مشاهده خبر

دو شنبه 26 تیر 1402

بیمه تامین اجتماعی؛ به نام یکی و به کام دیگری!

یکی از مشکلاتی که در موضوع بیمه تامین اجتماعی وجود دارد این است که برخی، در مشاغلی که باید، نیستند و تنها به اسم یک شغل، سوابق بیمه‌ای برای خود رد می‌کنند.

0

در بخش خبرهای خوب و امیدبخش در این برنامه به خبرهای خوبی که در 24 ساعت گذشته اشاره شد که از جمله این خبرها می‌توان به این خبرها اشاره کرد: اقدام جهادی دولت سیزدهم برای پایداری تولید میگو در گمیشان، استفاده هزار زوج از خدمات درمان ناباروری در خراسان شمالی، راه ارتباطی پاتاوه به دهدشت پس 27 سال در آستانه بهره‌برداری، افتتاح آبرسانی به 110 روستای کرمان

در بخش بعدی این برنامه، به مشکلات بیمه‌ای اصناف و با حضور محمد محمدی، سرپرست معاونت بیمه‌ای  سازمان تامین اجتماعی به عنوان مهمان برنامه پرداخته شد.

وی گفت: به دنبال این هستیم تا با ایجاد یک پنجره واحد، همه پوشش‌های بیمه‌ای را یکسان و از یک مکان انجام دهیم تا دیگر تداخلی در سامانه‌های مختلف که این پوشش را در اختیار قرار می‌دهند، اتفاق نیفتد.

وی افزود: هم در قانون تامین اجتماعی رانندگان و هم در قانون کارگران ساختمانی، اشتغال شرط اصلی است. در رانندگان، عبور و مرور و تردد رانندگان، باید حتما رانندگان کارت هوشمند داشته باشند و بر اساس تردد آنان، بیمه نیز صورت بگیرد.

محمدی افزود: یکی از مشکلاتی که در موضوع بیمه وجود دارد این است که برخی، در مشاغلی که باید، نیستند. برای مثال حدود 14 هزار نفر از کسانی که با اسم رانندگان، بیمه شده‌اند اصلا راننده نبودند. ما با شناسایی این افراد، آنان را راهنمایی کردیم که از طریق مشاغل آزاد، خود را بیمه کنند و بجای این تعداد افراد، افراد دیگری که واقعا راننده بودند، جایگزین شدند و در حال حاضر حدود دو برابر این تعداد را به کل استان‌ها اعلام کرده‌ایم که افرادی که واقعا راننده هستند را به ما معرفی کرده تا بتوانند از این تسهیلات استفاده کنند.

سرپرست معاونت بیمه‌ای  سازمان تامین اجتماعی خاطر نشان کرد: اگر برای تامین اجتماعی احراز شود که رابطه کارگری و کارفرمایی میان دو نفر برقرار است، حقوق، مزد یا حق السعی دارد، کارفرما موظف است آن فرد را بیمه کند و در غیر این صورت فرد می‌تواند از کارفرمای خود شکایت کند و تامین اجتماعی حقوق او را خواهد داد.

در بخش میز فرهنگ و هنر این برنامه نیز به موضوع کتاب آزادی وارونه و با حضور معصومه پوراحمد، مسئول پروژه پژوهشی "آزادی وارونه" مدرسه مضمار پرداخته شد.

وی در خصوص پروژه مدرسه مضمار گفت: مدرسه مضمار دارای سه پروژه بوده است که یکی از آن‌ها، کتاب مدرسه وارونه بوده است که جمعی از دهه هفتادی‌ها و هشتادی‌ها دور همدیگر جمع شده با محوریت شناخت نقشه دشمن، وارد میدان شدند و نویسندگی کرده‌اند و به موضوع نقشه دشمن برای زن ایرانی پرداخته‌‌اند.

آخرین اخبار

رئیسی، استاد برجسته حوزه علمیه و مرد خستگی‌ناپذیر کار جهادی مردان دیپلماسی و میدان انتخاب مردم شخصی مثل رئیسی است او مردم را باور داشت و مردم او را همسویی دیپلماسی و میدان در دولت سیزدهم زندگی شهدا تجلی شهادتشان است نقش گردان شناسایی در آزادسازی خرمشهر با مستند «تنها نترس بدون سلاح» مردم دیگر تفاوت رئیس جمهور مردمی با دیگران را فهمیده‌اند شهید رئیسی و جدیت در خدمت راز شهادت آن مرد که اهل خدمت بود روایتی دیگر از شهادت آیت‌الله رئیسی از زبان فرماندهان سابق نظامی در شبکه افق کادر پروازی شهادت را بیشتر بشناسید «میدان دیپلماسی» روایتی از حضور شهید رئیسی در سفر به نیویورک ویژه برنامه شهید جمهور از شبکه افق سیما او که شهید خدمت بود و خادم جمهور او به تک تک ایرانیان توجه دارد «میدون خراسون» برنامه‌ای با حضور ستارگان موسیقی در مدح امام رضا (ع) سرمایه اجتماعی در ایران و میزان مشارکت در انتخابات مجلس خبرنگار انگلیسی: آسانژ 23 ساعت در روز شکنجه می‌شد کشورهای حوزه بالکان و جنگ غزه هفته جمعیت همراه با مستندهای شبکه افق مستند «رویای بزرگ» از قاب شبکه افق تولید کوچک مقیاس؛ پیشنهادی برای مردمی‌سازی اقتصاد در افق تمدن اسلامی نگاهی نو به اعتراضات دانشجویی در آمریکا کتابی درباره تنها شهید اروپایی دفاع مقدس مقاومت نبرد رسانه‌ای را هم بُرده است از نمایشگاه کتاب تا نظارت بر فیلم‌های سینمایی در گفت‌وگو با وزیر ارشاد حضور یمنی‌ها با دست پُر در نمایشگاه کتاب تهران مستند «سلام به آینده» روایتی از سبک تربیتی مهارت‌ محور رازهای زندگی مرد موشکی ایران نگاهی به مستند «غیر رسمی ۶» / همراه با رهبری در راهروهای کتاب «میدون خراسون» برنامه‌ای با حضور ستارگان موسیقی سریالی از کره جنوبی به افق رسید! پخش مستندهایی با محوریت جمعیت در شبکه افق ساترا نگهبان پناهگاه‌های فرهنگی بازدارندگی؛ ویژگی اصلی قانون عفاف و حجاب گفت‌وگوی به افق فلسطین با خانواده‌ای که از غزه آمده‌اند «شب بخیر آمریکا» روایتی از اعتراضات دانشجویی در غرب گرامی‌داشت روز هلال احمر با «نشان امید» آنهایی که باید از مالیات بر عایدی سرمایه بترسند! سرانجام اعتراضات دانشجویی در آمریکا چه خواهد شد؟ نقش انسان – رسانه‌ها در پوشش واقعیت‌ها هفته‌ای پر از مستندهای جذاب در شبکه افق امر به معروف و نهی از منکر؛ فریضه‌ای دو سویه در جامعه اسلامی چرا اعتراضات دانشجویی آمریکا به خشونت کشیده شد؟ از احیای معاونت پرورشی تا راهکار دولت برای جبران کمبود 203 هزار معلم پیش‌بینی فیلسوف مشهور روس از آینده جنگ غزه «جعبه سیاه» آدم‌ها رو می‌شود/ چالش‌هایی که گاهی از دست مهمان برنامه در می‌رود بایدن چه خواهد کرد؟ همه چیز درباره آقای نادر

ارسال دیدگاه


ارسال

جهت مشاهده دیدگاه های کاربران کلیک نمایید

دیدگاه ها