مشاهده خبر

یک شنبه 25 تیر 1402

این یک برنامه استعدادیابی ساده نیست!

مسابقه تلویزیونی «همآهنگ» در شبکه افق به کارش پایان داد و قسمت نهایی آن روی آنتن رفت؛ برنامه‌ای که برای اولین بار با تمرکز بر سرود و موسیقی ساخته شده بود و در این مدت نیز تلاش شد تا به قومیت‌ها، فرهنگ‌ها و گویش‌های مختلف شهرها پرداخته شود.

0

به گزارش روابط عمومی شبکه افق، این برنامه تلویزیونی در حالی در شبکه افق به پایان راه رسید که در این چند ماه علاوه بر اهمیت به بخش سرود و موسیقی کشورمان، حضور پررنگ بانوان را در قالب سرودها در خود گنجانده بود.

«همآهنگ» در بخش پایانی‌اش، اجراهایی از شهرهای مختلف همچون مازندران، هرمزگان و ... را داشت و در این بین چندین اجرا از شهر مشهد را به روی آنتن برد

 

 

مسابقه تلویزیونی «همآهنگ» با موضوع استعدادیابی گروه‌های سرود طی این مدت از شبکه‌ افق به روی آنتن رفت. این برنامه محصول موسسه ماوا وابسته به سازمان اوج است که در مرحله مقدماتی به شهرهای مختلف رفت و فرصتی برای نوجوان‌ها برای بروز توانایی‌هایشان را فراهم کرد.

«همآهنگ» با هدف ارتقای سطح کیفی تولیدات سرود در کشور تولید شد و طرح و پژوهش آن از سال ۱۳۹۹ و پیش تولید رسمی آن از زمستان ۱۴۰۰ آغاز شده بود.

 

امیریل ارجمند: اول نمی‌دانستم چه کار عمیقی انجام می‌دهیم

در ادامه با صحبت‌های امیریل ارجمند، داور اصلی این مسابقه تلویزیونی همراه می‌شویم.

امیریل ارجمند، بازیگر سینما و تلویزیون با پایان این مسابقه تلویزیونی در گفت‌وگو با ایسنا تاکید کرد: اوایل نمی‌دانستم چه کار عمیقی انجام می‌دهیم. فکر می‌کردم می‌رویم در یک برنامه استعدادیابی شرکت می‌کنیم و تمام می‌شود. استعدادهایی را پیدا می‌کنیم و آنها را مطرح می‌کنیم مثل برنامه‌های «ستاره ساز»، «عصر جدید» و همه برنامه‌هایی که سعی می‌کنند نخبه‌ها را پیدا و آنها را معرفی کنند. منتهی اتفاق عمیق‌تر شد چون ما به گوشه کنارهای کشور و جاهایی رفتیم و استعدادهایی را پیدا کردیم که واقعاً استثنایی بودند و برنامه عمق بیشتری گرفت و رسید به همین نکته‌ای که شما اشاره کردید.

وی ادامه داد: ما دیدیم که چقدر فرهنگ غنی در کشورمان در جریان است جاهایی که حتی فرهنگ شهری نیست و خود این، یک اتفاق خیلی خوبی برای گروه «همآهنگ» بود و به نظرم کار بسیار سختی بود اینکه حدود ۳۰۰ نفر به شهرهای مختلف برویم و بعد در نهایت به تهران رسیدیم. درواقع ماحصل همه اتفاقات شهر تهران بود و فکر می‌کنم خوب هم دیده شد و مردم دوست داشتند و ارتباط گرفتند.

ارجمند با دفاع از برنامه «همآهنگ» عنوان کرد: به هر حال وقتی آدم کار ریشه‌ای انجام می‌دهد و به عمق می‌پردازد و دغدغه دارد حتما اتفاق خوبی می‌افتد. من خیلی خوشحالم از اینکه این دغدغه‌مندی یک اتفاق خوب شد. همین جا از همه عوامل این برنامه آقای صادق حسینی تهیه‌کننده، مهدیار عقابی کارگردان، خانم‌ها: فلورا سام و سیما تیرانداز، آقایان: اشکان کمانگری، علی لهراسبی، بهزاد عبدی، دکتر سیار و همه افرادی که واقعاً نقش ارزنده‌ای در رشد این ژانر مخصوص پای میدان آمدند و از جان و دل مایه گذاشتند، تشکر می‌کنم.

