مشاهده خبر

دو شنبه 26 تیر 1402

بیمه تامین اجتماعی؛ به نام یکی و به کام دیگری!

یکی از مشکلاتی که در موضوع بیمه تامین اجتماعی وجود دارد این است که برخی، در مشاغلی که باید، نیستند و تنها به اسم یک شغل، سوابق بیمه‌ای برای خود رد می‌کنند.

0

در بخش خبرهای خوب و امیدبخش در این برنامه به خبرهای خوبی که در 24 ساعت گذشته اشاره شد که از جمله این خبرها می‌توان به این خبرها اشاره کرد: اقدام جهادی دولت سیزدهم برای پایداری تولید میگو در گمیشان، استفاده هزار زوج از خدمات درمان ناباروری در خراسان شمالی، راه ارتباطی پاتاوه به دهدشت پس 27 سال در آستانه بهره‌برداری، افتتاح آبرسانی به 110 روستای کرمان

در بخش بعدی این برنامه، به مشکلات بیمه‌ای اصناف و با حضور محمد محمدی، سرپرست معاونت بیمه‌ای  سازمان تامین اجتماعی به عنوان مهمان برنامه پرداخته شد.

وی گفت: به دنبال این هستیم تا با ایجاد یک پنجره واحد، همه پوشش‌های بیمه‌ای را یکسان و از یک مکان انجام دهیم تا دیگر تداخلی در سامانه‌های مختلف که این پوشش را در اختیار قرار می‌دهند، اتفاق نیفتد.

وی افزود: هم در قانون تامین اجتماعی رانندگان و هم در قانون کارگران ساختمانی، اشتغال شرط اصلی است. در رانندگان، عبور و مرور و تردد رانندگان، باید حتما رانندگان کارت هوشمند داشته باشند و بر اساس تردد آنان، بیمه نیز صورت بگیرد.

محمدی افزود: یکی از مشکلاتی که در موضوع بیمه وجود دارد این است که برخی، در مشاغلی که باید، نیستند. برای مثال حدود 14 هزار نفر از کسانی که با اسم رانندگان، بیمه شده‌اند اصلا راننده نبودند. ما با شناسایی این افراد، آنان را راهنمایی کردیم که از طریق مشاغل آزاد، خود را بیمه کنند و بجای این تعداد افراد، افراد دیگری که واقعا راننده بودند، جایگزین شدند و در حال حاضر حدود دو برابر این تعداد را به کل استان‌ها اعلام کرده‌ایم که افرادی که واقعا راننده هستند را به ما معرفی کرده تا بتوانند از این تسهیلات استفاده کنند.

سرپرست معاونت بیمه‌ای  سازمان تامین اجتماعی خاطر نشان کرد: اگر برای تامین اجتماعی احراز شود که رابطه کارگری و کارفرمایی میان دو نفر برقرار است، حقوق، مزد یا حق السعی دارد، کارفرما موظف است آن فرد را بیمه کند و در غیر این صورت فرد می‌تواند از کارفرمای خود شکایت کند و تامین اجتماعی حقوق او را خواهد داد.

در بخش میز فرهنگ و هنر این برنامه نیز به موضوع کتاب آزادی وارونه و با حضور معصومه پوراحمد، مسئول پروژه پژوهشی "آزادی وارونه" مدرسه مضمار پرداخته شد.

وی در خصوص پروژه مدرسه مضمار گفت: مدرسه مضمار دارای سه پروژه بوده است که یکی از آن‌ها، کتاب مدرسه وارونه بوده است که جمعی از دهه هفتادی‌ها و هشتادی‌ها دور همدیگر جمع شده با محوریت شناخت نقشه دشمن، وارد میدان شدند و نویسندگی کرده‌اند و به موضوع نقشه دشمن برای زن ایرانی پرداخته‌‌اند.

آخرین اخبار

پخش دومین قسمت «سرداران روستا» در شبکه افق پشت پرده جنبش‌های دانشجویی چیست؟ پخش اولین قسمت از «سرداران روستا» از شبکه افق ۳۶۰ در‌جه دوباره روی آنتن شبکه افق می‌نشیند سرانجام «جنگ سرنوشت» برای اسرائیل چیست؟ پخش مستندهای جدید و متنوع از افق وقتی «مقاومت» تنها مسیر است وقتی کالای فاخر ایرانی متولی ندارد رابطه یبوست و سردردهای میگرنی نگاه به جنگ و صلح در غزه از منظر سیاسی و دینی نهضت ملی مسکن از وعده تا تحقق پیشگیری از سرطان از نگاه حکما پلن B آمریکا برای بعد از جنگ در غزه موشک‌سازی شهید احمدی روشن با شکر و روغن واقعیت داشت؟ رژیم که قبلا در سه جبهه می‌جنگید و حالا توان نبرد با حماس را هم ندارد رایحه ‌درمانی برای ترک سیگار مقاومت مدیون زن فلسطینی است ماجرای نیمروز، مستندی از زندگی شهید فخری زاده «اِگلانتین» و «اقتدار دریایی» مستندهای ویژه شبکه افق تفاوت مسهل و ملین در طب سنتی آنچه در غزه می‌گذرد فیلم نیست! جریمه سنگین و پرونده قضایی در انتظار واحدهای آلاینده متخلف آیا جنگ غزه بعد از وقفه انسانی از سر گرفته می‌شود؟ قصور دولت‌ها در پیشرفت صنعت گردشگری استان سیستان و بلوچستان این میوه را تازه تازه بو نکنید! ورزشکاران مشهور خارجی که حامی فلسطین‌اند 2 احتمال درباره جنگ غزه؛ اکتفا به تسخیر شمال غزه یا ادامه جنگ آیا اتحادیه‎ها در قبال بیمه کارگردان مسئولیتی دارند؟ یک مولتی ‌ویتامین طبیعی آگاهی شرط لازم داشتن نسل سالم چرا با ورزشکاران رژیم صهیونیستی مسابقه نمی‌دهیم؟ مشکلی که مجلس برای حل آن جامعه کارگری را فدا کرد تنفس مصنوعی برای زنده نگه ‌داشتن رژیم صهیونیستی دانشجویان ستاره‌ دار بی واسطه به افق می‌آیند دوگانه دولت‌ها و ملت‌ها در موضوع غزه! روش‌های ساده برای کاهش درد قاعدگی دادخواهی در دیوان عدالت اداری غیر حضوری است مشکل مسکن جز با تعریف یک نظام حمایتی حل نمی‌شود آیا مشکل پسماند شمال کشور حل می‌شود؟ رژیم صهیونستی فقط با غزه نمی‌جنگد «دربرابر تاریکی» به افق رسید تاثیر سرنوشت فلسطین بر مسائل استراتژیک جهانی پوشش زنده تحولات و تحلیل جنگ غزه در شبکه افق سیاست منطقه‌ای آمریکا با طوفان الاقصی به چالش کشیده شد مستند‌های ستاره دار در افق تهدید جدی سلامت در صورت خوابیدن با استرس چی کار کنیم تو پاییز مریض نشیم؟ جنگ کریدورها و بقای کشورها بنگاه‌داری بانک‌ها و پشت پرده فروشگاه‌های بزرگ لوازم خانگی روایت «غربت فلسطین» در افق

ارسال دیدگاه


ارسال

جهت مشاهده دیدگاه های کاربران کلیک نمایید

دیدگاه ها