و روان نیز دارد. آرامش انسان می‌تواند بر سلامت حنجره اثر مثبت بگذارد. نکته‌ای که باید گفت این است که خوردن گشنیز تازه نیز برای کسانی که دارای گرفتگی صدا هستند، توصیه نمی‌شود. همچنین خوردن کافئین، نوشیدنی‌های گازدار نیز می‌تواند بر حنجره اثر بگذارد.

این پژوهشگر طب سنتی گفت: متاسفانه برخی از افرادی که سرما می‌خورند، به مصرف کورتون روی می‌آورند. مطالعات جدید نشان می‌دهد، مصرف زیاد کورتون و آسپرین و انتی هیستامین‌ها بر گرفتگی صدا نیز اثر خواهد گذاشت. یکی دیگر از داروهایی که در گرفتگی صدا نقش دارد، مصرف داروهای ضدبارداری در خانم‌ها است.

عسگرفراشاه گفت: یکی از بهترین غذاها و بهترین نوشیدنی‌ها برای حنجره، آب سیب یا عصاره سیب است. یکی از بهترین نوشیدنی‌ها برای حنجره، شیربادام یا شیره بادام است که می‌تواند یاعث تقویت بدن انسان باشد و می‌توان در همه فصول استفاده کرد.

وی خاطرنشان کرد: استفاده از گل بنفشه نیز می‌تواند به سلامت حنجره کمک کند. استفاده از نشاسته در آب جوش با عسل نیز از دیگر خوراکی‌های مفید برای حنجره است.

این پزشک و متخصص طب سنتی تاکید کرد: یکی از درمان‌های اورژانسی برای گرفتگی صدا خصوصا برای مداحان، خوردن شیربادام است که می‌تواند به سرعت گرفتگی حنجره را برطرف کند. همچنین دم کرده گل خطمی و گل خبازی برای بهبود حنجره مفید خواهد بود.

آخرین اخبار

نهضت ملی مسکن از وعده تا تحقق پیشگیری از سرطان از نگاه حکما موشک‌سازی شهید احمدی روشن با شکر و روغن واقعیت داشت؟ رژیم که قبلا در سه جبهه می‌جنگید و حالا توان نبرد با حماس را هم ندارد رایحه ‌درمانی برای ترک سیگار مقاومت مدیون زن فلسطینی است ماجرای نیمروز، مستندی از زندگی شهید فخری زاده «اِگلانتین» و «اقتدار دریایی» مستندهای ویژه شبکه افق تفاوت مسهل و ملین در طب سنتی آنچه در غزه می‌گذرد فیلم نیست! جریمه سنگین و پرونده قضایی در انتظار واحدهای آلاینده متخلف آیا جنگ غزه بعد از وقفه انسانی از سر گرفته می‌شود؟ قصور دولت‌ها در پیشرفت صنعت گردشگری استان سیستان و بلوچستان این میوه را تازه تازه بو نکنید! ورزشکاران مشهور خارجی که حامی فلسطین‌اند 2 احتمال درباره جنگ غزه؛ اکتفا به تسخیر شمال غزه یا ادامه جنگ آیا اتحادیه‎ها در قبال بیمه کارگردان مسئولیتی دارند؟ یک مولتی ‌ویتامین طبیعی آگاهی شرط لازم داشتن نسل سالم چرا با ورزشکاران رژیم صهیونیستی مسابقه نمی‌دهیم؟ مشکلی که مجلس برای حل آن جامعه کارگری را فدا کرد تنفس مصنوعی برای زنده نگه ‌داشتن رژیم صهیونیستی دانشجویان ستاره‌ دار بی واسطه به افق می‌آیند دوگانه دولت‌ها و ملت‌ها در موضوع غزه! روش‌های ساده برای کاهش درد قاعدگی دادخواهی در دیوان عدالت اداری غیر حضوری است مشکل مسکن جز با تعریف یک نظام حمایتی حل نمی‌شود آیا مشکل پسماند شمال کشور حل می‌شود؟ رژیم صهیونستی فقط با غزه نمی‌جنگد «دربرابر تاریکی» به افق رسید تاثیر سرنوشت فلسطین بر مسائل استراتژیک جهانی پوشش زنده تحولات و تحلیل جنگ غزه در شبکه افق سیاست منطقه‌ای آمریکا با طوفان الاقصی به چالش کشیده شد مستند‌های ستاره دار در افق تهدید جدی سلامت در صورت خوابیدن با استرس چی کار کنیم تو پاییز مریض نشیم؟ جنگ کریدورها و بقای کشورها بنگاه‌داری بانک‌ها و پشت پرده فروشگاه‌های بزرگ لوازم خانگی روایت «غربت فلسطین» در افق جنگ غزه، مقدمه فروپاشی رژیم صهیونیستی است مستندهای آدینه این هفته افق پلتفرم‌های قدیمی خودرو در ایران سود ده هستند! پیشنهاد «ابتکار» برای مقابله جهانی با رژیم صهیونیستی آیا پارکینسون درمان می‌شود؟ کواکبیان: دفاع از فلسطین وظیفه همه کشورهای اسلامی است قانون مالیات بر خانه‌های خالی و آمارهای متناقض بررسی سیاست دوگانه انگلیس در برابر فلسطین آیا ارائه تسهیلات به افراد زیر مجموعه بانک‌ها قانونی است؟ آرتروز و ارتباط آن با اختلال داخلی بدن سقوط صهیونیست‌ها از ابتدای درگیری شروع شد

ارسال دیدگاه


ارسال

جهت مشاهده دیدگاه های کاربران کلیک نمایید

دیدگاه ها