این بازیگر در پایان صحبت‌هایش تاکید کرد: هر وقت دل بگذاریم برای این مملکت حتماً جوابش را می‌گیریم و هر وقت هم دنبال سودمان باشیم متأسفانه رسوا می‌شویم.

 

چرا سرود محور این مسابقه شد؟/تهیه‌کننده پاسخ داد

محمدصادق حسینی، تهیه‌کننده «همآهنگ» که پیشتر گفت‌وگویی با ایسنا داشت یکی از مزیت‌های برنامه‌اش را هدف‌گذاری برای مخاطب نوجوان اعلام و تاکید کرد که طی این سال‌ها برنامه تلویزیونی در حوزه کودک و بزرگسال زیاد ساخته شده اما سهم نوجوانان کم است و شاید یکی از دلایل این است که واقعا برای این گروه کار ساختن سخت است.

او در صحبت‌هایش درباره این پرسش که چرا سرود، محور این مسابقه شد هم اظهاراتی بیان کرده بود.

تهیه‌کننده «همآهنگ» خاطرنشان کرده بود که سرود از ابتدا مردمی‌ترین قالب هنری است ولی در یک دوره صرفا سفارشی‌سازی شده بود و عملا سازمان‌ها و ارگان‌ها در مناسبت‌ها سفارش اجرای سرود می‌دادند و همین عامل اصلی انزاوی این هنر بود. 

وی یکی از دغدغه‌هایشان را این مساله عنوان کرده بود که به نوجوان‌ها که عمدتا پرچم‌دار جریان سرود هستند، یادآوری کند که این قالب با ظرفیت خیلی زیادی در اختیار آنهاست و بیایند حرف‌هایشان را بزنند و حتی می‌توانند خیلی جدی وارد فضای حرفه‌ای موسیقی و سرود شوند.

تهیه‌کننده «همآهنگ» همچنین اعلام کرده بود که در شبکه مجازی بستری را فراهم کرده‌اند که قومیت‌های مختلف پشت گروه‌هایشان قرار بگیرند و آنها را حمایت کنند و این بستر به مسئولان استان‌ها هم فرصت رصد می‌دهد.

او تاکید کرد که امید است این بچه‌ها به شکل جدی‌تری دیده شوند و بتوانند این راه را قوی‌تر ادامه بدهند. چه بسا روزی برسد که مردم مجاب شوند که پول بدهند و به کنسرت یک گروه سرود بروند. گروه سرودی که صدای خوب و بی‌نقص، اجرای نمایشی، موسیقی و نورپردازی خوب دارند و در واقع می‌توانند یک اجرای کامل داشته باشند.

فلورا سام: سعی کردیم هوای دختران را داشته باشیم

در ادامه این گزارش صحبت‌های فلورا سام، کارگردان، نویسنده و بازیگر تلویزیون را می‌خوانیم که از داوران این مسابقه بود و از تجربه حضورش در برنامه «همآهنگ» گفت.

سام تاکید کرده بود که به شخصه علاقه خاصی به طیف سنی نوجوان و جوان دارد و به سرعت جذب آنها می‌شود.

او گفته بود که وقتی گروه سازنده «همآهنگ» تصمیم گرفتند به خاطر این طیف به مناطق مختلف ایران کیلومترها سفر کنند و دسته‌هایی از نوجوانان را که در زمینه سرود و همخوانی فعالیت می‌کنند، پیدا کنند برایش جذاب بود و همین دلیل مهمی برای حضورش در این برنامه شد.

داور مسابقه «همآهنگ» همچنین عنوان کرده بود که سعی کرده در داوری‌ها هوای دختران را داشته باشد چون اجرای سرود و همخوانی دختران محدودیت‌هایی دارد که رقابت را برایشان سخت‌تر می کند.
 

 

 مرحله مقدماتی مسابقه تلویزیونی «همآهنگ» به تهیه‌کنندگی سید محمدصادق حسینی و کارگردانی مهدیار عقابی در شهرهای مختلف با حضور اشکان کمانگری، عباس غزالی، امیریل ارجمند و فلورا سام ضبط و پخش شد و در مرحله نهایی سیما تیرانداز، بهزاد عبدی، محمدمهدی سیار، علی لهراسبی و امیریل ارجمند داوران آن بودند.

پخش مرحله اصلی برنامه «همآهنگ» از اواخر خرداد ماه امسال در شبکه‌ افق و آغاز شد.

