مشاهده خبر

جمعه 23 تیر 1402

سردرگمی دستگاه‌ها در اجرای قانون عفاف و حجاب

با وجود قوانین موجود اما به دلیل نواقصی که در قوانین وجود داشته و مشخص نکرده است که دقیقا وظیفه اجرا با چه دستگاه یا وزارت خانه‌ای است، باعث شده است که قوانین به خوبی اجرا نشود.

0

برنامه فرامتن با موضوعات فرهنگی و اجتماعی روز چهارشنبه از شبکه افق پخش شد

در بخش خبرهای خوب کشور در 24 ساعت گذشته به خبرهای امیدبخش اشاره شد که از جمله آن می‌توان به این خبرها اشاره کرد: تولید داخلی ایستگاه شارژخودرو برقی، اشتغال بیش از  1100 نفر در ایرانی‌ترین مجتمع پتروشیمی کشور، جلوگیری از طوفان‌های ریزگرد با کاشت گیاهی درآمدزا، ساخت ربات برداشت خرما در دانشگاه تهران

در بخش بعدی این برنامه به موضوع قانون حجاب و عفاف و با حضور زهره سادات لاجوردی، دبیر کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی به عنوان مهمان برنامه پرداخته شد.

وی در خصوص لایحه عفاف و حجاب گفت: ما قانونی در این زمینه داشته‌ایم اما متاسفانه اجرا نمی‌شده و با سوال از دستگاه‌های مجری برای عدم اجرای این قانون اذعان می‌کردند که این قانون ابهاماتی دارد و به خوبی دست ما را برای اجرا باز نمی‌گذارد.

وی افزود: خلاءهای موجود در قانون باعث شده است که اجرای قانون صورت نگیرد اما آنچه که اهمیت دارد این است که ما نباید منتظر تصویب قانون عفاف و حجاب بمانیم و با استفاده از قوانین موجود، مسئولین و ضابطین وارد عمل بشوند و جامعه به این شکل رها باقی نماند.

 دبیر کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی گفت: یکی از وظایف مهم مجلس، نظارت است. با وجود قوانین موجود اما به دلیل نواقصی که در قوانین وجود داشته و مشخص نکرده است که دقیقا وظیفه اجرا با چه دستگاه یا وزارت خانه‌ای است، باعث شده است که قوانین به خوبی اجرا نشود.

لاجوردی گفت: در طول برنامه یکم تا ششم توسعه و تاکنون، بودجه‌ای خاص عفاف و حجاب به هیچ دستگاهی تخصیص داده نشده است اما برای برنامه‌های فرهنگی عام و اینکه وظایف دستگاه‌ها به چه شکل است، کامل مشخص است.

در بخش میز فرهنگ و هنر به موضوع عفاف و حجاب و کتاب پرنیان که درباره این موضوع است و با حضور محمد رضاخانی، نویسنده کتاب پرنیان به عنوان مهمان برنامه پرداخته شد.

وی گفت: متاسفانه در حوزه عفاف و حجاب برای نوجوان و جوان نتوانستیم خوب این موضوع را تبیین کنیم و بسیار ضعیف عمل کرده‌ایم و بنابراین شاهد چنین اتفاقاتی هستیم.

کتاب پرنیان تلاش کرده است با زبان و ادبیات یک نوجوان در حوزه عفاف و حجاب به تبیین این موضوع بپردازد.

آخرین اخبار

«میدون خراسون» برنامه‌ای با حضور ستارگان موسیقی در مدح امام رضا (ع) سرمایه اجتماعی در ایران و میزان مشارکت در انتخابات مجلس خبرنگار انگلیسی: آسانژ 23 ساعت در روز شکنجه می‌شد کشورهای حوزه بالکان و جنگ غزه هفته جمعیت همراه با مستندهای شبکه افق مستند «رویای بزرگ» از قاب شبکه افق تولید کوچک مقیاس؛ پیشنهادی برای مردمی‌سازی اقتصاد در افق تمدن اسلامی نگاهی نو به اعتراضات دانشجویی در آمریکا کتابی درباره تنها شهید اروپایی دفاع مقدس مقاومت نبرد رسانه‌ای را هم بُرده است از نمایشگاه کتاب تا نظارت بر فیلم‌های سینمایی در گفت‌وگو با وزیر ارشاد حضور یمنی‌ها با دست پُر در نمایشگاه کتاب تهران مستند «سلام به آینده» روایتی از سبک تربیتی مهارت‌ محور رازهای زندگی مرد موشکی ایران نگاهی به مستند «غیر رسمی ۶» / همراه با رهبری در راهروهای کتاب «میدون خراسون» برنامه‌ای با حضور ستارگان موسیقی سریالی از کره جنوبی به افق رسید! پخش مستندهایی با محوریت جمعیت در شبکه افق ساترا نگهبان پناهگاه‌های فرهنگی بازدارندگی؛ ویژگی اصلی قانون عفاف و حجاب گفت‌وگوی به افق فلسطین با خانواده‌ای که از غزه آمده‌اند «شب بخیر آمریکا» روایتی از اعتراضات دانشجویی در غرب گرامی‌داشت روز هلال احمر با «نشان امید» آنهایی که باید از مالیات بر عایدی سرمایه بترسند! سرانجام اعتراضات دانشجویی در آمریکا چه خواهد شد؟ نقش انسان – رسانه‌ها در پوشش واقعیت‌ها هفته‌ای پر از مستندهای جذاب در شبکه افق امر به معروف و نهی از منکر؛ فریضه‌ای دو سویه در جامعه اسلامی چرا اعتراضات دانشجویی آمریکا به خشونت کشیده شد؟ از احیای معاونت پرورشی تا راهکار دولت برای جبران کمبود 203 هزار معلم پیش‌بینی فیلسوف مشهور روس از آینده جنگ غزه «جعبه سیاه» آدم‌ها رو می‌شود/ چالش‌هایی که گاهی از دست مهمان برنامه در می‌رود بایدن چه خواهد کرد؟ همه چیز درباره آقای نادر حزب دموکرات و مصادره به مطلوب اعتراضات دانشجویی در آمریکا میراث حاج نادر و افق‌های نو در آمریکا پخش «در مرز غبار آلود» از افق / روایتی متفاوت از نادر طالب‌زاده پخش مستند‌هایی با موضوعات اجتماعی، فرهنگی و تاریخی از شبکه افق مسابقه‌ای برای کلاه‌سبزان نیروی دریایی پخش «بازی اختاپوس» از شبکه افق ماجرای نسبت فامیلی علیرضا قربانی با داور «محفل» از زبان احمد ابوالقاسمی + فیلم «جهان آرا» نظرات مختلف را به قضاوت می‌گذارد/ بازنمایی عملیات موشکی بیداری انسانی در دانشگاه‌های برتر آمریکا آقای خاص برای اولین بار در سیمای ملی به آنتن افق رسید مداخله آمریکا در ایران؛ از دوره رضاخانی تا امروز آیا استعفای مقامات امنیتی اسرائیل ادامه دارد؟ عملیات وعده صادق و تغییر تاکتیک در جنگ سایه‌ها «به افق فلسطین» تجربه شیرین دفاع از صدای مظلوم مدیر شبکه افق و برنامه وقت سحر در مجلس تقدیر شدند راز فروپاشی سیاسی رژیم صهیونیستی

ارسال دیدگاه


ارسال

جهت مشاهده دیدگاه های کاربران کلیک نمایید

دیدگاه ها