مشاهده خبر

جمعه 23 تیر 1402

سردرگمی دستگاه‌ها در اجرای قانون عفاف و حجاب

با وجود قوانین موجود اما به دلیل نواقصی که در قوانین وجود داشته و مشخص نکرده است که دقیقا وظیفه اجرا با چه دستگاه یا وزارت خانه‌ای است، باعث شده است که قوانین به خوبی اجرا نشود.

0

برنامه فرامتن با موضوعات فرهنگی و اجتماعی روز چهارشنبه از شبکه افق پخش شد

در بخش خبرهای خوب کشور در 24 ساعت گذشته به خبرهای امیدبخش اشاره شد که از جمله آن می‌توان به این خبرها اشاره کرد: تولید داخلی ایستگاه شارژخودرو برقی، اشتغال بیش از  1100 نفر در ایرانی‌ترین مجتمع پتروشیمی کشور، جلوگیری از طوفان‌های ریزگرد با کاشت گیاهی درآمدزا، ساخت ربات برداشت خرما در دانشگاه تهران

در بخش بعدی این برنامه به موضوع قانون حجاب و عفاف و با حضور زهره سادات لاجوردی، دبیر کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی به عنوان مهمان برنامه پرداخته شد.

وی در خصوص لایحه عفاف و حجاب گفت: ما قانونی در این زمینه داشته‌ایم اما متاسفانه اجرا نمی‌شده و با سوال از دستگاه‌های مجری برای عدم اجرای این قانون اذعان می‌کردند که این قانون ابهاماتی دارد و به خوبی دست ما را برای اجرا باز نمی‌گذارد.

وی افزود: خلاءهای موجود در قانون باعث شده است که اجرای قانون صورت نگیرد اما آنچه که اهمیت دارد این است که ما نباید منتظر تصویب قانون عفاف و حجاب بمانیم و با استفاده از قوانین موجود، مسئولین و ضابطین وارد عمل بشوند و جامعه به این شکل رها باقی نماند.

 دبیر کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی گفت: یکی از وظایف مهم مجلس، نظارت است. با وجود قوانین موجود اما به دلیل نواقصی که در قوانین وجود داشته و مشخص نکرده است که دقیقا وظیفه اجرا با چه دستگاه یا وزارت خانه‌ای است، باعث شده است که قوانین به خوبی اجرا نشود.

لاجوردی گفت: در طول برنامه یکم تا ششم توسعه و تاکنون، بودجه‌ای خاص عفاف و حجاب به هیچ دستگاهی تخصیص داده نشده است اما برای برنامه‌های فرهنگی عام و اینکه وظایف دستگاه‌ها به چه شکل است، کامل مشخص است.

در بخش میز فرهنگ و هنر به موضوع عفاف و حجاب و کتاب پرنیان که درباره این موضوع است و با حضور محمد رضاخانی، نویسنده کتاب پرنیان به عنوان مهمان برنامه پرداخته شد.

وی گفت: متاسفانه در حوزه عفاف و حجاب برای نوجوان و جوان نتوانستیم خوب این موضوع را تبیین کنیم و بسیار ضعیف عمل کرده‌ایم و بنابراین شاهد چنین اتفاقاتی هستیم.

کتاب پرنیان تلاش کرده است با زبان و ادبیات یک نوجوان در حوزه عفاف و حجاب به تبیین این موضوع بپردازد.

آخرین اخبار

پخش دومین قسمت «سرداران روستا» در شبکه افق پشت پرده جنبش‌های دانشجویی چیست؟ پخش اولین قسمت از «سرداران روستا» از شبکه افق ۳۶۰ در‌جه دوباره روی آنتن شبکه افق می‌نشیند سرانجام «جنگ سرنوشت» برای اسرائیل چیست؟ پخش مستندهای جدید و متنوع از افق وقتی «مقاومت» تنها مسیر است وقتی کالای فاخر ایرانی متولی ندارد رابطه یبوست و سردردهای میگرنی نگاه به جنگ و صلح در غزه از منظر سیاسی و دینی نهضت ملی مسکن از وعده تا تحقق پیشگیری از سرطان از نگاه حکما پلن B آمریکا برای بعد از جنگ در غزه موشک‌سازی شهید احمدی روشن با شکر و روغن واقعیت داشت؟ رژیم که قبلا در سه جبهه می‌جنگید و حالا توان نبرد با حماس را هم ندارد رایحه ‌درمانی برای ترک سیگار مقاومت مدیون زن فلسطینی است ماجرای نیمروز، مستندی از زندگی شهید فخری زاده «اِگلانتین» و «اقتدار دریایی» مستندهای ویژه شبکه افق تفاوت مسهل و ملین در طب سنتی آنچه در غزه می‌گذرد فیلم نیست! جریمه سنگین و پرونده قضایی در انتظار واحدهای آلاینده متخلف آیا جنگ غزه بعد از وقفه انسانی از سر گرفته می‌شود؟ قصور دولت‌ها در پیشرفت صنعت گردشگری استان سیستان و بلوچستان این میوه را تازه تازه بو نکنید! ورزشکاران مشهور خارجی که حامی فلسطین‌اند 2 احتمال درباره جنگ غزه؛ اکتفا به تسخیر شمال غزه یا ادامه جنگ آیا اتحادیه‎ها در قبال بیمه کارگردان مسئولیتی دارند؟ یک مولتی ‌ویتامین طبیعی آگاهی شرط لازم داشتن نسل سالم چرا با ورزشکاران رژیم صهیونیستی مسابقه نمی‌دهیم؟ مشکلی که مجلس برای حل آن جامعه کارگری را فدا کرد تنفس مصنوعی برای زنده نگه ‌داشتن رژیم صهیونیستی دانشجویان ستاره‌ دار بی واسطه به افق می‌آیند دوگانه دولت‌ها و ملت‌ها در موضوع غزه! روش‌های ساده برای کاهش درد قاعدگی دادخواهی در دیوان عدالت اداری غیر حضوری است مشکل مسکن جز با تعریف یک نظام حمایتی حل نمی‌شود آیا مشکل پسماند شمال کشور حل می‌شود؟ رژیم صهیونستی فقط با غزه نمی‌جنگد «دربرابر تاریکی» به افق رسید تاثیر سرنوشت فلسطین بر مسائل استراتژیک جهانی پوشش زنده تحولات و تحلیل جنگ غزه در شبکه افق سیاست منطقه‌ای آمریکا با طوفان الاقصی به چالش کشیده شد مستند‌های ستاره دار در افق تهدید جدی سلامت در صورت خوابیدن با استرس چی کار کنیم تو پاییز مریض نشیم؟ جنگ کریدورها و بقای کشورها بنگاه‌داری بانک‌ها و پشت پرده فروشگاه‌های بزرگ لوازم خانگی روایت «غربت فلسطین» در افق

ارسال دیدگاه


ارسال

جهت مشاهده دیدگاه های کاربران کلیک نمایید

دیدگاه ها