در این مرحله از برنامه، سیما تیرانداز (بازیگر سینما و تلویزیون و مدرس تئاتر)، بهزاد عبدی (آهنگساز و رهبر ارکستر)، محمدمهدی سیار (شاعر و استاد دانشگاه)، علی لهراسبی (خواننده) و امیریل ارجمند (بازیگر و خواننده، به نمایندگی از هیات انتخاب) حضور دارند.

مهدی مفیدی به عنوان مجری برنامه و احسان مهدی به عنوان مجری پشت صحنه در این برنامه نیز حضور داشتند.

منبع: ایسنا

آخرین اخبار

«به افق فلسطین» فاتح خط مقدم جنگ رسانه‌ای تاریخ تکرار می‌شود؛ غارت انبار همان غارت کوفه و زدن کنسولگری همان زدن تهران است! ناگفته‌هایی از پدافند هوایی ایران در «نبرد امواج» لحظه به لحظه با جنگ غزه توصیه جدی به اربابان اسرائیل: کنترلش کنید! اگر اسرائیل پیام ایران را نگرفته باشد... سناریوهای محتمل برای واکنش اسرائیل به عملیات موشکی ایران عملیات وعده صادق؛ فراتر از آنچه در ظاهر می‌بینیم «سرزمین ستاره‌ها»؛ ایرانگردی توأمان با شرکت در جلسات قرآنی رویکرد روزآمد سفرنامه قرآنی «سرزمین ستاره‌ها» راستگرایان دینی در آمریکا و اسرائیل و مسئله جنگ غزه راهکاری مردمی برای تحریم کالاهای اسرائیلی وقتی کار هنرمندان ایرانی تازه شروع شده است راز قدس در روایت فتح زمانی برای آخرین دانه‌های این ساعت شنی همه تصمیم‌ها در واشنگتن گرفته می‌شود مسئله جامعه امروز اخلاق است فضای مجازی و دیکتاتورهای مدافع آزادی بیان! خروش یک ملت «به افق فلسطین» آیا آمریکا از حمله به کنسولگری ایران اطلاع داشت؟ ترور چهره‌های شاخص؛ پروژه‌ای صهیونیستی که هیچ وقت جواب نداده است پیکره 7 ساله «وقت سحر» را حفظ کرده‌ایم/ برنامه‌ای با مشارکت مرکز نهضت شبکه افق به حواشی یک توییت واکنش نشان داد/ انتشار توسط ضد انقلاب چرا اسرائیل اینگونه طغیان‌گری می‌کند؟ پاسخ سریع و محکم یا مدیریت هوشمندانه میدان؟ اولین گلوله را صهیونیست‌ها شلیک کردند نگاهی به برنامه رمضانی شبکه افق با کارشناس «وقت سحر» هماهنگی بین جهاد اسلامی و حماس در بحبوحه جنگ تفرقه صهیونیست‌ها همه اینها بچه مسجدی هستند برنامه‌های سحرگاهی حساس و لب تیغی هستند مقاومت از کشورهای عربی نا امید شده است دهه هشتادی‌ها و مسئله فلسطین؛ نگاه فانتزی یا آرمان‌خواهی متفاوت با نسل گذشته؟ سرانجام آمریکا هم زانو زد چرا مسئله فلسطین کلید رمزآلود فرج است؟ پویشی برای افطار مردمِ در حصار کمپینی برای اخراج اسرائیل از کمیسیون مقام زن سازمان ملل مستندهای متنوع افق در آستانه عید نوروز جنگ غزه را نشانه ظهور ندانیم مردی که همه برای ترورش همدست شدند! سفره‌داران مهمان «همسفره» می‌شوند جوانانی که هر طور هست به مردم غزه غذا می‌رسانند پویش «همسفره» آغاز شد/ مهربانی را آسان بگیریم و هم‌سفره شویم! مردی برای همه فصل‌های مقاومت «همسفره» ویژه برنامه افطار شبکه افق شد / تدارک رمضانی افق ترویج جلسات خانگی قرآنی همراه با ایرانگردی/ «سرزمین ستاره‌ها» روی آنتن رمضان 12 سال غفلت ایران از سوریه! مروری بر پرونده مافیا خودرو در «کافه مستند» شبکه افق رمضان شبکه افق با مستندهای متنوع از دفاع مقدس در ایران تا جنگ در غزه مستندسازی جنایات اسرائیل برای فردایی نزدیک

ارسال دیدگاه


ارسال

جهت مشاهده دیدگاه های کاربران کلیک نمایید

دیدگاه ها